Ще два тижні…29.07.24- 11.09.24Страшний рубікон для гродівців пройдено.Ми всі з надією дивилися накарту бойових дій, але чорна полоса продовжується.В цій полосі за нашими спинами рідні домівки, батьківські груші,яблуні,друзі, сусіди, могили рідних.Дехто вагався виїжджати, знаходячи для себе різніпричини , щоб залишитися.Але ворог не дав жодного шансу. Протягом останніх днів з особливою жорстокістю знищується все,що для нас уособлювало поняття про малу батьківщину.Свій дім більше не захищає нас, не забезпечує тепломі затишком, бо він зруйнований. Колишня церковно-приходська школа, 1905 року, де ми в кінці 20 століття облаштували церкву - взірвана, як і рідна школа, як і магазини, як і наші дороги, водогін, мережі електропостачання.Усе це мирні обʼєкти, ми з вами знаємо, що там небуло ні штабів, ні наших воїнів.Ворог планомірно знищує наше місце життя; розриваєродинні, культурні звʼязки зоднією ціллю - знищити нас як націю, зробити нас масоюбез роду і племені.Ми не ідеалізуємо себе, владу, інші громади на території України. Ми такі, якіє. Нам було комфортно в нашому селищі ( особливо коли аналізуємо «до» і «після»), але ми не були готові до геноциду за те, що комусь не подобаємося своїм способом життя, своєю ментальністю. Начеб-то такі як вони, і кров змішана, і говоримо по російськи, і виглядаємо схоже, але ні - є різниця, за яку ми повинні щезнути. Ця різниця — в існуванні українськоі нації, народу. Політики не роблять акцент на тому, що ми вже давно сформувалися як українська нація: українці з усіма похідними ( захід-схід-південь-північ), росіяни, грузини, євреї, німці, татари, гагаузи, поляки, роми і ще багато представників інших національностей. Проце ще будуть наукові дослідження. Головне — мивсі одне ціле. Це основний висновок цієї війни.Так, ми поки втратили своїдомівки, але не втратили свої думки, спогади, знання,вміння, друзів, країну. ✅Для полегшення адаптаціїевакуйованих мешканців до нових умов проживання,управління громади створило тимчасовий офіс з організації роботи в умовах евакуації в Покровську, який працює в системі офлайн. Надаємо адміністративні , медичні, освітні, соціальні послугимешканцям, які евакуювалися з зони активних бойових дій,За останні 5 днів евакуювали, в тому числі і примусово, 148дітей з населених пунктів.Продовжується робота з надання гуманітарної допомоги всім мешканцям населених пунктів громади,в тому числі і тим , хто евакуювався з Гродівки.✅Управління громади працює над релокацієюмісця роботи. Ми вчасно скористалися наявністю своїх комунальних будинківна території Покровська і створили офіс екстреної допомоги мешканцям громади.✅По школах розпочався процес підготовки до нового навчального року в системі онлайн. Ми розробиликомплекс заходів щодо оптимізації закладів освіти з метою організації навчання на базі двох шкіл.❤️Попереду нас чекають зміни в особистому житті, роботі, місці проживання. Ті процеси, які в мирне життятривають по декілька років( приклад - переїзд до дітей,або одруження зі зміною місця проживання), сьогодні відбуваються для всіх і в один час. ❤️ Гродівська ж громадаіснує і буде існувати,як і Донецька область, як і наша Україна. Ми єдині, бо ми вже є українська нація. Де б не були, щоб не робили. Головне - не принижувати самим себе. Бережіть себе.
Ще три тижні…08.07.24- 28.07.24Час летить, змінюється навколо життя,розпач і розгубленістьвкорінилися в наше буття.Війна виштовхує нас з нашихдомівок, роботи, звичних,мирних, буденних справ .Люди масово виїжджаютьз наших сел, кидаютьвсе, що було дороге і миле серцю, рятуючи своє життя. Часто говорять - неми перші і не ми останні. Цедля статистики. А для 96 річного чоловіка, якого донька вивозить подалі відобстрілів, це трагедія. Він хотів бути похованим післясмерті біля своєї дружини, з якою прожив 70 років, але несудилося. Він залишив свійдім - не палац, але кріпкий іохайний, напризволяще, на знищення. А деякі наші мешканці залишили загиблихрідних. Група наших дітейдвадцять днів тому з Гродівки виїхала на оздоровлення в Карпати, а повертатися немає куди. Навіть сухою мовоюпрокоментувати цей випадокбез великого жалю не можливо.До останніх днів в Гродівці надавалися послуги з торгівлі.електропостачання, водопостачання. Неймовірними зусиллями щезабезпечуємо населення мобільним звʼязком.Але ворог вже стоїть напорозі. Там, де війна,мирним людям не місце.По варварськи знищена школа, багатоквартирні будинки, мережа лінійелектропостачання. Загинули три жінки в Гродівці,наймолодшій було 26 років, громада взяла на себе організацію і фінансування похоронів загиблих.У Іванівці теж троє загиблих.Їх поховали у дворі зруйнованого житловогобудинку. По-іншому не буломожливості.Неймовірно тяжко нашим воїнам на фронті, але дуже не легко і тим , хто живепоряд з війною.Наперекір всьому, громадане розпласталася перед бідою. Управління громадимає власне комунальне майно в Покровську, де миобладнали тимчасовий офісдля надання членам громадиадміністративних, соціальнихпослуг. Працюють у звичномурежимі відділи освіти, охорони здоровʼя, фінансовеуправління.✅ Трохи психології: хто вмівпрацювати до війни, хто дбав про дітей, своїх батьків - томуне до балачок, він рятує не тільки своїх рідних, він рятує своє майбутнє. Цим людям ніколисидіти в соціальних мережах,у них на «болтовню»часу немає. Інші, їх зовсім невеликий прошарок і якізавжди були під контролемсоціальних служб, почали всіх повчати в соцмережах як треба організуватижиття, як гучно топнути ніжкою на електриків,лікарів, військових, управлінців, водіїв маршруток, негарних сусідів,тощо.✅ Мораль - розумні люди не мовчіть, займайте активну життєву позицію, бо тільки за вами сила і перемога над жорстокою дійсністю.❤️Вчора був День медика. Низький уклін вам за вашу працю і відданість громаді,дорогі наші лікарі, медичні сестри. Здоровʼя вам і миру!✅Часто люди запитують:«Як жити, що буде, що робити?»Є різні варіанти відповідей, але нам необхідно знати,що«вчора» вже пройшло, назад вороття немає, вчорашнє у завтрашнє не протягнеш.Ми повинні дивитися впереді будувати своє майбутнє.Ми це зробимо - кожний для себе і кожний для всіх.Бережіть себе, життя як паросток - собі дорогу пробʼє.❤️
Ще один тиждень.01.07.24 - 07.07.24Дні війни схожі міжсобою. Кожного дня тибачиш руйнацію всього живого, але знову і знову ти заперечуєш гірку дійсність. Всупереч всьому,людина створена для життя,а не для небуття.Громада теж продовжує працювати в найтяжчихумовах. Мешканці отримуютьсоціальні послуги, в тому числі і гуманітарну допомогу.Працюють лікарські амбулаторії ( до сімейнихлікарів звернулося 136 осіб).До освітянських послугзалучено 506 школярів.❤️Восьмеро дітей громади 7 липня відбули на оздоровлення до КарпатДіти Гродівки будуть безкоштовно відпочивати 21 день. Витрати на дорогувзяла на себе громада.Мешканці Миролюбівки іМалинівки для відвідинсусідніх громад користуютьсяпослугами благодійногоавтобуса за рахунок громади.Продовжується робота з реформування освітянськоїгалузі в частині оптимізаціїмалокомплектних шкіл. Створено цільові комісії.Продовжується евакуаціямешканців громади у більшбезпечні регіони.‼️7 липня зазнало обстрілуНовоекономічне - пошкоджено 15 житловихбудинків, комбайн, постраждалих немає.Власникам домогосподарствпошкоджених будинків оперативно в цей же день почали видавати будівельні матеріали для консерваціїпошкоджень.Нажаль, в Гродівці 7 липнясталася трагічна подія,Близько 20:00 в результаті падіння дрону смертельнотравмовано місцевогомешканця. Чоловік померна місці, реанімаційні дії йогоне врятували.❤️Бережіть себе, підтримуйте одне одного.Ми повинні вистояти.