Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - In Factum
Added 06 Dec 2025

In Factum

@in_factum
Number of subscribers: 43 591
Photos: 21,700
Videos: 16,100
Links: 24,200
Description:
Зв’язок із нами @in_factum_bot Пітримати: t.me/infactum_donate https://donatello.to/in_factum

👥 Number of subscribers

43 591
Average/Day:: -29
Average/Week:: +149
Average/Month:: +814

👁️ Average views per message

10 844
Average/Day:: 4,920
Average/Week:: 12,424
ERR: 24.88%

📊 Messages per Day

1.6
Last day: 13
Week average: 3.7
Average per day: 1.6

Logo change history

Status change history

Officially not confirmed 2025-12-06

Wall

Telegram statistics channel

👁 4,850 26-05-06 19:32
Приблизно через два місяці від того, як кардинал Роберт Френсіс Прево, уродженець Чикаго, став Папою Левом XIV, він зателефонував у свій американський банк, щоб змінити номер телефону та адресу. Папа назвався своїм мирським ім’ям — Роберт Прево — і коректно відповів на всі контрольні запитання безпеки. Однак працівниця банку заявила, що цього недостатньо: він мусить особисто прийти до відділення. Папа спробував пояснити, чому не може цього зробити.Тоді він запитав: «А чи матиме це значення, якщо я скажу, що я Папа Лев?»Співробітниця повісила трубку....Навіть очолюючи понад мільярд католиків і живучи в розкішних умовах серед безцінних творів мистецтва, понтифіки іноді стикаються зі звичайними земними труднощами. Ситуацію зрештою владнав інший священник, який мав зв’язки з президентом банку. Про те, що сталося зі співробітницею кол-центру, яка повісила трубку найвідомішому клієнту банку, нічого не повідомляється.💬 Уявіть, що ви стали відомі як жінка, яка повісила трубку Папі, — пожартував отець Маккарті, який є близьким другом Папи Лева XIV
👁 14,500 26-05-05 14:12
Блін, який же кайф 🤯Кореспондент британського The Times Maxim Tucker зняв крутий сюжет про українських кібервоїнів, які під схемою взлому російських терміналів Starlink [після офіційного бану], зливали дані російських позицій і передавали їх Силам оборони. ℹ️ У лютому, коли SpaceX відключила близько 40 тисяч терміналів Starlink, які незаконно потрапили до Росії, російські війська почали масово намагатися зареєструвати їх як українські. Цим скористалися українські хакери, які створили фейковий Telegram-бот. Бот замаскували під кіберзлочинців, які буцім-то пропонували зареєструвати російські термінали Starlink в Україні за криптовалюту. Telegram-бот запитував у користувачів дані терміналів, і вів себе як технічна підтримка, але насправді збирав дані, зокрема координати, які видавали розташування росіян.Maxim Tucker поїхав до Львова, щоб зустрітися з пораненим українським воїном, який став кібервоїном, і його групою — 256-ю кібердивізією з 5-ти таких самих кібервоїнів. За цей час група "виловила" близько 2500 росіян, які свідомо передали координати свого терміналу Starlink на позиції боту.На першому етапі українські хакери публікувалив скріншоти «успішної активації» за допомогою бота, щоб завоювати довіру. Дехто з російських солдатів потребував індивідуального підходу — доводилося використовували соціальну інженерію: вдавали жінку, генерували за допомогою ШІ фотографії тощо.Хакери також атакували російських чиновників і компанії, отримуючи доступ до їхньої конфіденційної переписки. Вдалося дізнатися розташування російських заводів з виробництва зброї, які згодом стали цілями для ракет Storm Shadow.❗️ Дані зі Starlink дозволили визначити позиції сотень російських командних пунктів і укриттів пілотів дронів.Після збору інформацію передавали Міністерству оборони або військовим підрозділам, які діяли у відповідних районах. За словами командира підрозділу ГУР, на його ділянці в Запорізькій області, завдяки ударам по виявленим російських позиціях Starlink кількість ворожих обстрілів по українських лініях зменшилася на 45%.
👁 7,670 26-05-04 16:04
🔴 Починаємо понеділок з добірки каналів, які варто мати в стрічціТут – війна, міжнародка, аналітика та авторські блоги без зайвого шуму. Розвиваємо українське Telegram-ком’юніті разом. Різні формати, але одна мета – давати вам головне. 💬 ⚔️БРАТЧУК — блог речника Української добровольчої армії, командира добровольчого формування "Одеса",голови Громадської ради при Одеській ОВА Сергія Братчука.💬 PEKHNO🇺🇦 — Василь Пехньо. Простими словами про війну та все, що навколо неї.💬 Фокус — всеукраїнське ЗМІ, пишемо без води, фокусуємося на ключових подіях в світі та Україні, ексклюзиви та аналітика.💬 Голос Майора ✙ — блог Андрія Ткачука, майора Збройних сил України, політолога, волонтера.💬 Тарас Григорович повідомляє — спільнота, яка береже ваш час і нерви. Все, що вам справді потрібно, можете знайти у нас.💬 Третя світова🪫 — війни, технології, дипломатія, геополітика, ексклюзивні цікаві інтерв'ю – тільки найголовніше.💬 Андрющенко Time — все що треба знати про Спротив та окупацію. Інсайди, політика дослідження без купюр.💬 Bochkala_WAR — огляд, аналітика подій в Україні від військового оглядача Романа Бочкали.💬 Юлія Кирієнко — спеціальна кореспондентка «ТСН», працює на лінії фронту з 2014-го. Ексклюзивні матеріали, репортажі та чесне висвітлення війни без прикрас.Дякуємо що обираєте нас :)
👁 6,730 26-05-03 17:56
Al Jazeera, з посиланням на джерела, повідомило про нову пропозицію Ірану щодо завершення війни, передає ізраїльське видання Israel Hayom За даними видання, Тегеран підготував проєкт угоди для передачі Вашингтону, який поділено на три основні етапи. План передбачає суттєві поступки з ядерного та морського напрямків, а також жорсткі вимоги щодо зняття санкцій, скасування блокади та збереження іранських ядерних об’єктів.Перший етап пропозиції спрямований на перетворення поточного припинення вогню на повне та офіційне завершення війни впродовж 30 днів. У рамках цього етапу Іран пропонує створити «міжнародний контрольний орган», який гарантуватиме, що сторони не повернуться до бойових дій. Також передбачається взаємне зобов’язання США та Ірану не атакувати один одного та декларація про завершення війни в усьому регіоні.На морському напрямку Іран пропонує поступове відкриття Ормузької протоки. Тегеран бере на себе відповідальність за розмінування протоки, водночас не заперечуючи проти американської допомоги в цьому питанні. Натомість Іран вимагає поступового скасування блокади своїх портів. Перший етап також містить пункт про компенсації, який, за словами джерел, буде сформульований «новим і креативним способом».Другий етап стосується ключового питання — іранської ядерної програми. За даними джерел, Іран пропонує «повне замороження» збагачення урану на період до 15 років. Після закінчення цього терміну Тегерану буде дозволено відновити збагачення урану на низькому цивільному рівні — 3,6%, за принципом «нульових запасів», тобто без накопичення збагаченого урану.Водночас Іран встановлює чітку «червону лінію» – абсолютну відмову від демонтажу ядерної інфраструктури та знищення своїх об’єктів. Щодо вже накопичених запасів високозбагаченого урану, пропозиція залишає простір для переговорів щодо його долі — чи то вивезення за межі країни, чи розбавлення до нижчого рівня збагачення.В обмін на всі ці поступки Іран вимагає чіткого та гарантованого механізму зняття всіх економічних санкцій, накладених на нього.На фінальному етапі Тегеран пропонує розпочати широкомасштабний стратегічний діалог з арабськими державами та іншими країнами регіону. Метою, згідно з іранською пропозицією, є створення нової спільної системи безпеки, яка охоплюватиме весь Близький Схід.
👁 8,470 26-05-02 12:25
Сіль 🇺🇦 [solonko1648]ℹ️ мапа візуально перевернута — росіяни наступають з півночі...▪️ Одна з особливостей українських міст Донбасу (та й Запоріжжя) полягає в тому, що вони розташовані в низовинах, ближче до джерел води. Лише деякі міста можуть похвалитися тим, що стоять на відносному підвищенні, а це автоматично покращує умови для їхньої оборони.▪️ Міста Краматорської агломерації також прив’язані до низовин і оточені висотами. Це робить критично важливим утримання підвищень перед ними, зокрема Часового Яру. Сьогодні Костянтинівка фактично виступає воротами до цієї агломерації.▪️ З погляду географії безпека міста залежить від здатності контролювати Часів Яр і відповідні висоти на сході, долину річки Кривий Торець на південному сході та півдні, а також висоту між Клебан-Бицьким водосховищем і селами Степанівка — Русин Яр. За останній рік росіяни багато зробили, щоб прибрати для себе ці природні перешкоди.▪️ На 3D-карті добре видно, наскільки рельєф ускладнює оборону. Штурмувати «яму» з висот набагато вигідніше, ніж місто на підвищенні. Зверніть увагу, що місто знову оточують з трьох сторін — саме так, як це вже траплялося багато разів раніше. Натомість Добропілля станом на зараз навіть близько не перебуває в такому становищі.▪️ Задум росіян з проривом через західну околицю Добропілля, який вони намагалися реалізувати минулого літа, провалився. Попри всі проблеми, наша оборона в цьому районі поки що тримається краще. Але противник продовжує тиснути.▪️ Багато що вказувало на те, що для битви за Краматорську агломерацію росіянам було б логічніше спочатку захопити решту каскаду міст та шахт меншої Покровської агломерації — включно з Добропіллям, Білозерським і Новодонецьким. Так вони могли б сформувати повноцінний фланг охоплення Краматорської агломерації та в майбутньому загрожувати Барвінковому.▪️ У такому випадку Добропілля було б зручною базою для цього флангу. Саме на східній околиці міста є «ворота» до висот, які стоять у тилу Дружківки та Краматорська. Тому довгий час я вважав, що битва за Добропілля стане для росіян першочерговим завданням на цьому етапі.▪️ Моя помилка була в тому, що на нашому напрямку оборона тримається, а противник поки що не може виконати своє завдання (про що недавно писав Машовець — про м’ясорубку в Гришиному та проблеми боєздатності наступаючих). Натомість у Костянтинівці росіяни мають успіхи. Багато аналітиків вважали, що на напрямках Добропілля і Костянтинівка противник просуватиметься одночасно.▪️ Він і намагається, але під Добропіллям росіяни відстали від графіку, отримуючи відчутні удари. Тож помилитися в прогнозах було приємно. Це при тому, що наступ тут не припиняється ще з минулої зими, коли були перші спроби прорватися через Воздвиженку.▪️ Осінтери публікують геолоковані відео з відпрацюваннями наших підрозділів по росіянах, які прориваються в східні та південно-східні околиці Костянтинівки. Тож якщо з Добропіллям і надалі не складатиметься, то успіхи в Костянтинівці росіянам це частково компенсують.▪️ Якщо ж росіянам вдасться рано чи пізно затягнути в Костянтинівку дрони-перехоплювачі, для них відкриється шлях, який вони не змогли собі забезпечити минулого року з боку Полтавки і Золотого Колодязя — можливість працювати дронами по логістиці в Костянтинівці та Дружківці, розташованих уздовж річок Кривий Торець і Казений Торець.▪️ А вже тоді, якщо за цим потягнеться висота південніше Райського, з’являться додаткові можливості бити по логістиці в долині Казеного Торця по лінії Дружківка — Краматорськ — Слов’янськ.
👁 7,980 26-05-01 15:47
Спеціальні представники Трампа Стів Віткофф і Джаред Кушнер не поспішають з візитом до Києва на фоні зростаючих побоювань у Вашингтоні, що відновлення участі в мирних переговорах щодо України знову не дасть конкретних результатів. Про це дізналося видання The Kyiv Independent.Попри місяці внутрішніх обговорень можливого візиту, який мав би стати для обох комісарів першим в Україні, вони досі не прибули. Натомість Віткофф і Кушнер уже неодноразово відвідували Москву для зустрічей з Путіним.💬 Вони багато разів обіцяли приїхати, але досі жодного разу не виконали обіцянку, — заявив високопоставлений український чиновник, знайомий з ситуацією, підкреслюючи роздратування в Києві через нерівномірність дипломатичної активності.Це невдоволення вже вилилося й у публічну критику, коли Зеленський відкрито засудив підхід емісарів, назвавши їхні неодноразові поїздки до Росії без відповідного візиту до України проявом неповаги.Планувався не просто візит ввічливості. За словами одного джерела, поїздка мала стати тригером для відновлення тристоронньої дипломатії між Україною, Росією та США в момент, коли переговори фактично зайшли в глухий кут.ℹ️ За планом, Віткофф і Кушнер мали спочатку приїхати до Києва, зустрітися з Зеленським, а вже потім вирушити до Москви на переговори з Путіним.❗️ Натомість існують і практичні труднощі, каже джерело, адже єдиний реальний спосіб дістатися до Києва — залізницею.💬 У них є своя проблема з необхідністю їхати потягом, — сказав один з учасників обговорень. — Для Віткоффа це складноІншою причиною є побоювання з боку американців, що турне в Україну та потім в Москву знову не дасть результатів.💬 Росіяни наполягають, що хочуть весь Донбас, наша позиція: давайте знайдемо пристойне рішення, — сказав український чиновник. — Тож поки незрозуміло, навіщо їм їхати так далеко, щоб знову почути те самеЦей розрахунок важливий для Вашингтона. Без нових пропозицій візит ризикує стати суто символічним, а не змістовним. Натомість американський чиновник підтвердив The Kyiv Independent, що візит залишається на порядку денному, але «він ще не підтверджений».
👁 6,000 26-04-30 17:00
Ядерна зброя України.Питання ядерного озброєння України є не просто технологічним або навіть дипломатичним — воно є фундаментально стратегічним і торкається самої архітектури глобальної безпеки.☭ Спадщина▸ Після розпаду СРСР Україна отримала третій, після США і росії, за величиною ядерний арсенал у світі.▸ Водночас Україна не мала повного контролю через системи управління (коди запуску) які залишалися у москві. Технічно обійти їх можна було, але це б створення власної системи управління з нуля.▸ Ядерна інфраструктура і зброя перебувала в зношеному стані і за експертними оцінками, належне утримання потребувало б десятків % від держбюджету, але через економічну кризу реальні витрати були вкрай низькими.24 жовтня 1991 року було затверджено постанову "Про без'ядерний статус України", яка підтверджувала відмову від виробництва, розміщення та випробувань ядерної зброї. 🎲 Будапештський меморандум▸ 5 грудня 1994 підписантами з боку України виступив Леонід Кучма, з боку гарантів — Білл Клінтон (США), Борис Єльцин (росія) та Джон Мейджор (Велика Британія).▸ Гаранти надавали security assurances (безпекові запевнення) (!) утриматися від порушення незалежності, суверенітету та існуючих кордонів України.▸ До 1996 року Україна повністю виконала свої зобов'язання, вивівши зі своєї території всі стратегічні ядерні боєзаряди.Будапештський меморандум - це політичне зобов'язання без механізму примусового виконання. Саме ця вада і дозволила не дотримуватись гарантам зобов'язань. ☢️ Ядерна інфраструктура сьогодніУкраїна має розвинену атомну енергетику і входить до першої десятки країн світу за запасами урану. Проте критично важливий етап збагачення урану здійснюється виключно за кордоном.▸ Науково-дослідна база. Україна має потужну наукову школу у сфері ядерної фізики. Проте, значна частина фахівців втрачена, а підготовка нового кваліфікованого фізика-ядерника високого рівня потребує щонайменше 10 років інтенсивного навчання та дослідницької роботи.▸ Ракетний та оборонний сектор. Сьогоднішній ВПК здатен виробляти різноманітні види озброєння які теоретично можуть бути адаптовані як носії, але це потребує складної інженерної інтеграції. Україна — це країна з ядерною експертизою, але без ядерного циклу для зброї. ⚛️ ПерспективиПовноцінний ядерний арсенал із замкненим циклом — це десятиліття і десятки мільярдів.▸ Створення ЯЗ Україною суттєво ускладнить дипломатичні стосунки з партнерами. Міжнародна спільнота категорично проти ядерної України.▸ При наявності залізної політичної волі створення обмеженого потенціалу (кілька боєзарядів) технічно реальне в горизонті 5–10 років, але з неприйнятними для країни політичними ризиками. Якщо Україна набуде ядерного статусу, це стимулює Польщу, Південну Корею, Тайвань та Японію зробити те саме. ✍️ Висновок▸ Якщо після завершення війни Україна не отримає членства в НАТО (якщо воно буде існувати) чи двосторонніх оборонних союзів, питання створення власного ядерного потенціалу залишатиметься на порядку денному.▸ У стані активної війни, особливо коли ми залежимо від партнерів, побудувати секретний ядерний цикл майже неможливо, а якщо таке стане відомо - це миттєва зупинка всієї фінансової і військової допомоги.▸ Станом на сьогодні ядерна зброя розглядається не як реальний інструмент війни, а як останній аргумент у переговорах про вступ до НАТО або отримання ще потужніших конвенційних озброєнь.Для України ядерне питання — це питання виживання в світі де ніхто окрім нас самих не може гарантувати нам безпеку. Ми стоїмо на перетині де вибір стоїть між інтеграцією у сильний союз або стратегічної автономії з усіма наслідками.Як вважаєте чи потрібна ядерна зброя Україні?Підписатися на канал аналітика фронту
👁 4,690 26-04-29 16:38
У центрі сюжету — Вільям Фостер у виконанні Майкла Дугласа, колишній оборонний інженер, якого щойно звільнили. Одного неймовірно спекотного дня, застрягши в мертвому заторі на шосе в Лос-Анджелесі, він просто не витримує: кидає свою машину просто посеред дороги і вирушає пішки на інший кінець міста, щоб потрапити на день народження до своєї маленької доньки. Ця подорож швидко перетворюється на жорстокий і неконтрольований хрестовий похід. Озброюючись по дорозі, він агресивно реагує на будь-які прояви суспільного абсурду чи несправедливості — від завищених цін у крамниці до бандитських нападів, залишаючи за собою слід із хаосу та смертей.Історія Фостера залишає по собі важкий, але необхідний простір для роздумів: як звичайна, на перший погляд, соціалізована людина може дійти до межі й почати коїти настільки жахливі речі? Хто зна, що може зробити з людиною втрата всього — кар’єри, сім’ї чи хоча б людської гідності. Що може зробити з людиною байдужість та ворожість навколишнього світу? Ця стрічка слугує дуже незручним нагадуванням про те, що межа між цивілізованою поведінкою та руйнівним божевіллям є набагато тоншою, ніж нам хотілося б вірити. Чи можна було цьому запобігти? Чи можна було йому допомогти? Що взагалі можна було зробити?🎬 З мене досить (1992)реж. Джоел ШумахерRT 75% IMDb 7.5🎵 James Newton Howard - Main TitleКіно Дайджест🧠#фрагменти
👁 5,490 26-04-28 17:22
Зеленський: Експорт української зброї буде реальним ...▪️ Ми запропонували партнерам, які допомагають Україні, особливий формат співпраці Drone Deals – спеціальні угоди щодо виробництва та постачання наших дронів, ракет, снарядів та інших затребуваних видів зброї, бойової техніки, софту, інтеграції з оборонними системами партнерів, а також забезпечення нашої експертизи та потрібного Україні технологічного обміну. Сьогодні затвердив напрями такої міждержавної роботи та опрацювання автоматичних дозволів для бізнесу щодо експорту зброї. ▪️ Порядок дій абсолютно чіткий: на міждержавному рівні на основі принципу взаємності відповідною угодою визначаємо рамки для безпекової роботи, далі розпочинається процес уже на рівні державних інституцій і виробників. Спрощуємо бюрократичні процедури, зберігаємо достатній рівень експортного контролю та запускаємо практичний зміст для роботи компаній. ▪️ Українські компанії отримають реальну можливість виходу на ринок країн-партнерів за умови права наших військових узяти необхідний обсяг зброї першими. Профіцит виробничих спроможностей в Україні за деякими видами зброї досягає 50%.▪️ Доручив МЗС України разом з нашими розвідками та СБУ визначити перелік країн, до яких експорт нашої зброї неможливий із причин їхньої співпраці з державою-агресором. Це серйозний виклик – не допустити потрапляння до росіян наших технологій та зразків зброї. РНБО України координуватиме експортні процеси й буде гарантом, що першочергово забезпечуються потреби Сил оборони .. Міністерство оборони України та Генеральний штаб визначатимуть обсяги потреби Сил оборони нашої держави.
👁 4,290 26-04-27 14:06
Мерц заявив, що іранське керівництво принижує Сполучені Штати, змушуючи американських посадовців їздити до Пакистану і повертатися без жодного результату. І це була одна з найжорсткіших критичних заяв німецького лідера щодо конфлікту, як зазначає ReutersМерц також зазначив, що не бачить, яку стратегію виходу з війни з Іраном обрали США. 💬 Іранці, очевидно, дуже вміло ведуть переговори, а точніше — вміло уникають їх, дозволяючи американцям прилітати до Ісламабаду, а потім повертатися без жодного результату 💬 Ціла нація принижується іранським керівництвом, особливо так званими Корпусом вартових ісламської революції. Тому я сподіваюся, що це закінчиться якомога швидше Мерц нагадав, що Німеччину та Європу не консультували перед початком ударів США та Ізраїлю по Ірану 28 лютого, і що він особисто висловив Трампу свій скептицизм щодо цього рішення. 💬 Якби я знав, що все триватиме п’ять-шість тижнів і з кожним тижнем ставатиме дедалі гірше, я сказав би йому [Трампу] про це ще категоричніше Мерц порівняв ситуацію з попередніми американськими війнами в Іраку та Афганістані.Окремо канцлер заявив, що очевидно — Ормузька протока була принаймні частково замінована. 💬 Ми, європейці, також запропонували направити німецькі тральщики для розмінування протоки, яка, як очевидно, частково замінована За словами канцлера, конфлікт уже коштує Німеччині «багато грошей, багато коштів платників податків і значної частини економічної потужності».