🔷 Журналіст Віктор Вацко оцінив перспективи Томаша Кендзьори в "Динамо", якщо це повернення все ж відбудеться."Поки що зовсім не факт, що Томаш Кендзьора перейде в київське "Динамо". Так про це говорить мій WhatsApp. А далі те, що думаю я. Якщо Кендзьора і перейде в київське "Динамо", то я думаю, що не на позицію правого захисника. Томаш Кендзьора, на мій погляд, не є заміною Караваєву в київському "Динамо".Якщо ця угода відбудеться, я думаю, що Кендзьора - це буде опція в центр оборони. І в складі ПАОКа, і в складі збірної Польщі Томаш грає в центрі захисту. І в "Динамо", до речі, в Луческу, якщо так відмотати трохи подалі, він також дуже добре себе проявляв на цій позиції. Я пам'ятаю, Луческу дуже хвалив його футбольний інтелект саме на позиції центрального захисника. Я вважаю, що саме як центральний захисник Кендзьора може стати справді дуже цікавим і доречним придбанням для "Динамо" Київ, тому що досвідчений гравець із великим, в тому числі, міжнародним досвідом, гравець, який уже знає клуб, гравець, який знає Україну, який знає мову, дуже позитивна, класна особистість, топові людські якості, лідерські якості.Тобто у вигляді Кендзьори "Динамо" може отримати досвідченого, адаптованого, правонового центрального захисника, який має все, щоби стати лідером оборони, поруч із яким в теорії повинні були б прогресувати молоді захисники, молоді оборонці. Насамперед один із найбільших активів "Динамо" Тарас Михавко. Звичайно, в контексті Кендзьори ми можемо говорити, що він знає, як грати на правому фланзі оборони. Хоча я не знаю, чи здатен він зараз давати на атаку ту швидкість, динаміку, активність, як це робив, наприклад, Караваєв. Але в обороні, от я знаю точно, в обороні Кендзьора 100% сильніший за будь-якого гравця правого флангу захисту серед тих, які зараз є в київському "Динамо".Ми також можемо говорити, що підписання такого футболіста дало б можливість тренерському штабу "Динамо" пробувати схему із трьома центральними захисниками, яка може бути дуже доречною на рівні єврокубків. Тому підписання Кендзьори могло б відкрити цілий ряд цікавих тактичних перспектив для київського "Динамо".Знову ж таки, питання лише в одному. Питання лише в тому, чи вдасться "Динамо" залагодити трансфер Томаша Кендзьори. Мій WhatsApp говорить, ще раз повторю, що Томаш не входить у плани ПАОКа на майбутнє і що справді йдуть перемовини із "Динамо", що "Динамо" зацікавлене у поверненні футболіста. Але поки що, нна момент, коли ми знімаємо це відео, ці перемовини ще дуже далеко від стадії, коли всі б'ють по руках, підписують папери і обмивають угоду", - пояснив Вацко на власному ютуб-каналі
🔷 Півзахисник Динамо поділився думками щодо виступів киян у цьому сезоні.«Це провал. Нас у цьому сезоні врятував Кубок України. Водночас треба відзначити Олександра Шовковського. Ми пройшли в турнірі Шахтар, і це великий плюс. Після цього сітка склалася для нас трохи сприятливіше, і ми отримали шанс виправити ситуацію.Щодо якості гри, то попереду ще дуже багато роботи. Думаю, цій команді просто потрібен час. Ми всі хочемо вигравати і Кубок, і чемпіонат. Водночас український футбол стає дедалі конкурентнішим. Такі команди, як Полісся, Металіст 1925 (тепер - Харків) і Шахтар, показують свій рівень і амбіції. Попереду буде цікаво, буде непросто, але саме за це ми й любимо футбол.Єврокубки? Я розчарований. Не можу сказати, що ми були найгіршою командою чи що в нас слабкий тренерський штаб. Але я розчарований тим, яку якість футболу ми показували. Ми точно можемо грати значно краще, ніж це було. Тому так, для мене це був провал.Ми потрапили в яму – і морально, і фізично. Це було помітно в багатьох матчах: і в єврокубках, і в чемпіонаті. Згадати хоча б гру з Карпатами, коли ми пропускали на останніх хвилинах, чи матч з Оболонню. Багато хто був переконаний, що Динамо обіграє Пафос на Кіпрі, але цього не сталося — нас переїхали.Я розчарований тим, як виглядала команда, і тим, як виглядав я сам. Водночас не можу назвати якусь одну конкретну причину. Таке трапляється з кожною командою. Просто важливо вчасно зробити правильні висновки. Можливо, ми зробили їх занадто пізно».
🔷 Агент нападника "Динамо" Владислава Бленуце Іонуц Станчу розповів про інтерес до форварда.💬 "Останнім часом поширюється різна інформація щодо того, хто представляє Владислава Бленуце. Не коментуючи виниклі спекуляції, хотів би уточнити, що гравець має представницький контракт з Carp Football Management, компанією, яка наразі керує всіма аспектами його кар'єри.На цей час Владислав все ще є гравцем київського клубу "Динамо". Ним цікавляться кілька клубів, а в останні місяці надходять пропозиції від зацікавлених сторін, більшість з яких надходять з-за кордону.Влад перебуває у дуже хорошій фізичній формі та готовий до наступного кроку у своїй кар'єрі. Навіть попри те, що у нього був менш продуктивний сезон зі статистичної точки зору, стосунки між ним та "Динамо" дуже добрі, жодної напруженості немає. Незабаром ми разом проаналізуємо всі доступні варіанти та приймемо найкраще рішення для його майбутнього.Я не можу повністю виключати повернення до Румунії, але це можна розглядати лише в рамках дуже амбітного проєкту, який може забезпечити йому необхідні умови для продовження розвитку на найвищому рівні.На даний момент ми зосереджені виключно на виборі правильного проєкту і впевнені, що наступний крок у кар’єрі Влада буде важливим", - підкреслив Станчу.
🔷 Олександр Караваєв розповів про свій перехід з «Динамо» у «Шахтар»:
💬 "На мене вийшов "Шахтар" з пропозицією – і я одразу повідомив "Динамо". І тоді "гірники" також звернулися в "Динамо".Потім я сказав особисто та відкрито керівництву, що є ось таке запрошення – саме на два роки від "Шахтаря". Що вони бачать мене в команді і я їх можу підсилити. І після цього "Динамо" повідомило, що мене підпишуть на зборах на один рік, але пропозиція про продовження прозвучала тільки у травні.І коли ми поїхали на збори, а згодом почався чемпіонат, то я побачив, що я вже третій на своїй позиції. І для себе зробив висновок, що тренерський штаб на мене не розраховує. Це було видно, адже я не зіграв у перших 5 чи 6 матчах чемпіонату. Тільки одного разу з "Поліссям", і то вимушено зліва в захисті.Так, я можу зіграти на будь-які позиції, якщо цього потребує ситуація. Але тут було інше. Мені ніхто нічого не казав – що від мене потребують, на якій позиції я маю приносити користь. Як, наприклад, це було при тому ж містері Луческу. Він зі мною майже кожного дня розмовляв і казав, що від мене треба, хоча я не грав. Але він постійно приходив і казав, що я йому потрібен як гравець, який виходить на заміну і робить результат.Я його почув, бо це головний тренер. Це його такі ціль і бачення команди, і ти не можеш з цим сперечатись. Тут я також жодного разу не сперечався, чому не граю. Не був невдоволений, жодного разу це не казав, бо я професійний гравець.Я виконую свою роботу кожного дня – виходжу на кожне тренування, готуюсь на кожну гру і просто чекаю свого шансу. Але для мене, як для досвідченого футболіста, показником стало те, що не було спілкування та не було якихось цілей від мене, як гравця, що я можу дати для команди.Чи була взагалі якась розмова з Ігорем Костюком? Ні. Всі просто можуть подивитись на ці пів року, починаючи зі зборів і закінчуючи останнім матчем чемпіонату України: скільки часу, на яких позиціях і коли я зіграв, після яких ситуацій, які були в команді.Я почав грати вже в травні у важливих матчах, коли стались певні події з гравцями, які також грають на моїй позиції. А з головним тренером в мене не було жодної розмови аж до травня. Не знаю, чому так.Коли почали виходити новини про "Шахтар", то почалися розмови, і я сказав, що прийняв рішення і не буду продовжувати контракт з "Динамо". Тоді зі мною вже почав розмовляти головний тренер, але я йому повідомив, що прийняв таке рішення, тому що зі мною не було діалогу – я не грав і зрозумів, що я не потрібен.Не хочеться вдаватися в деталі, але факт є факт, – заявив Караваєв у коментарі Tribuna.
🔷 Журналіст Михайло Співаковський пояснив, на що може розраховувати "Динамо", якщо "Жирона" продасть Віктора Циганкова в інший клуб.
💬 "Я не буду здивований, що Циганков прагнутиме залишити "Жирону" зараз у статусі вільного агента (наступного літа у нього завершується контракт, - прим. ред.). І дуже цікаво, як ця ситуація далі розрулиться. Я нагадаю, що і у київського "Динамо" залишаються відсотки за Циганкова, якщо не помиляюсь, 50% від будь-якої суми вище за 5 млн, тобто суми, за яку "Динамо" відпустило Циганкова в "Жирону".Ну, а якщо це буде нуль, відповідно, це буде нуль. Відповідно це буде нуль, якщо Циганков та його майбутній клуб не домовляться особисто про якісь бонуси для "Динамо", - заявив Співаковський у програмі "ТаТоТаке. 💸 Тобто якщо "Жирона" продасть Циганкова за 10 млн євро, то "Динамо" отримає не 5 млн євро, а лише 2,5 млн - саме стільки складають 50% від різниці 10-5👑 Забирай бездепозитний бонус 1000₴ для ставок в betking по промокоду FCDKУЧАСТЬ В АЗАРТНИХ ІГРАХ МОЖЕ ВИКЛИКАТИ ІГРОВУ ЗАЛЕЖНІСТЬ. ДОТРИМУЙТЕСЯ ПРАВИЛ (ПРИНЦИПІВ) ВІДПОВІДАЛЬНОЇ ГРИ. ТОВ «СЛОТС Ю.ЕЙ.» Ліцензія на провадження діяльності з організації та проведення букмекерської діяльності у мережі Інтернет від 05.12.2024 (Рішення Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей №559 від 21.11.2024). Строк дії ліцензії 5 років.
🔷 Колишній захисник "Динамо" Олександр Романчук розповів, як він покинув київський клуб.💬 Той період такий цікавий був: ти в "Динамо" Київ, у юнацькій першості ти чемпіон України, ти підпускаєшся до першої команди і ти як у футбольній казці, в тебе все є. Ми тоді жили на базі першої команди, гарне харчування, стадіони, поля і ти такий "розслабончик" ловиш, скажемо так, і ти вже літаєш в мріях.Я не думав, що буду в першій команді, бо багато було таких прикладів, що йдуть грати в УПЛ, але в інакшу команду. Але я розумів, що коли мене взяли на збори з першою командою і я десь розумів, що я близько до першої команди і можливо мені дадуть шанс. Такий був період, що коли закінчувався в мене контракт, два роки пройшло, і я вже собі починав планувати. От казочка закінчується.Я тоді поставив перед собою такий пріоритет, що краще я буду грати в УПЛ і набиратися якогось досвіду, ніж буду грати в U-21. Це було нелегке рішення. Наприклад, мій батько, в нього була інакша думка, він казав: "Динамо" - це все-таки "Динамо". Сьогодні ти в U-21, завтра хтось травмувався, тебе покликали, ти зіграв гру і зовсім інакше. І це правда, я погоджуюсь, але на той момент я чогось був налаштований грати.Але через два тижні, як я пішов, приходить новий тренер Луческу, і він запрошує всіх орендованих, всіх гравців на збір і дивиться, і дає шанс всім. Якби я залишився, всяке могло би статися. Можливо, я би тут не був зараз. Це вже загадка. Але я не шкодую. Я дуже радий, що я вибрав цей шлях", - запевнив Романчук на ютуб-каналі "Трендець".
🤔 Директор медіа-департаменту «Динамо» Юрій Корзаченко на прохання Dynamo.kiev.ua прокоментував останні чутки про трансфери Матвія Пономаренка та Назарія Волошина💬 Цього, вочевидь, слід було чекати. Матвій — справжнє відкриття сезону, який щойно завершився, найкращий снайпер чемпіонату України. Цілком логічно, що 20-річний бомбардир перебуває в полі зору скаутів багатьох європейських колективів, як і Волошин.Але, на мій погляд, навряд чи варто сьогодні називати якісь конкретні клуби, «вже готові придбати» гравця. Як і не доречно всерйоз сприймати публікації, де стверджується приблизно наступне: «З огляду на можливе підсилення клубу Х ім’я київського динамівця Матвія Пономаренка є одним із найбільш обговорюваних».Наразі Пономаренко та Волошин мають чинні контракти з «Динамо», клуб розраховує на них, пов’язує з цими виконавцями чималі надії на наступний сезон. А подібні трансферні чутки зайве свідчать про те, що академія київського колективу працює плідно, що клуб і надалі підживлюватиметься власними резервами, — зазначив Корзаченко
🇺🇦 Екстренер Динамо Олександр Шовковський у подкасті «Пряма Червона» заявив про образи на наставника біло-синіх Ігоря Костюка.
💬 «Ігор Суркіс це підкреслив і особисто подякував мені [після фіналу Кубку України]. На відміну від Ігоря Костюка, який просто сказав, що ми це зробили. Проте обіграти трьох представників ПФЛ — не така вже й велика заслуга для тренера.Костюк говорить про свої досягнення через порівняння, але це неправильно. На тій самій післяматчевій пресконференції він сказав, що отримав команду, яка перебувала на 7-му місці. Коли він очолив Динамо, відставання від першого місця становило 10 очок. На момент, коли Костюк давав це інтерв'ю, відставання збільшилося до 18 очок. Вибачте, але треба бути об'єктивним.Я ніколи не акцентував увагу на роботі попереднього тренера. Тому мені й усьому нашому тренерському штабу було дуже неприємно це чути». 👑 Забирай бездепозитний бонус 1000₴ для ставок в betking по промокоду FCDKУЧАСТЬ В АЗАРТНИХ ІГРАХ МОЖЕ ВИКЛИКАТИ ІГРОВУ ЗАЛЕЖНІСТЬ. ДОТРИМУЙТЕСЯ ПРАВИЛ (ПРИНЦИПІВ) ВІДПОВІДАЛЬНОЇ ГРИ. ТОВ «СЛОТС Ю.ЕЙ.» Ліцензія на провадження діяльності з організації та проведення букмекерської діяльності у мережі Інтернет від 05.12.2024 (Рішення Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей №559 від 21.11.2024). Строк дії ліцензії 5 років.
👉 Коментатор Віктор Вацко сподівається, що капітан Динамо Віталій Буяльський ще може отримати виклик до збірної України у майбутньому:💬 «Я ніколи не чув про жодні якісь підводні камені стосовно Буяльського у збірній України. Я вважаю, що той факт, що тренери нашої збірної стабільно ігнорували Віталіка, є однією із найбільших несправедливостей нашого футболу. Це точно.Я просто статистику Буяльського в УПЛ собі виписав. Наведу вам за чотири останні сезони. Сезон 2022/23 – 12 голів плюс 7 асистів. Сезон 2023/24 – 10 голів плюс 7 асистів. Сезон 2024/25 – 7 голів плюс 8 асистів. Сезон 2025/26 – 6 голів, 9 асистів. Розумієте, я коли оце виписував, я так тихенько сповзав по кріслу. Я просто охр*нів. Багато в нашому футболі гравців, які чотири роки поспіль дають мінімум 15 балів за системою "гол плюс пас"? І це в суперзакритому чемпіонаті УПЛ. Це просто так от для загального роздуму.Наші найкращі атакувальні півзахисники останніх років Судаков і Шапаренко. Судаков лише раз за кар'єру зробив 15 балів за системою "гол плюс пас". Шапаренко жодного. 14 було в нього у позаминулому чемпіонському сезоні. Піхальонок один раз за кар'єру це зробив в сезоні 2022/23 у Дніпрі-1.Дуже велика розкіш від таких футболістів збірній України відмовлятись. Але я скажу, що по тому, що я вчора побачив від Мальдери, я б не виключав, що ось у цій збірній у Буяльського може бути шанс. Як мінімум у тактичній кібернетиці італійця існує позиція Буяльського. Позиція існує. Тут питання в тому, чи не буде Мальдера в паспорт зазирати. Чесно скажу, що Буяльський на позиції "десятки" - найсильніший футболіст в українському футболі. Найсильніший", – заявив Вацко на власному YouTube-каналі.
🔹 Головний тренер збірної України Андреа Мальдера прокоментував своє рішення викликати до національної команди на товариські матчі з Польщею (31 травня) та Данією (7 червня) півзахисника київського «Динамо» Андрія Ярмоленка:🗣 «Передусім хочу сказати, що я бажаю Андрію Ярмоленку побити бомбардирський рекорд Андрія Шевченка у збірній України. Я не можу знати причин, чому Ярмоленко не залучався до національної команди попереднім тренерським штабом, але не думаю, що причиною була ситуація з рекордом. Навпаки, я майже впевнений, що це не так.Шевченко, якому не треба пояснювати, яким футболістом він був, думаю, першим зрадів би, якби якийсь українець зумів побити його рекорд. Рекорди існують, щоб їх бити.Що ж до мого рішення викликати Ярмоленка, то я не дурень і знаю, що Андрій уже не той з погляду фізичної форми, що п’ять років тому. Це знає і сам Ярмоленко, бо він дуже розумна людина. Але зараз він почувається добре, уникає травм. Нормально, що з віком футболіст певною мірою втрачає фізичну форму, інтенсивність, швидкість, енергію, яка дозволяє йому проводити повний матч, але те, чого він ніколи не втратить, — це голова. У голови спортсмена немає віку. Ярмоленко завжди був технічним і ефективним у грі. А ще він завжди був ефективним у тому плані, що був присутній на футбольному полі як особистість. І в усього цього теж немає віку.Я розмовляв з Ярмоленком і відчув, що він дуже мотивований. Я подивився йому в очі й зрозумів, що він дасть максимум, свій максимум. Якщо мені доведеться його замінити, я зроблю це без проблем. А якщо він розпочне матч у стартовому складі, то означатиме, що він на це заслуговуватиме. І я знаю, що Андрій поважатиме всі мої рішення. У майбутніх матчах я хочу подивитися на нього в справі, сформувати актуальну оцінку щодо нього, а потім побачимо. Сподіваюся, він буде у відмінній формі й у вересні», — сказав Мальдера в ефірі YouTube-каналу ТСН.
📸 d.danovich