Source
ЛІСИ УКРАЇНИ - офіційний канал | Відновлюємо ліс, який окупанти випалили фосфорними бомбамиНові лісові ...
1 300 Views/Reach
2025-03-21 12:19
Message №4526
🌲🌳Відновлюємо ліс, який окупанти випалили фосфорними бомбамиНові лісові насадження висаджують в Ізюмському надлісництві філії “Слобожанський лісовий офіс” на Харківщині. Внаслідок бойових дій тут знищено тисячі гектарів лісових масивів. Ліс спалений, пошкоджений або замінований.ДП “Ліси України” взяло на себе зобовʼязання взяти деокуповані держлісгоспи та відновити. Посадкова кампанія розпочалася. Цього року в Ізюмському надлісництві планують висадити близько 42 га нових лісових насаджень. Будуть відновлювати ліс лише у безпечних, розмінованих лісництвах.Одну з таких ділянок сьогодні, у Міжнародний день лісів, висаджують у Піщанському лісництві неподалік Ізюму. У 2022 році цей ліс окупанти випалювали фосфорними боєприпасами. Тоді згоріла майже третина лісових масивів лісництва.На обстежених і вже безпечних ділянках ліс висаджують працівники філії та лісництва. Приєдналися до них і представники місцевої влади.Начальник Ізюмської міської військової адміністрації Валерій Марченко розповів, що у громаді багато лісів, проте вони сильно постраждали від війни.💬“Під час бойових дій та окупації були сильні лісові пожежі, ліси горіли, ніхто їх не гасив. Окупанти облаштовували тут свої вогневі пункти, закопували техніку, мінували. Багато лісів лишається замінованими. Тому сьогодні долучилися до відновлення лісів, щоб ліс був у нашій громаді. Це і робочі місця, і екологія», - розповів очільник громади.Нині на розмінованій ділянці висадили близько 1 га лісу та 6000 тис. сіянців. Це породи сосни звичайної з домішками каштана та горіха. Повністю відновити ізюмські ліси буде можливо тільки після повного розмінування території.