Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - МІНЕНЕРГО
Added 02 Nov 2023

МІНЕНЕРГО

@energyofukraine
Number of subscribers: 10 519
Photos: 5,560
Videos: 602
Links: 2,710
Description:
Офіційний канал Міністерства енергетики України

👥 Number of subscribers

10 519
Average/Day:: -4
Average/Week:: -25
Average/Month:: -73

👁️ Average views per message

3 033
Average/Day:: 1,380
Average/Week:: 2,819
ERR: 28.83%

📊 Messages per Day

2.9
Last day: 4
Week average: 2.3
Average per day: 2.9

Logo change history

Status change history

Officially confirmed 2025-05-01
Officially not confirmed 2025-04-30
Officially confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 1,100 25-04-24 17:21
Україна і Швеція поглиблюють співпрацю для відновлення та «зеленої» трансформації енергосекторуУкраїна і Швеція поглиблюватимуть співпрацю у процесі відбудови критичної інфраструктури та відновлення українського енергосектору на принципах «зеленої» трансформації.Про це йшлося під час зустрічі заступників міністра енергетики України Миколи Колісника і Олександра Павліченка з міністром міжнародного розвитку і зовнішньої торгівлі Швеції Бенджаміном Дузою та Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Швеція в Україні Мартіном Обергом.💬 «Створення стійкої енергосистеми, яка відповідатиме вимогам Європейського Союзу щодо “зеленої” трансформації, — одне з наших ключових завдань. Швеція, як лідер у сфері зеленої енергетики та інновацій, є для нас надзвичайно важливим партнером. Разом ми будуємо енергетичну систему майбутнього — чисту, стійку та конкурентоспроможну», - наголосив Микола Колісник.Головне із зустрічі:🔹 Наголошено на важливості чистої атомної енергетики в енергетичному міксі України. Сторони вже мають значні досягнення у співпраці зокрема завдяки спільній розробці українських фахівців «Енергоатому» зі спеціалістами компанії Westinghouse у Швеції та розвитку газогенерації за технологіями Siemens energy. 🔹 Українська сторона висловила подяку шведській стороні за надане обладнання для розбудови розподіленої генерації, зокрема газових установок.🔹 Микола Колісник і Олександр Павліченко разом з Бенджаміном Дузою взяли участь у бізнес-форумі «Україна – Швеція: стале партнерство для зеленого відновлення».🔹 Обговорено напрямки співпраці між приватними компаніями обох країн щодо реалізації проєктів із “зеленої” трансформації України. 
👁 1,400 25-04-23 17:02
⚡️ Герман Галущенко обговорив з керівництвом Urenco продовження співпраці в атомній галузіПід час робочого візиту до Лондона міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з керівництвом компанії Urenco – комерційним директором Лораном Оде, віце-президентом з маркетингу та продажів Майклом Брайантом, директором з урядових справ ЄС Хідде Баарсом, керівником відділу по роботі з урядом Емілі Айзекс.Сторони обговорили поточні питання співпраці між НАЕК «Енергоатом» та Urenco, зокрема щодо постачання в Україну ядерних матеріалів (збагаченого та природного гексафториду урану), необхідних для роботи українських атомних електростанцій.Герман Галущенко подякував представникам Urenco та Уряду Великої Британії за поточну співпрацю та внесок у забезпечення енергетичної безпеки України і стабільну роботу енергосистеми.📌 Міністр наголосив, що атомна генерація відіграла ключову роль у стабільному проходженні вже третьої воєнної зими в умовах російських атак на українську енергетику.Нагадаємо, у листопаді 2023 року НАЕК «Енергоатом» та Urenco підписали контракт про постачання збагаченого уранового продукту для українських АЕС.У липні 2024 року НАЕК «Енергоатом» та консорціум міжнародних банків уклали кредитну угоду на суму 181 млн фунтів стерлінгів під гарантію Уряду Великої Британії для забезпечення виконання договору між НАЕК «Енергоатом» та Urenco з питань закупівлі ядерного палива.Домовленості передбачають постачання ядерних матеріалів до 2035 року з можливістю пролонгації контракту до 2043 року.
👁 37,900 25-04-22 13:39
⚡️Фонду підтримки енергетики України три роки: внески донорів сягнули €1,2 млрд Фонд підтримки енергетики України створено у квітні 2022 року за спільної ініціативи міністра енергетики України Германа Галущенка та єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон. За час свого функціонування він став ефективним інструментом надання міжнародної допомоги в енергетичній сфері. 💬 «Усі роки цієї війни енергетика є однією з основних цілей ворога, пошкоджень зазнали десятки тисяч об'єктів енергетичної інфраструктури. І Фонд підтримки енергетики став важливим інструментом надання міжнародної допомоги. Він довів свою ефективність, адже орієнтований на швидке реагування і вирішення питань із закупівлею обладнання. А значить - проведення оперативних і швидких ремонтів саме тоді, коли енергосистема потребує кожного кіловата електроенергії. Майже всі енергетичні компанії України звертались за допомогою до Фонду підтримки, отримували необхідне устаткування, і продовжують активно співпрацювати», – зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко у своєму дописі в соціальній мережі Facebook.📌 Першою країною, яка підтримала ініціативу створення Фонду, стала Данія — з внеском 500 тисяч євро. Наразі анонсовані внески партнерів до Фонду сягають 1,2 млрд євро, він об’єднав 33 донори з 22 країн, серед яких — держави, приватні компанії, корпорації, міжнародні організації. Допомогу отримали близько 70 українських енергетичних компаній з усіх регіонів країни. Зокрема, близько 150 000 одиниць обладнання вже доставили кінцевим набувачам. Пріоритет надається обладнанню для відновлення електропостачання, трансформаторам, генераторам, кабельній продукції, автотехніці тощо.💬 «Щиро дякуємо всім країнам, які стають донорами Фонду і продовжують підтримку української енергетики. Дякуємо нашим партнерам з Енергетичного Співтовариства за непохитну позицію у підтримці України і створенні такого Фонду, за чітку і ефективну організацію всіх процесів. Дякуємо Європейській Комісії за підтримку і особисто Кадрі Сімсон, яка постійно підтримувала і докладала багато зусиль для його розвитку», – наголосив міністр.Він додав, що зараз важливо продовжувати ефективну співпрацю, не втрачати темпів і збільшувати внески до Фонду підтримки енергетики України. «Ми маємо і надалі об'єднати наші зусилля, аби вистояти вже наступної зими!», – резюмував очільник Міненерго.
👁 15,000 25-04-20 14:58
📍 Головне за тиждень14-20 квітня💡 Посилення енергетичної безпекиПоглиблення співпраці в енергетиці відповідає спільним інтересам України та США – Герман ГалущенкоРозширення партнерства України та США у сфері енергетики є важливим напрямком співробітництва між країнами, що також дозволить посилити енергетичну безпеку європейського континенту.🌍 Міжнародна співпрацяНідерланди допомагатимуть Україні в посиленні стійкості української енергосистемиУкраїна та Нідерланди співпрацюватимуть для розбудови стійкої, безпечної та конкурентної української енергетичної системи - відповідні наміри зафіксовано в комюніке Першої українсько-нідерландської міжурядової конференції щодо підтримки євроінтеграції України.У Міненерго обговорили перспективи співпраці з американським CSIS Заступники міністра енергетики України Роман Андарак та Микола Колісник провели зустріч з делегацією представників Апарату Конгресу США та Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS).Ісландія посилює підтримку України у відновленні енергетичної інфраструктуриЗаступник міністра енергетики України Роман Андарак провів онлайн-зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Ісландії в Польщі, а також в Україні, Болгарії та Румунії Фрідріком Йонссоном. ⚡️ Допомога партнерівУкраїна отримала додаткові вантажі енергообладнання з Литви, Польщі та БельгіїЗа координації Міністерства енергетики України підприємства енергетичного сектору протягом 14-18 квітня 2025 року отримали ще 11 вантажів гуманітарної допомоги загальною вагою 271,7 тонни. Серед донорів – партнери з Литви, Польщі та Бельгії. 📌 Забезпечення гендерної рівностіУ Міненерго відбулося засідання Гендерного комітету щодо реалізації ініціатив з рівності, інклюзії та ментального здоров’я За результатами засідання було ухвалено низку рішень, що спрямовані на посилення гендерної рівності, інклюзії та створення безпечного і комфортного робочого середовища в Міненерго та на підприємствах енергетичної галузі України.
👁 1,400 25-04-17 13:23
Вже третю зиму повномасштабної війни всім нам вдалося пройти без блекауту, усім разом. Було складно, було багато загроз, відключень, втрат. Але Україна зберегла свою енергосистему – об’єднану, робочу. І це надзвичайно важливе досягнення нашого народу, саме народу. Багатьох людей, які захищають енергооб’єкти, відновлюють їх після ударів, ремонтують – і навіть під обстрілами, – будують те, що треба для захисту, забезпечують роботу електростанцій, мереж – усієї нашої енергетики. Сотні тисяч українців постаралися, щоб Україна не втратила енергетику.Звісно, це не означає, що загрози вже немає. Знаємо, до чого готується Росія. Є дані від наших спецслужб, від розвідки. Зараз – і напередодні Великодня, і після нього – можливі нові удари Росії. Ми будемо й надалі захищати нашу країну, нашу енергетику. Але цей захист – не тільки в ракетах ППО, не тільки військові його забезпечують. Всі, хто сумлінно та якісно працює в кожній громаді, у кожній нашій області, – усім ми вдячні за те, що Україна зі світлом, Україна відновлюється. Подякував сьогодні за це нашим енергетикам і відзначив державними нагородами.
👁 15,600 25-04-14 13:09
Нідерланди допомагатимуть Україні в посиленні стійкості та безпеки української енергосистеми🇺🇦🇳🇱 Україна та Нідерланди співпрацюватимуть для розбудови стійкої, безпечної та конкурентної української енергетичної системи.Відповідні наміри зафіксовано в комюніке, ухваленому за підсумками Першої українсько-нідерландської міжурядової конференції щодо підтримки євроінтеграції України, яка відбулася 12 квітня у Львові.У фокусі — інтеграція України до європейських енергетичних ринків:🔹 впровадження європейського законодавства🔹 розвиток ринку електроенергії, біометану, ВДЕ, газу й нафти🔹 енергоефективність та транс’європейські енергомережі🇳🇱 Представники Нідерландів запропонували технічну допомогу Україні в процесі підготовки інтеграції українського ринку електроенергії до європейського, а також запропонували  ініціативу щодо організації торговельної місії з питань розвитку сталої енергетики в Україні.🤝 Окремий акцент — на посиленні співпраці між енергетичними компаніями приватного сектору обох країн.📲 Більше за посиланням
👁 1,500 25-04-11 15:13
⚡️У Міненерго обговорили поглиблення співпраці з польським бізнесом для відновлення і розвитку українського енергосекторуВ Міненерго відбулася зустріч заступника міністра енергетики України Романа Андарака і представників польських та українських енергетичних компаній, під час якої обговорювалися питання співпраці у відновленні і подальшому розвитку українського паливно-енергетичного сектору.У зустрічі взяли участь Тимчасово повірений у справах Республіки Польща в Україні Пйотр Лукасєвіч, директор Польської агенції інвестицій у Києві Карол Кубіця, а також представники компаній обох країн. Сторони обговорили моделі державно-приватного партнерства та інвестування  у пріоритетні напрямки енергетичного сектору, зокрема виробництво критичного енергообладнання, розвиток розподіленої генерації та ВДЕ, впровадження технологій smart grid та систем зберігання енергії.💬 «Ми зацікавлені у співпраці в напрямах виробництва енергетичного обладнання, логістики, виконання ремонтних робіт. Також реалізуємо масштабні проєкти із впровадження та підтримки відновлюваних джерел енергії. Активно вивчаємо польський досвід», – зазначив Роман Андарак.Окрему увагу під час зустрічі було приділено перспективам поглиблення співпраці в електроенергетичній та газовій галузях – зокрема торгівлі електроенергією, транспортування та зберігання газу – у контексті інтеграції України до енергетичних ринків Європейського Союзу.
👁 15,300 25-04-10 08:50
⚡️ Підготовчий етап перемовин з ЄС: проведено першу сесію з відпрацювання енергетичного блоку7-9 квітня відбулась перша підготовча сесія за переговорним розділом 15 «Енергетика» та 21 «Транс’європейські мережі». Захід, організований Міністерством енергетики як координатором переговорного напрямку, є одним з етапів у підготовці до двосторонньої зустрічі з Європейською Комісією, яка запланована на 8-9 липня. Участь у заході взяли представники центральних органів виконавчої влади, Парламенту, регуляторних органів, енергетичних компаній, неурядових організацій, а також залучені експерти, що мають багаторічний досвід в енергетиці та веденні переговорів.💬 «Підготовка до двосторонньої зустрічі включає розроблення презентацій та відповідей на опитувальник Єврокомісії на основі декількох десятків порівняльних таблиць. Це масштабна робота, яка дозволила ще раз оцінити, де нам потрібно відшліфувати національне законодавство, аби привести його у повну відповідність до європейського. Дякуємо всім залученим сторонам, які у стислі терміни зробили таку масштабну роботу», – зазначив Роман Андарак, заступник Міністра енергетики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. Експертами було детально обговорено стан впровадження європейського законодавства, а також наступні необхідні кроки за напрямками: газ, нафта, електроенергія, ВДЕ, ядерна енергетика, енергоефективність, транс'європейські мережі та ін. Учасники сесій розглянули пропозиції, які буде використано під час подальшого доопрацювання матеріалів до двосторонньої зустрічі з Європейською Комісією.
👁 104,500 25-04-09 12:19
Осінньо-зимовий період 2024/2025 був найскладнішим для енергетичного сектору України з початку повномасштабного вторгнення росіїАле, попри прогнози експертів щодо блекаутів та тривалих відключень електроенергії, Україна пройшла вже третю зиму в умовах війни зі світлом і теплом. Про це сказав міністр енергетики України Герман Галущенко на брифінгу за підсумками ОЗП 2024-2025 років.💬 «Блекаут, тривалі відключення – все, що пророкували експерти, не сталось. Всупереч апокаліптичним прогнозам, енергосистема вистояла. Не було масових відключень для побутових споживачів, попри високу інтенсивність масованих і щоденних точкових ударів по енергетиці. Навіть після наймасштабніших ударів енергетики швидко відновлювали енергопостачання – і за декілька днів обмежень не було. А з січня жодних обмежень електропостачання для населення взагалі не застосовувалось. Це – результат колосальної роботи, професіоналізму й неймовірної стійкості», – зазначив Герман Галущенко.Головні тези із виступу міністра:🔸Протягом опалювального сезону відбулося 9 масованих атак на енергосистему України. 13 грудня — найпотужніша  з початку повномасштабного вторгнення, коли енергетичну інфраструктуру одночасно атакували понад 300 засобів ураження. 🔸Відновлено 60% пошкодженої у 2024 році генерації.🔸 Усі 9 енергоблоків українських АЕС працювали на повну потужність весь ОЗП 🔸 Імпорт електроенергії з ЄС з грудня 2024 року було збільшено до 2,1 ГВт — це критично вплинуло на стабілізацію енергосистеми в пікові моменти.🔸 Допомога енергосектору через механізми Фонду підтримки енергетики України склала близько 1,2 млрд євро 🔸 Україна вистояла завдяки злагодженим діям центральної та місцевої влади, відданій праці енергетиків, постійній допомозі міжнародних партнерів.🔸 Триває адаптація українського енергетичного законодавства до європейських стандартів, здійснюється активна робота над об’єднанням енергетичних ринків України та ЄС. 🔸 Підготовка до наступного опалювального сезону вже розпочата і всі роботи виконуються згідно з графіком.🔸 Світло і тепло цієї зими в оселях українців – це передусім заслуга енергетиків, які без перебільшення героїчно працюють у надзвичайно небезпечних умовах.
👁 1,400 25-04-08 18:22
⚡️ Герман Галущенко: Норвегія – важливий партнер майбутньої трансформації енергетичного сектору УкраїниУчасть Норвегії відіграє важливу роль у майбутньому повоєнному відновленні і трансформації української енергетики.На цьому наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко під час урочистого відкриття Норвезько-українського бізнес-хабу у Києві.💬 «Ми вистояли ще одну «воєнну зиму», і досягти цього було б надзвичайно складно без підтримки наших партнерів. Норвегія — один із ключових партнерів у підтримці нашого енергетичного сектору», - зазначив очільник Міненерго.Герман Галущенко подякував Норвегії за допомогу, яка надається українському енергосектору з перших днів повномасштабного російського вторгнення, зокрема 49 вантажів гуманітарної допомоги загальною вагою понад 473 тонни, а також 35,5 млн євро внесків до Фонду підтримки енергетики України.💬 «Попереду — новий етап: етап відновлення, етап реконструкції, етап інновацій, етап співпраці між нашими країнами, між нашими бізнесами. І повірте, у цьому великому відновленні — а я впевнений, що це буде найбільше відновлення з часів Другої світової війни — ми ніколи не забудемо цю підтримку, цей зв’язок у найтяжчі моменти», - зазначив міністр.