Source
Шо там в айті | Створював цей канал з двох причин: бажання про щось писати, а також ор...
45 Views/Reach
2022-08-31 05:58
Message №31
Створював цей канал з двох причин: бажання про щось писати, а також орієнтувати людей, які не в IT, але цікавляться, що відбувається і, можливо, задумуються про роботу тут.З початку війни рідко сюди писав теж з двох причин:1. Нестабільний, м’яко кажучи, настрій2. Погіршення ситуації на ринкуЧерез падіння економіки України привабливість роботи в IT стала ще більшою, бо на зарплатах поки що не позначилося, але робочих місць тут стало менше. Не те, щоб падіння, але немає зростання і перспективи зростання найближчим часом.Якщо для людей з досвідом від двох років все відносно нормально, то для початківців все погано: кількість вакансій значно менша за кількість кандидатів (в десятки разів менша). «Вайті в айті» останній рік до 24.02 було легко при мотивації і докладанні зусиль, а після стало дуже важко.Крім зрозумілих скорочень від компаній, що заробляють на українському ринку (Сільпо, Розетка, Нова пошта, etc), на це, в свою чергу, є ще дві причини:1. Ризики для американців і європейців у найманні українців, бо побоюються, що співробітника тут можуть вбити ракетою або мобілізувати на фронт2. Загальна рецесія світового ринку ITЧому рецесія і наскільки вона велика? Крах доткомів на початку 2000-х років за масштабом це не нагадує, але нагадує за характером: як і очікувалося, не всі шалені інвестиції в технологічний сектор під час ковіду принесли результат інвесторам, і почався певний ланцюжок згортання. До того ж, світову економіку - через війну в Україні і не тільки - також може очікувати рецесія, тому інвестори стримуються. Зараз це не «колапс», не «крах», не «бульбашка луснула» і поки точно не виглядає катастрофою, але техгіганти з Кремнієвої долини скорочують найм, а багато відомих стартапів - і штат.Хоч і не очікую покращення свого настрою і ситуації в українському IT наступними тижнями, але все ж спробую відновити певну активність цього каналу.Слава Україні.