Source
Олександр Федієнко 🇺🇦 | В Україні підписали закон, який запускає систему підготовки цивільних ...
1 260 Views/Reach
2026-04-12 15:30
Message №4062
В Україні підписали закон, який запускає систему підготовки цивільних до національного спротиву: з’являться спеціальні центри, навчання інтегрують у школи й університети, а підготовка стане масовою, не лише для військових, а для всіх. Формально це виглядає як курси: такмед, стрільба, поведінка в кризі. Але по суті, це перехід від епізодичної підготовки до постійної.Раніше була модель, у якій армія воює, а суспільство живе поруч. Тепер формується інша парадигма: 👉країна як система оборони. Коли кожна людина потенційно готова діяти, а не вперше стикається з реальністю в момент кризи.📌Це означає, що держава більше не розглядає війну як тимчасовий стан. 📌Це вже не “пережити і повернутись назад”. Це адаптація, до реальності, дійсній, та майбутній.Людина, яка не знає, що робити, завмирає, під час пострілів, вибухів, має невеличкі шанси протистояти ворогу. Людина, яка має хоча б базовий алгоритм, буде діяти. І різниця між цими станами часто вирішує більше, ніж ресурси.Тут є пряма паралель із тим, що відбувається на фронті.Цей закон спроба залучити все населення всю країну, у війну.Зараз багато речей тримаються на ініціативі окремих людей. Хтось навчає, хтось купує, хтось пояснює. Але системи як такої бракує. І саме її намагаються створити.Але при цьому, усе впирається не в сам закон, та в реалізацію. Важливо щоб це не стало формальністю. Бо різниця не в тому, є центри чи ні. Різниця в тому, чи людина в моменті знає, що робити.Чи вона стоїть у тій самій паузі,де вирішується все, поки військові боронять країну, та створюють паузу іншим для навчання.