Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - ЕнергоБізнес
Added 14 Jul 2024

ЕнергоБізнес

@energobiz
Number of subscribers: 1 813
Photos: 6,260
Videos: 358
Links: 5,180
Description:
Офіційний Telegram-канал журналу "ЕнергоБізнес" Наш сайт: https://e-b.com.ua Інформаційна співпраця і розміщення матеріалів, звертайтеся: [email protected] дзвоніть: 067-250-41-32 або 099-704-42-47
Source

ЕнергоБізнес | ️ Відмова від розділу тарифу на розподіл за класами напруги – шкідливе...

Telegram community logo - ЕнергоБізнес ЕнергоБізнес @energobiz
338 Views/Reach 2024-07-17 15:02 Message №4227
⚡️ Відмова від розділу тарифу на розподіл за класами напруги – шкідливе й небезпечне рішення для України. Про це заявив голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Валерій Тарасюк. Він розповів, що під час обговорення відповідного проєкту постанови НКРЕКП не прозвучало аргументів «за». Тарасюк сказав, що теоретично такі аргументи є – об'єднання тарифу дало вигоду малому бізнесу, а також збільшило б доходи державних «Енергоатома» й «Укргідроенерго». «Усі ці плюси є, але вони не витримують критики контраргументами, які за ці дні ми проаналізували й почули. Більше того, я для себе зробив висновок, що таке рішення було б не просто неправильним – воно шкідливе й небезпечне для держави. Саме тому я для себе прийняв рішення не голосувати про початок процедури, про що я відповідно проінформую ставку», – наголосив очільник НКРЕКП. Також Тарасюк доручив напрацювати нормативно-правові акти для переходу на три класи напруги, як це передбачає європейська директива, якої Україна має дотримуватися. Зараз споживачів електричної енергії в Україні поділяють на два класи: перший клас – споживачі, які використовують електроенергію напругою 27,5 кВ (велика промисловість), і другий клас – усі інші споживачі. Однак промисловість використовує високовольтну електричну енергію, яка потребує значно менших витрат на розподіл для операторів системи розподілу.