Source
Історія міста Дніпро FanHistoryDnipro | Герої ЗСУВрятували чергову "Бабу"Величезна Подяка хлопцям з медичної ...
261 Views/Reach
2025-10-21 08:40
Message №838
Герої ЗСУВрятували чергову "Бабу"Величезна Подяка хлопцям з медичної служб "Ульф" за порятунок під обстрілами, нашої культурної спадщини.Уклін за Спасіння військових та цивільних !Детально евакуацію нижче та розлого 👇Але відразуВАЖЛИВО !Допоможіть Гривнею на Дрони для 108-о батальйону "Вовки Да Вінчі". Саме вони врятували аж 10 "Баб" ! Та домовилися за крайнє вивезення. Дрони конче потрібні, щоб боронити вже схід нашої області....Посилання на конверт ПриватБанку та номер карти у коментарях 👇Про саму ЕвакуаціюМи забрали "Бабу" минулої п'ятниці 17 жовтня. А хлопці вивезли її трохи раніше.Пару тижнів тому зі мною зв'язався житель селища Межова Станіслав Дресь. Він побачив репортаж журналістів про евакуацію половецьких "Баб" і хутко написав, що у нього є невелика, десь метрова, статуя ! Яку він з друзями, у 2010-12 роках забрав на краю поля села Маліївське та перевіз у свій двір. Судячи з пошкоджень від плуга на звороті скульптури на час знаходження її тільки-но виорали, припускаю з кургану. Станіслав хотів передати пам'ятку в музей, ми звісно хотіли її забрати. Але з часу останньої поїздки в Межову ситуація по дронах ворога стала катастрофічною....Стало питання як це зробити та хто поїде ?Саме тут хлопці з батальйону "Да Вінчі" звернулися до побратимів зі служби "Ульф".Коли їм запропонували це зробити вони на початках подумали, що йде мова про якусь стару жінку, про порятунок цивільних. Ну ви ж розумієте семантика слова "Баба" вона для всіх різна 😀 Але навіть коли їм пояснили що це по суті камінь, ну так скульптура, давня, важлива, але ж камінь ! Ризикувати за камінь ?! Хлопці не відмовилися допомогти💪А як зорієнтуватися на місці ? Як знайти той двір ? Ні світла, ні інтернету давно в селі немає .... Телефонний зв'язок бува рідко....Пан Станіслав доклав великих зусиль. Відзняв та надав мені пару відео різних маршрутів як можна заїхати до нього, які є візуальні орієнтири. Та ба більше - Він самостійно пересунув 150 кілограмову скульптуру з глибини двору прямо під ворота, та залишив їх відчиненими на випадок заїзду групи у будь-який момент. Бо цей момент був не прогнозований.Так все і сталося. Хлопці заскочили у вільну хвилину. Заскочили вдвох. Вдвох повантажили 150 кілограмову статую ! Та дали повний газ !Дрони гналися та цілили, але все обійшлося.Слава Богу та ЧудуМіцного Здоров'я та Сил Героям служби "Ульф" 🇺🇦Нам залишилися лише крихта. Точка, час, перевантажити та до музею.Ось так рятується наша давня історія та пишеться новаДалі буде ?Думаю буде 😉P.S. Для самих сильних духом до читання 😁Постійно кажу і не перестану. Половецьких "Баба" ще повно ! Вони ж у давнину тисячами стояли по курганам степу. Ми не знаємо де зараз всі, але знайти їх можна і по полях і по ярах і ось так по приватних подвір'ях. Треба шукати, питати та інформувати і так по колу без зупину. Історія з Межової якраз доказує це.Сама статуя Унікальна - навіть за умов, що голова не зберіглася до сьогодення. По-перше, вона дуже невелика в об'ємах завширшки та заввишки. Зараз довжина метр звісно колись була трохи більша, але все одно ці розміри не типові для нашого регіону. По-друге, відсутне зображення не лише ніг, що буває, але по факту і рук що утримують горщик з жертвоприношенням, складених під животом, чого я особисто ще не бачив. Водночас нагрудні броньові пластини та ремені якими їх кріпили скульптурно дуже якісно пропрацьовані, фактурні та об'ємні - майстерності "авторам" не бракувало. Класично для чоловічих статуй зображено пояс, а з лівого боку до нього прикроплену сумочку та можливо ніж.Таким чином перед нами безперечно статуя половецького воїна, але не часу розквіту їх культури, а можливо занепаду. Який настав після монгольської навали на степ та Русь у 13 столітті.Звичаї, ритуали й майстри по каменю де ніде залишалися у куманьскому суспільстві. Але давні традиція зокрема і орнаментація посмертних скульптур спростилася.