Source
Душніла | Я дуже великий прокрастинатор. Настільки, що аж ніяк не здивуюсь, якщо...
241 Views/Reach
2025-01-13 08:32
Message №386
Я дуже великий прокрастинатор. Настільки, що аж ніяк не здивуюсь, якщо мені колись скажуть: «У вас РДУГ 100-го рівня». Проте мені вдалось перетворити це на свою сильну сторону. Коли наближається дедлайн будь-якого важливого проєкту чи задачі (насправді інколи достатньо просто наявності дедлайну), мій мозок раптом вирішує, що саме зараз найкращий час зайнятися проєктуванням кейсу для жорстких дисків. Або розібратися з налаштуванням домашньої мережі. Або переосмислити структуру всіх своїх нотаток. Або розробити електронну іграшку-абетку з нуля. Отже робити що завгодно, окрім того, що було заплановано.І найцікавіше — ці відхилення від плану часто виявляються неймовірно продуктивними. Коли я займаюся тим, що дійсно захоплює мою увагу, ККД злітає до космічних значень. Я можу з легкістю провести годин десять у стані потоку, створюючи щось, про що давно мріяв. І так може тривати днями, інколи — тижнями.Тобто я навчився використовувати своє небажання робити одну справу, як трамплін для роботи над іншою. Це я назвав «продуктивною прокрастинацією»: основний пріоритет іде до біса, а щось інше, що по-справжньому хочеться робити, раптом перетворюється ледь не на одержимість. Після одержимості, правда, настає фаза виснаження, відпочинок і все закінчується — я наче приходжу до тями і повертаюсь до справ. Але в результаті у мене з’являється те, чого не було: знання, навички, результати якісь, досягнення. Єдиний мінус — страждає те, що було початковою ціллю, якщо вчасно не отямитися. Саме знання та розуміння цієї особливості дозволяє мені створювати умови, де це перетворюється на силу. Знати, що мені цікаво, мати напоготові списки того, чим я хочу зайнятись та визнання, що я гарантовано відволікатимусь — це те, що робить мою прокрастинацію сильною рисою. Тому що тоді я не зливатиму вивільнений час на безглузді речі, а робитиму те, що так давно хотілося.Бо ситуація, стан, риса моя, будь що, що мені “дано” — це лише правила гри, а як грати — це вже вибір мій особистий.---П.С.: До речі, цей текст народився, коли я мав робити дещо зовсім інше. Яка іронія…@dushnila_podcast