Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - In Factum
Added 06 Dec 2025

In Factum

@in_factum
Number of subscribers: 43 591
Photos: 21,700
Videos: 16,100
Links: 24,200
Description:
Зв’язок із нами @in_factum_bot Пітримати: t.me/infactum_donate https://donatello.to/in_factum

👥 Number of subscribers

43 591
Average/Day:: -29
Average/Week:: +149
Average/Month:: +814

👁️ Average views per message

10 844
Average/Day:: 4,920
Average/Week:: 12,424
ERR: 24.88%

📊 Messages per Day

1.6
Last day: 13
Week average: 3.7
Average per day: 1.6

Logo change history

Status change history

Officially not confirmed 2025-12-06

Wall

Telegram statistics channel

👁 5,760 26-04-16 09:58
Результати Рамштайну 🇩🇪 Німеччина – $4 млрд на ППО та $600 млн на розвиток спроможностей deep-strike і mid-strike. Окремо – ініціатива міністра оборони Бориса Пісторіуса щодо термінового посилення ППО України: вже залучено €2 млрд від партнерів;🇬🇧 Велика Британія – найбільший пакет підтримки у сфері дронів цьогоріч - 120 тисяч дронів буде передано;🇳🇱 Нідерланди – €248 млн на дрони для України;🇳🇴 Норвегія – $560 млн на базове забезпечення бригад дронами та $150 млн на розвиток логістичного хабу; також внесок у PURL;🇪🇸 Іспанія – €215 млн на SAFE, а також надання ракет до Patriot;🇧🇪 Бельгія – €75 млн на «чеську ініціативу», €75 млн на німецьку ініціативу з ППО, €85 млн на коаліцію дронів, підтримка F-16, а також посилює санкційний тиск на російський тіньовий флот;🇨🇦 Канада – $15 млн у фонд NSATU, $42 млн на «чеську ініціативу», $17 млн – критичне інженерне обладнання;🇱🇺 Люксембург – $29 млн у PURL, включно з фінансуванням міжнародних фондів і прямими закупівлями озброєння;🇱🇹 Литва – $39 млн на «чеську ініціативу», $29 млн у PURL, допомога із закупівлею бронетехніки та підтримка реабілітації ветеранів;🇪🇪 Естонія – $13 млн у PURL.@pekhno_news
👁 6,450 26-04-15 10:21
Після того, як вчора Трамп агресивно наїхав на Італію та її прем'єрку Мелоні, сьогодні під час телефонної розмови з кореспондентом Sky News — Mark Stone — Трамп жорстко висловився щодо Великої Британії та прем'єра Стармера....Спочатку розмова почалася з майбутнього візиту короля Чарльза до США через два тижні. 💬 Я з нетерпінням чекаю на зустріч з ним. Я знаю його вже дуже давно.Він чудова людина, джентльмен, мій давній друг. Фантастична особистість, — сказав Трамп.Після цього Трамп різко розкритикував Кіра Стармера: 💬 Мені подобається Стармер, але він зробив трагічну помилку, закривши видобуток нафти в Північному морі. Ваші ціни на енергоносії — найвищі у світі. Крім того, він зробив трагічну помилку в питанні імміграції. Я люблю вашу країну і хочу, щоб вона процвітала. Але з такими поганими політиками в енергетиці та імміграції ви отримуєте найгірше з обох сфер. Успіх у такому разі неможливий Mark Stone зауважив, що, можливо, прем’єр-міністр сам має вирішувати, як керувати своєю країною, а не президент США. 💬 Так, це його справа, — відповів Трамп. — Але багато людей запитують мене, що я думаю. І я вважаю їхню політику божевільною. Вони руйнують вашу країну. Вашу країну захоплюютьMark перепитав: «Ким захоплюють?» 💬 Нелегальними іммігрантами з усього світу, — відповів президент. — Серед них злочинці, торгівці наркотиками, люди з психіатричних лікарень. Вашу країну буквально захоплюютьMark запитав, чи не є його інформація про проблеми Британії з імміграцією просто фейковими новинами. 💬 Я дуже точний у своїх оцінках, — відповів ТрампЩодо особливих відносин між США і Британією президент сказав: 💬 Коли нам була потрібна їхня допомога — їх не було. Коли ми їх потребували — їх не було. Коли вони були не потрібні — їх теж не було. І зараз їх теж немає. Це сумно. Ми дали їм дуже хорошу торговельну угоду, кращу, ніж повинні були. Але її завжди можна змінити Наприкінці розмови Mark коротко запитав про Іран. 💬 Угода дуже можлива, — сказав Трамп. — Дуже можлива. Вони [іранці] сильно побиті
👁 5,140 26-04-14 12:55
Сіль...▪️ Недавно в мережі з’явилися зображення нового російського FPV-дрона з кільцевим крилом. Фактично це гібрид квадрокоптера з крилом, який потенційно може збільшити дальність польоту. Таке крило зменшує кількість енергії, потрібної для подолання відстані.▪️ Борт виглядає доволі незвично, хоча це не перший випадок, коли FPV-коптер намагаються «покласти» на крило. Російська компанія «Ушкуйнік» (крім досить дивного неймінгу) заявляє, що їхній виріб нібито може літати на відстань до 50 км.▪️ Сергій Флеш на своєму каналі поставив відкрите питання до фахівців з аеродинаміки: чи ефективна така конструкція? Я поспілкувався з професійним авіаінженером. По-перше, він пояснив, що це ніяка не новинка у світі аеродинаміки. По-друге, така конструкція неефективна… для літаків. Саме для літаків кільцеве крило спочатку і створювалося.▪️ При цьому ідею почали тестувати дуже давно. Ще в 1906 році у Франції намагалися підняти в повітря Blériot III/IV — аероплани з різними варіантами кільцевого крила [2]. Щоправда, вони не полетіли. У 1930–1940-х роках подібні проєкти розробляли в Німеччині та СРСР — усі безуспішно.▪️ Сьогодні різні варіанти кільцевого крила використовують у різних апаратах: від фінського пластикового гідролітака до китайського стратегічного розвідувального БПЛА. У росіян теж є цивільний літак з кільцевим крилом.▪️ Щодо FPV-дрона з такою конструкцією — про його ефективність ми, ймовірно, скоро дізнаємося. Одне можна сказати точно: якщо ці борти запустили в серійне виробництво, значить їх уже випробували і дійшли висновку, що рішення працює. Якщо цей дрон дасть росіянам таку ж дальність польоту, як умовна «Молнія», це стане для нас ще однією проблемою. Особливо з урахуванням постійного зростання кількості ворожих екіпажів. Щільність контролю з повітря на дальності «Молній» тоді ще більше збільшиться.▪️ Наші інженери теж працюють над подібними рішеннями. Нещодавно противник опублікував зображення [нашого] FPV-дрона коптерного типу з крилом, але іншої конструкції. Імовірно, «рубіконівці» намагалися його збити [3]▪️ Повертаючись до нового російського дрона з кільцевим крилом: якщо рішення робоче, то є ще кілька важливих моментів щодо розгортання та застосування — наприклад, вибір позицій і логістика.▪️ Противник заявляє про дальність польоту до 50 км — приблизно як у «Молнії». Відповідно, розрахунки таких дронів зможуть виконувати завдання на схожій глибині. Оскільки ці борти досить габаритні, їхня логістика вимагатиме зусиль, подібних до «Молній».▪️ Це наводить на висновок, що позиції розрахунків, які працюватимуть з цими дронами, розташовуватимуться в тому ж ешелоні, що й пілоти «Молній». Можливо, трохи ближче до лінії зіткнення, оскільки не потрібно розгортати катапульту, а отже, менше демасуючих факторів.
👁 7,310 26-04-13 11:29
Якесь футуристичне інтерв'ю РБК-Україна голови підкомітету з державної безпеки, оборони та оборонних інновацій Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федора Веніславського про українську Космічну програму.Але нехай.Головне.▪️ Ми повинні розвивати технологічні спроможності – готувати власні засоби кінетичного перехоплення ракет "Орєшнік". Перехопити його можна з найбільшою ефективністю до моменту розділення бойових блоків від ракетоносія в космосі. Бо легше збити одну ціль, аніж шість, які вже розділилися й маневруючи летять у різних напрямках на гіперзвуковій швидкості. А щоб збити ракетоносій, нам треба вийти на висоту вище 100 кілометрів, тобто – у міжнародний космічний простір.▪️ Нам потрібно хоча б 4-5 радіолокаційних, 2-3 оптико-електронних та ще 1-2 телекомунікаційних супутники. Тоді матимемо можливість не лише забезпечувати раннє попередження про ракетні напади ворога, але й в режимі реального часу отримувати інформацію про переміщення сил ворога на значній глибині на території РФ та мати власний супутниковий звʼязок.▪️ Україна уже досягла унікальних напрацювань. Під час війни підрозділи, які входять до складу ГУР, двічі вивели ракетоносій з території України у космос. Перший раз – на висоту понад 100 кілометрів, другий – 204 кілометри. Це унікальна ситуація для країни, яка перебуває у стані повномасштабної війни.▪️ У нас є ракети, про які майже ніхто не знає, але які здатні завдавати ударів по території ворога на відстані до 500 кілометрів і летіти на гіперзвукових швидкостях. І ми їх успішно застосовуємо в ході бойових дій. Але головне їх призначення – для виконання неординарних операцій. ▪️ Україна під час війни з транспортного літака на висоті приблизно 8 тисяч метрів здійснила запуск ракетоносія, який потенційно може також бути використаний для виводу на орбіту різного роду космічних апаратів. Це було здійснено вперше на території Європейського континенту та вдруге в світовій історії. Першими таке зробили США у середині 70-х років. Але наша висота виведення є рекордною. .. Ми створили повітряну систему, яка може в короткостроковому майбутньому стати повітряним космодромом. Його можна буде використовувати і для мирних цілей, а також для протидії "Орєшніку".▪️ У рамках ГУР та Міноборони вже є домовленості про готовність наших партнерів надавати нам супутники. .. В України є потенційні технічні можливості виводити їх на орбіти. Ми входимо в клуб менш як десятка країн, які мають космічні технології. Промисловий комплекс може генерувати ракетоносії і доопрацьовувати вже наявні розробки, а також виробляти різноманітні космічні апарати, супутники.▪️ У нас є технічні спроможності і вже опробовані засоби, які дозволяють мати власні недорогі засоби виведення в космос різноманітних космічних апаратів з території України. З науковим потенціалом у нас нема проблем, єдина проблема – недостатність фінансування. При наявності зацікавлених інвесторів подібні розробки можна зробити дуже швидко та ефективно.
👁 13,000 26-04-12 13:22
О ні, ви розізлили Трампа 😡...Отже, ось як воно є. Зустріч пройшла добре, більшість пунктів вдалося узгодити, проте єдиний пункт, який справді мав значення — ядерне питання, — погодити не вдалося.Від цієї миті Військово-морські сили Сполучених Штатів, найпотужніші у світі, починають процес блокування всіх суден, які намагатимуться увійти або вийти з Ормузької протоки.З часом ми плануємо відновити принцип «усім дозволено заходити і всім дозволено виходити». Однак Іран не допустив цього, просто заявивши: «Десь там може бути міна», про яку знають лише вони. Це класичний світовий шантаж. Лідери держав, особливо Сполучені Штати Америки, ніколи не піддадуться шантажу.Я також наказав нашому флоту виявляти й перехоплювати кожне судно в міжнародних водах, яке сплатило мито Ірану. Ніхто, хто платить незаконне мито, не матиме безпечного проходу у відкритому морі. Ми також розпочнемо знищення мін, які іранці встановили в протоці. Будь-який іранець, який відкриє вогонь по наших силах або по мирних суднах, буде знищений!Іран краще за будь-кого знає, як завершити цю ситуацію, яка вже завдала його країні нищівного удару. Їхній військово-морський флот знищено, авіація знищена, системи ППО та радари недієздатні. Хомейні та більшість їхніх так званих «лідерів» мертві — усе через їхні ядерні амбіції.Блокада розпочнеться найближчим часом. До неї долучаться й інші країни. Ірану не буде дозволено наживатися на цьому незаконному акті шантажу. Вони хочуть грошей, а ще більше — ядерної зброї.Крім того, у відповідний момент ми повністю «заряджені й готові», і наші збройні сили завершать те небагато, що залишилося від Ірану.Президент Дональд Дж. Трамп
👁 7,630 26-04-11 06:35
Іран не може відкрити Ормузьку протоку для більшого руху суден, оскільки може знайти всі міни, які сам встановив, і не має технічних можливостей їх прибрати. Про це NYT повідомляють високопоставлені американські чиновники.Це одна з головних причин, чому Іран досі не зміг швидко виконати вимоги Трампа щодо відновлення судноплавства. Крім того, ця проблема може ускладнити переговори, які цього тижня проходитимуть у Пакистані між іранськими представниками та делегацією США.Іран почав мінувати протоку ще минулого місяця невеликими човнами — одразу після початку війни. І залишив у протоці лише вузький «коридор», через який можуть проходити ті судна, що сплачують мито.Корпус вартових Ісламської революції неодноразово попереджав про небезпеку зіткнення з мінами, а офіційні іранські ЗМІ публікували карти «безпечних маршрутів». Однак, за даними американських чиновників, ці маршрути обмежені насамперед через те, що Іран мінував протоку хаотично. І не факт, що іранці зафіксували точне місце кожної міни. Крім того, деякі міни були встановлені так, що вони могли дрейфувати або зміщуватися.Як і у випадку з наземними мінами, розмінування цих мін значно складніше, ніж їх встановлення. Навіть у США немає достатніх потужностей для швидкого розмінування. Іран також не має можливості швидко прибрати міни, навіть ті, які сам встановив.У середу міністр закордонних справ Ірану Аббас Араґчі заявив, що протока буде відкрита «з урахуванням технічних обмежень». Американські чиновники вважають, що під «технічними обмеженнями» Іран мав на увазі саме неможливість швидко знайти або прибрати міни.
👁 7,850 26-04-10 07:49
Американська оборонна компанія Aeon підтвердила активне партнерство з одним із найбільших українських виробників дронів. Разом вони адаптують керовану ракетну систему Zeus для запуску з квадрокоптерів. Про це ексклюзивно пише Defence BlogПартнерство, про яке розповів генеральний директор і засновник Aeon Навід Тахмас, є важливим кроком до створення доступної та точної зброї, яку можна масово встановлювати на комерційні дрони. Інтеграція покликана закрити одну з найважливіших прогалин, яку виявили за понад три роки інтенсивних бойових дій в Україні: потребу в недорогих, масових і точних боєприпасах, які можна нести і застосовувати з безпілотних платформ.Система Zeus була розроблена саме для цього. Її модульна архітектура дозволяє легко адаптувати ракету до різних носіїв без кардинальних змін, а програмно-визначена система наведення ODIN забезпечує швидке оновлення під вимоги інтеграції з дронами. Вартість однієї ракети становить близько 50 тисяч доларів.Як окремо повідомив Тахмас, Zeus також інтегрують на пілотовані та безпілотні наземні машини, а також на надводні судна — у співпраці з іншою українською компанією. Таким чином, Aeon активно створює багатоцільову архітектуру застосування ракети Zeus, а українська промисловість виступає не лише партнером з інтеграції, а й реальним бойовим полігоном для випробувань.Для Aeon співпраця з провідним українським виробником означає не лише шлях до інтеграції, а й прямий доступ до реального бойового досвіду💬 Я заснував Aeon, спираючись на те, що бачив в Україні — на важливості вартості, масштабу та адаптивності. Загрози й тактика змінюються дуже швидко, і системи мають встигати за ними, — пояснив Тахмас.Aeon поки що не розголошує терміни завершення інтеграції Zeus на квадрокоптери та на надводні дрони.Наразі компанія має контракти на десятки мільйонів доларів з Міністерством оборони США на виробництво та постачання Zeus. Це свідчить, що американські військові уважно стежать за прогресом програми, особливо в частині інтеграції з безпілотними платформами.
👁 4,520 26-04-09 13:26
За інформацією Der Spiegel, генеральний секретар НАТО Марк Рютте повідомив європейські столиці, що Трамп очікує від Європи впродовж найближчих днів конкретних зобов’язань щодо відправки військових кораблів або інших військових засобів. Звичайних політичних заяв, як це було на початку війни, йому вже недостатньо.❗️ Вимога Трампа, за словами кількох європейських дипломатів, яких поінформували після зустрічі генсека НАТО з президентом США, фактично є ультиматумомНімеччина в останні дні вже висловила принципову готовність взяти участь у спільній місії в протоці. Однак, на думку уряду ФРН, для цього мають бути виконані певні умови — зокрема, потужний мандат ООН та стійке перемир’я або навіть укладений мирний договір.Окрім вимоги щодо Ормузької протоки, Трамп чинить на країни НАТО серйозний тиск і іншими погрозами. За даними американських ЗМІ, він доручив підготувати список, які європейські члени НАТО підтримали США у війні проти Ірану, а які виступили проти. Після цього Трамп, ймовірно, планує вивести американські війська з країн, які проявили непокірність.У центрі уваги, ймовірно, опинилася Іспанія — тамтешній уряд навіть відмовив Повітряним силам США в праві прольоту бойових літаків і заправників.Німеччина ж не вводила жодних обмежень щодо використання великих американських баз на своїй території. Проте Трамп все одно зарахував німецький уряд до «противників війни» — головним чином через фразу міністра оборони Бориса Пісторіуса «це не наша війна».
👁 5,630 26-04-08 12:44
Джей Ді Венс, віцепрезидент США...💬 Я навіть не знав, що Зеленський заявляв про намір надіслати солдатів до резиденції прем’єр-міністра Угорщини, аж до вчорашнього дня. Віктор Орбан сам розповів мені про це, і я перевірив інформацію. Майже не міг повірити, що це правда. Але це справді так. Це абсолютно скандально.Іноземний глава уряду чи держави ніколи не має права погрожувати главі уряду союзної країни. Це абсурдно й неприпустимо.Водночас, коли Європейський Союз погрожує утримати мільярди євро від Угорщини за те, що вона захищає свої кордони, це чомусь не вважається іноземним впливом. Коли українська сторона перекриває газопроводи й завдає страждань угорському народу, намагаючись вплинути на результати виборів, це теж нібито не іноземний вплив. Такі дії не витримують жодної критики.Справжній іноземний вплив — це коли інші держави погрожують, умовляють і використовують економічний тиск, щоб диктувати, як саме ви маєте голосувати. Для угорського народу, незалежно від того, подобається вам Віктор Орбан чи ні, незалежно від вашої згоди з тією чи іншою його політикою, це є фундаментальним посяганням на ваш суверенітет.💬 Знаєте, чого я ніколи не робив? Хоча Сполучені Штати Америки мають величезну економічну силу й є економічною та військовою наддержавою світу, ми ніколи не погрожували Угорщині: «Якщо ви не проголосуєте за Віктора Орбана, то не отримаєте те й те». Ми ніколи б так не вчинили, бо поважаємо угорський народ достатньо, щоб поважати його суверенітет.Той факт, що стільки іноземних гравців — чи то транснаціональні організації на кшталт брюссельських бюрократів, чи то іноземні уряди — прямо погрожують угорцям: «Голосуйте так, інакше ми помстимося вам», — має вас дуже обуривати. Ви маєте голосувати проти цього з однієї простої причини: ви є суверенним народом у своїй країні.💬 Мені неприємно це говорити, адже в Європі є набагато більші економіки й густонаселеніші країни, але більшість європейських політичних столиць не зробили навіть близько стільки для справи миру між Росією та Україною, як Віктор Орбан. І це не тому, що я, до речі, бачив його в приватних зустрічах, де він дуже чітко й компетентно виклав позицію України: «Ось що турбує українців. Ось що турбує росіян». Бо якщо ви хочете досягти миру, ви мусите зрозуміти, чого насправді хочуть обидві сторони конфлікту.Намагатися зрозуміти позицію і росіян, і українців — це не зрада. Це необхідна умова для мирного врегулювання. Це не російський вплив. Це просто прагнення миру. І це також не американський вплив.
👁 5,550 26-04-07 12:34
🔹 Боєць легіону «Свобода Росії» Рейган народився в Росії, але ще до повномасштабного вторгнення встиг емігрувати до Європи. У нього було комфортне життя: займався акторством, брав участь у шкільних театральних постановках і любив політичні дискусії. Саме через це товариші дали йому такий псевдо, починає свій репортаж The TelegraphЩе до війни він часто грав в онлайн-іграх з українцями. А коли у лютому 2022 року почалося вторгнення і російська пропаганда почала зображати українців як «нелюдей», він остаточно вирішив діяти.💬 Я зрозумів, що це неправильно, і що я можу якось допомогти українському народу, — каже він. — Тому написав у легіон, пояснив, що я в Європі, і запитав, чи можу приєднатися. Вони відповіли: “Добре, приїжджай”».❗️ За оцінками, у Легіоні налічується вже кілька сотень бійців. Загалом в українській армії воює близько трьох тисяч російських добровольців.Для Рейгана процес вступу виявився досить простим. Після короткого навчання його відправили на схід як спеціаліста з радіоелектронної боротьби.💬 Іноді доводиться лазити по стовпах у зруйнованому селі, щоб встановити обладнання і стежити за ворожими дронами, — розповідає він. — Це не дуже героїчна робота, про яку хочеться розповідатиЗа словами Рейгана, йому досить легко вдалося інтегруватися в українські підрозділи, хоча іноді доводиться пояснювати, як росіянин опинився на їхньому боці.Найкращий спосіб повалити Путіна, на його думку, — це «смерть від тисячі порізів», коли кожен доброволець робить свій маленький внесок, поступово позбавляючи режим сил. 💬 Ми любимо цю стратегію: кожен робить свою частину роботи, а потім одного дня настає останній поріз — і все