⚡️Поповнити картку через термінал буде неможливо без SMS-підтвердженняНацбанк запровадив нові правила для терміналів самообслуговування. З 26 червня будь-яке внесення готівки потребуватиме підтвердження номера телефону та введення одноразового пароля незалежно від суми.Після внесення готівки система надсилатиме на номер телефону SMS із одноразовим кодом. Без введення цього коду транзакція не завершиться. Код може надійти у вигляді дзвінка. На квитанції обов'язково зазначатиметься повний номер телефону платника.Без пароля, як і раніше, буде можна:▪️сплачувати податки та комунальні послуги▪️купувати транспортні квитки▪️поповнювати проїзні картки▪️поповнювати мобільний зв'язок (але лише в межах 500 грн на місяць на один номер).Нова вимога спрямована проти анонімних операцій через термінали. Тепер кожна операція буде прив'язана до конкретного номера телефону, а банк або платіжний сервіс зобов'язаний зберігати дані про код авторизації, номер телефону, дату й час кожної транзакції.Мутні Схеми 👍
❗️ Службовці АРМА реалізують схему великого грабунку державиНа очах українського суспільства під патріотичними гаслами розгортається одна з найзухваліших корупційних оборудок року. Посадовці Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) затіяли схему навколо найбільшого виробника мінеральних вод в Україні – групи компаній IDS Ukraine, яка володіє брендами "Моршинська" та "Миргородська". На кону стоїть астрономічна сума, яку чиновники намагаються забрати з кишені держави на користь приватних інтересів.У чому суть схеми? У матеріалах Вищого антикорупційного суду (ВАКС) міститься незалежна оцінка активу, яка сягає 8 млрд гривень. Проте за замовленням АРМА вартість компанії штучно занизили до 5 млрд гривень. Куди зникає різниця у 3 млрд гривень? Це і є той самий корупційний куш, який планують "освоїти" організатори схеми.Через умови конкурсу з пошуку управителя активами IDS Ukraine від 15 травня 2026 року Агентство створює фінансову пастку, яка унеможливлює участь прозорого бізнесу. Натомість умови ідеально виписані під певного приватного гравця.Завівши "потрібного" тимчасового управителя, корупціонери отримають повний операційний контроль, право змінити наглядову раду та поставити свій менеджмент. Після цього почнеться банальний грабунок: вимивання оборотних коштів підприємства через господарські контракти зі штучно завищеними цінами на логістику та закупівлю сировини.Чому чиновники так поспішають? Рішення ВАКС щодо повної конфіскації активу на користь України буде за два-три місяці. Після цього компанія має перейти до Фонду держмайна для прозорої приватизації. Організатори схеми мають мало часу, щоб встигнути прибрати до рук капітал і перетворити лідера індустрії на випатрану пустушку. У результаті державний бюджет недоотримає мільярди гривень на оборону країни.Тому правоохоронні органи мають негайно втрутитися, заблокувати цей псевдоконкурс та зупинити публічне пограбування держави.Мутні Схеми 👍
Як під час війни робиться бізнес на крові, — ЗМІ.⭕️Поки одні донатять на ЗСУ, інші заробляють на контрафактній медицині для поранених, йдеться у джерелі. Схема з гемостатиком «Кровоспас», яка працювала ще з 2022 року і приносила мільйонні прибутки організаторам, після скандалів і кримінальних справ нікуди не зникла. Тепер вона змінила назву на «BloodSaver».Кровоспинний засіб для аптечок «Кровоспас», який виготовляли в Обухові в підвалі без сертифікатів і в повній антисанітарії, перейменувався, і мільйонна схема повернулась під новою назвою. Держлікслужба офіційно підтвердила, що BloodSaver відсутній у держреєстрі медичних виробів, тож продавати його незаконно.Тим не менше, контрафактні гемостатики потрапляють на ринок і в аптечки бійців. В Україні заробляють навіть на тому, що виробляють і постачають нелегальну тактичну медицину солдатам. Підпільних цехів з цигарками на всіх не вистачить. ⭕️Правда, це прямо наражає на небезпеку поранених на фронті.Одні воюють, інші отримують надприбутки.Підписатися на Times of Ukraine
⚡️Фармацевтичний картель просунув своїх людей у структури Міноборони, зокрема, в Управління внутрішньої безпеки та департамент оцінки відповідності - ЗМІ.Фармацевтичні клани ставлять людей зі скандальним минулим на посади з доступом до важелів контролю над оборонними закупівлями.В Управлінні внутрішньої безпеки МОУ (УВБ МОУ), створеному 12 квітня 2024 року, працює Дар'я Лисенко, колишній прокурор з Новоайдару, звільнена після скандалу з незаконними преміями."Лисенко отримала доступ до інформації про оборонні закупівлі та внутрішні процеси відомства й використовує його в інтересах фармацевтичних структур, пов'язаних з іменами Петра Багрія, Миколи Кузьми та клану Фісталів. Лисенко не ініціює перевірок щодо постачальників МОУ, афілійованих із структурами фармацевтичного картелю".
"Дарʼя Лисенко протягом декількох років на посаді старшого слідчого УВБ впритул не помічає постачальників, афілійованих із "правильними" бізнес-колами (зокрема структур на кшталт ТОВ "Артек Медікал Груп", ТОВ "МК Медгрупп", "Автоспецпром" та ТОВ "Кардіо Світ", пов'язаних з кланом Фісталів".
Щодо інших постачальників здійснюється тиск через перевірки та слідчі дії."Схема проста і перевірена: якщо постачальник не платить відкат потрібним людям, він стає об'єктом перевірок, слідчих дій, податкового тиску".
Ситуація може впливати на міжнародні контракти та довіру партнерів, а також на ефективність забезпечення армії під час війни.Мутні Схеми 👍
💊 Медична імперія "Багрій-Кузьма” хоче монополізувати постачання аптечок до Сил оборони - ЗМІНаказ Міноборони №506, який зобов'язує включати до аптечок бійців "піл-пак" з таблеток у нестандартному фасуванні по 1-2 штуки, прописаний під одного постачальника — завод “Фармак”.“Хто першим укладе угоду з великим фармвиробником про випуск такого фасування, автоматично стає єдиним постачальником”піл-паків” на ринок індивідуальних аптечок бійців Сил Оборони” - пише видання "Коментарі".
Петро Багрій є тіньовим монополістом постачання фармацевтичної сировини до українських виробників, особливо заводу “Фармак”, який на початку 2014 року був монопольним комплектатором Налбуфіну в аптечки, поки не втрутились волонтери та не забили тривогу командири частин щодо психічного стану бійців.На терміновій нараді в МОЗ у 2025 році представник "Фармак" попередньо підтвердив можливість поставки "піл-паків", але виключно для ЗСУ - без реєстрації лікарського засобу, без проходження доказової клінічної бази та уникаючи відповідальності за можливі негативні випадки при застосуванні бійцями на фронті.Мутні Схеми 👍
⚡️«Медична імперія Багрій-Кузьма» монополізує постачання аптечок до Сил оборони через наказ Міноборони №506. Про це пише аналітик Валерій Щербина.Наказ Міноборони №506 від 24 липня 2024 року, який зобов'язує включати до індивідуальних аптечок бійців так званий «піл-пак» з таблеток у нестандартному фасуванні по 1-2 штуки, фактично прописаний під одного постачальника — завод «Фармак», тіньовим монополістом сировини для якого є Петро Багрій. Щербина повідомив, що Департамент охорони здоров'я Міністерства оборони під виглядом «стандартизації» та «приведення до вимог НАТО» вписав до складу аптечки АМЗІ парацетамол 1000 мг (2 таблетки), мелоксикам 15 мг (1 таблетка) та моксифлоксацин 400 мг або левофлоксацин 500 мг (1 таблетка) — у форматі, який не виробляє жоден фармвиробник.
«Хто першим укладе угоду з великим фармвиробником про випуск такого фасування, автоматично стає єдиним постачальником «піл-паків» на ринок індивідуальних аптечок бійців Сил Оборони. Адже більше ніхто не матиме таблетки у потрібному форматі. Це монополізація через технічні вимоги до специфікацій, прописання вимог під одного постачальника», — наголошує аналітик.
Він розповів, що Петро Багрій є тіньовим монополістом постачання фармацевтичної сировини до українських виробників, особливо заводу «Фармак». За словами Щербини, це не перший подібний випадок:
«Петро Багрій є тіньовим монополістом постачання фармацевтичної сировини до українських виробників, особливо заводу «Фармак», який на початку 2014 року був монопольним комплектатором Налбуфіну в аптечки, поки не втрутились волонтери та не забили тривогу командири частин щодо психічного стану бійців», — пише він.
Аналітик також додав, що на терміновій нараді в МОЗ України у 2025 році єдиний представник виробника «Фармак» попередньо підтвердив можливість поставки «піл-паків», але виключно для ЗСУ — без реєстрації лікарського засобу, без проходження доказової клінічної бази та уникаючи відповідальності за можливі негативні випадки при застосуванні бійцями на фронті.
«Мажорне керівництво» додатково створеного Департаменту охорони здоров'я Міністерства оборони України наказом №506 під виглядом «стандартизації» та «приведення до вимог НАТО» вимальовує нові лобістські перепони для своїх «кукловодів» з медичної мафії», — підсумовує Щербина.
Мутні Схеми 👍
Київ оголосив тендер на проект протиаварійних робіт на мосту Патона вартістю 2,23 млн грн.Міст Патона давно перебуває в аварійному стані. Це ясно. Після хвилі нещодавніх новин про те, в якому він стані і страшних фотографій іржавих конструкцій нарешті, здавалося, міська влада зарухалася. Але є одне але.КП "Київавтошляхміст" розпочало закупівлю послуг із... проектування протиаварійних робіт на мосту Патона через річку Дніпро. Очікувана вартість — 2 237 405 грн з ПДВ. Тендер виграв інститут Шимановського, - згідно ЄДР звичайна приватна ТОВка. Він має розробити проект підсилення конструкцій та заміни іржавих конструкцій.Тобто що ми маємо, супер розпіарений інститут Шимановського не має проекту не те що повної реновації моста, а навіть проекту протиаварійних робіт? І тепер з бюджету на це потрібно витратити 2,2 млн грн. Виходить, весь публічний шум був виключно заради цього?Бо в Києві така ситуація, що за всі ті кошти, які щороку освоюються на косметичних ремонтах всіх мостів, можна було б вже давно побудувати нові замість аварійних існуючих.Мутні Схеми 👍
СБУ та Нацполіція затримали в Одесі представників ТЦК та СП, які підозрюються у вимаганні коштівГоловне управління внутрішньої безпеки СБУ та Національна поліція за сприяння Головнокомандувача Збройних Сил України та керівництва Сухопутних військ нейтралізували в Одесі організоване злочинне угруповання, до якого входили співробітники місцевого ТЦК.Як встановило розслідування, фігуранти вимагали гроші з людей. У разі відмови – вчиняли насильство та погрожували потерпілим відправити їх «штурмовиками на передову» у прискореному режимі.За матеріалами справи, «вибивання» коштів відбувалися прямо в службовому мультівені ТЦК, до якого потерпілих затягували силоміць.Співробітники СБУ із залученням спецпризначенців затримали всіх учасників угруповання «на гарячому», коли вони викрали ще одного місцевого жителя та «вибивали» з нього гроші. Під час затримання фігуранти чинили фізичний спротив правоохоронцям. Спецпризначенці СБУ задіяли зброю, стріляючи по колесах авто, на якому намагалися втекти учасники угруповання. Жодна особа вогневих поранень не отримала. Задокументовано, що зловмисники діяли за «наводкою» мешканця регіону, який проходив службу в ТЦК. Саме він підшукував потенційних жертв, дізнавався про їхнє матеріальне становище та маршрути руху.Далі фігуранти відстежували потерпілих і нападали на них прямо посеред вулиці або на автошляхах.Для рейдів використовували два службових мультівени: в одному – тримали потерпілих, а група з другої машини стежила за обстановкою навколо.Наразі всім затриманим готується повідомлення про підозру за ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України (вимагання, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах, або вчинене організованою групою в умовах воєнного стану).Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу. Зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.Комплексні заходи проводили за процесуального керівництва Хаджибейської окружної прокуратури м. Одеси.
#нам_пишуть Чергова жертва «бурштинових розбірок»16 березня цього року всі новинні ресурси облетіла звістка про викриття масштабної схеми вимагання грошей у видобувачів бурштину посадовцями СБУ на суму понад 600 тисяч доларів США.Тоді мова йшла про заступника начальника ГУ СБУ у Києві та Київській області Олега Токарчука, начальника слідчого відділу ГУ СБУ у м. Києві та Київській області (інформація про якого дивним чином потім зникла зі стрічок новинних ресурсів), заступника начальника УСБУ в Рівненській області Ігоря Бріку та посередника Андрія Авдієвського.Потім ЗМІ оприлюднили інформацію із залу суду, в якому розглядали питання обрання запобіжного заходу фігурантам справи.За версією слідства, Ігор Бріка через посередника вимагав 22 тисячі доларів у компанії, яка видобуває бурштин на Рівненщині, за те, щоб не перешкоджати їхній роботі. В той же час основну суму (понад 600 тисяч доларів США) вимагав Олег Токарчук, який і був затриманий під час одержання другого траншу хабаря у розмірі 250 тисяч доларів США (перед цим він вже отримав 50 тисяч доларів).Незважаючи на колосальну різницю в сумах, і той факт, що відповідно до оприлюднених даних, у Ігоря Бріки не було знайдено грошових коштів, а єдиним доказом проти нього є свідчення Андрія Авдієвського, суд обрав Олегу Токарчуку лише заставу у 998 тисяч гривень без будь якого іншого альтернативного запобіжного заходу, а Ігоря Бріку заарештував, призначивши їм однаковий розмір застави. І це при тому, що під час обшуку в Олега Токарчука знайшли 4 мільйони доларів та велику «партію» золотих злитків.Про що це може свідчити? Лише про те, що в Україні вчергове реалізовують «традиційну схему» із призначення винуватців, яким в цей раз може виявитись Ігор Бріка. Адже, враховуючи достатки Олега Токарчука, його краще «обілетити», а винним призначити іншого «притягнутого за вуха» посадовця на території якого розташована «фірма-заявник», і на його місці міг опинитись будь-який керівник, якби на їх території видобували б бурштин.Далі буде…
⚡️ США зняли санкції з трьох російських суден: чому це НЕ «зрада»?Мережею ширяться новини про те, що Мінфін США (OFAC) виключив зі списку санкцій контейнеровози Fesco Moneron, Fesco Magadan та Sv Nikolay. Деякі ресурси вже встигли подати це як «послаблення режиму».Ці кораблі потрапили під удар у 2022 році не через те, що вони возили щось заборонене, а через власника. Вони належали лізинговій компанії «Промсвязьбанку» (ПСБ), який перебуває під повними блокуючими санкціями США. За правилами OFAC, усе майно підсанкційної особи автоматично стає токсичним.Чому зняли зараз? Це стандартна процедура «делістингу». Група FESCO (яку держава РФ нещодавно націоналізувала та передала «Росатому») провела тривалу юридичну очистку:▪️Кораблі були викуплені з лізингу у підсанкційного банку.▪️Юридичний зв'язок із «Промсвязьбанком» розірвано.▪️Оскільки формальна причина санкцій (належність банку) зникла — судна вивели з-під обмежень.Важливо - санкції проти РФ залишаються. Жодних системних послаблень немає. Навпаки, перехід FESCO під контроль «Росатома» (який поступово теж обкладають обмеженнями) у майбутньому може створити цим суднам нові проблеми.Ніякої таємної дипломатії чи «подарунків» Кремлю немає, як подається в російських ЗМІ. Просто бюрократична машина США спрацювала за регламентом: немає зв'язку з банком — немає санкцій на конкретну «залізяку». Неприємно, але зрада відміняється!