15 рятувальників Полтавщини досі перебувають на лікуванні після повторної атаки росії 5 травня. Двоє з них у важкому стані. Сьогодні відвідав наших героїв у лікарнях.Зараз вони отримують все необхідне лікування, з пораненими також щодня працюють психологи ДСНС, щоб підтримати та допомогти пройти через травму. Того трагічного дня ворог завдав прицільного удару по тих, хто ліквідовував наслідки прильоту. Від отриманих травм ми втратили двох професіоналів цивільного захисту - Віктора Кузьменка та Дмитра Скриля. Щодня фахівці ДСНС працюють там, де небезпечно. Гасять пожежі, розбирають завали, рятують людей - ризикують власним життям заради інших.Тому питання належного грошового забезпечення рятувальникам для мене принципове. Це про повагу до їхньої роботи і відповідальність держави перед людьми, які щодня тримають на собі безпеку країни.Вдячний народним депутатам з Комітету з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради за підтримку нашої ініціативи щодо підвищення рівня грошового забезпечення рятувальникам.Розраховуємо на підтримку всього парламенту під час голосування за законопроєкт № 6506-1, підготовлений до другого читання. В ньому, зокрема, передбачається внесення змін до статті 125 Кодексу цивільного захисту України, згідно з якими рівень грошового забезпечення рятувальників становитиме не менше 10 розмірів прожиткових мінімумів для працездатних осіб. [запропоновані зміни відображені у Порівняльній таблиці (Друге читання)]Це рішення - про справедливість для людей, які щодня рятують інших. Дякуємо, ДСНС 🆘
Голова ДСНС України Андрій Даник: «Сьогодні День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Ми вшановуємо кожного, хто чинив опір агресії, та схиляємо голови перед пам’яттю мільйонів загиблих. Тоді світ здолав зло ціною колосальних втрат і зруйнованих доль.Наразі історія повторюється. Україна знову виборює право на існування. Як і вісім десятиліть тому, наша мета незмінна: вистояти, врятувати та перемогти.Для нас, рятувальників ДСНС, цей день – про надлюдську відвагу, яка не потребує зайвих слів. Ми знаємо ціну кожного врятованого життя, бо відчуваємо її на дотик, коли крізь пил і вогонь розбираємо завали українських будівель. Ми не просто ліквідовуємо наслідки обстрілів – ми боремося за кожну хвилину чийогось майбутнього, часто на межі власних можливостей.Ми щоденно гартуємо незламність там, де інші бачать лише руїни. Бо наше покликання – щоб життя завжди перемагало порожнечу, яку несе війна.Вшановуємо героїв минулого та сьогодення. Дякуємо тим, хто тримає стрій зараз. Працюємо на нашу спільну Перемогу! З Днем пам’яті та перемоги!»
🆘Сайт • Fb • X • IG • YT • TT
Сьогодні протягом усього дня рятувальники та поліцейські ліквідовують наслідки ворожих ударів. Полтавщина, Харківщина, Донеччина, Дніпропетровщина, Запоріжжя, Херсонщина, Одещина, Чернігівщина, Сумщина - у більшості регіонів аварійно-рятувальні роботи вже завершують. До них були залучені всі необхідні підрозділи поліції та ДСНС.Станом на зараз внаслідок сьогоднішніх російських ударів по країні 27 людей загинули та щонайменше 120 отримали поранення. Лише у Запоріжжі росіяни в один момент вбили авіабомбами 12 цивільних громадян. Унаслідок вечірнього удару по Дніпру 4 людини загинули та 16 отримали поранення. Щирі співчуття родинам загиблих та швидкого одужання постраждалим.Окупанти цинічно били по цивільній інфраструктурі: вулиці міст, продуктові склади, багатоповерхівки, поштові відділення, підрозділи ДСНС. Атакували енергетичну інфраструктуру та залізницю. По рятувальниках та медиках прицільно вдарили на Полтавщині та Херсонщині.До ліквідації наслідків від ранку залучені не лише десятки пожежних автомобілів, а й роботизована техніка, яка убезпечує наших працівників. Працюють вибухотехніки та верхолази, кінологи та слідчі, поруч з потерпілими - психологи. Попри повітряні тривоги та небезпеку повторних ударів.Реагуємо й на непов'язані з війною виклики: десятки працівників ДСНС борються з масштабною лісовою пожежею на Закарпатті. Сьогодні ми залучили пожежний літак, завтра до гасіння стане зведений загін Закарпатської, Львівської та Івано-Франківської областей. Вдячний кожному працівнику системи МВС, хто працює задля безпеки. Ціною свого життя рятує життя інших.
Вночі росіяни атакували енергетичну інфраструктуру на Полтавщині. І дуже підло вдарили повторно ракетою, коли на місці вже були працівники ДСНС – ліквідовували пожежу. Станом на зараз відомо про десятки поранених. На жаль, чотири людини було вбито і серед них двоє рятувальників. Це Герой України Віктор Кузьменко, який більш ніж 50 разів ліквідовував наслідки обстрілів, і Дмитро Скриль, який на службі в ДСНС був понад 20 років. Мої щирі співчуття рідним і близьким. Били росіяни й по Харківщині. Четверо людей було поранено. На жаль, одна людина загинула. Мої співчуття. На Дніпровщині атакували критичну інфраструктуру. Троє людей поранено в області. У Павлограді пошкодили ЛЕП, через що тисячі сімей залишилися без світла. Були удари й по Запоріжжю та Київщині, де поранило трьох людей. Загалом головними цілями Росії цієї ночі були обʼєкти нашої енергетичної інфраструктури. Абсолютний цинізм – просити про тишу для проведення пропагандистських святкувань і завдавати таких ракетно-дронових ударів в усі дні перед тим. Кожного дня Росія може припинити вогонь, і це зупинить війну й наші відповіді. Мир потрібен, і для цього потрібні реальні кроки. Україна діятиме дзеркально.
Щороку 4 травня світ відзначає Міжнародний день пожежників, вшановуючи мужність і самовідданість тих, хто щодня вступає у двобій з вогняною стихією. Для українських рятувальників це свято сьогодні має особливий, гартований війною сенс.У країні, де постійно лунають сирени, робота вогнеборця стала подвигом на межі можливостей. Наші рятувальники першими прибувають на місця обстрілів, працюють під загрозою повторних ударів та витягують людей з-під завалів.З початку повномасштабного вторгнення ми втратили багатьох колег. Ворог цинічно вбиває беззбройних людей, які просто виконували свою роботу в самому пеклі. Ці втрати незагоєні, але ми пам’ятаємо кожного. Сьогодні ті, хто в строю, продовжують справу полеглих побратимів. Кожне врятоване життя – це найкраща шана їхній пам'яті.Ми переживаємо складні часи, але не залишаємося наодинці зі своєю бідою. Ми вдячні міжнародним партнерам, іноземним колегам та волонтерам. Ваша допомога – техніка, спорядження та підтримка – це реальні врятовані життя. Справжнє професійне братерство не має кордонів: коли ви простягаєте руку допомоги українському рятувальнику, ви допомагаєте всьому світу перемогти хаос і руйнування.Згадаймо подвиги загиблих рятувальників і подякуємо кожному, хто наразі в строю, за стійкість, що не знає втоми, професіоналізм, який дарує шанс на порятунок, та єдність, яка робить нас непереможними.Разом до перемоги! 🇺🇦🆘Сайт • Fb • X • IG • YT • TT
Голова ДСНС України Андрій Даник: «Щирі вітання вам, прикордонники, з нагоди професійного свята!Ви одними з перших зустрічаєте ворога та тримаєте на своїх плечах безпеку нашої країни. Сьогодні український прикордонник – це символ незламності, мужності та залізної волі.Нас із вами єднає спільна місія – захищати та рятувати. Поки ви першими даєте відсіч ворогу, тримаєте оборону під обстрілами та щохвилини ризикуєте собою заради недоторканності наших кордонів, рятувальники виїжджають на місця обстрілів, гасять пожежі, розбирають руїни та допомагають постраждалим. Ми – одна команда, яка разом стоїть на сторожі життя та свободи українців.Дякуємо вам за мужність! Бажаємо кожному міцного здоров’я, невичерпної сили та надійного плеча поруч. Нехай вдома на вас завжди чекають рідні, а служба приносить відчуття гордості за вільну Україну.Віримо, що прийде час, коли на всьому нашому кордоні – від сходу до заходу, від півночі до півдня – нарешті запанує мир, а загрози та небезпеки залишаться в минулому.Вічна шана героям-прикордонникам, які віддали життя за Україну.Зі святом! Разом – до Перемоги!»🇺🇦🆘Сайт • Fb • X • IG • YT • TT
Голова ДСНС України Андрій Даник:«Чорнобиль – для українців це не просто дата в календарі, а живий біль, який не вщухає вже чотири десятиліття. Це реальність, у якій ми боремося щодня. Сорок років тому ліквідатори стали щитом для Європи, а сьогодні цей щит тримають сучасні рятувальники ДСНС.Ми живемо в часи, коли ядерна загроза знову дихає в спину. Лютий 2025-го довів це: коли російський безпілотник атакував конфайнмент 4-го енергоблоку о другій ночі, світ знову затамував подих. Робота в епіцентрі радіаційної небезпеки – це завжди гра зі смертю, але цього разу виклик був безпрецедентним.Протягом 21 доби верхолази та фахівці РХБЗ працювали на висоті 90 метрів. Під крижаним вітром та при -13 °C обладнання миттєво вкривалося льодом, а кожен крок на покрівлі був смертельним ризиком. Ми мали жорсткий ліміт часу: лічені хвилини, щоб знайти та загасити тління, поки радіація не завдала шкоди здоров’ю.Понад п’ятсот наших хлопців вистояли, не допустивши нової катастрофи. І головне – завдяки професіоналізму та чіткому розрахунку жоден із них не отримав переопромінення.Сьогодні російський терор у Зоні відчуження та на Запорізькій АЕС змушує нас працювати в умовах надвисокого ризику. Для підрозділів ДСНС це означає роботу на межі людських можливостей. Гасіння пожеж під обстрілами поблизу ядерних об’єктів – це реальність, у якій гартується сучасний український рятувальник. Ми не маємо права на помилку, бо знаємо ціну нехтування безпекою...Минуле навчило нас цінувати життя. Теперішнє змусило за нього боротися. Світла пам’ять загиблим. Честь і шана живим героям!».🆘Сайт • Fb • X • IG • YT • TT
☢️ До 40-х роковин трагедії на Чорнобильській атомній електростанції Міністерство внутрішніх справ України презентує документальний фільм «Під атомним вітром». Прем’єра відбудеться 26 квітня.Фільм показує унікальні кадри із зони відчуження, зокрема з території ЧАЕС та міста Прип’ять. У центрі уваги життя самопоселенців — людей, які залишилися і продовжують жити там, де щоденність досі співіснує з наслідками однієї з найбільших техногенних катастроф ХХ століття.👥 Особливу увагу у стрічці приділено героям — людям, чиє дитинство і юність зруйнувала аварія 26 квітня 1986 року. Колись вони були змушені покинути свої домівки, а згодом повернулися до зони відчуження — вже як рятувальники, поліцейські, військовослужбовці Національної гвардії та прикордонники.У фільмі зібрані розповіді про окупацію ЧАЕС, як рятувальники виїжджали на гасіння пожеж постійно перебуваючи під наглядом ворожих снайперів, а гвардієць поділився історією власної долі та про те, як провів 8 місяців у полоні окупантів.ℹ️Більше про стрічку, її героїв і закулісся створення – читайте у матеріалі на сайті МВС.Прем’єру документального фільму «Під атомним вітром» дивіться 26 квітня на офіційному YouTube-каналі МВС України.🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу
Працюю в Одесі. На місці російського удару по житловому будинку голова ДСНС Андрій Даник доповів про хід пошуково-рятувальної операції.Сьогодні в місті день жалоби за жертвами атаки. На зараз тут вже 8 загиблих внаслідок масованого ворожого удару. Мої співчуття усім родинам, які втратили своїх рідних. Найбільше цієї ночі постраждали Київ, Одеса і Дніпро. Загалом внаслідок нічного російського обстрілу загинуло 15 людей. У Києві на зараз 4 загиблих, у Дніпрі - 3. Є інформація про зниклих безвісти, працюємо над їх пошуком. Більше сотні цивільних осіб по країні отримали поранення. Люди продовжують звертатися за медичною допомогою. Ця нічна атака росії вкотре була й по тих, хто рятує. У Києві окупанти завдали повторного удару, коли екстрені служби приїхали на допомогу пораненим. Травми отримали 3 поліцейських та 4 медики. Усі наші служби з перших хвилин працюють на місцях російських ударів: рятувальники, верхолази, слідчі та криміналісти поліції, кінологи, психологи, спеціальні загони, підрозділи забезпечення правопорядку. Сьогодні кожен працівник системи МВС - поруч. Із потерпілими та родинами загиблих. Там, де найважче. Дякую всім, хто, попри небезпеку й цинізм терористів, рятує та підтримує людей. У деяких регіонах триває російська атака. Під час тривоги неодмінно перебувайте в укриттях.
Голова ДСНС України Андрій Даник: «Великдень — свято, яке об’єднує всіх нас у вірі в те, що темрява обов’язково відступить перед світлом. Попри постійні обстріли та небезпеку, українці готувалися до цього дня: пекли паски, збирали великодні кошики для рідних та передавали гостинці нашим захисникам. Кожен дбав про ближнього, бо саме в цьому головна сила нашого народу — єдність, міць духу та незламність.Рятувальники щодня бачать цю силу на власні очі. Поки вся країна збирається за святковим столом, тисячі надзвичайників залишаються на цілодобовому чергуванні. Для них Великдень – це не лише молитва, а й готовність у будь-яку мить кинутися у вогонь чи розбирати завали після чергової російської атаки.Вони – ті, хто першими простягають руку допомоги, коли ворог намагається посіяти хаос. Рятувальники знають: за кожним ліквідованим загорянням чи врятованим життям стоїть не лише професіоналізм, а й велика любов до своєї землі та людей. Кожен їхній виїзд – це теж боротьба за наше майбутнє, за те, щоб світло Великодня не згасло навіть під звуки сирен.Вітаю всіх зі світлим святом Воскресіння Христового!Це свято є символом перемоги життя над смертю. Нехай воно принесе кожному українцю спокій, тепло та непохитну віру в нашу Перемогу. Дякуємо всім, хто тримає свій фронт – і зі зброєю в руках, і з пожежним рукавом, і з молитвою на вустах.Мирного неба нам усім!».🆘 Сайт • Fb • X • IG • YT • TT