🌹 Звернення керівника АТ «НАЕК «Енергоатом» Павла Ковтонюка з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років8 травня Україна разом із світом вшановує пам’ять мільйонів людей, чиї життя забрала Друга світова війна. Ми згадуємо всіх, хто боровся проти нацизму, хто пережив окупацію, концтабори, втрати й руйнування.Для України ця дата має особливий зміст. Наш народ заплатив надзвичайно високу ціну за перемогу над тоталітаризмом. І сьогодні, через десятиліття, українці знову змушені зі зброєю в руках захищати свою державу, свободу та право на майбутнє.Пам’ять про Другу світову війну – це не лише про минуле. Це нагадування про те, до чого призводять агресія, культ сили та зневага до людського життя. Саме тому нині українські військові, енергетики, рятувальники й мільйони громадян щодня працюють і ведуть боротьбу за те, щоб у Європі знову утвердилася безпека, свобода та людська гідність. Колектив Енергоатома з глибокою пошаною схиляє голови перед ветеранами, перед усіма жертвами війни та перед українськими захисниками, які сьогодні продовжують боротьбу проти нового агресора.Вічна пам’ять полеглим. Честь і вдячність усім, хто боровся і бореться за Україну. 🇺🇦EA 🇺🇦 |FB😎|YT📹|Х👥|IN🔗|IG🕊|TH🧵
🇺🇦🏘🏠 Понад 1000 фахівців із Енергодара працевлаштовані на Хмельницьку АЕСЕнергоатом продовжує реалізацію програми зі збереження кадрового потенціалу, яка передбачає безперервне навчання кваліфікованих і ліцензованих працівників тимчасово окупованої Запорізької АЕС, зазначив керівник НАЕК Павло Ковтонюк.Він додав, що в товаристві розраховують на фахівців ЗАЕС, які виїхали на підконтрольну Україні територію – саме їх досвід стане основою для майбутнього будівництва нових атомних блоків.Генеральний директор Хмельницької АЕС Андрій Козюра повідомив, що на ХАЕС працюють понад 1000 спеціалістів з Енергодара. Близько 250 фахівців працевлаштовано безпосередньо на майданчику станції, ще понад 850 залучено до ремонтно-відновлювальних робіт на енергоблоках №3 та №4 ХАЕС. 👷♂️Для розміщення персоналу вже введено в експлуатацію першу чергу модульних будиночків, розрахованих на 52 місця. Протягом року товариство планує звести житло ще для більш ніж 300 працівників. Крім того, Енергоатом надає щомісячну компенсацію оренди житла (20 тис. грн) та з початку року підвищив посадові оклади фахівців ЗАЕС на 10%.🏠https://interfax.com.ua/news/general/1163839.html#ХАЕС #ЗАЕСEA 🇺🇦 |FB😎|YT📹|Х👥|IN🔗|IG🕊|TH🧵
🇺🇦🇺🇦 Енергоатом продовжує роботу для звільнення незаконно ув’язнених російською федерацією працівників ЗАЕС АТ «НАЕК «Енергоатом» продовжує системну роботу, спрямовану на звільнення незаконно ув’язнених працівників Запорізької АЕС та захист їхніх прав на національному і міжнародному рівнях. У межах цієї діяльності представники товариства – головний консультант по взаємодії з громадськими організаціями компанії Вячеслав Губа та заступник генерального директора з персоналу ЗАЕС Олексій Попов – разом із представниками громадськості, Енергодарського міського самоврядування і родичами полонених працівників взяли участь у важливій зустрічі з посадовцями. Серед учасників – віцеспікер Верховної Ради України Олександр Корнієнко, народні депутати Євгенія Кравчук та Микита Потураєв, а також Посол МЗС з особливих доручень з питань військовополонених і зниклих безвісти Дмитро Пономаренко. Під час зустрічі було обговорено конкретні кроки щодо підготовки окремої постанови Верховної Ради України задля звільнення та підтримки незаконно ув’язнених атомників, а також розробку механізмів їхнього повернення додому. Зокрема, йдеться про ініціативу визнання працівників ядерної галузі окремою категорією осіб, які потребують особливого захисту та пріоритетного звільнення. 🇺🇦 Також досягнуто домовленостей щодо адвокації цього питання на літній сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ, а також по лінії ПАРЄ. Наразі 37 мешканців Енергодара (серед яких 14 працівників Запорізької АЕС) залишаються в тривалому незаконному ув’язненні за політично мотивованими обвинуваченнями. Енергоатом і надалі консолідує зусилля спільно з органами державної влади та дипломатичним корпусом, посилюючи міжнародну адвокацію задля якнайшвидшого звільнення своїх працівників та їхнього повернення додому.💛#новини_компанії #ЗАЕСEA 🇺🇦 |FB😎|YT📹|Х👥|IN🔗|IG🕊|TH🧵
⚛️🎓 «Реактор Знань»: результати другого туру олімпіади з фізики та математики, дати фінального етапуОрганізаційний комітет підбив підсумки другого туру Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики та математики «Реактор Знань», започаткованої АТ «НАЕК «Енергоатом» та ГО «Українське ядерне товариство».Учасники продемонстрували високий рівень знань, а до вирішального етапу пройшли найкращі. Серед 289 школярів 7–8 класів і 357 учнів 9–11 класів було визначено по 15 фіналістів у кожній віковій категорії! 🌐 Ознайомитися з результатами другого туру і списком фіналістів можна за посиланням.Заключний третій тур відбудеться в очному форматі – 16 травня 2026 року у Києві. На фіналістів чекатимуть складніші завдання.Детальна інформація щодо місця проведення, програми заходу та організаційних умов участі буде повідомлена фіналістам додатково найближчим часом.Саме вони змагатимуться за цінні призи: 🥇 1 місце – MacBook; 🥈 2 місце – потужний ноутбук для навчання та розваг; 🥉 3 місце – планшет для творчості.ℹ️ Слідкуйте за новинами та оновленнями на офіційних сайтах:🟡 https://ukrns.org🟡https://energoatom.com.uaEA 🇺🇦 |FB😎|YT📹|Х👥|IN🔗|IG🕊|TH🧵
☢️ Звернення керівника Енергоатома з нагоди роковин трагедії на ЧАЕС Сьогодні – 40-ві роковини Чорнобильської катастрофи. Події тієї ночі стали глибокою раною для України та всього світу, і водночас суворим уроком, який назавжди змінив ставлення людства до ядерної енергії та відповідальності за неї.Ми вшановуємо пам’ять тих, хто став на шляху невидимої небезпеки, не шкодуючи власного життя і здоров’я. Ліквідатори, пожежники, енергетики, військові, медики – їхній подвиг назавжди залишиться прикладом мужності, професіоналізму та відданості.Чорнобиль сформував сучасну філософію безпеки. Саме на цих уроках ґрунтується розвиток української атомної енергетики сьогодні – із чітким пріоритетом захисту людини, довкілля та безумовного дотримання міжнародних стандартів.Для Енергоатома це не лише день пам’яті. Це щоденна відповідальність – працювати так, щоб подібні трагедії стали неможливими. Ми системно вдосконалюємо підходи до безпеки, зміцнюємо культуру відповідального виробництва та забезпечуємо стабільну роботу енергосистеми країни.У нинішніх умовах ці принципи набувають особливого значення. Тимчасова окупація Запорізької атомної електростанції створює ризики, яких світ раніше не знав. Порушення базових стандартів безпеки, тиск на персонал і мілітаризація об’єкта становлять пряму загрозу для регіональної та глобальної безпеки.Ми закликаємо міжнародну спільноту до консолідованих і рішучих дій задля повної демілітаризації станції та відновлення контролю над нею законним оператором.Пам’ять про Чорнобиль – це не лише про минуле. Це про відповідальність сьогодні і безпеку завтра.Вічна пам’ять загиблим. Шана і вдячність героям.🕯EA 🇺🇦 |FB😎|YT📹|Х👥|IN🔗|IG🕊|TH🧵
☢️🕯Енергоатом вшанував героїв-чорнобильців Напередодні 40-х роковин аварії на Чорнобильській атомній електростанції колектив АТ «НАЕК «Енергоатом» разом із ліквідаторами вшанував пам’ять героїв-чорнобильців, поклавши квіти до Меморіалу пам’яті у Деснянському районі Києва.Виконавчий директор з персоналу АТ «НАЕК «Енергоатом» Богдан Шмигельський підкреслив, що досвід Чорнобиля визначив сучасні підходи до експлуатації атомних станцій і сформував культуру безпеки, яка сьогодні є основою роботи українських атомників.💬«Аварія на Чорнобильській АЕС – це не лише трагічна сторінка в історії, а й постійне нагадування про те, що безпека в атомній енергетиці є безумовним пріоритетом. Сьогодні ми маємо нові виклики. На території України розташована найбільша в Європі атомна електростанція – Запорізька АЕС, яка тимчасово окупована рф і фактично використовується як військовий об’єкт. Це створює серйозні ризики для ядерної та радіаційної безпеки не лише України, а й усієї Європи», – зазначив Богдан Шмигельський.#новини_компаніїEA 🇺🇦 |FB😎|YT📹|Х👥|IN🔗|IG🕊|TH🧵
⚡️⚡️⚡️ЗАЕС півтори години перебувала у блекауті14 квітня з боку тимчасово окупованої Запорізької АЕС було припинено отримання зовнішнього живлення для забезпечення власних потреб станції з української енергомережі. Унаслідок недолугих дій загарбників на тимчасово окупованій території ЗАЕС опинилася в блекауті. На станції автоматично запустилися 19 резервних дизель-генераторів. За півтори години зовнішнє електроживлення ЗАЕС було відновлено.Робота найбільшого атомного обʼєкту Європи під управлінням російських загарбників систематично становить загрозу для всього європейського регіону. Від початку окупації станція вже пережила 13 блекаутів та неодноразово опинялася в умовах критичного обмеження зовнішнього живлення. Наразі ЗАЕС отримує електроенергію через лінію електропередачі 330 кВ «Феросплавна‑1». Основна лінія – 750 кВ «Дніпровська» – залишається від'єднаною з 24 березня. ⚠️ Атомна станція повинна якнайшвидше повернутися під контроль України та її легітимного оператора – Енергоатома. Лише так можна запобігти розвитку найстрашнішого сценарію для всього європейського континенту.https://x.com/iaeaorg/status/2043924782723240409#ЗАЕСEA 🇺🇦 |FB😎|YT📹|Х👥|IN🔗|IG🕊|TH🧵
💙💛 Привітання керівника Енергоатома Павла Ковтонюка з Великоднем!Шановні друзі, колеги та партнери!Щиро вітаємо вас із Великим святом Воскресіння Христового!Великдень нагадує про силу віри, надію та незламність духу. Це час, коли ми особливо цінуємо підтримку близьких, родинне тепло та можливість бути разом.Сьогодні Україна проходить непросте випробування. Багато наших захисників зустрічають це свято далеко від своїх родин – на передовій, боронячи свободу і майбутнє держави. Серед них і працівники атомної галузі. Ми щиро вдячні кожному воїну за мужність і відданість Україні.У ці дні колектив АТ «НАЕК «Енергоатом» продовжує виконувати свою важливу місію – забезпечувати стабільну роботу енергосистеми та надійне електропостачання для країни. Щоденна праця наших фахівців є внеском у стійкість держави та підтримку її енергетичної незалежності.Нехай світло Великодня наповнить ваші домівки миром, добром і злагодою, подарує віру, сили та впевненість у завтрашньому дні. Бажаємо міцного здоров’я, благополуччя та якнайшвидшого настання справедливого миру для України.Христос Воскрес!Воістину Воскрес! 🥚EA 🇺🇦 |FB😎|YT📹|Х👥|IN🔗|IG🕊|TH🧵
👷♂️⚛️🎓 Практика на АЕС – фундамент професійності майбутніх атомниківЕнергоатом щороку підтверджує свою готовність відкривати двері для підготовки майбутніх атомників. Компанія системно співпрацює із закладами вищої та професійної освіти, надаючи їм базу для виробничої та переддипломної практики студентів. Тільки за минулий рік 747 практикантів отримали досвід роботи безпосередньо на виробництві – на АЕС та у інших філіях Енергоатома. З них 312 – студенти профільних університетів, що на 8% більше у порівнянні з попереднім роком. Більшість практикантів – студенти університетів, з якими НАЕК має договори про партнерство та співробітництво. Практика на АЕС є незмінною складовою в підготовці за інженерними і робітничими спеціальностями енергетичного напряму. Цей важливий етап навчання дозволяє студентам не лише ознайомитися з обладнанням та інфраструктурою атомної станції, а й зануритися у робочу атмосферу виробничого процесу, відчути мотивацію й відповідальність атомників, усвідомити суть поняття культури безпеки. А ще долучитися до корпоративних цінностей і традицій української атомної спільноти. Правильно організована практика заохочує студентів після здобуття диплому будувати кар’єру саме в атомній енергетиці, де відкриваються реальні можливості професійного старту.Партнерський формат взаємодії Енергоатома із закладами освіти сприяє підвищенню рівня підготовки майбутніх фахівців-атомників та забезпечує компанії стабільність кадрового потенціалу, гарантуючи плавну й безперервну зміну поколінь професіоналів.#новини_компанії #РАЕС #ПАЕС #ХАЕСEA 🇺🇦 |FB😎|YT📹|Х👥|IN🔗|IG🕊|TH🧵
🇺🇦⚛️ Оголошення про проведення І етапу олімпіади «Реактор Знань»АТ «НАЕК «Енергоатом» та Українське ядерне товариство повідомляють: перший етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики та математики «Реактор Знань» відбудеться 11 квітня.Більше ніж 1700 учнів із різних куточків України подали заявки на участь в олімпіаді, що свідчить про популярність точних наук серед молоді.Захід спрямований на популяризацію інженерно-технічних спеціальностей, допомогу школярам у професійному виборі та заохочення до вступу у профільні заклади вищої освіти.
🗓 Перший етап відбудеться 11 квітня 2026 року о 10:00.Посилання для входу на онлайн-платформу буде надіслано найближчим часом на електронні адреси, вказані під час реєстрації. Просимо учасників уважно перевіряти електронну скриньку (включно з папкою «Спам») та стежити за оновленнями на:
🌐https://energoatom.com.ua🌐https://ukrns.org✉️ У разі виникнення запитань звертайтеся до організаторів:
[email protected].Бажаємо всім учасникам натхнення, впевненості у своїх силах та високих результатів!#новини_компанії
EA 🇺🇦 |FB😎|YT📹|Х👥|IN🔗|IG🕊|TH🧵