Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Щоденний ГромКонтроль
Added 28 May 2021

Щоденний ГромКонтроль

@gromkontrol
Number of subscribers: 636
Photos: 102
Videos: 2
Links: 536
Description:
Актуальні новини про корупцію у Дніпрі та в сусідів

👥 Number of subscribers

636
Average/Day:: -1
Average/Week:: +6
Average/Month:: +11

👁️ Average views per message

546
Average/Day:: 531
Average/Week:: 647
ERR: 85.85%

📊 Messages per Day

0.2
Last day: 0
Week average: 0.1
Average per day: 0.2

Status change history

Officially not confirmed 2022-05-25

Wall

Telegram statistics channel

У Дніпрі вдруге скасували рішення про внесення змін до генплану завдяки активній позиції “Громконтролю” та “Savednipro”!!! 🌳Проблема полягає у тому, що Дніпровська міська рада вирішила забудувати частину зелених зон у місті. Зокрема, Тунельну балку, набережну та деякі парки. І це попри те, що у Дніпрі є дефіцит зелених насаджень, який становить 598,65 га. Але схоже, що міську владу це зовсім не хвилює, кому потрібні дерева, якщо можна збагатитись на будівництві нового ЖК чи спорткомплексу посеред парку…⚖️ У березні 2025 року Апеляційний суд підтримав рішення першої інстанції, яким було скасовано внесення змін до генерального плану міста. Тепер міськрада має зазначити межі зелених зон та висотність забудови у документації. Тож сподіваємось, що у Дніпрі вдасться врегулювати неконтрольовану забудову.📄 “Протягнути” цей вигідний проєкт міськрада намагається ще з 2020 року, але ми вже скасували таке ж саме рішення щодо внесення змін до генплану у 2023 році. Проте після цього посадовці повторно прийняли аналогічне.💁 Варто зазначити, що зміни до генплану приймали без обговорення з громадою, її навіть не проінформували, що генплан збираються міняти. І тут вже питання до міськради - чому ж вона не внормує зелені зони? Можливо, тому що вигідніше підтримати проєкти забудовників та лобіювати їхні інтереси.👉 Детальніше про унікальний випадок скасування генплану — читайте на сайті “ГромКонтролю”
👍 На 17 млн грн вдалося зменшити суму тендеру з реконструкції ліцею у Кам'янському завдяки моніторингу закупівель!!! 💵 Тендер з реконструкції наукового ліцею ім. Лигуна Департамент ЖКГ Кам’янської міськради віддав "Запорізькому тепло-енерго проєкту" за 130 млн у вересні 2024 року. А вже у жовтні "ГромКонтроль" виявив переплату принаймні на 106% - це ж треба так постаратися!!! І це тільки при вибірковій перевірці позицій на 36 млн. Найбільше завищення виявили на каучуковій крихті. Ціна у кошторисі — 375 грн/кг, проте в іншій закупівлі цього ж замовника — 87,64 грн/кг. Це завищення у 4,5 раза, яке сягає 4,2 млн. Ми відразу написали заяву щодо можливого порушення до поліції. 🕵️‍♂️ Нашу аналітику частково підтвердила моніторингова група Дніпропетровської ОВА, яка теж знайшла переплату, про що стало відомо у листопаді. Тому суму тендеру знизили до 113 млн. Оскільки наш аналіз показав, що завищення були як мінімум на 18.6 млн, тож сума зменшення дуже близька до виявленої нами переплати. Це вже можна назвати перемогою для бюджету Кам'янського, проте і тут запоріжці дещо "схитрували", а як саме, ми описуємо в нашому матеріалі.⚠️ Варто розуміти, що реконструкцію ліцею оплачують, зокрема, за кошти Європейського інвестиційного банку. Але деякий позитив все ж маємо, у грудні поліція розпочала розслідування за заявою "ГромКонтролю", адже закон має однаково працювати для всіх.👉 Про те, як фірма "схитрувала" зі зниженням суми тендеру — читайте на сайті "ГромКонтролю"Колаж на основі фото з сайту DREAM
Майже 5 млн грн компенсації отримала від підрядника Підгородненська міська рада!!! Ці кошти їй виплатила фірма, яка мала відремонтувати дитсадок, але так і не виконала роботи. Мабуть, вирішила, що краще заплатити штрафи, ніж витрачати сили на справжні роботи. 🏗 У 2024 році за кошти ЄІБ Підгородненська міськрада оголосила тендер з ремонту дитсадка "Івушка" на 97 млн грн. Договір уклали з ТОВ "Новий Дім" та зробили забезпечення договору. Роботи мали виконати до березня 2025 року.💵 Хоч ремонт так і не постарались виконати, зате ціни на будматеріали завищили у кошторисі майже на 80%. І це лише при вибірковій перевірці позицій на 15,5 млн грн, де переплата сягає 6,7 млн. Ну, хто сказав, що ремонтувати дитсадки — це цікаво? Куди цікавіше завищувати ціни на матеріали! Наприклад, фасадний профіль, який мав коштувати 45,11 грн за погонний метр, раптом "підскочив" до 154,05 грн. Тільки на цій позиції завищення було більше, ніж у 3 рази, а саме на 495 тис. грн. Документи передали правоохоронцям.🕵️‍♀️ Сама фірма теж доволі цікава. Компанія знаходиться в "чорному" списку АМКУ з 27.06.2024. Якраз у цей час підрядник мав виконувати ремонт дитсадка у Підгородньому. А з грудня 2024 року він проходить процедуру банкрутства. Але не переживайте, зухвалий підрядник не втік від відповідальності, бо договір з ним розірвали, адже за рік майже нічого не було зроблено. І вже у 2025 році міськрада отримала майже 5 млн грн по забезпеченню договору. Це ті самі 5 мільйонів, які повинні були йти на ремонт дитсадка, але, схоже, замість робіт з’явились лише захмарні ціни... І все ж це позитивний приклад, коли громада отримала реальну компенсацію. Тож розірвання договору — ще один плюс у цій історії, враховуючи мільйонні переплати на будматеріалах.👉 Детальніше про переплати на тендері та чому підрядник попав у "чорний" список АМКУ — читайте на сайті "Громконтролю"Колаж на основі фото з сайту DREAM
❗️❗️❗️У Марганці "обламалась" схема переплат на десятки мільйонів гривень на тендері з будівництва житлового будинку. До того ж їх намагалася освоїти фірма з оточення Гуфмана. 🙅‍♂️ Але цього разу "провернути" оборудку не вдалося. Директор КП "Комунальник" Анатолій Яковенко (замовник будівництва) повідомив, що кошти за будівельні роботи не сплачували, а договір розірвали. У додатковій угоді до договору зазначили, що це сталось через відсутність фінансування.🏗 Проблема в тому, що фірма "Альфабуд", яка пов'язана з головою обласного осередку партії "ОПЗЖ" Геннадієм Гуфманом, мала до кінця 2024 року добудувати будинок у Марганці за 75 млн. До того ж підписали договір із нею без конкурсу, просто міськрада сама обрала компанію. Але нас це зовсім не дивує, адже мер Марганцю Геннадій Боровик також висувався на цю посаду від "ОПЗЖ". Мабуть, це просто збіг, хоча мало хто у це повірить.🕵️‍♀️ "Альфабуд" пов'язана з Гуфманом через наближених до нього людей. А саме через партію "Соціальна реконструкція", якою до 2020 року керував юрист Євген Моршинін з орбіти Гуфмана.💰 І до всього цього забудова 1 кв.м. будинку у Марганцю мала коштувати у 6 разів вище ринкових цін на той момент! 1 кв.м мав коштувати 37 тис. грн, а це близько 1000$/кв.м. (ціна на період укладання договору). Оскільки на момент укладання договору, ціни за 1 кв.м. на вторинному ринку коливались від 100-250 доларів, то завищення могло бути щонайменше у 6 разів відносно середньої ціни (175$). 📄 Оскільки договір розірвали, це вже позитивний приклад. Розголос у подібних справах відіграє дуже важливу роль, адже тільки таким чином можна запобігти роздачі бюджетних коштів, до прикладу, особам, пов'язаним з партією "ОПЗЖ".
Треш за лаштунками облради — смертельна ДТП, подорожі депутатів та інше.⚠️ В облраді від "ОПЗЖ" лишаються 23 депутати, 15 з яких можна відкликати. Микола Лукашук цього не робить, хоча більшість не ходять на сесії чи не звітують. Гуфман спокійно живе у Словаччині, 1,5 року не був на сесіях. Це ж стосується ще 14 колег з "ОПЗЖ". Мабуть, в облраді дорожать "цінними" людьми. Але 4 депутати склали/втратили мандати з особистих причин. З Хорішко це сталося через скоєння смертельної ДТП.🤨 "Слуги народу" теж забувають, що треба хоч інколи бувати на сесіях. Депутат та ексголова ОДА Олександр Бондаренко останні 1,5 року, мабуть, забув про них. Але не забув з'їздити у 12 подорожей за 2 роки. 📃 Ще в облраду "зайшли" депутати Маковцев та Карагодін від "Пропозиції", які мають шлейф порушень. Голова ТВК каже про підробку документів, але це нікого не хвилює. Таке враження, що Лукашук лояльно відноситься до депутатів, які не бувають на сесіях.Про смертельну ДТП та хто з депутатів потрапив у скандальні історії — читайте
🏦 Європейський інвестиційний банк надав мільярди гривень для відновлення та реконструкції понад 30 лікарень та шкіл на Дніпропетровщині за останні роки. Наприклад, за кошти ЄІБ у 2024 році у Підгородньому оголосили тендер з ремонту дитсадка "Івушка" за 97 млн. Підрядник за рік майже нічого не зробив, тому договір розірвали, проте отримали майже 5 млн по забезпеченню договору. Тож маємо позитивний приклад, коли громада отримала компенсацію.🧐 Але є, до прикладу, Троїцька сільрада, яка "прокручує свої схеми" на тендерах. У 2019 році вона замовляє ремонт Привовчанської школи за кошти ЄІБ на 27 млн. Щоб роботи були точно завершені, оформили забезпечення договору. Згодом договір продовжили, але не продовжили його забезпечення. У 2021 році провели тендер ще на 2 млн. За два роки договори розірвали, але компенсації сільрада так і не отримала. Тоді правоохоронці розпочали розслідування щодо завищення цін. У 2023 році оголосили тендер вже на 7 млн, який ми проаналізували та побачили, що багато позицій завищені відносно ринкових на 80%. Документи передали до поліції.🕵️‍♂️ Ми вважаємо, що за ці порушення відповідальні — голова сільради Олег Чуприна та Ірина Гречка, яка проводила закупівлі. І от що цікаво, що у Троїцькій сільраді завищення цін — це системна проблема. На тендері з утеплення Писарівської гімназії за кошти ЄІБ ми теж побачили переплати. Тут завищення сягають близько 110%. ⚠️ Але більшість держструктур не помічають цих порушень. Зокрема, Міністерство розвитку громад і територій та Держаудитслужба. Частково це фіксує поліція і НАБУ.Детальніше про "схематоз" Троїцької сільради — читайте на сайті "ГромКонтролю"
Аналіз 50 тижня війни1) рф перейшла до формату обстрілу ракетами раз на два тижні. За останню добу выпущено 71 ракету. Якщо орієнтуватися на цифри Генштабу, то у рф залишилося біля 80 ракет х-101/х-555/Калібр. За таким графіком наступний великий обстріл буде 24.02.2023.2) За повідомленнями з того боку Вагнер уже місяць перестав вербувати зеків, тож його активність поступово буде знижуватись. Але нішу вербовки зеків на себе перетягнула армія, наразі вони вербують зеків в значно меншій кількості.3) За останні тижні йдуть важкі бої по всій лінії фронту. Війська рф ведуть активні бої для просування в сірій зоні на 1-2 км північніше Сватово , наразі суттєвих успіхів на тому напрямку не мають. Також за останні два тижні рф декілька разів атакувала біля Кремінної, наразі фронт тримається. Тяжкі бої йдуть біля Бахмута. За 2 тижні північніше Бахмуту просування рф на 3 км на вузькій ділянці фронту. Південніше Бахмата війська рф просунулись на 4-5 км. Основні дороги до Бахмуту рф вже може обстрілювати, але ще залишаються невеликі дороги які більш безпечні. 4) Спроби атак рф біля Вугледару були відбиті. По відеофіксації знищено більше 30 одиниць різноманітної бронетехніки рф. Загалом в районі Вугладеру (30+км) росіяни накопичили біля 20 000 військових. В активних боях вони могли задіювати від 5 до 10 тис військових. Для цього наступу вони на цій ділянці задіювали більше 100 одиниць артилерії, та було накопичено 90 танків та 180 БМП/БТР. З боку ЗСУ Вугледар обороняють 1000-1500 військовослужбовців та додані підрозділи артилерії (розміщені трошки далі). Тут дуже добре працює артилерія ЗСУ, яка нанесла шалені втрати ворогу. Треба розуміти, що розмір міста Вугледар це квадрат 1000 на 1000 метрів.5) Фактично російський наступ вже триває 4 тижні. Весь цей час вони дуже активно тиснуть живою силою. Останні 4 тижні вони втрачають більше 5000 військовослужбовців на тиждень. За останній тиждень знищено 5980 військовослужбовців рф, це другий показник за весь час війни, трошки більше було тільки в 2-й тиждень. Також в один день цього тижня було знищено 1030 військовослужбовців, що є добовим рекордов за весь час війни.6) В бронетехніці за тиждень у рф середні втрати - 44 танки, 88 БМП/БТР, 32 одиниці артилерії. Також менше стали використовувати БПЛА, за тиждень знищено 16 одиниць. 7) Великі втрати продовжують наносити HIMARS та інші засоби, по всій лінії фронту. Це один з чинників, чому росіяни не можуть накопичити надвеликі сили на вузьких ділянках фронту. Окрема можна звернути увагу на знищення росіян, які розташовувалися в Бердянську (95 км до лінії фронту) Віримо в ЗСУ. Все буде Україна.
😻Супутник Притули та демілітаризація Криму. Аналіз 25-го тижня війни.😈Цього тижня ЗСУ знищували логістичні шляхи постачання військ РФ. Раніше були пошкоджені залізничні колії в Херсонській області (Антонівський залізничний міст і колії через Каховську греблю). Зараз у Криму разом із арсеналом було пошкоджено залізничні колії. Як наслідок – усі потяги, які їдуть через Кримський міст, стали зупинятися біля Феодосії. Вони не можуть доїхати навіть до Сімферополя. Внаслідок руйнувань зараз і найближчого тижня у військ РФ біля Херсона будуть суттєві труднощі.🔥 За цей тиждень, як і тижнем раніше, Himars завдали ударів більш ніж по 20 цілям (у тому числі склади, казарми, штаби). Формальне зниження числа знищених великих ворожих цілей пов'язано з тим, що раніше розвідані цілі знищені і зараз треба знищувати нові розвідані цілі (наприклад база вагнерівців у Попасній або техніки в Новій Каховці). Також останні тижні РФ почала робити невеликі склади боєприпасів та розміщувати їх подалі від лінії фронту.🔥 Знаковими були удари по Джанкою зі знищенням боєприпасів, підстанції та техніки, яка прямувала на ремонт. Також було завдано невеликого удару по аеродрому в районі Гвардійського. Після всіх ударів по Криму війська РФ почала переміщати літаки та вертольоти - розташовувати їх на більшій кількості аеродромів, а частину виводячи до Краснодарського краю. Отже, з повітря їм буде складніше завдавати масових ударів по фронту.Віримо в ЗСУ! Все буде Україна!🔻🔻🔻Дивіться детальніше в нашому новому відео:https://youtu.be/PwEeCOJZpWI