Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Данило Гетманцев
Added 14 Jul 2024

Данило Гетманцев

@getmantsevdanil
Number of subscribers: 191 803
Photos: 3,330
Videos: 745
Links: 2,029
Description:
Народний депутат🇺🇦 Голова фінансового комітету ВРУ. Секретар Національної ради з відновлення України від наслідків війни. Електронна пошта: [email protected] Чат: https://t.me/Getmantsev_Chat Контакти: https://linktr.ee/danylo_getmantsev
Source

Данило Гетманцев | Міноборони повідомило, що пройшов сертифікацію перший важкий дистанцій...

Telegram community logo - Данило Гетманцев Данило Гетманцев @getmantsevdanil
4 200 Views/Reach 2025-05-09 17:05 Message №9353
Міноборони повідомило, що пройшов сертифікацію перший важкий дистанційний комплекс розмінування виробництва української інженерної компанії XTI Engineering «ГАРТ 5100».Це гарна новина, і таких новин нам точно потрібно більше, адже Україна зараз – найбільш замінована держава у світі. Частина залученої в роботі розмінувальної техніки вироблена або частково локалізована в Україні. Але потреба в ній значно більша. Для нас питання розбудови власних потужностей та виробництва української розмінувальної техніки є надважливим і зараз, і в найближчі десятиріччя.Важлива також комплексна безперервна робота у цьому напрямі. Два тижні тому я вже писав про проблему, закликаючи уряд активізувати роботу із розмінування. Нагадаю, за 4 місяці з наявних у бюджеті 3 млрд гривень було використано усього 10%. Темпи роботи, м’яко кажучи, вражають.Проблема з того часу не змінилася, лише оновилися дані:- станом на кінець квітня в Україні сертифіковано 89 операторів протимінної діяльності, тобто +5 у порівнянні з березнем;- з поданих аграріями 241 заявки на гуманітарне розмінування – 200 відхилено.Можна довго розбиратися у причинах, чому заявки аграріїв на розмінування відхиляються. А в уряду завжди знайдеться 100 і одне «чому» він не може активізувати свою роботу за цим напрямом. Проте головне – чітко розуміти, що ми отримуємо в результаті. Люди просто в черговий раз вирішують покладатися лише на себе, а не на державу. Неодноразово ділилися такими історіями з різних регіонів, зокрема Херсонщини. Власники, орендарі землі в якийсь момент просто на власний ризик самі виїжджали на поля. Вигадували свої механізми для перевірки полів, бо посівну ніхто не відміняв. Для них чекати операторів – втрачати гроші. І для більшості це питання того, на що потім вони житимуть цілий рік.Тому поки уряд не поспішає вирішувати проблему, ми не тільки отримуємо економічні збитки, але і реальний ризик для життя людей.