Source
Ігор Кальченко / Сумська ОВА | Чому застосовуються графіки аварійних (або погодинних, як минулого рок...
83 Views/Reach
2025-10-13 10:40
Message №6471
❓Чому застосовуються графіки аварійних (або погодинних, як минулого року) відключень, чим вони відрізняються і хто дає команду їх вводити?🔘Армія росії відновила атаки на енергетику України, які стали наймасовішими з початку повномасштабної війни. Від терористичних актів росіян страждають енергетичні об’єкти по всій Україні. Станом на сьогодні внаслідок військової агресії рф пошкоджені чи зруйновані майже 2 тисячі об’єктів АТ «СУМИОБЛЕНЕРГО». І це лише орієнтовна цифра, яка щодня зростає. До того ж обстежити мережі на територіях, де ведуться активні бойові дії, зараз неможливо.🔘Також унаслідок атак рф руйнуються не лише розподільні мережі, якими електроенергія потрапляє в наші оселі, а й об’єкти генерації – які її виробляють. Тому в енергосистемі виникає дефіцит потужностей. Як наслідок – застосовуються графіки відключень.❓У чому різниця графіків аварійних і погодинних відключень? ☑️Графіки аварійних відключень застосовуються в аварійних випадках, коли за дуже короткий термін від 3 до 15 хвилин треба негайно знизити величину потужності, що споживається з мережі. У таких випадках тривалість знеструмлення спрогнозувати неможливо. Бо ГАВ запроваджуються при масштабній аварійній ситуації. ☑️Графіки погодинних відключень (поки НЕ застосовуються) - діють у тих випадках, коли можна спрогнозувати критичну ситуацію в об’єднаній енергетичній системі України. Це також аварійний режим роботи енергетичної системи, але при ГПВ ми можемо повідомити населення про відключення та спрогнозувати його час. Тому застосування ГПВ є вимушеним, але контрольованим кроком для того, щоб запобігти аварійним знеструмленням.⚠️Усі обмеження споживання впроваджуються по команді диспетчера НЕК «Укренерго» і скасовуються ним же.❗️Пам’ятаємо про істинну причину такої складної ситуації в нашій енергетичній системі – це військова агресія російської федерації проти України! Повноцінне відновлення роботи енергосистеми можливе лише після припинення терористичних атак рф на Україну.#Сумиобленерго #пояснення#енергетика