Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Фонтан за мільйон Полтава
Added 22 Nov 2021

Фонтан за мільйон Полтава

@fontan1000000
Number of subscribers: 23 387
Photos: 15,800
Videos: 4,260
Links: 7,340
Description:
Канал про Полтаву Зв'язок з адміном каналу: @fontanadmin Чат: https://t.me/fontan1000000chat #Poltava #Полтава Банка монобанку на підтрмику каналу: https://send.monobank.ua/jar/7VFVSjtrRZ buymeacoffee: https://www.buymeacoffee.com/poltavafon9
Source

Фонтан за мільйон Полтава | Реформа управління будинками у Полтаві: чи готові ми платити 13 гривен...

Telegram community logo - Фонтанзамільйон Полтава Фонтан за мільйон Полтава @fontan1000000
6 580 Views/Reach 2026-04-17 08:49 Message №22832
Реформа управління будинками у Полтаві: чи готові ми платити 13 гривень за квадрат?У Полтавській міській раді обговорили питання тарифів на квартплату. Зараз ми платимо в середньому 3 гривні за квадратний метр, а потрібно піднімати до 13 гривень. Разом із цим наше «ЖЕО №2» планують перетворити на повноцінну управлінську компанію.Ситуація зараз наступна. Ще з радянських часів будинки обслуговували комунальні підприємства, бо житло вважалося державною власністю. Потім прийшов капіталізм, і у 2015 році в Україні провели реформу. Вона чітко каже, що будинки — це власність співвласників, і вони мають самі платити за ремонти, а не чекати дотацій із міського бюджету.За планом у Полтаві мали провести конкурс на визначення управителів. Під ЖЕО зараз перебуває близько 1700 будинків, тоді як ОСББ створили лише у 300. Ці 1700 будинків планували розділити на чотири лоти і знайти для них управителів через конкурс, у якому мало б взяти участь і саме ЖЕО. Однак до цього часу в нашому місті цю реформу так і не довели до кінця. Через це ремонти дахів, під’їздів та дворів досі фінансуються напряму з бюджету. Це не зовсім чесно, адже виходить, що мешканці тих будинків, де все нормально, платять за тих, де є проблеми. Бюджет — це наша спільна копілочка, і витрачати її на ремонти приватного житла несправедливо щодо інших платників податків.Зараз тариф у ЖЕО складає приблизно 3 гривні за квадратний метр. В міськраді кажуть, що він має бути мінімум 13 гривень. Тобто за звичайну «однушку» замість 150 гривень на місяць доведеться платити 650 гривень. Різниця дуже відчутна. Однак така вартість уже враховує витрати на ремонти самого будинку. Нинішній тариф ЖЕО цього не передбачає, тому всі роботи й дотуються з кишень усіх полтавців.Такі міста, як Київ чи Львів, уже провели конкурси на управителів і повністю відмовилися від прямих бюджетних дотацій на ремонти будинків. Там будинки стали на самозабезпечення.Як ви думаєте, як правильно - продовжувати дотувати ремонти приватних будинків із бюджету міста чи все ж таки провести конкурс, підняти тариф, щоби мешканці утримували себе самостійно?