Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - ⚡️ЕнергоЖінка⚡️
Added 14 Jul 2024

⚡️ЕнергоЖінка⚡️

@energozhinka21
Number of subscribers: 2 877
Photos: 1,800
Videos: 58
Links: 2,270
Description:
Легкою мовою про важку галузь. Наші думки - ваші висновки. 🤜🏻🤛🏻 Ніяких правил. Крім наших. 📩@energozhinka 📨[email protected] На каналі пишуть декілька авторів. Суто суб‘єктивна думка та аналітика.

👥 Number of subscribers

2 877
Average/Day:: 0
Average/Week:: +9
Average/Month:: +14

👁️ Average views per message

1 663
Average/Day:: 1,920
Average/Week:: 1,508
ERR: 57.8%

📊 Messages per Day

1.3
Last day: 1
Week average: 1.3
Average per day: 1.3

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 1,200 25-01-13 12:37
#entsoeUA Огляд міждержавної торгівлі е/е в Україні за минулий тиждень Минулого тижня імпорт електроенергії зріс на 30% в порівнянні з попереднім тижнем. Зниження цін на кордоні дозволило наростити імпорт. 55.3 млн кВтг було імпортовано за тиждень. 🔺 Експорт зріс на 21%, і був близько 12,7 млн кВтг за тиждень. Експорт відбувається лише в нічні години і на вихідних, коли дозволяє ситуація в енергосистемі. 🔺 Імпорт відбувається переважно в денні години відповідно доступному перетину. Поточна відсутність обмежень не спонукає споживачів до більшого імпорту електроенергії, тому імпорт відбувається переважно через ринкові фактори.🔺 Основні фактори: Ціни РДН у сусідніх країнах. Минулого тижня ціни РДН в Угорщині, Румунії знизились на 4% в середньому до 119 євро/МВтг. РДН Польщі виріс на 39% до 99 євро/МВтг після зменшення виробництва ВЕС. Ціни та обсяги перетину. Цього тижня обсяг перетину на імпорт був майже 128 млн кВтг за тиждень (+63% від попереднього). Ціни на перетин знизились через зростання європейських цін РДН після свят. Середні ціни на перетин найнижчі в Румунії та Угорщині (але РДН там найвищий). Більші ціни спостерігаються в Польщі та Словаччині.Утилізація перетину на імпорт цього тижня знизилась дорівня 43%.⚡️ЕнергоЖінка⚡️
👁 790 24-11-05 11:03
#entsoeUA Огляд міждержавної торгівлі е/е в Україні за минулий тижденьІз зростанням споживання електроенергії в Україні імпорт незначно зростає. Тому сезонне зростання споживання поки що перекриває наявна генерація в Україні. Основним барʼєром залишаються цінові обмеження на українському ринку електроенергії в умовах, коли ціни у сусідів йдуть вгору. На минулому тижні вперше з часів літньої спеки ціни на РДН сусідів зросли до позначки 150+ евро/МВтг за добу. А в деякі години ціни сягали вже 543 євро/МВтг в Румунії.Вечірній пік не є прохідним для імпорту в Україну.Незважаючи на це, 57.3 млн кВиг було імпортовано за тиждень, що на 10% більше попереднього тижня. Експорт також дещо зріс на 10%, але залишається близько 8 млн кВтг за тиждень. Експорт відбувається лише в нічні години, коли дозволяє ситуація в енергосистемі. Максимальний експорт був 391 МВт за годину у вихідний день, а максимальний імпорт - 1 300 МВт за годину. Імпорт відбувається переважно в години ранкового та вечірнього піку відповідно доступному перетину.Основні фактори:▪️Ціни РДН у сусідніх країнах. Минулого тижня ціни РДН в Угорщині, Румунії та Словаччині зросли на 10% в середньому до 115-126 євро/МВтг. В деякі години ціни вже перетнули межу в 200 євро/МВтг (український прайс кеп у вечірній пік).▪️Похолодання, зростання споживання, ціни на газ та ремонти на деяких енергоблоках (в тому числи АЕС Козлодуй) € основними причинами зростання цін. Такий тренд буде спостерігатися і надалі.▪️Ціни та обсяги перетину. Минулого тижня обсяг перетину на імпорт був майже 80 млн кВтг за тиждень (-5% від попереднього). Суттєво зросли ціни на перетин з Польщею, середньозважена ціна була 27,8 євро/МВтг. На інші перетини ціни незначно знизились. Максимальна ціна перетину була зафіксована в Польщі - 101 євро/МВтг у пʼятницю 1 листопада в годинувечірнього піку, коли ціни в Польщі просіли через вихідний день у католиків. Утилізація перетину на імпорт цього тижня була на рівні 61% і залишається на такому рівні через економічну недоцільність імпорту в умовах українських цін.
👁 2,200 24-10-31 10:55
Кому з Українських учасників оптових енергетичних ринків необхідно призначати представників в ЄС ?Нещодавно учасники ринку отримали на електронну пошту повідомлення від ACER щодо необхідності до 08 листопада 2024 року призначити уповноваженого представника в країні ЄС, в який учасники отримали ACER коди.Станом на дату написання цієї публікації офіційна позиція ACER полягає в тому, що не дивлячись на те, що компанії з третіх країн (у т.ч. України) не здійснюють безпосередню діяльність в ЄС, а торгують виключно на кордоні України – такі учасники ринку зобов’язані призначити представника в країні ЄС, в якій вони отримали ACER код.При цьому, представник повинен бути резидентом країни ЄС та мати постійне місце проживання в тій країні, де у учасника ринку отримано ACER код.Юридична компанія FEDOTOV&PARTNERS пропонує учасникам ринку комплексні юридичні рішення з питань роботи на оптових енергетичних ринках, відповідно до регламенту REMIT, в тому числі, але не виключно: забезпечення представництва в країнах ЄС;отримання ACER кодів; перереєстрація ACER кодів; анулювання ACER кодів; Детальніше у нашій публікації: https://www.fedotovpartners.com/post/komu-z-ukrayinskih-uchasnikiv-optovih-energetichnih-rinkiv-neobhidno-priznachati-predstavnikiv-v-iesНаші контакти: e-mail: [email protected] Тел.: +38 068 444 70 88
👁 1,300 24-10-08 13:27
#електроенергія Ціни на РДН. Тверезий жовтень Пройшло 9 РДН днів а на табло Оператора ринку такі цифри, яких навіть не було в нашому опитуванні.👉🏻 Навіть на 4000 грн/МВтг поставило лише 4% підписників.Що сталося? З точки зору банальної логіки нічого дивного. З одного боку емоційний фон:▪️страх перед обстрілами;▪️очікування холодної осені;▪️загальна позиція Головного продавця стояти на своїх 5000+, бо куди вони ще підуть;▪️звичка що 5500 РДН, то стабільне назавжди.З іншого боку був єдиний аргумент про який ми писали: Приріст сезонного споживання менше ніж один Головний продавець додатково вводить в роботу. Більше того, Головний продавець навіть прискорив темпи виходу енергоблоків з ремонту і видав на-гора плюс 2.4 ГВт.✔️ І що сталося? Просто ціна 🇺🇦 РДН почала відповідати тому ж форварду в Угорщині на наступний тиждень (77 євро/МВт це 3500 грн/МВтг). Ми всі наче забули такі ціни, але вони існують. І вони реальні.Багато трейдерів жаліються на таку несподіванку: з усіх чайників волали про нестачу а тут нездоланний профіцит від Головного продавця. І до чого Ви спитаєте нас тут РЕМІТ?⚡️ЕнергоЖінка⚡️
👁 1,100 24-08-12 13:17
#entsoeUA Огляд міждержавної торгівлі е/е в Україні за минулийтиждень👉🏻 Пʼятий тиждень поспіль імпорт електроенергії в Україну зменшується. Цього разу імпорт знизився на 7% (-10,8 млн кВтг) в порівнянні з попереднім тижнем. І це при тому, що обсяг доступного перетину на імпорт зріс на 5% в порівнянні з минулим тижнем. Головною причиною є фактичне зниження попиту на імпортну електроенергію зі сторони споживачів.Оскільки обмежень нема, то нема і потреби в імпорті, а ринкова ситуація в Європі не дозволяє стабільно імпортувати необхідні обсяги, особливо в години вечірнього піку, коли цей імпорт і досі потрібний енергосистемі. Минулого тижня вчетвер, Укренерго вже надавав команду на обмеження промислових споживачів ввечері. Це свідчить про те, що рано розслаблятись, країні треба імпорт, щоб не було відключень.Основні фактори:Попит на імпорт падає. З початку серпня не відбуваються обмеження споживачів, тому промислові підприємства суттєво скоротили обсяги замовленняімпортної електроенергії. Як виявилось, без цих обсягів імпорт електроенергії падає через ринкову ситуацію в Європі, коли українські реалії в ціноутворенні не відповідають європейським трендам. Тому трейдери не поспішають заводити імпорт.👉🏻 Ціни та обсяги перетину. Досить очікувано ціни на перетин впали цього тижня через зменшений попит. На кордоні з Угорщиною ціни на перетин в середньому впали на 49%, на кордоні зі Словаччиною - на 5%. Варто зазначити, що на кордоні зі Словаччиною зберігається сильна конкуренція через найнижчі ціни серед наших сусідів. Але при цьому, обсяги виставлені на кордоні зі Словаччиною залишаються низькими в діапазоні від 0 до 300 МВт.⚡️ЕнергоЖінка⚡️