Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - МІНЕНЕРГО
Added 02 Nov 2023

МІНЕНЕРГО

@energyofukraine
Number of subscribers: 10 519
Photos: 5,560
Videos: 602
Links: 2,710
Description:
Офіційний канал Міністерства енергетики України

👥 Number of subscribers

10 519
Average/Day:: -4
Average/Week:: -25
Average/Month:: -73

👁️ Average views per message

3 033
Average/Day:: 1,380
Average/Week:: 2,819
ERR: 28.83%

📊 Messages per Day

2.9
Last day: 4
Week average: 2.3
Average per day: 2.9

Logo change history

Status change history

Officially confirmed 2025-05-01
Officially not confirmed 2025-04-30
Officially confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 1,160 25-09-19 10:07
💡 Світлана Гринчук обговорила з очільником МЕА потреби України напередодні ОЗП та диверсифікацію енергоресурсів Потреби енергосистеми України напередодні зими Міністр енергетики України Світлана Гринчук обговорила з виконавчим директором Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіхом Біролем у штаб-квартирі Агентства в Парижі. Про це Міністр повідомила на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук. 📌 Світлана Гринчук розповіла колегам про заходи із захисту українських енергооб’єктів від російських ракет та дронів, кампанію з ремонту потужностей, а також створення резервів обладнання та ресурсів. МЕА висловили готовність сприяти контактам України з партнерами, щоб український енергетичний комплекс мав все необхідне для швидкого відновлення.Обговорили поточну ситуацію на ЗАЕС та посилення зусиль партнерів для деокупації та демілітаризації станції. Світлана Гринчук наголосила, що вкрай важливо забезпечити доступ українських енергетиків для ремонту ліній електропостачання ЗАЕС. 🛢️ Торкнулися питань накопичення та зберігання запасів нафти та газу, диверсифікації шляхів їх постачання для зміцнення енергетичної незалежності як України, так і всього європейського регіону. «Вдячна пану Фатіху Біролю за цю зустріч у штаб-квартирі МЕА. Ми високо цінуємо допомогу Агентства та раді бути його асоційованим членом. МЕА вже надало нам суттєву аналітичну та технічну допомогу, цінні рекомендації та дорожні карти з розвитку відновлюваної енергетики, просування зеленого переходу та впровадження стійких технологій. Й МЕА залишається нашим надійним другом, який забезпечує Україні доступ до глобальної експертизи та передового досвіду», - зазначила Світлана Гринчук.
👁 11,000 25-09-18 13:08
⚡️ Присутність росії на енергетичних ринках - системний ризик для світової безпеки - Світлана ГринчукУкраїна закликає міжнародну спільноту зменшити вплив рф на глобальні енергетичні ринки та підтримати диверсифікацію ресурсів, зокрема у сфері ядерної енергетики. На цьому наголосила Міністр енергетики України Світлана Гринчук під час Конференції «Дорожні карти до нової ядерної енергетики 2025», що відбувається у Парижі.Міністр підкреслила, що інвестування в передові ядерні технології дозволяє Україні стати надійним регіональним енергетичним хабом та допомогти Європі остаточно позбутися залежності від російських ресурсів. «Ми вже позбулися залежності від рф у постачанні ядерного палива і розглядаємо атомну енергетику як основу для післявоєнного відновлення та кліматичної нейтральності», - зазначила Світлана Гринчук. ⚛️ Під час тематичної панелі Міністр розповіла про досвід України у забезпеченні ядерним паливом: український уран видобувається в Україні, переробляється у Канаді, збагачується в Європі та виготовляється у тепловиділяючі збірки американською компанією, після чого повертається для роботи українських реакторів. Наразі також триває розвиток внутрішніх ресурсів видобутку урану та підготовка до запуску національного виробництва тепловиділяючих збірок.Світлана Гринчук окреслила перспективи розвитку ядерної енергетики в Україні, зокрема розширення потужностей великих реакторів та впровадження малих модульних реакторів. «Ядерна енергетика є ключовою для післявоєнного відновлення. В процесі відбудови ми прагнемо встановити нові світові стандарти в енергетиці та інноваціях», - наголосила Міністр. 🤝 Очільниця Міненерго висловила вдячність міжнародним партнерам за підтримку та взаєморозуміння, зокрема Організації економічного співробітництва та розвитку, Агентству з ядерної енергії та Міністерству торгівлі, промисловості та енергетики Республіки Корея за організацію конференції та надання платформи для конструктивного діалогу.
👁 11,700 25-09-17 13:31
⚡️ Світлана Гринчук: Маємо посилити тиск на росію і спільно забезпечити ядерну та радіаційну безпеку в Україні та на всьому європейському континентіМіністр енергетики України Світлана Гринчук на полях  69-ї Генеральної конференції МАГАТЕ провела зустріч з Постійними представниками країн ЄС при МАГАТЕ. «В умовах, коли росія продовжує прицільно обстрілювати енергетичну інфраструктуру України, координація зусиль з країнами-партнерами у межах Агентства має надзвичайне значення», - відзначила Світлана Гринчук.  Міністр ознайомила колег з ситуацією на окупованій росіянами ЗАЕС. Найбільша в Європі атомна електростанція вже 9 разів перебувала в стані блекауту через пошкодження внаслідок обстрілів єдиної лінії електропередачі, яка живить станцію. Міністр звернулася до партнерів з проханням вплинути на окупантів і надати українським енергетикам доступ та гарантувати безпечні умови для проведення ремонтів ліній електропередачі.Світлана Гринчук зазначила, що ворог не припиняє обстріли української енергетичної інфраструктури. Внаслідок однієї з таких атак пошкоджень зазнав новий безпечний конфайнмент  Чорнобильської АЕС. Співпраця з партнерами, зокрема в рамках МАГАТЕ, для його відновлення  є одним з пріоритетів України.«Маємо докласти максимум зусиль, щоб посилити тиск на росію і спільно забезпечити ядерну та радіаційну безпеку і в Україні, і на всьому європейському континенті. ЄС має запровадити новий пакет санкцій щодо агресора. Вдячні Європейському Союзу за постійну підтримку України й сподіваємося на голоси партнерів за підготовлений Україною проєкт резолюції Генеральної конференції МАГАТЕ», - наголосила Світлана Гринчук.
👁 3,880 25-09-14 14:58
📍Головне за тиждень8-14 вересня 💡 Підготовка до опалювального сезонуУкраїна готується до четвертої воєнної зими, підготовка енергосектору до ОЗП триває за графіком – Світлана Гринчук У Запоріжжі під головуванням Прем’єр-міністра України Юлії Свириденко відбулося засідання Антикризового енергетичного штабу, де обговорювалося виконання Плану заходів з підготовки житлово-комунального господарства та енергетичного сектору до ОЗП 2025/2026.Світлана Гринчук провела зустріч з місією МВФ: у фокусі уваги – підготовка до ОЗП та євроінтеграційні реформи в енергосекторі Міністр енергетики Світлана Гринчук провела зустріч з місією МВФ, де обговорили поточну ситуацію в енергосистемі України, підготовку до проходження опалювального сезону, а також стан реалізації реформ на шляху до інтеграції з ЄС.В Україні запрацював комплекс систем накопичення енергії потужністю 200 МВт Найбільший в Україні комплекс систем зберігання енергії включає 6 об’єктів у Київській та Дніпропетровській областях, збудованих за рекордно короткий термін – лише за один рік, інвестиції у проєкт - 125 млн євро. 🌍 Міжнародна співпрацяСвітлана Гринчук: посилюємо партнерство з Канадою для зміцнення енергетичної стійкості УкраїниМіністр енергетики України Світлана Гринчук провела зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Наталкою Цмоць, де сторони обговорили напрямки розширення співпраці в енергетичній сфері.Україна та Азербайджан актуалізували дорожню карту співпраціСвітлана Гринчук провела онлайн-зустріч з Міністром енергетики Азербайджану Парвізом Шахбазовим. Вони обговорили поточну ситуацію в енергосистемі України та наслідки останніх російських обстрілів.Франція залишається надійним партнером України у сфері енергетики Міністр енергетики України і Посол Франції в Україні Гаель Весьєр обговорили ключові пріоритети співпраці в українському енергетичному секторі напередодні опалювального сезону.Україна та Фінляндія розвивають спільні проєкти в галузі зберігання електроенергії За координації Міністерства енергетики України та Посольства Фінляндії в Україні відбулася зустріч між представниками державних компаній «Укренерго», «Укргідроенерго», «Оператор ринку», «Українські розподільні мережі» та керівництвом фінської енергетичної компанії Cactos, де обговорювалися перспективи співробітництва щодо встановлення систем накопичення електроенергії.Нідерланди залишаються надійним партнером в підтримці енергетичного сектору України - Світлана ГринчукМіністр енергетики України Світлана Гринчук провела зустріч із делегацією Нідерландів на чолі з заступницею міністра з міжнародної співпраці Нідерландів Паскаль Хротенхайс та послом Королівства Нідерланди в Україні Алле Доргаут.🌱 «Зелена» трансформаціяАртем Некрасов: вітроенергетика – пріоритетний напрям розвитку ВДЕ, який посилить енергетичну стійкість УкраїниРозбудова потужностей відновлюваних джерел енергії, зокрема вітрових електростанцій, є пріоритетним завданням у процесі розвитку розподіленої генерації та посилення енергетичної стійкості України.Україна просувається у виконанні Національного плану з енергетики та клімату, – Ольга ЮхимчукЗаступниця Міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ольга Юхимчук, під час представлення Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК) у Лондоні, акцентувала увагу на значному інвестиційному потенціалі українських енергетичних проєктів.⚡️ Енергетичний фронт8 вересня росія здійснила чергову атаку на українську енергосистему Під масованим обстрілом опинилася цивільна критична інфраструктура - один з обʼєктів теплової генерації на Київщині. Завдяки злагодженій роботі диспетчерів, аварійних бригад та рятувальників відключень після атаки вдалося уникнути.
👁 20,100 25-09-11 15:37
⚒️ Україна готується до четвертої воєнної зими, підготовка енергосектору до ОЗП триває за графіком - Світлана ГринчукУ Запоріжжі під головуванням Прем’єр-Міністра України Юлії Свириденко відбулося засідання Антикризового енергетичного штабу. У роботі штабу взяли участь Віце-прем’єр-міністр з відновлення України - Міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба, Міністр енергетики України Світлана Гринчук, представники Верховної Ради, енергетичних компаній, Міністерства оборони, Генерального штабу ЗСУ та Держспецзв’язку.На засіданні обговорили виконання затвердженого Плану заходів з підготовки житлово-комунального господарства та енергетичного сектору до осінньо-зимового періоду 2025/2026.Міністр енергетики Світлана Гринчук наголосила, що підготовка енергосектору відбувається згідно з графіком, а за окремими напрямками навіть з випередженням. «Тривають ремонтні та відновлювальні роботи на енергооб’єктах, до навантаження в опалювальний сезон буде підготовлено 17,6 ГВт потужності. Накопичуються запаси ресурсів, формуються резерви обладнання, проводяться протиаварійні навчання. Посилюється захист критичної інфраструктури, розвивається розподілена генерація: цього року вже введено 194 МВт, а до кінця року планується ще понад 380 МВт. Прораховуються всі можливі сценарії, щоб максимально підготувати енергосистему до наступної зими», - зазначила Світлана Гринчук. Міністр підкреслила, що енергетичні компанії посилюють захист критичної інфраструктури, а військові – оборону в небі. Україна також залучає міжнародну підтримку, зокрема від Фонду підтримки енергетики, ПРООН, ЄБРР, JICA та Світового банку.⚡️ У межах роботи штабу учасники відвідали низку енергооб’єктів у Запоріжжі, де оглянули хід ремонтних та відновлювальних робіт, а також заходи із посилення захисту. Також Міністр енергетики України Світлана Гринчук разом із Прем’єр-Міністром України Юлією Свириденко провели зустріч з виробниками енергетичного обладнання, під час якої обговорили першочергові потреби галузі та можливості державної підтримки.Міненерго продовжує координувати роботу всіх ключових учасників ринку, щоб забезпечити стабільне проходження опалювального сезону та гарантувати українцям світло, тепло і газ взимку.
👁 8,940 25-09-07 14:02
📍 Головне за тиждень1-7 вересня 💡 Підготовка до зими і модернізація енергосекторуРозвиток енергетичної інфраструктури та підготовка до ОЗП – у фокусі уваги Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові УкраїниКонгрес зібрав в Ужгороді представників державної та місцевої влади, а також міжнародних партнерів України. Під час зустрічі з керівниками українських громад та міжнародними партнерами у межах засідання Конгресу Міністр енергетики Світлана Гринчук наголосила, що в умовах війни відновлювані джерела енергії стали важливим інструментом для гарантування енергетичної стійкості та гнучкості української енергосистемиСистеми зберігання енергії – ключ до стійкості української енергосистеми в умовах обстрілівПерший заступник Міністра Артем Некрасов взяв участь у форумі «Заряджай і заробляй», який зібрав понад 300 представників енергетичної галузі. Захід став майданчиком для обміну досвідом, пошуку практичних рішень та напрацювання спільного бачення розвитку ринку систем зберігання енергії.🌍 Міжнародна співпрацяСвітлана Гринчук: Посилення співпраці зі Словаччиною є важливим чинником для енергетичної безпеки Центральної Європи Міністр енергетики України Світлана Гринчук у складі урядової делегації на чолі з Прем’єр-міністром Юлією Свириденко взяла участь у низці стратегічно важливих зустрічей, які посилюють енергетичну стійкість та європейську інтеграцію України.Велика Британія залишається надійним партнером України у зміцненні енергетичної стійкості Під час зустрічі з тимчасовою повіреною у справах Великої Британії в Україні Шарлоттою Сюрен Міністр енергетики України Світлана Гринчук обговорила ключові напрями співпраці у сфері енергетики в межах Діалогу зі стратегічного партнерства між Україною та Великою Британією.Зустрічі міністрів енергетики ЄС: модернізація та декарбонізація енергетичної інфраструктури України за євростандартами – ключ до енергобезпеки Посилення енергетичної стійкості та нові проєкти співпраці: Україна і Данія поглиблюють партнерство в енергетиці Україна і Данія прагнуть розвивати співпрацю у галузі відновлюваної енергетики, продовжувати координувати зусилля для посилення стійкості української енергосистеми та євроінтеграційних прагнень нашої держави.Міненерго скоординувало з українськими дипломатичними установами за кордоном пріоритетні потреби для відновлення енергосектору  🤝 Допомога партнерівУкраїна отримала від Азербайджану гуманітарну допомогу для відновлення енергетичної інфраструктури В Україну прибула гуманітарна допомога від Азербайджану для підтримки енергетичного сектору. Вантаж містить понад 50 найменувань кабельної продукції високої та низької напруги, генератори різної потужності, а також трансформаторне обладнання. ⚡️ Енергетичний фронтЗаява Міністерства енергетики України щодо коментарів президента РФ з приводу Запорізької АЕС У відповідь на заяви президента РФ від 2 вересня 2025 року Міністерство енергетики України наголошує: Росія атакувала важкою військовою технікою та окупувала цивільний ядерний об’єкт України  – Запорізьку атомну електростанцію, силою і терором блокуючи законний український регуляторний і операторський контроль над станцією, що є невід’ємною власністю України.росія атакувала енергетичні об'єкти Сумщини Зокрема, під дроновим обстрілом 4 вересня опинилася інфраструктура м. Суми. Ремонтні бригади енергетиків докладають максимум зусиль, щоб оперативно відновлювати пошкодження.Загалом енергосистема працює у збалансованому режимі, в окремих випадках можуть застосовуватися тимчасові відключення на період проведення відновлювальних робіт після ворожих обстрілів. Енергетики вживають всіх необхідних заходів для забезпечення стабільної роботи енергосистеми та належної підготовки енергетичних об’єктів до ОЗП.
👁 8,390 25-09-06 13:44
🇺🇦🇸🇰 Світлана Гринчук: Посилення співпраці зі Словаччиною є важливим чинником для енергетичної безпеки Центральної Європи Міністр енергетики України Світлана Гринчук в межах робочої поїздки до Ужгорода у складі урядової делегації на чолі з Прем’єр-міністром Юлією Свириденко взяла участь у низці стратегічно важливих зустрічей, які посилюють енергетичну стійкість та європейську інтеграцію України. Світлана Гринчук під час зустрічі з Прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо та перемовин з Міністром економіки Денісою Саковою детально обговорила конкретні кроки для поглиблення нашої співпраці. «Як наголошував Президент Володимир Зеленський, потенціал співпраці між Україною та Словаччиною для енергетичної стійкості обох країн – величезний. І ми вже переводимо цей потенціал у площину практичних рішень», - зауважила Світлана Гринчук.  За її словами, наші країни мають значний прогрес у реалізації проєктів з розширення пропускної спроможності між енергосистемами України та Словаччини, зокрема на лінії Мукачево – ВелькеКапушани. Цей проєкт, який фінансується в рамках програми Ukraine Facility, допоможе в майбутньому суттєво збільшити можливості для експорту та імпорту електроенергії. Світлана Гринчук наголосила, що ключовим пріоритетом співпраці між нашими країнами у нафтогазовій сфері є диверсифікація шляхів постачання.  «Це так само наш спільний пріоритет. Ми готові розвивати альтернативні шляхи постачання газу до регіону та спільно працювати над проєктами, що посилять енергетичну безпеку Центральної Європи», - акцентувала Міністр.  Також очільниця Міненерго поспілкувалася з представниками бізнесу Закарпаття: «Для нас надзвичайно важливо розуміти, чим живе регіон і що насамперед турбує підприємців. Особливу увагу приділили розвитку відновлюваної енергетики, програм підтримки та кредитування. Зафіксували ці питання. Вони слушні та потребують опрацювання на державному рівні. Домовились тримати подальший технічний діалог для пошуку оптимальних рішень ».
👁 1,010 25-09-03 12:08
💡Енергія завдяки їйСьогодні ми розпочинаємо цикл публікацій, присвячений роботі жінок в енергетиці, про їх шлях на професійній ниві, досягнення та визнання. Розпочнемо історію з пані Світлани, яка працює в енергетиці 46 років.📌 З дня заснування «Укренерго» Світлана – начальник відділу оперативного управління. Головне завдання її підрозділу лишається незмінним і в мирний, і у воєнний час: безперебійне постачання електроенергії споживачам. Рятуючи регіон від темряви, під час масованих обстрілів енергетичної інфраструктури, оперативний персонал під керівництвом пані Світлани створює нові схеми живлення – іноді всупереч усім канонам та інструкціям. Головна умова при цьому – не забувати про безпеку оперативного персоналу. «У диспетчерських колективів не було часу на «розгойдування», деякі групи оперативного управління з перших днів російського вторгнення вимушені були діяти у нестандартних умовах – відсутності прямих каналів зв’язку з об’єктами, повного знеструмлення електоропідстанцій, масових пошкоджень ліній електропередачі. Незважаючи на те, що деякі райони було знеструмлено, загалом стан справ із заживленням споживачів та збереженням транзитів вдалося утримати», – згадує пані Світлана. У грудні 2024-го пані Світлана отримала з рук Президента почесну відзнаку – Орден княгині Ольги ІІІ ступеня. «Нагорода стала для мене неочікуваною. Я віддаюсь роботі повністю. Завжди, без жодних винятків. Мені приємно, що мою працю так високо оцінили. Мотивація у мене одна – люблю свою роботу і завжди її любила. Вірю у нашу Перемогу, ми все відбудуємо і повернемось до мирного життя», – каже про свою відзнаку пані Світлана. #ЕнергіяЗавдякиЇЙ #Міненерго
👁 17,700 25-09-02 17:08
‼️ Заява Міністерства енергетики України щодо коментарів президента РФ з приводу Запорізької АЕСУ відповідь на заяви президента РФ від 2 вересня 2025 року Міністерство енергетики України наголошує: Росія атакувала важкою військовою технікою та окупувала цивільний ядерний об’єкт України – Запорізьку атомну електростанцію, силою і терором блокуючи законний український регуляторний і операторський контроль над станцією, що є невід’ємною власністю України.Станція наразі перебуває в умовах позапроєктної загрози - тобто режиму, який не був передбачений ані конструктивно, ані процедурно. Наслідки такої експлуатації неможливо належним чином оцінити через постійне військове захоплення цього ядерного об’єкта.Від часу встановлення військового контролю над Запорізькою АЕС Російська Федерація допустила системні, критично небезпечні деформації у технічному функціонуванні цього ядерного об’єкта. Йдеться не лише про знищення основного джерела водопостачання для охолодження реакторів унаслідок підриву Каховської греблі, а й про багаторазові відключення станції від української енергосистеми, що вже дев’ять разів призводили до повного знеструмлення об’єкта - стану, який є прямою передумовою ядерної аварії.Умови, в яких ЗАЕС утримується тривалий час у режимі холодного зупину, під наглядом сторонніх невстановлених осіб і без доступу легітимного українського оператора, є принципово несумісними з базовими стандартами ядерної безпеки для об’єкта такого масштабу.У цьому контексті публічні заяви президента РФ від 2 вересня 2025 року про запровадження нових, невідомих систем управління та контролю над станцією, мають розцінюватися як свідчення намагання використати ЗАЕС як військовий інструмент у подальшому веденні війни проти України.Ці дії становлять пряму загрозу ядерній безпеці станції, а відтак - Європи. Закликаємо міжнародних партнерів до негайної реакції, зокрема в рамках вересневої сесії Генеральної конференції МАГАТЕ, де ці загрози повинні бути чітко оцінені і визнані на міжнародному рівні.Міністерство енергетики України розцінює будь-які спроби РФ ввести нові форми «управління» чи «контролю» на Запорізькій АЕС як цілеспрямовану ескалацію загрози ядерній безпеці.Україна закликає міжнародну спільноту дати цим заявам і діям чітку оцінку, з урахуванням їхнього потенційного впливу на безпеку всього Європейського континенту.
👁 1,270 25-09-01 13:43
🇺🇦🇦🇿 Україна отримала від Азербайджану гуманітарну допомогу для відновлення енергетичної інфраструктуриВ Україну прибула гуманітарна допомога від Азербайджану для підтримки енергетичного сектору. Вантаж містить понад 50 найменувань кабельної продукції високої та низької напруги, генератори різної потужності, а також трансформаторне обладнання. “Ця допомога надійшла в межах Угоди про дарування енергообладнання для відновлення енергетичної інфраструктури”, - повідомила на своїй сторінці у фейсбуці Міністр енергетики України Світлана Гринчук.  За її словами, Україна та Азербайджан уклали цю Угоду 11 серпня цього року після оголошення про виділення з резервного фонду Азербайджану 2 мільйонів доларів на закупівлю та відправлення електрообладнання. “Загалом за час повномасштабного вторгнення Азербайджан передав Україні 125 гуманітарних вантажів загальною вагою 2 110 тонн на суму понад 11,5 мільйонів доларів США. Допомога включала генератори, силові трансформатори, трансформаторні підстанції, кабельну продукцію та інше критично важливе обладнання”, - наголосила Міністр енергетики України. Від початку повномасштабного вторгнення рф це вже четверта угода про надання Азербайджаном гуманітарної допомоги енергетичному сектору України.“Дякую Президенту України Володимиру Зеленському за підтримку міжнародного треку в енергетичному секторі. Вдячна народу Азербайджану та Президенту Азербайджанської Республіки Ільхаму Алієву за підтримку України у цей складний час. Окрема подяка представникам Посольства України в Азербайджані за сприяння зміцненню наших відносин зі стратегічними партнерами”, - висловила вдячність Світлана Гринчук.   За словами очільниці Міненерго, підтримка Баку залишається надзвичайно важливою для України. Завдяки цій співпраці Україна зміцнюємо свою енергетичну інфраструктуру, яка щодня зазнає ударів ворога. Кожен наданий ресурс допомагає енергетикам оперативно реагувати на пошкодження та швидше відновлювати об'єкти, повертаючи світло та тепло у домівки мільйонів українців.В Україні вантаж зустріли заступник Міністра енергетики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Роман Андарак та перший секретар Посольства Азербайджанської Республіки в Україні Фарід Бабаєв.