Source
Гомер-енергетик | Підсумки енергетичного тижня 🪄 Почнемо з найзагадковішого. НАБУ почало...
1 900 Views/Reach
2025-03-23 09:20
Message №239
🔎 Підсумки енергетичного тижня 🪄 Почнемо з найзагадковішого. НАБУ почало переписку з НАК Нафтогаз у власному телеграм каналі, звинувативши НАК у неконструктивній позиції щодо повернення 1,6 млрд грн в Україну з-за кордону. Напевне там в НАК всім вже соромно, залишилося тільки всім розгадати ребус, за що саме. Сума підозріло збігається програним НАКом міжнародним арбітражом у Стокгольмі італійській компанії Italia Ucraina Gas S.p.a. (IUGAS) на 41 млн доларів, як компенсацію за невиконаний НАКом 10-річний контракт на поставку туркменського газу. 🧮 На ринку електроенергії не вщухають трейдерскі розчарування з купівлі ресурсу Енергоатому на березень, який за поточною ціною РДН наніс покупцям фінансових збитків на 1,5 млрд грн 😳 Щоправда 13 компаній в середині місяця відмовились від такого щастя, переставши платити по договорах. На цей раз, фахівці ЕА не стали проводити експеримент а-ля «жовтневий Світло-м» з номінаціями електроенергії без оплати, і просто помістили ці компанії до чорного списку 📋🥶 НАК Нафтогаз вже як кілька тижнів поставив на паузу імпорт газу. Якщо рахувати середню потребу у імпорті з екпертоного середовища у 5 млрд м3 та брати до уваги що до 1 жовтня залишилося 138 робочих днів, виходить що щодня треба купувати 36 млн м3 імпорта 🖊️Заявлені на квітень-травень 200 млн м3 LNG від Орлена це виконання норматива лише на 6 робочих днів…. Чи чекають що після повернення Запорізької АЕС всі перейдуть на електропалення❓👀 Засідання комітету ПЕК 19.03.2025. Брехт «А куди і кому ми будуємо цю генерацію, якщо у нас немає споживачів?». Це все що потрібно знати інвесторам у розподілену генерацію. Цікаве вийшло засідання, на Ютубі всього 600 переглядів, інвесторам - обовʼязково для перегляду 👁️💫 ГОМЕР-енергетик 💫