Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Filonenko
Added 14 Jul 2024

Filonenko

@filonsky
Number of subscribers: 598
Photos: 351
Videos: 143
Links: 491
Description:
Канал-супутник, мого YouTube блогу. YouTube: https://youtube.com/@filonsky Чат каналу: https://t.me/+nRPlW3sy3JQyZGRi
Source

Filonenko | Націоналізація FirePoint: як благі наміри можуть вбити виробництво збр...

Telegram community logo - Filonenko Filonenko @filonsky
691 Views/Reach 2026-05-05 09:06 Message №1608
Націоналізація FirePoint: як благі наміри можуть вбити виробництво зброїНновини навколо скандалу з виробником дронів FirePoint і «плівками Міндіча». Ситуація об'єктивно складна: є загроза, що через токсичний шлейф компанія втратить контракти, а фронт — необхідну зброю. Щоб врятувати постачання та зберегти унікальну команду інженерів, лунають пропозиції про можливу націоналізацію підприємства. Я чудово розумію мотиви цих закликів. Але «державне управління» та «інновації» — це поняття з різних планет .Нещодавно Петро Чернишов (експрезидент Київстару) дуже влучно розібрав це на прикладі Сенсбанку (колишній Альфа-банк). Після націоналізації складні корпоративні процеси замінилися призначенням лояльних людей без релевантного досвіду, головне завдання яких — направляти фінансові потоки куди треба (детальніше послухайте в плівках).І згадав епопею з Київстаром, коли під приводом «російського сліду» ледь не націоналізували успішну компанію. Є й інша причина «націоналізації»: півмільярда доларів, які лежали на рахунках. Компанію, можливо, врятувало лише залучення екс-директора ЦРУ Майка Помпео до Наглядової ради. На щастя, минулося і Київстар зараз є першою українською компанією, яка вийшла на Nasdaq.А тепер перенесемо цю модель на FirePoint. Це не просто завод, який штампує однакові деталі. Це R&D-центр із виробництвом, який працює на випередження. Чому приватні defense-tech компанії перемагають? Бо вони гнучкі.Що буде, якщо FirePoint стане державним (чи потрапить в АРМА)? Бюрократія боїться ризику, а без ризику немає інновацій.Як писав Людвіг фон Мізес, бюрократія діє за інструкцією, а підприємець шукає результат. У війні технологій перемагає результат.Який вихід?Нам потрібно відокремити мухи від котлет. 1. Розслідування та покарання: Правоохоронці мають розібратися з діями конкретних осіб. 2. Очищення власності, а не управління3. Держава — замовник, а не менеджер: Міноборони має замовляти результат (знищені російські цілі) і платити за нього. Але операційне управління, розробки та закупівлі мають залишатися повністю в приватних руках.Яна Матвійчук ☑️ ПІДПИСАТИСЯ