Сьогодні збіглися четверта річниця цього каналу і Гран-прі Монако, тож з цієї нагоди одразу виходять три матеріали - і про сучасний Гран-прі, і про його історію. Це той самий типовий мікс, якого ми тут намагаємося дотримуватися.Я дуже радий, що ви тут, що читаєте об’ємні, глибокі тексти, які виходять за межі заголовків і гучних фраз. Мені нарешті вдалося налагодити процес пошуку й підготовки матеріалів так, щоб навіть за мого дуже обмеженого часу все ж перекладати все те, що хотілося б і що я вважаю важливим для розуміння й осмислення будь-якої актуальної теми нашого улюбленого спорту.За ці чотири роки сталося багато всього, але я радий, що зберіг цей канал попри всі обставини. У різні моменти він і рятував, і відволікав, і набридaв, і часом засмучував через окремі суперечки, але я сподіваюся, що все ж більше захоплював і приносив нам усім задоволення.І якщо у вас є побажання щодо джерел або якихось корисних і цікавих форматів чи фіч - обов’язково пишіть. Я постараюся все врахувати, хоча нічого не обіцяю :)Дякую вам, що ви тут. Це справді дуже важливо для мене.
Швидкі висновки після першого Гран-прі нової ери1. З кваліфікаціями треба щось робити. В Австралії квала просто програла початку гонці за видовищністю, і не схоже, що на інших трасах буде інакше. Кваліфікація у Формулі-1 повинна бути про їзду на абсолютній межі можливостей пілота, а не про менеджмент батареї. І над цим Ф1 точно варто серйозно подумати.2. Яке ж це щастя, що Макс не обрав Mercedes. Бо сезон, який і без того починає пахнути домінацією, легко міг би перетворитися на ще одну супердомінацію.3. Обгонів більше, але є відчуття, що багато з них стали занадто «дешевими». Часто це не про майстерність, точний розрахунок і сміливість пілота, а просто про різницю в заряді батареї. Один має енергію - інший стає легкою здобиччю.Десерти - це чудово. Але якщо весь обід складається тільки з десертів, це вже не кухня, а кондитерська.4. Коли пелотон трохи вирівняється і команди розберуться з оптимізацією енергії, обгонів майже напевно стане менше. Те, що зараз виглядає хаотично і весело, цілком може виявитися просто ефектом новизни. Це не погано - просто варто мати реалістичні очікування.5. Є відчуття, що Mercedes мають ще запас. Команда приїхала в Австралію з футболками P1. Це виглядає як доволі красномовний сигнал, що всередині вони були досить впевнені у своїй перемозі.6. Расселл нічого особливого не зробив - і виграв титул 😄Якщо це справді контури сезону, для інтриги це не найкраща новина.Але я далекий від песимізму. В історії Формули-1 не раз бувало, що сезон починався з явної переваги однієї команди, а боротьба за титул тривала до останнього етапу. Будемо сподіватися, що це той самий випадок, бо команди мають чималий запас дня швидкого прогресу.
Сьогодні для вас нішевий технічний матеріал. Текст об’ємний, тож не дивуйтеся посиланню на Substack, але воно цілком виправдане.Перед вами дуже детальний розбір змін регламенту 2026 року й того, до чого вони можуть призвести у роботі технічних команд і в тому, що відтепер вимагатиметься від пілотів. Якщо хочете по-справжньому відчути масштаб трансформації Формули 1 цього року та розібратися в нюансах рішень надскладних технічних задач — читати обов’язково. Не пошкодуєте 25 хвилин, аби ще раз зануритися в те, наскільки на межі інженерних, спортивних та стратегічних можливостей балансує сучасна Формула 1.Приємного читання.Тотальне перезавантаженняWéber Gábor, wgmotorsport.hu2026-й приносить Ф1 боліди меншого розміру та ваги, радикально іншу аеродинаміку й гібридну систему, де енергія стає новою «валютою» гонки. Розбираємося, чому активні крила, 350 кВт від MGU-K і 100% стале пальне змінять не лише швидкість, а й саму логіку атак та оборони.Читати далі: https://f1honestly.substack.com/p/09d⏱️ 25 хвилин#tech #analysis
Друзі, з Новим роком! Сьогодні незвичний святковий подарунок. Текст не зовсім про Формулу 1, але про любов до неї — ту саму, яку поділяють мільйони дуже різних людей по всьому світу. І ще цікавіше — про запитання, яке час від часу повертається до кожного з нас: чому вона так притягує і що саме дає?Відповіді змінюються з роками залежно від сезону, від настрою, від того, що відбувається в житті. Але одне лишається незмінним: зрештою Формула 1 для багатьох із нас — це прихисток. Простір, де разом із нашими героями ми маємо шанс відчути життя на межі. І в цьому ми точно не самі.Тихий роман Джорджа Гаррісона з Формулою 1Калеб Хортон, Rolling StoneДля Джорджа Гаррісона Формула 1 була не просто видовищем — а місцем, де він міг скинути тягар «бітла» й знову відчути себе звичайною людиною. І, як виявилося, саме цей світ перегонів допоміг йому повернутися до музики в момент, коли він майже з нею попрощався.Читати далі: https://telegra.ph/Tihij-roman-Dzhordzha-Garr%D1%96sona-z-Formuloyu-1-01-01⏱️ 16 хвилин#f1 #RollingStones #GeorgeHarrison
Кілька особистих думок про чемпіонську боротьбу цього року, за якою ми так скучили, і нового, 35-го чемпіона Формули-1ЛандоЗараз багато хто сперечається, чи заслуговує Ландо на чемпіонство. Але сама постановка питання хибна: у Формулі-1 не буває випадкових чемпіонів. Це не виграш однієї-двох битв, а тріумф у цілому сезоні на довгій дистанції, де потрібно тиждень за тижнем утримувати максимальний рівень у суперконкурентній боротьбі.Ландо саме це й зробив. Він зібрався, додав у найважливіший момент і видав упевнену серію наприкінці найдовшого сезону Ф1 з 24 Гран-прі та шістьма спринтами. Він переграв і чинного чемпіона, і, що найважливіше, дуже швидкого напарника.Але ще важливішим для мене є інше: здатність Ландо змінюватися. Він адаптувався до боліда, який від самого початку не був для нього комфортним, а головне — серйозно додав у впевненості. Прибрав зайві емоції й вибудував навколо себе психологічний «кокон», який дозволив помітно скоротити кількість помилок у другій половині сезону. Він стабільно привозив результат навіть тоді, коли не був найшвидшим на трасі. Саме так і поводяться справжні чемпіони.Чи стане він одним із найвидатніших чемпіонів? Поки що це відкрите питання. Тягар очікувань, який нарешті впав з його плечей, може або розкувати Ландо й підштовхнути на новий рівень, або, навпаки, послабити мотивацію. В історії ми бачили обидва сценарії. Я щиро сподіваюся, що в пелетоні в нас стало на одного пілота світового рівня більше. Такого, що здатен викладатися на максимум за будь-яких умов.ОскарОскар у цій історії зовсім не Марк Веббер. Він помітно стабільніший емоційно й, упевнений, зможе перетворити цей болючий, але неймовірно цінний досвід поразки в серйозний крок уперед. І не забуваймо: це був лише його третій сезон у Формулі-1, а він вже пройшов через боротьбу за титул, більшість пілотів навіть не мають такого шансу.Можливо, думка дискусійна, але його крива розвитку здається мені крутішою, ніж у Ландо в перші три роки. Щороку Оскар робив чіткий, відчутний крок вперед, системно працюючи над слабкими місцями. Перший рік — проблеми з роботою з гумою. Зараз їх немає. Другий рік — недостатня швидкість у кваліфікаціях. У цьому сезоні рахунок із Ландо 12:12. Цього року до переліку завдань додалися траси з низьким зчепленням і кілька помилок під тиском. Не сумніваюся, що він і з цим впорається.У наступному сезоні ми отримаємо пілота, загартованого чемпіонською боротьбою, ще голоднішого й мотивованішого на тлі «одинички» на боліді напарника. Якщо при новому регламенті McLaren залишиться серед лідерів, Оскар точно буде в епіцентрі боротьби.МаксНавіть уболівальники інших пілотів навряд чи сперечатимуться, що Макс був найкращим гонщиком сезону. Але Формула-1 — це не індивідуальний вид спорту. Навіть найсильніший пілот не завжди здатен витягнути на собі всю команду, хоча цього року Макс був до цього дуже близьким.Те, наскільки розкуто й упевнено він діяв наприкінці сезону, відчувши запах крові, і те, як гідно пережив поразку, багато говорить про те, наскільки він подорослішав. Так, іноді він усе ще робить емоційні речі на трасі — і це зворотний бік його невтомної жадоби перемоги. Але варто лише з’явитися реальному шансу на результат, і від імпульсивності не лишається й сліду. Сам Макс визнає, що цей сезон дав йому чимало уроків, і це знову ж таки дуже важлива чемпіонська риса — постійне самовдосконалення.У наших інтересах, щоб Макс частіше опинявся в ролі андердога. Тоді шоу в нас гарантовано буде неймовірним.Різні шляхи до вершиниЧемпіонство Ландо нагадує ще про одну важливу річ: в успіху немає одного-єдиного сценарію. Кожен може зіграти на власних сильних сторонах і по-своєму впоратися зі слабкостями. Усі чемпіони сходили на вершину своїм шляхом, і це різноманіття не повинно роз’єднувати вболівальників.Навпаки, це має надихати! Кожен із нас у своїй справі може знайти власну траєкторію до результату, не копіюючи чужий стиль, а будуючи свій. За це, зокрема, й хочеться сказати Ландо окреме «дякую».
Гері Андерсон, який знає про Формулу-1 майже все, вирішив не чекати літньої перерви, та зробити детальний аналіз кожної команди та кожної пари пілотів рівно посередині чемпіонату після 12 гонок цього неочікувано цікавого сезону. І якщо до інтриги в чемпіонатах ми ще не добралися, то динаміка боротьби та розвитку команд на екваторі сезону доволі цікава.Оцінка всіх 10 команд посеред сезону 2024 року від Гері АндерсонаГері Андерсон, The RaceМи на півдорозі сезону 2024 року, позаду 12 гонок і ще 12 попереду. Ми б мали очікувати, що порядок команд вже устаканився, але цього не сталося.Те, що вирізняє цей сезон, так це найбільш запекла конкуренція з часу впровадження нового регламенту на початку 2022 року. Щоразу на вихідних вся решітка зазвичай покривається менш ніж двома секундами, що є максимально близьким пелетоном в історії Ф1. Але все ж існує багато тенденцій і закономірностей, якщо уважно придивитися...Читати далі: https://telegra.ph/Oc%D1%96nka-vs%D1%96h-10-komand-posered-sezonu-2024-roku-v%D1%96d-Ger%D1%96-Andersona-07-18⏱ 17 хвилин#TheRace #GaryAnderson #analysis #rating