Source
ФОС | Я вже давно намагаюся переосмислити герб для цього селища, бо те, що с...
451 Views/Reach
2025-06-01 18:00
Message №1604
Я вже давно намагаюся переосмислити герб для цього селища, бо те, що склав Киричок, можна натягнути на будь-яке село в будь-якій области України і не промахнутися. Бик та сонях... серйозно?Там вирощують соняхи і тому сонях, там вирощують худобу і тому бик. Супер.Не скажу, що мій проєкт вийшов набагато краще. Можливо колись я його ще докручу. Вважатимемо, що це прототип. Але тут більше про ідею, ніж про виконання."Новосілка унікальна тим, що це єдине поселення, яке заснували уруми і румеї разом. Вони і в Криму жили разом. Перші три квартали отримали кримські назви: Салгир Єні Сала (румеї), буквально означає "Нове Село на річці Салгир". Квартал пізніше дав назву всьому селищу, яку пізніше спотворили до "Большой Янісоль", а потім Велика Новосілка. Ще два квартали були засновані вихідцями з села Ай Ян (уруми) та Озєнбаш (румеї). Ай Ян це Святий Іоанн, Озєнбаш це виток річки."Власне ідею спільного поселення урумів та румеїв відображає будяк. Квітка будяку нині є частиною емблеми ГО "Надазовські греки" і символізує стійкість їхнього народу. Я вже давно хотів притягнути будяк на герб і Велика Новосілка для цього підходить найкраще.Саме тому квітки дві - уруми та румеї. Також будяк на гербі викорчуваний, що символізує насильницьке переселення з Криму.Мені хотілося зберегти кольорову гаму оригінального герба, щоб зберегти бодай щось від невлучного проєкту Киричка. Хвиляста глава символізує географію селища, яке бувквально оточене річками: Кашлагач, Мокрі Яли, Шайтанка.Сонце є одночасно і збереженою квіткою соняха з герба селища і елементом герба колишнього однойменного району. Хоча цей герб можна було б зберегти для нинішньої громади. Додатково це символізує кримське коріння надазовських греків та здатність разом пережити найтемніші часи для їхніх народів.Цікаво, що серед сувенірної продукції у вигляді герба, існувало одночасно два проєкти із двома назвами, але і там були банальні символи сільського господарства. І якби не назва, то це міг би бути герб будь-якого українського, чи навіть випадковоєвропейського села.Герб увінчано червоною мурованою короною, адже Велика Новосілка це колишнє СМТ.