Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - ЕнергоБізнес
Added 14 Jul 2024

ЕнергоБізнес

@energobiz
Number of subscribers: 1 813
Photos: 6,260
Videos: 358
Links: 5,180
Description:
Офіційний Telegram-канал журналу "ЕнергоБізнес" Наш сайт: https://e-b.com.ua Інформаційна співпраця і розміщення матеріалів, звертайтеся: [email protected] дзвоніть: 067-250-41-32 або 099-704-42-47

👥 Number of subscribers

1 813
Average/Day:: 0
Average/Week:: -43
Average/Month:: -545

👁️ Average views per message

440
Average/Day:: 373
Average/Week:: 436
ERR: 24.27%

📊 Messages per Day

3.3
Last day: 2
Week average: 3.9
Average per day: 3.3

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 466 25-11-01 21:03
🇷🇺 У Бєлгороді ріжуть кабелі з генераторів, поки чиновники сперечаються про захист 🤦‍♂️У Бєлгороді (РФ) виникла незвичайна проблема: місцеві жителі почали зрізати кабелі з електрогенераторів, які були доставлені в місто для забезпечення резервного живлення.💡 Що сталося?* Заступниця голови адміністрації регіону Олена Долманова повідомила губернатору В'ячеславу Гладкову, що генератори, встановлені на соціальних та інфраструктурних об'єктах, знаходяться у вільному доступі та вже пошкоджені.* На закупівлю обладнання було виділено 2,3 млрд рублів (28.6 млн доларів США). Гладков попередив: якщо генератори пошкодять, нові закупівлі оплачуватимуть самі муніципалітети😉.🚀 Контекст:* Генератори надійшли на тлі зростання інтенсивності атак на Бєлгородську область.* Восени кілька ударів по об'єктах електропостачання та ТЕЦ призвели до масштабних відключень.➡️ Коли влада не встигає захистити інфраструктуру, її можуть "захистити" місцеві жителі!#Бєлгород#Росія#Генератори#Крадіжки#Енергокриза#АтакиБПЛА#ЕнергоБізнес #підписуйся #Слава_Україні 🇺🇦💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram💥Телеграм⚡️ЕнергоБізнес
👁 214 25-10-26 15:20
💡 Навіщо 🇩🇪 Німеччина підриває АЕС?* Німецька енергетична політика — хоч і запізно — знову на перших шпальтах міжнародних газет: рівно опівдні дві 160-метрові бетонні градирні атомної станції Гундреммінген 💥 завалилися в хмару пилу. Пряма трансляція зібрала десятки тисяч глядачів — рідкісна промислова подія привертала стільки уваги. Так, менш ніж за десять секунд зник об'єкт, який десятиліттями втілював інженерну перевагу та енергетичну самодостатність 🇩🇪 Баварії. Тепер на цьому місці, ніби навмисно символічно, енергетична компанія RWE планує побудувати сховище акумуляторних батарей.* Подія за традицією перетворилася на фестиваль з наметами з їжею, онлайн-трансляцією та натовпами роззяв під мрячним дощем. Однак те, що для одних було рідкісним видовищем, стало драматичною віхою історії для інших. Оглядачі *Die Welt* у своєму заголовку взагалі порівняли цей день із руйнуванням статуй Будди в 🇦🇫 Афганістані.* Атомна електростанція «Гундреммінген» має багату історію. Перший блок було введено в експлуатацію в 1966 році, за ним слідували блок B (1977) і блок C (1980). Майже півстоліття станція була однією з найбільших і найважливіших атомних електростанцій 🇩🇪 Німеччини. Після рішення про поетапну відмову від ядерної енергетики виробництво електроенергії поступово припинилося: блок B було закрито у 2017 році, а блок C — у 2021 році. До цього моменту станція стабільно постачала 21 млрд кВт-год на рік — приблизно чверть баварського енергоспоживання, або електроенергію для 4,7 млн домогосподарств.* У цьому контексті голова округу Гюнцбург Ганс Райххарт (CSU) не приховує емоцій: «Ми втрачаємо не просто станцію — ми втрачаємо частину нашої ідентичності. Це був надійний, чистий виробник енергії та важливий роботодавець. Тут дійсно багато сердечного болю». * Для нього, як і для багатьох інженерів епохи до *Energiewende*, рішення про відмову від атомної енергії залишається політично мотивованою помилкою — реакцією не на об'єктивну загрозу, а на атмосферу страху після Фукусіми-2011.* Так, згідно з дослідженням Radiant Energy Group вісім німецьких атомних станцій, включно з Гундреммінген, могли б бути перезапущені протягом кількох років. Для Гундреммінгена експерти оцінювали термін відновлення в чотири роки та витрати в три мільярди євро — суму, незрівнянно меншу з щорічними 20 млрд євро субсидій сонячній енергетиці. Потенціал блоків B і C — 2,6 ГВт потужності, еквівалент п'яти сучасним газовим електростанціям. За різними підрахунками, щоб компенсувати цей обсяг генерації, знадобиться понад 1500 вітряків. Але навіть вони не забезпечать тієї надійності постійних поставок, яку давав мирний атом.* Ціна відмови від ядерної енергетики висока: якби 🇩🇪 Німеччина продовжила покладатися на атом замість фотовольтаїки та вітрогенераторів, за оцінками експертів, вже було б заощаджено як мінімум 600 мільярдів євро; електроенергія була б більш екологічною, але, перш за все, більш дешевою та надійною; не було б масового відтоку промисловості за кордон; а Федеральному статистичному відомству не довелося б щомісяця повідомляти про нові випадки банкрутства.Джерело: @BundeskanzlerRU#ЕнергоБізнес #підписуйся #Слава_Україні 🇺🇦💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram
👁 415 25-10-24 12:41
🇮🇳 Індія переключається на нафту Іраку та Катару після санкцій проти "Лукойлу" та "Роснєфті" 🇷🇺💥 ГОЛОВНЕ: Найбільший індійський покупець російської нафти, компанія Reliance Industries, перейшла на закупівлю сировини з Близького Сходу та США 🇺🇸 після того, як Сполучені Штати ввели санкції проти "Лукойлу", "Роснєфті" та їхніх дочірніх компаній.🔄 Зміна Постачальників:* Reliance Industries почала купувати кілька сортів сирої нафти, включаючи саудівську Khafji 🇸🇦, іракську Basrah Medium 🇮🇶 та катарську Al-Shaheen 🇶🇦, а також деякі обсяги американської West Texas Intermediate.* Очікується, що ці постачання відбудуться у грудні або січні.📊 Обсяги Закупівель:* Загалом у жовтні індійська компанія придбала на спотовому ринку не менше 10 мільйонів барелів сирої нафти.* Більшість цього обсягу, за даними трейдерів, склали близькосхідні сорти.* Більшість угод Reliance Industries щодо закупівлі сирої нафти були здійснені після введення санкцій США щодо РФ.📈 Тенденція:* Цього року Reliance Industries була найбільшим імпортером російської нафти в Індію за обсягами, закуповуючи сировину за довгостроковим контрактом із "Роснєфтью".* Повідомляється, що інші індійські нафтопереробні компанії також виявляють інтерес до спотових поставок, особливо з Близького Сходу, США та Бразилії 🇧🇷.#ЕнергоБізнес #підписуйся #Слава_Україні 🇺🇦💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram
👁 391 25-10-22 15:32
🪵 ДП «Ліси України» готується до зростання попиту на дрова 🔥У зв'язку з масованими атаками на енергетичну інфраструктуру, ДП «Ліси України» посилює підготовку до опалювального сезону:* ⛔️ З жовтня призупинено продаж дров'яної деревини непромислового використання комерційним контрагентам та на аукціонах. Це робиться для створення резерву для населення та соціальної сфери.* ⬆️ Щоденний обсяг заготівлі дров зріс до 10 тис. м³ ❗️.* 📦 На складах постійно доступно близько 150 тис. м³ паливної деревини.* 💰 Підприємство утримує стабільну ціну на "соціальні дрова" (близько 1 тис. грн/м³), хоча ринкова вартість промислової деревини зросла до 50%.* 📉 За 2024 рік було продано 2,38 млн м³ "соціальної" деревини, тоді як цього року, незважаючи на заклики купувати завчасно, реалізовано лише 1,5 млн м³.* 🏥 Для потреб соціальної сфери у 2025 році реалізовано 135 тис. м³ дров.* 🔌 ДП «Ліси України» також готово забезпечити паливом об'єкти теплової генерації, реалізуючи дрова промислового використання.#ЕнергоБізнес #підписуйся #Слава_Україні 🇺🇦💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram
👁 394 25-10-21 12:29
Пропонуємо Вашій увазі ключові теми журналу "ЕНЕРГОБІЗНЕС" №39 (1400) 16-21.10.2025:⚡️ Енергетична безпека та розвиток систем накопичення (Energy Storage):Системи накопичення (СНЕ) – це елемент безпеки, а не "додаток" до енергоринку, що формує стійкість у воєнний і післявоєнний період.В Україні набув чинності закон, який відкрив шлях для створення нового сегмента енергетичного ринку – діяльності зі зберігання енергії.Європейський ринок накопичувачів зростає рекордними темпами, і Україна має використати цей досвід.12 листопада у Варшаві 🇵🇱 Громадська спілка «Енергетичний Союз» проведе бізнес-зустріч, присвячену відновлюваній енергетиці та енергетичним накопичувачам.💡 Децентралізація та інноваційні технології:АЕС «У валізі»: активно розвивається тема мікрореакторів – невеликих ядерних реакторів потужністю 1 до 50 МВт, які можуть працювати автономно та ідеально підходять для децентралізації енергопостачання в Україні.Стіна будинку як Energy Storage: проривна технологія "живого" цементу, здатного накопичувати електроенергію, може спричинити революцію в архітектурі та енергетиці.Нетрадиційні рішення для обігріву взимку: огляд пічки-тріскотниці з генератором електроенергії та української пічки-«ракети» (rocket stove) як варіантів обігріву житла в умовах ризику відсутності опалення.📈 Стратегія розвитку енергетики та бізнес-кейси:Стратегія відновлення та розвитку енергетики: необхідність побудови правильного міксу генерацій, переваги атомної енергетики для базової генерації, міжнародний досвід (США 🇺🇸, Франція 🇫🇷, Польща 🇵🇱, Чехія 🇨🇿) та кадрові питання у будівництві АЕС.«Зелена» енергетика як бізнес-актив: кейс ЛТК ЕЛЕКТРУМ та Caparol Україна 🇩🇪 щодо придбання Гарантій походження електроенергії (GoO) для підтвердження екологічної відповідальності та підвищення конкурентоспроможності.🌍 Геополітичні та соціальні теми:Індійський розворот 🇮🇳: Індія скорочує імпорт нафти з Росії 🇷🇺 під тиском 🇺🇸 США, орієнтуючись на диверсифікацію поставок, зокрема на нафту з Гайани 🇬🇾.Уроки енергоощадження: група Tolk продовжує освітній проєкт «Tolкові поради Світлячка», спрямований на формування культури енергоспоживання серед дітей.Моральний кодекс кермування: роздуми про культуру водіння, агресію на дорозі та гендерні особливості поведінки водіїв в Україні та Європі.📩 Запрошуємо до співпраці!📰 Хочете, щоб важливі новини та досягнення Вашої компанії побачила цільова аудиторія енергетичної галузі?📞 Зв'яжіться з відділом реклами:+380 67 250 41 32 +380 99 704 42 74 Разом ми створюємо майбутнє української енергетики!#ЕнергоБізнес #підписуйся #Слава_Україні 🇺🇦💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram
👁 327 25-10-17 07:42
📰 Стан Енергосистеми України 🇺🇦 на 17 жовтня 2025 року💡 Споживання та Економія* Споживання електроенергії залишається високим 📈. Станом на 6:30 17 жовтня, воно було на тому ж рівні, що й попереднього дня (у четвер).* Причини: Утримання хмарної та холодної погоди ☁️🌡 у більшості регіонів України.* Добовий максимум 16 жовтня був зафіксований вранці та був на 3,4% вищим за максимум попереднього дня через зниження температури повітря.* 🔌 Зберігається заклик до ощадливого споживання! Будь ласка, не вмикайте сьогодні кілька потужних електроприладів одночасно упродовж всієї доби.💔 Наслідки Обстрілів та Аварійні Відключення* 💥 Дронові Атаки: Внаслідок чергових російських дронових атак на енергооб’єкти, на ранок є знеструмлені споживачі в кількох областях. Аварійно-відновлювальні роботи розпочались одразу, як це дозволила безпекова ситуація.* 🔻 Аварійні Відключення (Графік АВ): Через складну ситуацію в енергосистемі, спричинену попередніми ударами 🇷🇺 Росії, аварійні відключення запроваджені в наступних областях: * Київ 🏙, Київська, Черкаська, Житомирська, Харківська, Сумська, Полтавська, Запорізька, Кіровоградська, Дніпропетровська області. * Частково Чернігівська, Хмельницька і Вінницька області.* Погодинні Відключення (ПВ): На Чернігівщині продовжують застосовуватися погодинні відключення обсягом трьох черг — це наслідок систематичних атак ворога на інфраструктуру регіону.* Промисловість: В усіх регіонах України з 07:00 до 22:00 діють графіки обмеження потужності для промислових споживачів.* ❗️ Увага: Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями вашого оператора системи розподілу (обленерго).#Слава_Україні🇺🇦 #поширте #підпишіться💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram
👁 323 25-10-16 17:26
💥Енергоблок з Іваном Плачковим – головою ради спілки Всеукраїнської енергетичної асамблеї (ВЕА), міністром палива та енергетики України (1999, 2005-2006).Співрозмовник - Петро Білян, головний редактор журналу "ЕнергоБізнес". Ключові тези щодо ситуації на Запорізькій АЕССпікер (Іван Плачков) оцінює ситуацію навколо окупованої Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) та дії Росії, роль міжнародних організацій і можливі сценарії.---Стан та Окупація ЗАЕС* Окупація та режим роботи: ЗАЕС перебуває під окупацією вже понад два роки. Вона працює у стані холодного зупину (холодний резерв), але критично потребує постійного електроживлення на власні потреби для забезпечення безпеки, зокрема, для систем охолодження реакторів та відпрацьованого палива.* Критична ситуація з живленням: Росіяни пошкодили останню лінію електропередач з української енергосистеми та не дають її відновити, що спричинило локальний блекаут.* Аварійне живлення: Наразі працюють дизель-генератори, але запас дизельного пального розрахований лише приблизно на 15-20 днів.### Стратегія Росії та Роль МАГАТЕ* Кінцева мета РФ: Росія не відмовилася від ідеї запуску ЗАЕС для виробництва електроенергії на окуповані території та подальшого приєднання до російської енергосистеми.* Можливі домовленості: Є непідтверджена інформація про досягнення домовленості між гендиректором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі та сторонами щодо підключення ліній живлення як з російського, так і з українського боку.* Сценарій поглинання (за версією спікера): Спікер вважає, що ця домовленість є першим етапом плану РФ: 1. Росія пошкодить українську лінію живлення, звинувативши в цьому Київ, залишивши лише власну лінію. 2. Під приводом необхідності постійного живлення буде запущений один реактор "на власні потреби". 3. Оскільки потужність реактора значно перевищує власні потреби, надлишок електроенергії буде перенаправлено до Росії, що призведе до фактичного початку роботи ЗАЕС на РФ.### Радіаційна Безпека та Шляхи Впливу* Прогноз катастрофи: Спікер, як фахівець, вважає, що при нинішньому стані (холодний зупин) аварія типу Чорнобиля чи Фукусіми малоймовірна. У разі повного припинення охолодження реактор буде зруйнований (зашлакований) і стане непридатним до експлуатації, але ядерного вибуху не відбудеться.* Заклик до дій: Найефективніші важелі впливу: * Деокупація ЗАЕС. * Вимога до Росії дати можливість відремонтувати лінії електропередач з української енергосистеми. * Запровадження санкцій проти "Росатома" — спікер покладає найбільші надії на уряди європейських країн та Сполучених Штатів.---Посилання на відео#Слава_Україні🇺🇦 #поширте #підпишіться💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram
👁 389 25-10-11 15:45
⚡️ Новини про Стан Енергосистеми України 🇺🇦 💔 Наслідки Атаки та Аварійні Знеструмлення* 🔻 Аварійні знеструмлення наразі вимушено застосовуються у низці регіонів 🇺🇦 внаслідок масованої атаки 🇷🇺 на енергосистему.* 🌍 Регіони з обмеженнями: За даними "Укренерго", аварійні відключення діють у м. Київ 🏙, а також у Київській, Сумській, Харківській, Полтавській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій та частково Черкаській областях.* Зменшення обмежень: Є невеликі позитивні зміни: частково зменшено обсяг обмежень на Дніпропетровщині, Харківщині та Сумщині.### 🏭 Критичні Пошкодження* 💥 Ворог атакував об'єкти генерації на сході та в центрі 🇺🇦 України.* 🎯 Під ударом були Теплові електростанції (ТЕС) ДТЕК та об'єкти "Укргідроенерго".* 🔥 Київ: Суттєві пошкодження зафіксовані на ТЕЦ у Києві. Зокрема, на одній із них постраждали блочні трансформатори, через що блок не може видавати потужність у мережу.### 💡 Відновлювальні Роботи та Ситуація в Києві* Відновлення: У Києві вже відновлено електропостачання для 270 тисяч абонентів.* 😟 Складна Ситуація: Попри це, у столиці ситуація залишається складною. Станом на 13:20, без енергопостачання перебувають 2 939 об'єктів інфраструктури. Зберігаються також перебої із водопостачанням 💧.* 🙏 Прогнози: Прогнози щодо повноцінного відновлення електропостачання робити важко, враховуючи масштаби руйнувань.* 🛠 Робота: Енергетики роблять усе можливе, аби світло якнайшвидше з'явилося у ваших оселях 🙏.#Слава_Україні🇺🇦 #поширте #підпишіться💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram
👁 428 25-10-10 18:35
🎯 Зеленський перевів стрілки на Кличка, коментуючи захист ТЕЦ у Києві🗣 Коментуючи незадовільний захист ключових енергооб'єктів столиці (ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6), Президент Володимир Зеленський завуальовано, але чітко переклав відповідальність на мера Києва Віталія Кличка та міську владу. Зеленський розпочав із констатації неефективного використання ресурсів, наголосивши, що проблема захисту полягає не лише у ППО: "Ми не можемо використовувати ракети Patriot проти дронів". Кульмінацією, що вказує на зміщення акценту, стала пряма риторична фраза, спрямована в бік міського керівництва: "Які можуть бути питання до мера?"🤐 Хоча Президент відмовився від прямих "антикомпліментів" на адресу чиновників, пославшись на те, що "війна у нас у всіх одна", він завершив свою думку критикою тих, кого назвав людьми, "які загалом не здатні щось зробити". Таким чином, він створив прямий зв'язок між проблемою захисту інфраструктури та некомпетентністю міської влади.#Слава_Україні🇺🇦 #поширте #підпишіться💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram
👁 374 25-10-09 16:23
## 🇷🇸 Єдиний НПЗ Сербії відрізали від постачання нафти через санкції 🇺🇸 США* Санкції США проти сербської нафтової компанії NIS призвели до припинення трубопровідного постачання нафти для єдиного нафтопереробного заводу 🇷🇸 Сербії.* 🛢 Компанія NIS на 55% належить російським "Газпрому" та "Газпром нафта".* 🇭🇷 Хорватський оператор JANAF, що керує єдиним нафтопроводом, який веде до Сербії, повідомив у четвер, що припиняє співпрацю з NIS.* ⛔️ Причина припинення: NIS не отримала ліцензію від Міністерства фінансів США, необхідну для продовження виконання договору про транзит сирої нафти.* 🗓 Президент Сербії Александр Вучич заявив, що без трубопровідних постачань НПЗ зможе працювати до 1 листопада.* 🗣 Реакція Вучича: Він назвав американські санкції, які "багаторазово відкладалися, але все ж набули чинності", "поганою новиною" та попередив про "надзвичайно важкі наслідки для всієї країни в політичному, економічному та соціальному сенсах".* 💬 Сербія продовжить переговори з США і очікує реакції 🇷🇺 Москви.#Слава_Україні🇺🇦 #поширте #підпишіться💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram