Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Енергодар 🇺🇦
Added 08 Aug 2021

Енергодар 🇺🇦

@energodar_ukr
Number of subscribers: 5 713
Photos: 8,220
Videos: 1,260
Links: 6,730
Description:
Зв'язатись з адміністратором: @EnergodarContact_bot Канал створений для інформування енергодарців, які перебувають в окупації, про правдиві події в місті, Україні та світі.
Source

Енергодар 🇺🇦 | ️ За період окупації на Запорізькій АЕС сталося 12 блекаутів Перший бл...

Telegram community logo - Енергодар 🇺🇦 Енергодар 🇺🇦 @energodar_ukr
1 280 Views/Reach 2026-03-07 06:10 Message №10564
⚡️ За період окупації на Запорізькій АЕС сталося 12 блекаутів Перший блекаут на ЗАЕС відбувся 25 серпня 2022 року, коли артилерія ворога пошкодила останню високовольтну лінію, що з’єднувала станцію з українською енергосистемою. Це призвело до повної втрати зовнішнього живлення, згадує мер Енергодара Дмитро Орлов.«40 років станція працювала і таких випадків, як блекаут не було. А за час окупації пережила вже 12. Десятий був найбільш тривалим. Близько місяця АЕС працювала виключно на дизель-генераторах», – пояснює Орлов. Вдесяте станцію знеструмили 23 вересня 2025 року. Тоді останню лінію електропередачі, що живила станцію від української енергосистеми, відключили. АЕС залишалася без зовнішнього електропостачання. ⚡️За словами Дмитра Орлова, без зовнішнього живлення насоси, які качають воду, працюють на дизельних генераторах. Якщо вони зупиняться, циркуляція води теж припиниться, що може створити загрозу розплавлення реактора та виходу радіаційних речовин у навколишнє середовище.Енергодар 🇺🇦 | Поділитися новиною