Реквієм по мандатуЧому Бондарук не захотів далі боротися і в умовах занесеного меча правосуддя ще й сам відмовився від мандата (який давав йому хоч якісь додаткові способи опиратися) – невдовзі зрозуміємо. Як на мене – місце має неофіційне і часткове перемир’я: ймовірно, мафія Палиці у мерії пообіцяла не вмикати гівномет Аверса і не діставати новий компромат. Йди, мол, Романе, рішай свої питання, а «Слуга Народу» уже наша з потрохами, і ярлик на володіння нею ми у тебе забираємо. Гадаю, депутатська доля Бондарука – ще більш показова для розуміння цинічної мафіозної сутності (ко)манди Палиці, ніж Поліщука.Таких, як Поліщук – небагато. І його ситуація, погодьтеся, особлива. Не кожен мер потрапляє у такий «ідеальний шторм», коли і кримінальна справа, і вибухонебезпечний аудит, і незадоволеність шефа.Поліщук – на виду. А хто такий Роман Бондарук? Просто один із. Ні тобі сидіння на потоках, ні дерибану землі, ні муток на комунальних підприємствах. Навіть той нещасний безпілотник RAIDER не зміг пропхати. І все-одно він готовий був бути «солдатом» мафії. І, давайте будемо об’єктивними: Бондарук не просто штани протирав, як добра половина депутатського корпусу. То бігає і про енергоефективність говорить, то якусь програму замутить… Ну так, останні ініціативи молитися і освоювати ШІ були, м’яко кажучи, дивними. Але спишемо це на кризу середнього віку. Зараз уже з упевненістю можна сказати: Бондарук програв саме тому, що пішов на співпрацю з Палицею. Якби постарався зберегти «золоту акцію» - міг би лишитися гравцем. З «картами на руках», як каже один рудий заокеанський дід.А так: мафії, хлопче, ти більше не потрібний.✅ Підпишіться на Хроніки
Пам’ятаєте, як торік у Луцьку піднімали ціну на проїзд? Сьогоднішній заступник луцького міського голови Валентин Хаймик тоді активно обурювався: рішення суперечить раніше ухваленій нормі про неможливість підняття ціни проїзду, поки триває воєнний стан.Воно-то зрозуміло, що те рішення про мораторій було дурне – певно в мерії тоді ще сподівалися, що війна скоро закінчиться. Але Хаймика-опозиціонера це мало цікавило. Як і Лучика, і інших його «свідомих» соратників, які дружно кинулися повторювати його абсолютно маніпулятивну тезу про незаконність.Зараз у Луцьку знову все йде до того, що ціну піднімуть. І таки піднімуть – не сумнівайтеся. І новий член виконкому Валентин Хаймик мовчить, як обісраний хлопчик у дитсадку, щоб його какулі у колготах вихователька не помітила. І не згадає свого ж питання: «а що, воєнний стан уже закінчився?»Так буде і з іншими питаннями, не сумнівайтеся. До речі, дуже знущально виглядає ось ця сторінка видання Конкурент (вона ж вгорі на скріні). На ній торішня публікація, де Хаймик називає підняття ціни проїзду незаконним. А вгорі, над заголовком про незаконність - той же Хаймик каже, що «Свідомі» не злилися.Ця опозиція скисла і смердить, дайте іншу.✅ Підпишіться на Хроніки
💐На сьогоднішній нараді секретарка Луцької міської ради Катерина Шкльода «ще раз наголосила на дотриманні чинного законодавства у роботі та відсутності зловживань».Не зупинилася на цьому. Продовжила: «У всіх виконавчих органах, комунальних підприємствах буде проведено внутрішні аудити і перевірки фінансової та іншої діяльності».
Ось як. Що ж, раз так - ділюся інформацією з внутрішніми аудиторами.У день, коли Катерину Шкльоду обрали типу як в.о. мера і вручили (як символічно!) великий букет недешевих троянд, її заступник Юрій Вербич підписав від імені міської влади договір з місцевою підприємницею-квітникаркою Юлією Шаульською.За цим договором міська рада купила 551 квітку за ціною …271,5 грн за штуку. (якщо не вірите – подивіться на цій сторінці специфікацію тендеру: кількість штук (квітів) і суму коштів. І поділіть. Математика, 5 клас) Якщо хтось не в курсі цін на квітковому ринку, то пояснюю: 272 грн за одну квітку – це дуже ЗАДОХРЕНА. Одна троянда (ну вишуканіших квіток ніби як мерії не треба, правда?) сьогодні коштує, залежно від розміру і сорту, від 30 до 80 грн. А купують же ж не тільки дорогі троянди! Он секретарка разом з рештою чиновників і гвоздиками ніби як не гребує.Тож виходить, крадуть тільки на одному цьому невеликому квітковому тендері близько 70 %!І якщо хтось вам скаже, що це все - через різні там процедури, складнощі, казначейство, що це не просто як на базарі пішов і купив - то покажіть йому ось цей цьогорічний договір Львівської міської ради. Тут одну троянду купують за …87 грн. Насамкінець повторю уже думку, яку якось тут висловлював: цю брєжнєвську квіткову традицію давно треба викорінити. Та й зрештою: чого ми маємо оплачувати особисті дії чиновників? Чому до Стелли загиблих героїв мама полеглого воїна кладе квіти, куплені за власні кошти, а Шкльода – за бюджетні?... Ще й утричі дорожчі за адекватну ціну.✅ Підпишіться на Хроніки
«СВОІХ НЄ БРОСАЄМ»⏳⏳⏳📜 Початок 2024 року. З’являються перші підозри і навіть судові рішення у справі «еВоди». Це коли команда Палиці придумала схему продавати «своїм» структурам електрику по завищених цінах, змушуючи директорів підписувати незаконні угоди. Силовики беруть за сраку начальника Горохівського управління освіти, директора Луцьксвітла (це з тих, що ми знаємо). Вони явно не хотіли підписувати тих договорів – їх переконали. Певно, одним з аргументів була фраза: ти ж свій, ми тебе не кинемо, прикриємо раптом що!Але кинули.👀 ...За усім цим спостерігає заступниця голови ОДА, товстенюкова протеже Мирослава Якимчук. Думає: «Ну да, лохі. Я не така. Я наближена. Я можу сміливо мутити схеми з ухилянтами, а раптом що – Товстенюк і Палиця мене прикриють»
⏳⏳⏳📜Вересень 2024 року. Беруть за сраку Мирославу Якимчук. І кидають до СІЗО. І там вона сидить вже півтора року. 😢 Дивується: чого не прикрили? Не виручили? Не витягли?👀 ...За усім цим спостерігає Ігор Поліщук.Думає: «Ну да, простушка. Я не такий. Я наближений. Я можу сміливо мутити свої схеми на міському бюджеті. А раптом що – Товстенюк і Палиця мене прикриють»
⏳⏳⏳📜Березень 2026 року. Беруть за сраку Ігоря Поліщука. Принизливо змушують піти з посади. Мочать з усіх інформаційних орудій. Як у дешевому серіалі, раз у кілька серій відкривають нові «епізоди зловживань». Усім цим прозоро натякаючи: буде сидіти. Сидить Поліщук у своїй затишній квартирі на Відродження, дивиться, як Зоя пельмені ліпить.😢 І сумно думає: чого не прикрили? Не виручили? Не витягли?😢 …Щось подібне думає, гуляючи вуличками Старого міста, Роман Бондарук. «Я ж їм скільки років… Вірою і правдою… Чого не прикрили? Не виручили?...👀 …За усім цим спостерігають Катерина Шкльода, Роман Кравчук, Григорій Недопад (список можна продовжити)… І думають: «Ну да, Поліщук - лох. Ми не такі. Ми можемо не боятися. А раптом що – Товстенюк і Палиця нас прикриють…»
ХТО НАСТУПНИЙ?✅ Підпишіться на Хроніки
дЄвочка, ти откуда? Пригадуєте, щоб рядових заступників у відділах Луцької мерії на сесії представляли? Я – ні. Навіть якщо маємо справу з настільки видатними устами Значить, представлена вчора нова заступниця директора департаменту містобудування, земельних ресурсів та реклами – дуже навіть нерядова.Якщо врахувати дуже стійку чутку останніх тижнів, що Веніаміна Туза мають намір звільнити – неважко зрозуміти, що галицьку панянку готують на його місце. А отже – є всі причини пильніше придивитися до 33-річної пані Ірини Євочки.Волинські новини про неї кажуть: Професійний досвід із 2016 року здобувала в компанії AVR Development, працюючи керівницею проєктів... Звернімо увагу на цю компанію. Теперішній її СЕО – колишній скандальний головний архітектор Львова (2015-2019) Юліан Чаплинський. Євочка до приходу у Луцьку міську раду працювала саме під його керівництвом. Хтось скаже: круто! Львів – українська Мекка туризму! Львівські фахівці і Луцьк тепер на таке перетворять!Я ж думаю, що Львів на туристичний «рай» (хоча твердження теж спірне, та хай вже) перетворили не чиновники мерії, а багата історія та архітектура міста вкупі з талановитими бізнесменами (ну Криївку ж не Садовий з Чаплинським придумали, правда?) А чим же відомий «веніамін туз» Львова - Юліан Чаплинський? 👄 Ну наприклад тим, що мав бізнес у Росії, коли вже точилася війна. Йдеться про фірму «Авеста-Юр» у Краснодарі. Фірма з понад десятирічним стажем займалася продажем автотранспортних засобів і зведенням житла.👄Пік скандалів, пов’язаних з Чалинським, припаі на його роботу головним архітектором Львова - 2015–2019. Активну і хаотичну забудову міста Лева благословляв саме він. 👄 Одним із сумних символів роботи Чалинського є львівська вулиця Малоголосківська. Скандал із забудовою на ній виник через масову і надто щільну житлову забудову. У районі активно змінювали зонування та видавали містобудівні умови. І замість запланованих шкіл, садочків і громадських просторів з’явилися багатоповерхівки, а інфраструктура не встигала за забудовою. Мешканці виходили на протести, перекривали дороги, а частину рішень щодо забудови оскаржували в судах. Міська влада згодом, уже коли Чаплинський пішов з посади, мусила визнати наявність серйозних прорахунків у плануванні цього району. 👄 Загалом за час роботи Чаплинського у Львові активно затверджували детальні плани територій (ДПТ). Наприклад, активісти ГО «Народна дія Львів» стверджували, що частина ДПТ не відповідала вимогам ДБН, зокрема через відсутність обов’язкових графічних матеріалів та інженерних схем. Простими словами: документи підтасовували на догоду власникам новобудов👄 У період Чаплинського у Львові значно зросли темпи житлового будівництва. У 2019 році в місті ввели в експлуатацію 95 багатоквартирних будинків, і Львів посів перше місце в Україні за кількістю новобудов. При тому здійснювалося будівництво будинків підвищеної поверховості (понад 17 поверхів), що суперечило архітектурним і безпековим нормам міста👄 Окрема чорна сторінка біографії Чаплинського – його неповага до історичної спадщини Львова. Є купа архітектурних проектів, які не містять історико-архітектурного опорного плану, що є важливим документом для збереження історичного середовища міста. У передачі «Гроші» представник забудовника розповідає про хабарі, які брали посадовці Львівської міської ради, у тому числі Чаплинський - 25 тис. доларів за видачу містобудівних умов та обмежень на вулиці Поповича, 6А – самісінький центр міста. 👄 Ще один показовий кейс – знищення у Львові унікальної мозаїки художника Володимира Патика. Забудовнику дозволили реконструкцію будівлі магазину, де на фасаді була велика мозаїка. При цьому влада публічно заявляла, що мозаїку збережуть. Але в офіційних документах цього не було прописано. Тож забудовник просто розібрав стіну разом із мозаїкою, фактично її знищивши. І такого гімна Чаплинський нагенерував – просто тонни.Як думаєте – варто лучанам чекати чогось хорошого від підлеглої цього корумпованого варвара?..✅ Підпишіться на Хроніки
🤔А ви помітили, як швидко перестали говорити про ймовірність перенесення з центру міста фотостенду з загиблими Героями? Громадськість «напіхала» фалосів ініціаторам.І ті притихли. Але я не сумніваюся, що за якийсь час цю ідею піднімуть знову. Бо раз про це час від часу говорять – значить це «кому нібуть нужно».Тільки підготуються якісніше.Не Льошу Кушнєра там якогось поставлять ідею пропихати.А залучать важку артилерію.Припускаю, що це буде митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Адже владика - досвідчений чоловік, і знає ціну і мудрого слова, і простих земних доларів радостей. Вийде владика і скаже: Браття і сестри!Ми переживаємо час великої втрати і великої жертви. Мені самому так важно, що я вдень не сплю, а вночі не їм! Наші воїни віддали життя за інших, і тому пам’ять про них має бути гідною, стриманою і зосередженою. Так нас навчає Православна Церква.А в нашій православній традиції вшанування померлих нерозривно пов’язане з чим? Правильно – з молитвою! А молитва – то діло, яке треба робити в тиші. А у нас тут шо? То молодьож пиво п’є, то ми горланимо у колонках на півміста. В бідних бабусь увага розсіюється! Ну доколє?А от якщо стенд із портретами загиблих воїнів буде розташований на меморіалі, де вже спочивають захисники різних поколінь, у тому числі Василь Мойсей – це створить єдиний простір пам’яті. Люди приходитимуть туди свідомо, з розумінням, куди вони йдуть і для чого.А ми те місце добренько так освятимо, щоб фірма, яка буде там… ну тобто, як Бог дасть, то буде… споруджувати шось дуже грандіозне і дороге – зробила це швидко і надьожно. А хто буде проти перенесення – тому не буде мого благословєнія! Тож помалкуйте там. А я за вас навіть помолюся. Потім".
Як казав класик - запам'ятайте цей твіт.✅ Підпишіться на Хроніки
😢 Сьогоднішні новини про майбутні призначення заступників Луцького міського голови – певно вже чергові цвяхи у домовину надій тих небагатьох довірливих людей, які думали, що з вигнанням Поліщука стіни луцької влади покине ненаситне прагнення наживи і збагачення.Новим обличчям стала Наталія Муравйова, яка раніше працювала начальницею ЦНАПу у Підгайцівській громаді. Приміська, «жирна» громада, обласкана увагою наближених до Палиці бізнесменів (зокрема – забудовників). Особливий інтерес, кажуть, до цієї громади уже тривалий час має Олександр Товстенюк, тож Муравйова, ймовірно – саме його креатура. Ну а про Володимира Марценюка не чув тільки лінивий. Він – один з найбільш скандальних топ-посадовців, призначених Ігорем Поліщуком. Наводжу тільки найбільш відомі косяки Марценюка і очолюваної ним контори за останні два роки.😡Марценюк роками подавав майже “порожні” декларації, але фактично користувався значними активами. У нього знайшли незадекларованими будинок 482 м² у Луцьку, купу земельних ділянок, авто і навіть фундукову ферму. Все це майно було оформлене на співмешканку та її родичів😡Луцькспецкомунтранс закупив три пікапи для ЗСУ у фіктивної фірми. Чи відправили ці машини на війну – так і не стало відомо😡Луцькспецкомунтранс ховав від мобілізації депутата Романа Кравчука 😡Луцькспецкомунтранс відмивав гроші через замовлення доставки неіснуючих паперових рахунків за мільйони гривень. 😡Луцькспецкомунтранс регулярно оголошував тендери на оренду вантажної техніки з водієм без чітко прописаних технічних вимог, що дозволяло на власний розсуд визначати переможця і фактично контролювати, хто отримає багатомільйонні підряди. 😡Через Луцькспецкомунтранс фінансувався телеканал Аверс 😡Через Луцькспецкомунтранс Ігор Поліщук і Андрій Котищук заробляли мільйони на неефективних «напівпідземних» сміттєвих контейнерах. ...Що ж, від таких призначень доводиться чекати тільки одного: корупційні схеми Луцькспецкомунтрансу тепер можуть бути поширені і на інші сфери життєдіяльності міста. Марценюк навчить 🤬✅ Підпишіться на Хроніки
Якщо вірити офіційному повідомленню про результати держaудиту Луцької міської ради - то більшість виявлених там порушень стосуються житлової забудови.«Ключові епізоди фінансових невідповідностей стосуються діяльності Управління капітального будівництва Луцької міської ради та “маніпуляцій” з житловим фондом громади» - йдеться у повідомленні.
З цього, а також з наведених у тому ж тексті прикладів порушень можна зробити висновок, що далі розмов про неугодних забудовників (і чиновників «поліщуківського» періоду, включно з Поліщуком) можуть і піти.Але от цікаво: чи потрапили в поле зору Держаудитслужби скандали, пов’язані з готелем Noble і комплексом SportLife?Якщо не пам’ятаєте – Хронікер вам, як завжди, напам'ятає.У жовтні 2017 року Луцька міська рада зменшила пайовий внесок для готелю Noble на Кривому Валі. Зробили 680 тис. грн замість 820 тис. грн. При цьому проєкт рішення з’явився вранці перед сесією без часу на ознайомлення. А бруківка, яку нібито вклав готель біля себе на вулиці, була підозріло такою ж самою, як і на решті вулиці (насправді її вклали за рахунок бюджету).Коли готель робив парковку та літній майданчик – заліз і на приватну земельну ділянку, і на комунальну, встановивши там паркан. Після цього "щуку кинули у річку". Ще й нагодувавши. Тобто замість притягнути власників "Нобеля" до відповідальності, міська влада виплатила їм майже 700 тисяч гривень з міського бюджету — ніби як компенсацію за будівництво підпірної стінки, вартість якої склала лише 500 тисяч гривень.Як бачимо, прямі збитки для бюджету. Пряміше не буває. Як думаєте – побачимо ми це в нашумілому висновку Держаудитслужби серед тих 800 втрачених мільйонів?Чи от вам ще цікавіша історія – про SportLife.Його збудували на земельних ділянках комунальної власності, що перебували у користуванні ТОВ «Футбольний клуб «Волинь». А у листопаді 2018 року було порушене кримінальне провадження. Виявилося, окремі працівники Луцької міської ради, зловживаючи службовим становищем, завдали місцевому бюджету збитків у розмірі 1,5 млн грн, які виразилися у несплаті понад 8 місяців ТОВ «Біла акація» місцевому бюджету коштів за користування земельною ділянкою на проспекті Василя Мойсея, 1. Станом на той час договір оренди земельної ділянки, на якій розташований фізкультурно-оздоровчий центр, укладено не було, що призводило до ненадходження значних коштів місцевому бюджету.От вам – ще більші збитки для бюджету.Кому належить Нобель і СпортЛайф – читачам нашого каналу пояснювати не треба. Це власність Ігоря Палиці.І саме це змушує мене сумніватися у добросовісності проведеного аудиту.Можливо, на пильність роботи аудиторів вплинув теплий прийом, який їм влаштували в Луцьку? Навіть безкоштовно надали приміщення комунального бізнес-простору для зустрічі очільниці ДАСУ Алли Басалаєвої з колективом Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області «з метою ознайомлення з поточним станом виконання завдань та визначення основних напрямів діяльності на найближчу перспективу».А ще не дає мені спокою один промовистий факт.Багаторічний директор Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області Анатолій Омельчук – дуже сірий і непримітний чоловік. Але є у його біографії дивний нюанс.Він – член ГО «Федерація боксу Волинської області».Зараз – просто член. А раніше був у ній першим заступником голови. Коли головою був … добрий товариш Ігоря Палиці Юрій Савчук.А почесним президентом Федерації тоді знаєте хто був?Ігор Палиця.От такі зв’язки у нашого аудитора.Так що коли побачите однобокість у результатах аудиту – не дивуйтеся.✅ Підпишіться на Хроніки
Від учорашнього дня регулярно натрапляю на повідомлення, що «от мовляв, тепер зрозуміло, чого Поліщук пішов: бо ж перевірка на 800 мільйонів порушень назнаходила! Ну нічого – от тепер Поліщуку не відвертітися!»Насправді, якщо уважно прочитати повідомлення Держаудитслужби, розумієш, що непереливки має бути не тільки Поліщуку.Тож давайте, як то кажуть, без емоцій проаналізуємо і спробуємо спрогнозувати, що буде далі.Якщо далі правоохоронці працюватимуть чесно і добросовісно, будуть порушені кримінальні провадження відразу по кількох статтях: ст. 191 ККУ (розтрата або привласнення бюджетних коштів), ст. 364 ККУ (зловживання владою або службовим становищем), ст. 367 ККУ (службова недбалість), ст. 366 ККУ (службове підроблення) і навіть, можливо, ст. 368 ККУ (прийняття неправомірної вигоди — хабар).Покарання по цих статтях різні, але у першої і в останньої з нашого списку може бути навіть більше 10 років тюрми.Кому ж це світить? Не тільки Поліщукові, хоча і йому теж. Але також і іншим чиновникам мерії, чия діяльність безпосередньо пов'язана з виявленими порушеннями.Точно не відвертиться колишній багаторічний начальник управління капітального будівництва Леонід Карабан. УКБ повинно було через суд стягувати із забудовників борги за пайовими внесками — і не робило цього. А угоди щодо пайових внесків підписував якраз керівник УКБ, а значить, і ніс відповідальність за стягнення боргів.За такою ж логікою правоохоронці мали б зацікавитися і тимчасовою виконувачкою обов’язків начальника УКБ Іриною Сметаною, яка була на цій посаді з лютого по серпень 2024 року.Додасться клопотів із законом і у нинішнього очільника УКБ Василя Ліщука. Окрім бездіяльності, у нього ще один косяк: один із боржників-забудовників (фірма «Орбітабуд») пов’язана з його дружиною. Явний конфлікт інтересів.Головний архітектор міста Веніамін Туз теж не відсидиться. А от посидіти може. Бо саме його структура подає в управління капітального будівництва інформацію про видані містобудівні умови та здані в експлуатацію об'єкти. Саме його департамент є ланкою, яка зобов'язана повідомляти УКБ про введені в експлуатацію будинки для нарахування та стягнення пайового внеску. Звісно ж, питання повинні бути і до багаторічної головної фінансистки мерії — директорки департаменту фінансів, бюджету та аудиту Лідії Єлової. Її відповідальність очевидна: саме цей департамент контролює надходження до бюджету, веде їх облік і має реагувати на недоотримані кошти. Якщо місто роками не отримувало мільйони пайових внесків — це означає або відсутність належного контролю, або свідоме ігнорування проблеми.Ну і вишенькою на торті мав би стати Ігор Поліщук. Договір пайової участі, укладений між Луцькою міською радою та замовником, підписується міським головою. Це принципово важливо: саме договір, яким 13% було замінено на фіксовані 13 квартир, мусив підписати особисто Поліщук або уповноважена ним особа. Він же призначив Карабана, Ліщука та Туза на їхні посади.▪️▪️▪️...Нагадаю — ці прізвища випливають тільки з оприлюднених Держаудитслужбою порушень. Але за загадковою цифрою 800 мільйонів гривень явно є щось більше і цікавіше, ніж просто зловживання на пайовій участі забудовників.🙁 Наш висновок буде сумним і типовим для мафіозної структури, збудованої у місті Ігорем Палицею. Усі зловживання, які робляться у мерії - робляться з відома Ігоря Палиці. Бо з усіх корупційних схем гроші йдуть і йому теж. Взяті ним на роботу підлеглі, які заробляють для нього гроші на місті, беруть на себе усю відповідальність за це. Сам же ляльковод лишається в тіні, неушкоджений і не збіднілий. Йому лишається просто взяти на роботу нових поліщуків, карабанів і тузів — і схема запрацює по-старому.Передайте хтось там Шкльоді: хай тікає, поки не пізно.✅ Підпишіться на Хроніки
💩Чотирнадцять депутатів Луцької міської ради не погребували торік скористатися державними соціальними програмами підтримки «Зимова підтримка» і «Національний кешбек».Це Андрій Авраменко, Віталій Бондар, Максим Воскресенський, Ігор Гнетньов, Дмитро Грачов, Юлія Дацюк, Микола Дуда, Олександр Козлюк, Роман Кравчук, Михайло Наход, Володимир Пшибельський, Оксана Руднік, Михайло Щур і Микола Яручик.Про це свідчить інформація з ними ж поданих декларацій.Наприклад, начальник луцької освіти і водночас депутат від партії «За Майбутнє» Віталій Бондар. Він декларує дві квартири, кілька земельних ділянок, три автомобілі, 7 тисяч доларів готівки і більше 700 тисяч гривень зарплати. Але водночас не гребує просити у держави. І на себе, і на дружину, і на дітей. Таким чином він собі виклянчив 4 тис. грн «Зимової підтримки» і 9,5 тис. національного кешбеку.Чи от ще один депутат «За Майбутнє» — Микола Дуда. Житловий будинок у Горохові на 260 квадратів, кілька квартир у Луцьку та Києві, купа земельних ділянок і нежитлових приміщень, комор і машиномісць на мільйони гривень (і це тільки за скромними «деклараційними» цінами). А ще — 250 тис. грн, 610 тис. доларів і 725 тис. євро. А ще понад 2,19 млн грн на банківських рахунках. І все одно туди ж: 2 тисячі зимової підтримки і 4,3 тис. національного кешбеку.Неймовірну скруту відчуває і Олександр Козлюк. Хоча має дві квартири, земельну ділянку на понад 2,6 га, житловий будинок у Тарасовому. Зберігає 8 тис. доларів готівки та близько 44 тис. грн на рахунках.Отримав зарплати 1 мільйон 188 тисяч 200 грн. І дружина — ще 440 700 грн зарплати.І все одно полізли по зимову підтримку, якої отримали 5 тисяч грн.👂 Чую, як дехто каже: а що такого, то ж всім можна було!Відповім: але ж це був добровільний вчинок.Коли небідні люди, та ще й ті, які претендують на право вирішувати долю громади, тисли в Дії кнопку «Попросити собі зимову тисячу» — вони показали себе як звичайні, жадібні дріб’язкові паразити без самоповаги, гідності і хоч краплі державного мислення.Бо такі речі, як «зимова тисяча» задумувались як підтримка людей, яким ці гроші реально відчутні. Ніхто не казав «налітай, усім можна!». Урядовці пояснювали: це підстрахувати тих, кому зараз найгірше.Тисяча гривень для людини з мінімалкою - це їжа чи тепло на кілька днів. А для Дуди, Грачова, Козлюка чи Бондаря - навіть на половину їхнього замовлення в ресторані не вистачить.🤔 …От пишу це, ставлю собі питання: коли ці «нужденні», які не погребували тисячею від держави, прочитають цей текст (а точно знаю, що прочитають 😉) — чи заниє у них совість? Чи зрозуміють, що хєрню впороли?Але відповідь і так знаю.Скажуть: ми не тварь дрожащая, ми право імєєм!Бо статус депутата вони УСІ отримали не тому, що користуються повагою і шаною громади. Не тому, що мають здатність і бажання працювати на благо людей.А тому, що їх з-поміж інших виділив їх рабовласник (Палиця, Покровський, Голіков і т. п.) — і призначив бути депутатом.Тому не варто дивуватися.Рабам і кістка — в радість. А тут — ціла ТИСЯЧА на халяву.✅ Підпишіться на Хроніки