Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Хто ж так прокачує персонажа?
Added 06 Jan 2025

Хто ж так прокачує персонажа?

@hto_tak_prokachue
Number of subscribers: 370
Photos: 1,940
Videos: 266
Links: 195
Description:
крадені меми
Source

Хто ж так прокачує персонажа? | Тема грантів все не вчухає, тож і я висловлюся Як ми дожилися до таког...

Telegram community logo - Хто ж так прокачує персонажа? Хто ж так прокачує персонажа? @hto_tak_prokachue
3 200 Views/Reach 2025-02-01 16:14 Message №2268
Тема грантів все не вчухає, тож і я висловлюся Як ми дожилися до такого життя.Так історично склалося, що відколи Україна полишила СССР, чиновницький апарат був посаджений на голодний пайок. Принаймні, формально. Себто офіційних доходів, які б відповідали статусу людей, які керують країною та оперують значними засобами виробництва, не існувало. А великі доходи існували у "цеховиків" та бандюганів. Відповідно, працівники державних структур по суті продавали свої прерогативи тим, у кого були гроші. Таким чином, по "зарплати" мусорам/ менеджерам держ підприємств/депутатам et cetera сплачували не "платники податків" тм , а сторонні особи. Кінець кінцем, це вилилося у відносно стабільну структуру, в якій різні мафіозні клани мали свою кормову базу. І ці мафіозні клани вступали між собою в ієрархічну, договорнякову або час від часу конфронтаційну взаємодію. Верхівкою цієї системи були ті, кого прижилося називати олігархами - Ахметов, "київська сімка", Пінчук, "група Приват" тощо. Вони власне і мали своїх людей всюди - суди, прокуратура, різні регуляторні органи. Майже кожна людина в державі була елементом цієї мафіозної системи - працюючи в банку, на підприємстві, в страховій компанії, на держ службі, в громадській організації. Чиновники були "на зарплаті" в мафіозних кланів - люди просто ходили на роботу, перекладали бумажки і рутинно працювали на мафію. Плюс до цього, більшість кланів творили свої міні-імперії на зв'язках з РФ. РФ могла впливати на благополуччя клану, адже вони могли вирішити з ким їм краще торгувати газом, кого пускати чи ні на свій ринок.Тепер варто поставити запитання, а де ж тут власне публічний інтерес - інтерес, який має захищати державний службовець. А він власне ніде. І рівень компетенції людей на держ службі був вельми низьким.2014 року протиріччя, накопичені в цій системі вибухнули і ми постали перед необхідністю розбудови ефективних інституцій, аби зберегти себе як державу.Проте інституції потребують спеціалістів, а спеціалісти - грошей. Гроші спеціалістам українці платити не люблять. Ті спеціалісти, які все ж мали необережність попрацювати на державу, отримуючи відносно великі, але все одно менші за ринкові зп, досі згадуються в українському фольклорі як вороги народу. Відтак паралельно з державною службою в Україні стали існувати різноманітні експертні офіси, які де-факто тягнули на собі всю експертизу суспільних трансформацій. А платили їм ґрантами - юсейдівськими, європейскьими, соросівськими. Із повномасштабним вторгненням ситуація тільки погіршилася. Українські платники податків тм заледве фінансують Сили оборони, а всі решта видатки повністю припадають на зовнішнє фінансування, велику частину якого становлять ґранти.Ми як суспільство не в стані фінансово забезпечити свою державу. Наразі це драма з відкритим фіналом.