Source
ЕнергоБізнес | Іранські танкери та суховантажі почали проходити через зону морської б...
369 Views/Reach
2026-06-16 08:49
Message №8082
🚢 Іранські танкери та суховантажі почали проходити через зону морської блокади США в Ормузькій протоці. Це стало можливим після укладення угоди між Тегераном та Вашингтоном, повідомляє іранське агентство Tasnim.🇮🇷 За наявними даними, лінію американського контролю вже перетнули три нафтових танкери та два кораблі з товарами першої необхідності. Агентство Fars уточнює, що одне із суден є супертанкером, який наразі рухається у напрямку іранських портів. Ще одне судно, повністю завантажене нафтою, минуло Оманську затоку, а в бік Ірану також прямує суховантаж із кормами для худоби.🇺🇸 15 червня США та Іран домовилися про мирну угоду. Чинний президент Дональд Трамп заявив, що дозволяє відкриття Ормузької протоки та зняття блокади з морських портів Ірану. За його словами, судна йдуть південною «магістраллю», яка є повністю безпечною та вільною від перешкод.🇨🇭 Очікується, що офіційне підписання мирної угоди відбудеться 19 червня у Швейцарії. Повний текст документа ще не оприлюднено, проте угода передбачає повне припинення військових дій, зняття морської блокади та відновлення вільного судноплавства.#Іран #США #Трамп #ОрмузькаПротока #судноплавство #блокада