Source
InformNapalm | Що ж, ймовірно, прийшов час розкрити одну кулуарну історію, яка трапил...
38 900 Views/Reach
2025-03-06 20:12
Message №24124
Що ж, ймовірно, прийшов час розкрити одну кулуарну історію, яка трапилась з нами в 2017 році, невдовзі після того як Трампа обрали на перший президентський термін у США. Знайомі з нами з 2015 року працівники одного з посольств третьої країни, які від початку війни на сході України постійно цікавились фактами російської агресії, запропонували нам зустріч з людиною, яку представили як...назвемо його "містер Чіп". Сам "містер Чіп" одразу нам повідомив, що він має хороші стосунки з Трампом і навіть "періодично смажить з ним барбекю на задньому дворі". Ми не мали змогу перевірити чи це так, тому просто ввічливо посміхались, розуміючи, що для американців "хороший понт" - дорожчий за гроші, хоча подекуди, вони майстри спорту по швидкій девальвації свого авторитету, в який роками вкладали значні ресурси. Але це ліричний відступ. Тож далі "містер Чіп" перейшов до справи: "Ви хороші хлопці, ми бачили як ви публікуєте багато зламів пошт російських політиків, SurkovLeaks - це чудова операція, але ви могли б приносити більше користі при підтримці США...". Нам, звісно, стало цікаво, невже Америка справді вирішила допомогти українським волонтерам та активістам у боротьбі проти РФ, але ці сподівання швидко розвіялися, коли "містер Чіп" повів свій монолог далі: "Ви ж розумієте, що вашим справжнім ворогом є не РФ, а Китай, ми пропонуємо вам добре заробити, але потрібно буде зламувати поштові скриньки китайських, а не російських політиків...". Це скорочений зміст довгих прелюдій, з якими підкатував до нас цей "друг Трампа по барбекю". Ми звісно одразу зрозуміли, що нашу спільноту хочуть просто затягнути в чужу гру і помножити наші спроможності воювати проти росіян на нуль, тому ми з ввічливими посмішками відмовились від подальшої комунікації і це був наш перший і останній досвід комунікації з людьми, які працюють на Трампа. Тому зараз, коли вже в масштабах країни та в умовах ще більшої війни адміністрація Трампа так само намагається переконати Україну "не чинити спротив росіянам", ми спіймали певний флешбек і згадали цю історію. Ну і варто відзначити, що відмова американцям від нас і від українських хакерів, які також були присутні на цій зустрічі, були консолідованими і всі розуміли, що американці просто хочуть загрібати жар нашими руками і при цьому ще й хочуть врятувати росіян, підкупивши українців, щоб вони витрачали час на протистояння з Китаєм. Ми принципово не погодились, бо для нас війна проти російських агресорів є особистою війною та справою виживання, тому ми не припинили кібероперацій проти РФ, як того хотів "містер Чіп", і не стали найманцями для атак проти Китаю. Бо наш ворог і тоді, і зараз - це Росія, яка окупувала наші домівки в Криму та на Донбасі, яка принесла горе мільйонам українців. Цю історію ми збирались розповісти в деталях в книзі про шлях міжнародної спільноти волонтерів InformNapalm, яку хотіли б написати. Але в контексті подій, які відбуваються в світі, вирішили розповісти її не чекаючи часу, коли з'явиться книга.