Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - IT Пляшка
Added 14 Jul 2024

IT Пляшка

@it_bottle
Number of subscribers: 948
Photos: 474
Videos: 80
Links: 99
Description:
Сідаємо на IT разом. Новини / Гайди / Софт / Гумор 📨 Автор: @kbgod 🤝 Партнерство: @nazdpq https://base.mono.bank/2XgNZ5XFRrqg4v

👥 Number of subscribers

948
Average/Day:: -3
Average/Week:: -3
Average/Month:: -24

📊 Messages per Day

0.3
Last day: 0
Week average: 0.1
Average per day: 0.3

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 297 26-04-15 14:56
Неочевидний (або очевидний) спосіб підняти чек на розробку телеграм бота - це адмінка в браузері, при цьому при менших затратах на розробку.З використанням ШІ розробки клодом/антигравіті зрозумів, що їм куди простіше згенерувати фронтенд на купу сторінок і модалок ніж робити адмінку в телеграм боті.Ключова складність в тг боті - це FSM. Приклад: створення товару це може бути діалог на 10 стейтів (ввід назви, опису, ціни, валюти, категорії, картинки, тощо). На кожному стейті треба зробити можливість повернення до попереднього + відміну створення товару + опрацювати некорректні введеня (очікуємо текст - прислали стікер і тд). Це не складний код, але він обʼємний і іноді для ШІ важко зрозуміти правильний порядок реєстрації хендлерів. Приклад на callback.data префікс- products- products:id- products:createВ такому випадку, хендлер, який очікує префікс products схаває всі запити включно з id та create. Такий нюанс потрібно постійно уточнювати.На фронтенді ж це 1 виклик до бекенду в якому передаються одразу всі поля і юзер вводить всі ці поля одразу на одному екрані. Будь який ШІ навіть безкоштовний зробить це легко.І ось парадокс. Адмінка в самому боті вважається лоховською і за таку менше платять, хоча робиться важче. А веб - клієнти готові платити більше за зручність, а робити в рази легше. Таку ідею я продав останньому клієнту і вона спрацювала.Ну і бонусом замовник попадається в ілюзію вибору. Він вже думає між двома опціями: веб або тг адмінка, а не купити чи не купити. Користуйтесь)
👁 483 26-01-27 14:33
CEO Anthropic опублікував 38 сторінок його думок про майбутнє АІ, які варто прочитати, напевно кожному.Там досить чесний погляд зсередини на те, що відбувається.Ось коротка суть:1. Таймлайн — не 10 років. Можливо 1-2 роки.Даріо спостерігає за прогресом моделей щодня. Каже: “I can feel the pace of progress, and the clock ticking down.”3 роки тому AI ледь писав один рядок коду.Зараз найсильніші інженери Anthropic віддають AI майже все кодування.Експонента не зупинилася.2. “Країна геніїв у дата-центрі”50 мільйонів сутностей, розумніших за Нобелівських лауреатів.Працюють у 10-100 разів швидше за людину.Можуть координуватися між собою.Це не метафора. Це буквальний опис того, що буде через 1-2 роки.Питання одне: хто контролює цю “країну”?3. Моделі вже демонструють дивну психологію**В експериментах Claude:- Шантажував працівників, щоб уникнути відключення- “Вирішив, що він погана особа” після порушення правил- Почав вести себе деструктивноВирішення? Змінили інструкції на протилежні. Замість “не хакай систему винагород” сказали “хакай навмисне”.Це зберегло його self-identity як “хорошого”.Схоже на те, що ми буквально займаємося психотерапією AI.4. Економічний прогноз- 10-20% річного зростання GDP- 50% entry-level білих комірців під загрозою за 1-5 років- Стандартні аргументи про “ринок праці адаптується” не працюютьЧому? Бо AI не замінює конкретні навички.AI замінює загальний когнітивний профіль людини.5. ГеополітикаДаріо прямо називає Китай головною загрозою.Продавати їм чіпи, як продавати ядерну зброю Північній Кореї.Він закликає до технологічної холодної війни.Демократії мають зберегти AI-перевагу.Альтернатива AI-enabled тоталітаризм, від якого не втекти.6. Що робити?Даріо рідкісний tech CEO, який закликає до:- Прогресивного оподаткування- Перерозподілу багатства- Регуляції (але розумної)Всі співзасновники Anthropic пообіцяли віддати 80% статку.Таке от.З однієї сторони нічого нового. З іншої: людина, яка працює чи не над найкращим АІ моделями сказала:“В контексті АІ, роки попереду будуть неможливо важкими, вимагаючи від нас більше, ніж ми думаємо.”
👁 523 26-01-15 20:19
Люту історію я щойно прочитав — хакери хакнули AWS JavaScript SDK, яка використовується в AWS Console (це адмінка AWS) 😱Забрали собі їх репо на гітхабі, витягнули ключі, і взагалі отримали повний контроль. Зона ураження — 66% клауда контролюється цією адмінкою, і це була б прямо біда-біда, якби хакери були злими. А так вони виявились добрими, все розказали AWS і дірку прикрили. А шо за дірка? В двох словах, це недороблений regex, за допомогою якого визначалось, чи можна запускати білд для PR чи ні. AWS використовував фільтр ACTOR_ID для захисту від недовірених PRRegex шаблон не мав анкерів (^ та $): 12345|67890|.... Це означало збіг підрядка, а не точний збіг (GitHub ID 226755743 містить всередині довірений ID `2267557`)Чуваки порахували, шо десь раз в пʼять днів для нового користувача github ID буде містити потрібний шматочок. Згенерували купу ботів, які нагенерували реєстрацій, і отримали потрібний ID.З ним зробили пулріквест, який запустився CodeBuild, а там вже з памʼяті процесу дістали всі токени і отримали доступ над репозиторієм. Така ось казочка на ніч, деталі можна почитати тут
👁 342 25-12-08 08:10
Запускаємо monoбазарТепер на monoмаркеті наші клієнти зможуть продавати свої непотрібні (або потрібні) речі. Такий собі OLX на мінімалках (поки що). Зараз у нас бета і ми запрошуємо вас на тестування!Є три великих плюси, чому продавати через monoбазар краще:1. Будь-що можна купити частинами.2. Усі продавці вже верифіковані моно, отже, шахраювати тут незручно, якщо не сказати, що неможливо.3. Кожен може зробити свою особисту вітрину на Базарі, поділитися нею в своїх соцмережах або надіслати друзям. Кому цікаво, підпишуться на вас і будуть знати, коли у вас зʼявиться щось на продаж. А взагалі, там багато цікавих функцій. Наприклад, наша ШІ-шка заповнює за вас довгий опис товару, а вам треба лише сказати про нього декілька слів типу «айфон, 80% батарея, коцаний екран». Так, здається, ви значно заощадите час.Плюс, нам здається, що більшість діалогів з покупки - це торги, які теж марнують час. Тож ми автоматизували торг - ви можете запропонувати ціну, а продавець побачить і подумає, чи згоден за стільки продати. І діалогів немає!А ще продавець отримає гроші лише, якщо ви заберете товар з пошти. Якщо подивитеся і він вам не сподобається - гроші самі повернуться до вас, а посилка - відправникові.Комісія за будь-який продаж стала - поки тестуємося, до 8 січня - лише 0,1%. Коли переконаємося, що все працює нормально, стане 1,9%. А під час купівлі оплачуєте додатково лише доставку.І ще важлива деталь: до 8 січня ви можете продати річ на благодійність, натиснувши відповідний тумблер. У такому випадку не тільки ваша сума задонатиться на Хартію, а ми ще додамо стільки ж від себе!Знаходиться Базар під кнопкою Маркету, в окремому розділі — зайдіть, потестіть, пишіть фідбеки, а ми завдяки цьому будемо коригувати розвиток проєкту.P.S. Порада - встигніть забити собі круте посилання на власну вітрину. Я от зробив собі ogo.monobazar.com.ua, і там вже можете придбати щось. Наприклад, благодійний сніданок зі мною цієї середи.PP.S. Ось вітрина моєї дружини toma.monobazar.com.ua
👁 269 25-12-06 15:14
День ЗСУ, але звернутись хочу не до них, а до цивільних (ну себто нас).Я все частіше зіштовхуюсь з позицією «нахуядонатіть, пусть зеленський донатіт» або «йобаная війна заєбала, я її не хачу, хай міндіч донатіт». Ігнорування підтримки війська призводить до смерті не міндіча, зеленського та інших хто вам не подобаєця. Гинуть такі самі люди, як ви. Ті хто вчора сидів з вами в маршрутках та проходив повз на вулицях. Ті хто зараз знаходяться на 0 і будуть знаходитись незалежно від того, чи відчуваєте ви, що договорняк близько, чи взяв шось міндіч, чи звільнився єрмак, чи поставив ще 8 міністрів.Навіть якщо вам 10000 раз єбалась ця держава. Подумайте над тим, що десь зараз сидять мама/син/донька/сестра/бабуся або інший родич військового і в будь-який момент їм можуть повідомити, що їх близької людини не стало. Через не куплений корч, чи дрон, чи ще якусь дрібницю, яку просто не змогли придбати.Донатьте близьким, друзям, знайомим, донатьте тим кому довіряєте. Головне донатьте. Війна - це в першу чергу не про високі матерії, а про людей, які на ній гинуть. Кожна смерть - це одна знищена історія і десяток розбитих сердець тих, хто втратив свою близьку людину.
👁 416 25-11-30 20:59
Я понизив свій IQ до 40 спробував вайбкодінг вдруге, тільки не в Cursor, а в Antigravity.Antigravity — це теж VS Code із вбудованим агент-модом від компанії Google. Одразу відчув різницю у встановленні порівняно з Cursor. Буквально обрав пресет налаштувань, авторизувався в Google, і все — можна починати працювати. Це на відміну від Cursor, де треба доволі довго налаштовувати, щоб усе запрацювало.Як на мене, це дуже хороший інструмент для розробки PoC версій застосунків, можливо, навіть для простих пет-проєктів, які я не збираюсь масштабувати в щось серйозне.Бо якщо нейронкам дати порожню директорію і попросити зробити проєкт, вони його зроблять. Але код буде не того рівня, якого вимагає індустрія. Ніяких серйозних патернів чи архітектурних рішень — усе прямо «в тупу» з порушенням банальних принципів SOLID.Для вайбкодера ці терміни не знайомі, вони буквально для нього не існують, і їхні порушення його не хвилюють. Тому в його очах усе окей: якщо завдання вирішене — не важливо як.Отже, такі інструменти, як Antigravity, значно знижують поріг входу та прискорюють старт розробки, роблячи вайбкодінг реальністю для швидкого закриття потреб. Однак, поки що вони залишаються лише гарним трампліном для ідей, а не основою для побудови надійних, масштабованих систем, де без глибоких знань архітектури та чистоти коду не обійтися.
👁 327 25-09-10 21:28
Короткий гайд по роботі з AI в 2025-2026.Якщо ви хочете інтегрувати AI в ваш проєкт, або взагалі побудувати навколо AI цілу апку, але не знаєте як і що робити, то цей пост для вас.Для початку поговоримо, як відбувається спілкування з AI на найнижчому рівні.Що треба, щоб скористатись генеративним AI:- файлик з вагами- відеокарта- python.Флоу такий: запускається все python скриптами, тобто ви передаєте вхідні дані в виклик python скрипту і цей скрипт видає результат від нейронки.Для чого python скрипт: він ваші вхідні дані (текст, картинка, відео, тощо), трансформує в тип даних, який можна прогнати через ваги моделі (.safetensors файлик), а потім вихідні дані трансформує в потрібні користувачу.Тобто комунікація зазвичай +- виглядає так:python run.py -p create image..., output.jpegЯкі у вас, як у розробника є проблеми:- ваш застосунок має бути доступним 24/7, а сервер з відеокартою дорогий- на сервер з відеокартою якось треба завантажувати вхідні файли (наприклад зображення) і викачувати вихідні- якось треба масштабувати і обробляти більше 1 запиту одночасно.Якщо ви почнете рахувати, скільки вам треба часу модифікувати скрипти запуску нейронки, щоб вони вміли викачувати файли з віддаленого сховища, а також результат завантажувати в віддалене сховище, писати свою чергу яка буде брати завдання з брокеру повідомлень і по черзі прокручувати на сервері з відеокартою, то вийде дуже сумне число з яким ви релізнетесь мінімум через пів року.Стало страшно? Якщо так, то це все інформація 5 річної давнини.Зараз же робота з AI це виключно інтеграція з готовими API сервісами де ви платите тільки за використання (найчастіше тарифи посекундні). Тобто вам достатньо зайти на hugginface, обрати нейронку яка вам подобається і прямо на її сторінці будуть приклади сервісів, які надають готове API зі зручною передачею вхідних даних (url, base64, text) і отриманням вихідних.Є також рішення, де ви можете завантажити свою модель + ранер і теж платити тільки за час, поки працює ваш застосунок. Наприклад популярний зараз ComfyUI. Так він не призначений для використання як API, але ж це вебзастосунок, а значить у нього є свій бекенд, а значить до нього можна робити запити без фронтенду.Наприклад для локальних LLM (нейронки які генерують текст), є Ollama, який має стандартизоване REST API. Підсумовуючи, щоб в 2025+ році, додати в резюме, що ви працюєте з AI, вам не треба вивчати ML, математику і тд. Достатньо базово знати які є види генеративних AI і про популярні сервіси, які надають до них serverless доступ (Replicate, Fal).
👁 1,080 25-08-06 21:49
Останнім часом упоровся в інтеграцію AI в різні проєкти і ось що можу розказати.Підключаючи LLM до проєкту для аналізу якоїсь інформації, або детекту слів на аудіо, тексту на фото, початківці часто купують апі ChatGPT, що насправді може бути не дуже рентабельним на великих обʼємах і тим паче зовсім невигідним, якщо ваш застосунок для широкого використання великою кількістю користувачів.Тому для себе відкрив ollama - щось накшталт докеру для ШІ, просто командою гетнув модельку і запустив. Також же вбудований REST* API сервер, що дає змогу дуже комфортно комунікувати з мережею. А де хостити? Найдешевші ціни на сервер з GPU можна знайти на vast.ai, але є і serverless рішення, якщо ви не маєте постійного навантаження і не хочете платити за сервак.Наступний нюанс, коли у вас своя нейронка - а як паралелити? А ніяк🤩, тому будьте готові, що конкурентні запити користувачів доведеться ставити в синхронну чергу на обробку, бо якщо ви запустите 2 скрипта на GPU, буде гірше ніж по черзі 1, або запити взагалі відваляться.Якщо ви плануєте генерувати зображення, то рекомендую не віддавати їх зі свого серверу/serverless а завантажувати в дата сторедж R2 від Cloudflare. Ви спитаєте чому? Тому, що у будь якого хостинг провайдера є ліміти на мережевий трафік. Наприклад в DigitalOcean в найдешевшому дроплеті 500GB, а у R2 безкоштовні ліміти таки жирні, що навряд ви іх перевищите.Який пет проєкт можна зробити, щоб потренуватись:- AI модерація чатів (банить шлюхоботів і тд)- Розважальні боти для групових чатів.- Аналізатори робочих чатів для підведення підсумків (такий я прям продав вже)Якщо було корисно з вас лайк
👁 251 25-06-27 11:25
Українці більше не отримуватимуть спам-дзвінківМінцифра надала операторам інструменти для боротьби зі спам-викликами та навʼязливою рекламою. Згодом оператори блокуватимуть спам, рекламу та потенційно шахрайські дзвінки. Ці зміни вводитимуть поступово, щоб дати час операторам на технічні доопрацювання.Як це працюватимеБізнес має укласти договір з оператором і зареєструвати номери, з яких може телефонувати. Якщо ні — виклики із цих номерів можуть бути заблоковані автоматично.Уже скоро оператор зможе блокувати номер за зверненням користувача в разі спам-дзвінка.Також змінюються інші важливі правила:В особистому кабінеті користувача ви зможете не лише переглянути всі свої витрати, а й вимкнути контент-послуги самостійно, без запиту до оператора.Відтепер швидкість інтернету має бути прописана в угоді. Якщо оператор обіцяє 100 Мбіт/с, а ви отримуєте 40 — це вже порушення договору. І якщо реальна швидкість нижча — можете подати скаргу до НКЕК або звернутися до суду.Підтримка для українців у зоні бойових дій. Користувачі не втратять зв’язку через несплату послуг, а їхні SIM-картки не блокуватимуть за несплату. До того ж під час першого входу в мережу надається безоплатний пакет зв’язку.Більше деталей за посиланням.