Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - tereshchenko.foundation
Added 06 Dec 2025

tereshchenko.foundation

@ftereshchenko
Number of subscribers: 625
Photos: 2,480
Videos: 746
Links: 278
Description:
Tereshchenko Foundation🇺🇦 Команда волонтерів, що допомагає військовим. Переможемо Разом!

👥 Number of subscribers

625
Average/Day:: -1
Average/Week:: -2
Average/Month:: -9

📊 Messages per Day

0.7
Last day: 0
Week average: 0.9
Average per day: 0.7

Status change history

Officially not confirmed 2025-12-06

Wall

Telegram statistics channel

👁 230 26-06-21 06:39
Усі живі президенти України — Зеленський, Порошенко, Ющенко, Кучма — відмовилися від польського ордена Білого орла.У поляків як завжди — дійсно вийшло допомогти українцям. Зрозуміти, що ми субʼєктні, можемо і маємо думати перед усім про українські інтереси.Як завжди, Польща зробила це в притаманній їй манері. Згадаємо історію, яку так люблять згадувати сучасні нащадки Речі Посполитої.У польській елітній та масовій свідомості сотнями років домінувало зверхне відношення до українців як до «молодшого брата» або селянської маси без повноцінної національної суб’єктності, що супроводжувалося скепсисом до ідей української незалежності.І тут буквально з 1989 року Польща отримала величезний шанс від Західної Європи.Захід зробив Польщу «пілотним проєктом» інтеграції постсоцтабору в ЄС і НАТО, масово вклавшись у її реформу й інфраструктуру. За час членства в ЄС Польща отримала близько 245-246 млрд євро, заплативши внесків ~83-84 млрд, тобто чистий плюс для країни — приблизно 160+ млрд євро, не рахуючи допомоги 90‑х.Але рахуючи допомогу 90-х — це приблизно 60 млрд євро, не забуваємо про інфляцію. 60 млрд стають 120 млрд євро.Тобто Польща стала вітриною Європи, отримавши загалом 360 млрд євро допомоги з 1989 року.Ось вам і економічне чудо Польщі. Справжні «східноєвпропейські тигри»)).Підсумовую. Поляки геть забули, чому вони опинились в радянському таборі. Забули, чому стали заможними в новітній історії. Геть загубилися в сучасній історії.Зробили максимально дурні помилки, які коштуватимуть їм багато.В них був шанс стати регіональним лідером. Натомість вони стали регіональним посміховиськом. Такі справи.
👁 517 26-06-13 08:55
Згідно з опитуванням агенції SW Research для видання Rzeczpospolita, 51,9% поляків заявили, що їхнє ставлення до України та українців погіршилося через рішення президента Володимира Зеленського присвоїти українському підрозділу ССО почесне найменування «імені Героїв УПА».Насправді в соціальних мережах Польщі несеться справжня хвиля ненависті до українців та України. Не менша, ніж від московитів у 2014 році і донині.Головні тези, що масово висловлюють поляки:України не було до 91-го року.Українців не захопили тільки завдяки допомозі поляків.Потрібно забрати частину України назад до Польщі.Заборонити Україні вступ до ЄС.Припинити фінансову допомогу Польщі українцям.Забрати у Зеленського державний орден, який мають Муссоліні та Катерина ІІ.З реальних кейсів:Зірвали передачу подарованих Вінниці автобусів (списані, парк оновлювали за субсидію ЄС).Блокують кошти з фонду у 6,6 млрд євро, який пропонувалося передати на оборону України, під приводом того, що їм потрібніше.Вето президента на закон про допомогу українцям.Обмеження виплат 800 злотих лише для тих українців, хто працює.Припинення платежів за Starlink для ЗСУ (поки не впроваджено).І це тільки найяскравіші тези та недружні дії поляків стосовно українців.У травні в польських соцмережах - понад 500 тис. дописів про Україну, і частка ворожих стрімко зростає. Червень може стати рекордним.Польський уряд, та й тепер переважна більшість поляків, нарешті показали своє справжнє обличчя: людей, які щиро заздрять українцям за те, що вони живуть і не дякують за кожен подих полякам.А що ж насправді отримала Польща з 2022 року?Безпека:Зниження російської загрози - Україна як «буфер».Східний щит - близько 2,5 млрд євро на фортифікації.Посилення регіонального впливу - Польща як ключовий партнер ЄС для України.Економіка:Вирішення кризи робочої сили - українці покривають дефіцит.Розширення ринку збуту - польські товари в Україну.Розвиток логістики - транспортна та складська інфраструктура.Зростання ВВП - темпи значно перевищують європейські.Політика:Підняття популярності - Польща як «справжній союзник».Вплив на ЄС - ключовий гравець у питаннях України.Розширення партнерства - економічне партнерство та відбудова.Загалом українці помітно підняли ВВП Польщі (моделювання Deloitte для UNHCR):+1,5% у 2022 році.+2,3% у 2023 році.+2,7% у 2024 році - близько 100 млрд злотих, доданих до ВВП лише за один рік.Як виявляється, Україна є драйвером польської економіки, і загалом Польща отримує значний дохід від війни в Україні.Але українці погані, за словами поляків, не забувайте про це.Вважаю, що Україна робить усе правильно і захищає себе не тільки від ворога, але й від «друзів». І це вірна стратегія. А історію нехай Польща залишить собі. Ми будуємо нову.
👁 537 26-05-30 20:38
Коротше кажучи: поляки зовсім не здивували. Навіть трохи незручно, що так наївно пишуть ті тупі пости, захищаючи своє імперське минуле, не розуміючи, як воно склалося. Як і московити.Усе це я пройшов у далекому 2014-му, коли наївно намагався переконати московитів, бо наче вони чогось там не знали. Усе вони знали, і їм більше нічого й не було потрібно, окрім крові українських громадян. А історія потім показала, що саме це їх і влаштувало. Коли бабусі - «Добра душа» - несамовито кричали в камери ТБ про бажання знищити українців, які не хочуть розмовляти російською.Поляки просто не мають стільки нафти та відвертих покидьків, щоб розпочати священну війну з Україною. Якби мали - ми б бачили польські ракети та шахеди. Чому ні? Тож українці самі мають захищати себе, жорстко та безкомпромісно. Україна понад усе. Звучить контроверсійно, але це те, що допоможе нам вистояти.Тільки наша зброя, інженерна думка, відданість допоможуть перемогти як московитів, так і «друзів», які намагаються нас послабити. І це не тільки про поляків. На жаль, така правда. Шкода, що від мене ви це чуєте. Можливо, неприємно, але як є. Тільки ми самі можемо допомогти собі. І я - хоч убийте мені - не знаю, як це зробити. Але точно знаю, що це потрібно.Героям слава! А поляки нехай готуються до жорсткої війни з московитами, поки українці дали їм таку можливість.
👁 537 26-03-28 14:57
Дуже легко казати про інновації в оборонному комплексі, особливо коли твої заводи не бомблять сотнями шахедів кожного дня, впродовж 3 років. Для керівника Rheinmetall український мілтех - це дитячий садочок.Але Німеччина дуже скоро може перевірити на собі цю стратегію. Уривок зі статті, що вийшов вчора на The Atlantic від Саймона Шустера.---Будують танки, поки українці освоюють дрониУкраїнські безпілотники зробили артилерію та бронетехніку застарілими. Чому світ досі їх купує?Минулого місяця, повертаючись додому з Києва, я проїхав через Німеччину, щоб відвідати одного з найбільших у світі виробників зброї. Я сподівався побачити його реакцію на зростання використання дронів.Компанія Rheinmetall найбільш відома виробництвом артилерії та танків, які українці практично зупинили в боротьбі з російською армією, навчившись знищувати таке старомодне озброєння за допомогою дешевих безпілотників. Я думав, що керівників Rheinmetall захопить загроза цієї революції у військових технологіях. Я нічого подібного не знайшов. Коли я згадав про безпілотники, які Україна так ефективно використовувала проти російських танків, голова правління та генеральний директор компанії Армін Паппергер був невпевнений у своєму звільненні. «Це як гратися з Lego» - сказав він мені. Він не очікує, що вони зруйнують його галузь. «У чому інновація України?» - запитав Паппергер. «У них немає якогось технологічного прориву. Вони роблять інновації за допомогою своїх маленьких безпілотників і кажуть: "Вау!" І це чудово. Хай там що. Але це не технології Lockheed Martin, General Dynamics чи Rheinmetall».Автор: Саймон Шустер | The Atlantic | 27 березня 2026 р.
👁 549 26-03-26 07:03
EU Inc., ЄС і “покращення” для бізнесу в УкраїніВ Україні “покращення” для бізнеса виглядає так:ще більше податків, ще більше “інтерпретацій” фіскальних органів, ще більше тиску замість реального підтримування підприємництва. Нові закони незабаром знищать ФОП-ів.Тим часом у ЄС запускають EU Inc. - новий європейський правовий режим для компаній, який дозволяє:Відкрити компанію за 48 годин і менше ніж за 100 євроПрацювати в усіх 27 країнах ЄС без дублювання реєстраційМати єдиний VAT‑номер і європейський податковий ідентифікаторПобудувати стартап структуру з акціями, ESOP, прозорою корпоративною моделлюІншими словами, ЄС не просто обіцяє підтримку бізнесу, а конкретно знижує бар’єри для стартапів і міжнародних проектів.Якщо в Україні продовжується рух до максимальної регуляції та неадекватної фіскальної політики, бізнес буде створюватись в ЕС, особливо технологічний.Для стартапів, R&D‑проектів, defense‑tech‑команд, грантових екосистем - EU Inc. може стати місточком в ЄС, як реальна юридична та фіскальна структура під європейські контракти та гранти.
👁 621 26-03-21 12:29
Народи США та Європи полюбляють захоплюватися «тайной руской души». Незважаючи на звірства московитів. Плутають звичайну відсутність емоційного, та навіть будь-якого інтелекту, із загадковою глибиною.І знову починається шанування московитів та їх «культури». Так, наче і не було знищено, за останні 4 рокі, понад 1,2 млн «самой читающей нации в мире».На «Оскарі-2026» виграла документалка «Mr. Nobody Against Putin». Про російську школу і пропаганду війни. І не треба радіти - це типовий фільм, де все «не так однозначно».Організатори Венеційської бієнале підтвердили: російський павільйон відкриється у 2026-му. Після двох пропусків через повномасштабне вторгнення. Проєкт «The Tree is Rooted in the Sky», понад 50 митців з росії. І навіть фестиваль - із «артистами» з регіонів РФ.А в новому фільмі «Удачі, веселіться, не вмри» діти звісно читають Толстого. Анну Кареніну. Класика.У московитів немає культури. Нічого нового за останні 100 років немає. І не буде. Тільки хроніки еСВєО та збірники спогадів путіна.Здається, треба вивчати загадкову тягу Заходу до московитів. В медичному форматі, бо тут схоже на патологію.
👁 980 25-12-17 09:27
Вчора Вячеслав Ткаченко запитав в мене, чому в 90 було розквіт української музичної культури, а зараз такого немає.Я відповів коротко, але хочу більш детально, бо цифри шокують.В 90-х почалась свобода у творчості та музиці, після проклятого союзу, з його плануванням у всьому та боротьбою за рівність нот.Українська музика була завжди під негласною забороною, і тільки обрані, як виключення мали дозволи співати українською, щоб показати всьому світу "різноманітність" народів.Коли це все пало - українська музика повстала. Але ж звісно московитам це ніколи не подобалось, тому глобальна програма по домінанті російської почалась в далеких 90 і йде зараз повним ходом.Вони вкладають величезні кошти в пропаганду російською. І насипають коштів на будь-які російські контенти. Серіали, музика, кіно. Роблять це модним. Це така політика. Бо сам шоу-біз не такий прибутковий. Як і російське кіно. Практично все тримається на близькості до кремля.Це ж не шоу-біз США чи Європи. Де зроблена індустрія.А тепер про Україну. Де ж наша творчість та еліта? Багато з них вбито на війні.А тепер цифри:Більш як 300 митців загинуло за час повномасштабної. Вони були письменниками, музикантами, акторами, спортсменами та громадськими діячами, які добровільно взяли в руки зброю або займалися гуманітарною діяльністю.Російська агресія проти України забрала понад 600 спортсменів. Серед них - чемпіони світу та Європи, олімпійці, призери міжнародних змагань.Додамо до них інженерів, лікарів, вчителів та інших людей, які були цвітом нації.Чому немає розвитку української еліти? Бо вона вмирає. І це відʼємний відбір. Нових не додається.1. Василь Сліпак - всесвітньо відомий оперний співак2. Максим Кривцов - молодий поет і військовик3. Павло Лі - актор та волонтер4. Володимир Вакуленко - дитячий письменник5. Олександр Козаренко - композитор, піаніст та музикознавецьНіхто з них вже нічного не напише. Нові таланти зʼявляться - але років за 10-15.Я у 2022 році закрив концертну компанію і не планую продовжувати діяльність в цьому напрямку.
👁 699 25-12-14 08:33
Несеться про заборону російської музики.Деякі коментатори кажуть що це вже занадто:---- "Ура, держава цензурує музику! Нарешті, а то вже скучили за совком. Нащо нам ця свобода, якщо товариш майор краще знає, яку музику нам слухати і які фільми дивитись? Так переможемо 🙈🙉🙊P.S. Я принципово не слухаю російськомовну музику, навіть ту, яка раніше подобалась."---Моя думка - заборона це радикально, але це може спрацювати. Не для нас, які чули завжди російську музику, а для молоді.Ми можемо фільтрувати що нам слухати та бачити, хоча далеко не всі. А молоде покоління нестійке до НЛП московитів, які НАВМИСНО НАСАДЖУЮТЬ СВОЮ КУЛЬТУРУ ЗА ДОПОМОГОЮ РУСЬКОГО ЯЗІКА.Мальдіви це країна, яка успішно впровадила загальнонаціональну "поколінну заборону" на тютюн. Цей закон, який набув чинності 1 листопада 2025 року, забороняє будь-кому, народженому 1 січня 2007 року або пізніше, купувати, використовувати чи продавати будь-які форми тютюнових виробів на території країни.До неї незабаром підключаються Велика Британія, Ірландія, Австралія, Нова Зеландія та ще багато країн.Те саме і з російською. Московити використовують її як зброю, і це факт. Не зможемо навчити дітей вирізняти маніпуляції московитів - навіть заборона не допоможе.Взагалі я вважаю що 80% залежить від освіти. Дайте вчителям високу зарплатню - 60 000-80 000 грн, зробіть високі стандарти навчання, вкладайте в молоде покоління знання нового рівня - і ніяка мова не завадить в розвитку країни. Це ніколи не пізно робити, навіть зараз.
👁 698 25-12-04 08:46
Продовжуючи тему про "низьку ефективність" українців, яку дуже сильно просуває Гетьманцев та Діма Гурін (депутат ВР, який з Маріуполя зробив кар'єру у кацапського дізайнера гівна - Артьома Лєбедева).Так ось: Гетьманцев сказав що українці мають низьку ефективність, а от европейці - велику. Діма Гурін розхитав Х (Twitter) де, захищаючи цю тезу, додав що ніжно не заважає розвиватись і робити персональний внесок в розвиток країни.Мене просто рве на шматочки, тому не можу промовчати.Діма показав дуже гарний приклад, коли у 2002 році поїхав на Москву, заробляти трикляті рублі в одіозного Артьома Лєбедева, треш-дізайнера. І до 2014 року підіймав ефективність московії.Тепер по суті. Що саме впливає на ефективність та продуктивність країн та їх громадян?Світовий банк проаналізував 98 країн за 30 років та виокремив 5 категорій детермінантів продуктивності: інновації, освіта, ефективність ринків, інфраструктура, інституції. Для країн, що розвиваються, освіта дає 49% впливу. Для розвинених країн ефективність ринків забезпечує 45%.Пройдемось коротко:Інновації: Їх практично немає, окрім деяких, у військовій сфері. Головні бар'єри - фінансові обмеження, слабка нормативна база, нестача кадрів та низька координація між наукою, бізнесом і державою.ЗП в освіті в середньому - 10 000 - 20 000 грн. Пенсія вчителя - 5 000 - 6 000 грн.Ефективність ринків: якщо в нас на 2025 рік немає фондового ринку, а все інше керується виключно руками, то можна далі не писати про це.Інфраструктура: ви все бачите самі. Інфраструктура закінчується, в буквальному сенсі.Освіта дає 49% впливу. Я кажу з досвіду - освіта в Україні на межі краху, бо діти непідготовлені ні до чого.Де тут пересічний громадянин має зробити персональний внесок? Працювати майже безплатно в школах? Чи бути ФОПом, і чекати кожного дня на нові дурні закони, щоб швидко встигнути закритись? Чи захистити собою трансформатори?Не можна грати в гру з нульовою сумою, коли українець завжди програє. Завжди.І щоб там не казав Гетьманцев з Дімою Гуріним - це правило можливо змінити тільки в державних коридорах. Але допоки державники працюють вахтовим методом, вивозячи "законно набуті статки" до Австрійської області, ніякого підвищення ефективності українців не відбудеться.