Source
Олександр Федієнко 🇺🇦 | Зранку мене розбудив телефонний дзвінок. Якісь шахраї які телефонували...
805 Views/Reach
2025-10-31 07:47
Message №3795
Зранку мене розбудив телефонний дзвінок. Якісь шахраї які телефонували з номеру  +380 (73) 582 82 45 почала розповідати про безкоштовну юридичну консультацію. Пізніше коли вже я переглядав #Facebook побачив що практично більша частина адвокатів активізувала свої сторінки, активізувала телеграм канали, пропонуючи громадянам України свої послуги посилаючись на те, що знову якась зрада що тепер відстрочки не працюють, а щось працює, ну я так зрозумів намагається заплутати громадян України для того щоб Громадянин України прийшов до них за консультацію. Шановні громадяни України. 👉 По-перше завжди намагайтесь самі читати первинні джерела. ✍️ https://zakon.rada.gov.ua/go/1364-2025-%D0%BF✍️ https://reserveplus.mod.gov.ua/poriadok-oformlennia-vidstrochky/👉 По-друге ніколи не читайте сумнівні інформаційні канали, а тим паче якісь сумнівні телефонні дзвінки шахраїв. Тепер давайте розбиратись. Суспільство вимагало реформ у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, та боротьбу з корупцією. Тому Міністерство оборони України разом з Міністерство цифрової трансформації України намагаються максимально все оцифрувати. Всі відстрочки які перелічені в законі про мобілізацію вони так і зберігаються! ❗️Тобто жодних законодавчих змін у ці норми не вносилось. Практично всі категорії які причини за 2-м посиланням так або інакше знаходяться у цифрових реєстрах різноманітних державних установ. Ну наприклад людина з інвалідністю, або наприклад багатодітний батько, ті ж самі студенти. Раніше кожна 3 місяця потрібно було приходити до центрів комплектування та приносити довідку щоб це все підтвердити. Бо не було взаємодії між реєстрами, а міністерство оборони звісно не мало доступу до реєстрів інших державних установ. Діти зростають, студенти закінчують навчання і так далі і про це звісно центрі комплектування не знали. Зараз все спростилось. Якщо ви є у цьому реєстрі вам вже не потрібно нікуди йти, системи працюють між собою самі підтягнуть цю інформацію в ваш особистий кабінет . Так я не виключаю що можуть бути якісь технічні збої, або наприклад якась інформація буде чомусь не відповідати і тоді дійсно прийдеться один раз прийти до ЦНАП з заявою яка додається в постанові щоб підтвердити що у вас все добре. Звертаю увагу! Цяж постанова вносить зміни, правила перетин державного кордону. Дозволяється, військовозобов’язаним, які не підлягають мобілізації (згідно зі ст. 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»), якщо в них є дійсний електронний військовий документ або відмітка в Єдиному державному реєстрі призовників. ✅ Уточнюються строки розгляду заяв, порядок реєстрації, внесення даних до реєстру та повідомлення заявників.✅ Рішення про відстрочку або відмову фіксується в Єдиному реєстрі і відображається в електронному кабінеті.✅ Передбачено можливість автоматичного продовження відстрочки, якщо мобілізація продовжується.Окремо звертаю увагу що це не стосується питань бронювання. Це і так вже врегульовано і працює через платформу дія. Сама постанова модернізує систему військового обліку, оформлення відстрочок і перетину кордону, переводячи більшість процесів у цифровий формат.