Source
інтернет гер88й ♠️ | Чому вчені - це колдуни?Розмовляючи з людьми прийшов до висновку, що д...
133 Views/Reach
2025-11-04 22:20
Message №6505
Чому вчені - це колдуни?Розмовляючи з людьми прийшов до висновку, що далеко не всім очевидна еквівалентність поняття "колдун" та "вчений", хтось думає ніби це звичайний пафос, а хтось взагалі не сприйматиме це серйозно. В цьому пості я спробую пояснити синонімічність цих термінів для наших підписників, які ще не до кінця пірнули в контекст.Давайте згадаємо самий банальний та всім відомий приклад чаклування в фентезійних світах, а саме фаербол. В абсолютній більшості популярних фентезі світів процес створення фаерболу в якійсь мірі описан, він береться завжди з чогось, вимагає мінімально необхідного знання для його створення та зазвичай є певна школа магії, де цей процес описан детально на рівні технології, згідно місцевих законів фізики. Звичайний фаербол принципово нічим не відрізняється від ядерної бомби, а люди, які займаються розробкою та вивченням заклять, мани (чакри, духовної енергії ітд), нічим не відрізняються від науковців, не говорячи про естетичні сходства. Пересічна людина у фентезі світі сприймає фаербол, як щось чия природа незрозуміла, для застосування та виробництва якого треба мати певну кваліфікацію, ну і звісно фаербол вражає. Технологія ядерної бомби незрозуміла пересічній людині, людина принципово не може перевірити слова колдунів про ядерну бомбу, повторити цю технологію, для її розуміння та відтворення потрібна кваліфікація, та при застосуванні бомби вона вразить будь кого. Якщо детально розглянути поняття колдун з масової культури та поняття науковець, то виявиться, що різниця суто естетична.Звичайна людина може глянути відео на ютубі, прочитати книжку, але вона ніколи не відтворить умовний смартфон чи телевізор, у неї нема способу перевірити технологію, пізнати її як вона пізнає більш прості речі з якими вона може працювати в повній мірі, навіть інтуїтивно. Люди масово покладаються на колдунів та вірять їх словами та користуються "здобутками" науки. Достатньо згадати недалеке минуле, століття так 19, коли пересічний селянин почувши про автомобіль в кращому випадку розсміявся, бо це суперечить будь якому досвіду, який він взагалі може отримати, зараз нащадок цього селянина вірить буквально в усе, сучасна людина має найбільш магічне мислення в порівнянні з усіма минулими поколіннями людей, вона може уявити собі будь що, рішення всіх проблем вона покладає на чаклунів та ця віра не має ніяких підстав окрім вже існуючих чудес, які вражають людину в суто релігійному сенсі.Наш світ - це теократія колдунів, які в буквальному сенсі сприймаються релігійними лідерами та які не несуть відповідальності за жоден чаклунський злочин, за жодну технологію, незважаючи на наслідки її застосування.