Source
Хренові книжки | Сьогодні буде трохи дивний подвійний відгук.Об’єднав два фільми в один...
1 330 Views/Reach
2026-06-19 05:29
Message №595
Сьогодні буде трохи дивний подвійний відгук.Об’єднав два фільми в один допис, бо вони про одну дуже просту річ — хорошому кіно гроші потрібні, але значно менше, ніж нам намагаються пояснити продюсери великих студій. Бо що б там не говорили, а поганий сюжет, гроші не рятують. Перший — «Обсесія» (Obsession, 2026).Фільм уже встиг стати одним із головних сюрпризів року. Знятий молодим режисером Каррі Баркером за бюджет близько 750 тисяч доларів, а збори вже полізли за сотні мільйонів. Він забрав даній рекорд Відьми із блер. Для Голлівуду це приблизно як купити лотерейний квиток і випадково виграти космічну ракету. Сюжет тут настільки простий, що аж дивно. Він любить її. Вона його. Він знаходить чарівний спосіб зробити так, щоб вона любила його понад усе життя. І десь тут всім дорослим людям вже має стати трохи тривожно. Бо наші бажання, відомо до чого ведутьСкажу чесно, перша половина мене не дуже переконала, і було дуже скучно. Головний герой місцями так старається грати, що хочеться обійняти і сказати: “Та видихни вже”. Я навіть почав думати, що всі ці захоплені відгуки були трохи перебільшені.А потім фільм ніби прокидається. Події починають нестися вперед. Атмосфера згущується. Актори раптом починають грати на повну силу. І вся ця історія з романтичної фантазії повільно перетворюється на дуже некомфортний кошмар.Окремий респект головній героїні. У мене було відчуття, що саме на її акторській роботі тримається добра половина фільму.І ще одна річ. Усюди пишуть “горор”. Я б сперечався. Для мене це значно ближче до трилера. Тут працюють атмосфера, психологія і поступове наростання тривоги. Скримерів менше, ніж можна було очікувати.У підсумку десь тверді 8 із 10. А коли згадуєш бюджет, то рука сама тягнеться поставити більше.І другий фільм — «Зв’язок» (Coherence, 2013).Тут історія ще смішніша.Бюджет близько 100 тисяч доларів. Зйомки в одному будинку. П’ять днів роботи. Майже без спецефектів. Частина діалогів взагалі імпровізована. Вісім друзів збираються на вечерю.І все.Перші хвилин двадцять я взагалі не розумів, чого цей фільм так люблять. Люди ходять по кімнатах, говорять, метушаться, хтось кудись виходить, хтось повертається. Але потім історія починає закручуватись, набирати обертів, і в якийсь момент ти вже сидиш і думаєш: “Так, стоп. Це вже інтересно?”Бо одна з моїх улюблених тем у фантастиці — хто може бути для нас небезпечнішим за нас самих? Ну добре, русня не рахується.Тут вам і квантові парадокси, і психологічний трилер, і питання вибору, і дуже неприємна думка про те, що далеко не всі версії нас самих є такими прекрасними людьми, як нам хотілося б думати.І все це за бюджет, за який сучасний блокбастер не завжди купує собі каву для знімальної групи.Коротше кажучи, якщо хочеться подивитися, як люди за копійки можуть робити цікаве, сміливе і дуже пристойне кіно, то обидва фільми точно варті уваги.І так, після таких історій трохи складніше серйозно ставитися до чергового блокбастера за 300 мільйонів доларів, в якому забули покликати сценариста. Бо дороге кіно не про бюджет, а про ідею, сценарій і атмосферу.Хтось вже дивився?