Source
F*cktor Федоренка | Про проблеми мобілізації, розшарування суспільства і страусову позицію...
93 Views/Reach
2025-12-04 17:52
Message №633
🪖🧐 Про проблеми мобілізації, розшарування суспільства і страусову позицію влади.В кризових комунікаціях є аксіома: Якщо ти не формуєш порядок денний, то його сформують за тебе і для тебе. І тобі доведеться боротись з його наслідками.Коли Зеленський прийшов до влади, то я знайшов для себе позитив в тому, що влада нарешті буде говорити з громадянами. Не буде ховати голову в пісок і усі складні кейси буде пояснювати простою мовою. Але, виявилось, що сцена любить оплески, а не помідори. І от перед нами черговий результат тотально проваленої інформполітики, яка може привести до фатальних наслідків. Уголька в топку страху перед людиною в пікселі анонімні Телеграм-канали і ТікТоки накидали стільки, що військові самі уже не дуже воліють на вулицях міст перебувати по формі. Держава просто закрила очі на проблему мобілізації/бусифікації/рекрутингу, просто віддавши її на відкуп в районні ТЦК та безпосередньо в підрозділи. Дєскать, лікуйте там самі свій чиряк і не відволікайте нас від важливих справ. Спустили згори план, сформували лінійку покарань за невиконання а далі проблеми індєйців шерифа не хвилюють. В результаті система перетворилась на самовідтворюючуся вертикаль, сформувала внутрішні правила, наростила слонячу шкіру, визначила кормову базу і пішла в поля. Недавно, як представник Навчального центру операторів БпЛА і керівник комітету "Військова реклама" від ВРК, був на одній великій рефлективній грі, організованій Генштабом і присвяченій вирішенню проблем з мобілізацією. Ох я і наслухався в перші два дні претензій 1️⃣ від військових до ТЦК за некондиційний ресурс, що поставляється у війська,2️⃣ від ТЦК до ГШ за відсутність розуміння проблеми на місцях, відсутність підтримки на державному рівні та нереалістичні плани,3️⃣ від ГШ до МОУ про небажання вирішувати проблему і перетворення кожної поданої інновації в біль виконавця.В якийсь момент я, як напівцивільний, відчув себе в епіцентрі пекучого болю, звідки дуже хочеться вискочити.Чи є у мене претензії до принципів сьогоднішньої роботи ТЦК? Мабуть так. Але чи є у мене бажання знищити цю інституцію? Ну точно ні. Бо саме від того, як і чи виконується ними мобілізація (залучення громадян до війська через примус), тим більше у нас шансів на виживання. PS: За результатами гри креативна команда підрозділу ЗСУ "Культурні сили" придумала дуже крутий проєкт, що допоможе підтримати мобілізацію. А я знайшов рішення, як його круто підсилити. Уже працюємо над реалізацією і думаю, що скоро ви побачите результат, який дещо полегшить цю складну ситуацію.#NoChpunkPlz 👌