Source
Ілля і його неправильні враження від фільмів | Цікаве відео про те, чому зараз піратство фільмів стає дедалі розповсю...
4 280 Views/Reach
2025-11-04 06:49
Message №3438
Цікаве відео про те, чому зараз піратство фільмів стає дедалі розповсюдженим. Тут ситуація не як з відеоіграми, де в Стімі можна легально придбати майже будь-яку гру і не паритись. З кінематографом зараз існує цілий квест."Якщо покупка це не володіння, то піратство - це не крадіжка"Колись Нетфлікс запропонував вирішення проблеми кабельного телебачення, яке було непомірно дорогим і все одно не давало тобі можливості дивитись усе, що ти захочеш. Вони зробили дешеву підписку за яку ти отримував доступ до бібліотеки майже усіх найкращих фільмів та серіалів, створених людством. Але відтоді як почалась війна стрімінгів, тепер фільми та серіали розпорошені по різних сервісах і щоб мати доступ до усього, що ти хочеш, треба тепер платити навіть більше ніж колись за кабельне.Плюс це ще й не зручно, бо тепер є підписки з рекламою, регіональні підписки, і усюди у тебе є обмеження щоб зняти які доведеться ще платити, якщо тільки не оплачувати одразу по максимуму. І про ці обмеження ти дізнаєшся по факту.Плюс з'являється інша проблема. Якщо в 90-ті канали працювали над якістю шоу, а не над кількістю, то зараз ситуація рівно навпаки. Вони більше не обмежені ефірною сіткою, де кожне шоу бореться за увагу з шоу на інших каналах. Тепер їм просто треба показати, що тобі завжди є що подивитись і культура стрімінгового вжитку навіть змушує сценаристів писати діалоги з розрахунком на те, що глядачі дивляться фільми і серіали на фоні, поки займаються своїми справами чи заліпають в тікі-тоці. Ця тенденція також негативно впливає на кінематограф.Грубо кажучи, зараз кількість серіалів та фільмів на стрімінгах створює іллюзію цінності, щоб виправдати високу ціну за підписку. Нетфлікс зараз повністю переорієнтовується на оригінальні шоу, роблячи ставку на кількість, бо ліцензувати класику, яку люди люблять і дивляться, стає дедали дорожче.І тому статистика показує, що від початку стрімінгових війн, рівень піратства почав стрімко зростати. Ну і автор наводить правильну цитату Ґейба Ньюела, що поки купити легально складніше ніж зпіратити, то люди піратитимуть. В принципі, в тому зараз і проблема. Споживати легально надто дорого та незручно.Мовляв, у музичних стрімінгів немає такої проблеми. Яким би застосунком ти не користувався, ти маєш доступ до всієї музики, яку забажаєш. Це призвело до того, що музиканти у підсумку отримують копійки за свій продукт від сервісів, але для споживача це зручно і музику зараз вже ніхто й не піратить, бо немає потреби. Це цікаво. Враховуючи, що Спотіфай планує рухатися в бік політики Нетфлікс і генерувати ШІ-шками ексклюзиви.Підсумовуючи, в погоні за наживою, студії підняли ціну, знизили якість та ускладнили доступ до свого продукту настільки, що споживач дедалі більше обирає піратити.Від себе додам, що в Україні ще й недоступні багатсько із сервісів і якщо людям щось не продають легально, вони, звісно, йдуть на чорний ринок. Це логічно. Як би там не кричали, що піратські студії озвучки займаються крадіжками, якби не українські пірати, люди б йшли дивитись росіянських піратів. Бо є попит, а їм не дають легальної пропозиції. Тепер на тлі того, що аудиторія вже знайома з вашим продуктом, студія може легально заходити на ринок та збирати сливки. Бо пірати вже проробили за них роботу.З юридичної точки зору це питання здається простим, піратити незаконно. А от з усіх інших точок велике поле для дискусій.https://youtu.be/UUGmKQ-S4ow?si=Z6SdVMZJXX7cjYpZ