❗️З кінця 2026 року в'їзд до ЄС для українців стане платним: вартість дозволу становитиме 20 євро (близько 1016 грн) на людину, – РБК-Україна.Що треба знати 👇
▪️Для в'їзду знадобиться оформлення спеціального дозволу з обов'язковою онлайн-оплатою;▪️Нова система ETIAS передбачає обов'язкову попередню авторизацію для всіх мандрівників;▪️Оформити дозвіл на сім'ю або групу не можна – кожна людина подає заявку окремо;▪️Оплату можна буде здійснити тільки онлайн за допомогою банківської картки через офіційний сайт ETIAS;▪️Дозвіл ETIAS буде дійсний 3 роки або до закінчення терміну дії закордонного паспорта. Він дасть змогу багаторазово в'їжджати в 30 країн ЄС, включно з Шенгенською зоною, Кіпром, Болгарією та Румунією;▪️Анкету почнуть розглядати тільки після успішної оплати. Важливо враховувати, що збір не повертається за жодних обставин;▪️У разі відмови у в'їзді або помилок у даних (наприклад, неправильний номер паспорта або ім'я) дозвіл анулюється, і платити доведеться заново. Ці правила роблять оплату обов'язковою і без можливості повернення коштів.
ТРУХА⚡️Україна | Надіслати новину
Цієї ночі Харків пережив масовану атаку 25 БПЛА типу «Шахед». Обстріл тривав майже дві з половиною години - з 00:08 до 02:32.Найбільше дісталося Індустріальному та Немишлянському районам.Є влучання по житлових будинках.В Індустріальному районі удар прийшовся по 4-поверховому будинку — зайнялися квартири на верхньому поверсі та балкон. Є постраждалі, людей рятували з будинку, серед врятованих — дитина.Також зафіксовано влучання по багатоповерхівці — сталося загоряння на верхніх поверхах, є постраждалі.Постраждав і приватний сектор.У Немишлянському районі ударом «шахеда» пошкоджено приватний будинок — виникла значна пожежа, постраждала людина, пошкоджено близько 13 приватних будинків поруч.Окремо — болюча деталь: один з ударів прийшовся поруч із гуртожитком, де проживають внутрішньо переміщені люди. У будівлі перебувало 48 переселенців, є постраждалі.Також у місті зафіксовані влучання в дорогу між будинками приватного сектору з пошкодженням житла, вуличного освітлення та авто — без повідомлень про постраждалих. На ще одній локації в Немишлянському районі безпілотник впав у двір приватного домоволодіння — пошкоджено скління в навколишніх будинках, на щастя, без постраждалих.На місцях працюють ДСНС, медики, комунальні служби та районні адміністрації: допомагаємо людям, фіксуємо пошкодження, закриваємо контури, відновлюємо мережі.Харків вистояв цю ніч. І вистоїть далі.Дякую всім, хто рятував і підтримував людей. Бережіть себе.
Останніми днями ми працюємо, щоби знайти рішення, які дозволять мінімізувати наслідки прильотів по енергетиці, що відбулися у четвер, та втримати життєзабезпечення міста.Але є ще одна важлива правда, яку ця війна щоразу підкреслює. Ми маємо змінити саму логіку енергетичної безпеки. Останні роки ми з вами послідовно рухали Харків до того, що сьогодні називають енергетичним островом — коли місто не залежить від одного великого вузла, а має розподілені, взаємозамінні джерела енергії та тепла.Важливо сказати чесно: ми ще не довели цю систему до кінця. Нам банально не вистачило часу, щоб завершити все, що було заплановано. Але навіть той шлях, який Харків уже пройшов, показує головне: децентралізація енерго- та теплопостачання — це не “модний тренд”. Це питання виживання. Нашого з вами. Всіх. Бо коли система побудована так, що удар по одному об’єкту може поставити під загрозу життя третини міста — це ризик, який країна не має права залишати “як є”.Харків у цьому сенсі системно пішов шляхом енергетичної стійкості. І те, що ми з вами робимо зараз, — це не тільки про наше місто. Це про майбутню модель для всієї країни. Україна має шукати альтернативні шляхи централізованому опаленню та енергозабезпеченню: більше локальних рішень, більше резервування, більше гнучкості, більше захисту.
Якої «інтенсивності» в роботі в Києві в надзвичайній ситуації президент не бачить, зокрема, останніми днями, як він сказав?Коли після руйнівної атаки, з шести тисяч будинків без тепла за кілька днів залишається близько 400? Коли комунальники цілодобово на лютому морозі лагодять пошкоджену ворогом критичну інфраструктуру, щоб повернути людям тепло і воду? Коли енергетики намагаються, теж працюючи 24/7, повернути хоч на якісь години світло в домівки киян? Коли ми підключаємо до автономних джерел соціальні заклади - лікарні, пологові, будинки для літніх людей, психоневрологічні диспансери, соц працівники розносять гарячу їжу одиноким лежачим киянам. Коли в пунктах обігріву цілодобову чергують працівники, щоб приймати киян? Коли заживлюємо від генераторів обʼєкти критичної інфраструктури. Такі заяви, насамперед, нівелюють самовіддану працю тисяч людей, фахівців. У них, хоч і немає зброї в руках, своїми невтомними зусиллями вони теж борються за свою країну.Тим часом - суцільний хейт. Аааа, Кличко порадив тим, хто має можливість, переїхати за місто. Щоб не замерзали. Без світла і тепла. Ті, хто мають можливість тимчасово виїхати. Я, принаймні, говорю чесно і попереджаю людей про надскладну ситуацію. І мені байдуже на якісь рейтинги і примарні вибори. І в цій надзвичайній ситуації я, як мер, всі міські служби роблять все, щоб утримати забезпечення життєдіяльності міста (як і в перші дні і тижні повномасштабної війни). Щоб зберегти здоровʼя і життя мешканців міста. І робитимемо це й надалі. Відповідаю вам, вибачте, публічно. Бо за останніх 4 роки ми з вами особисто, пане президенте, на жаль, жодного разу так і не зустрілися…
Today, the Trump Administration is proud to announce the United States of America’s updated Childhood Vaccination Schedule. This Schedule is rooted in the Gold Standard of Science, and widely agreed upon by Scientists and Experts all over the World. Effective today, America will no longer require 72 “jabs” for our beautiful, healthy children. We are moving to a far more reasonable Schedule, where all children will only be recommended to receive Vaccinations for 11 of the most serious and dangerous diseases. Parents can still choose to give their children all of the Vaccinations, if they wish, and they will still be covered by insurance. However, this updated Schedule finally aligns the United States with other Developed Nations around the World. Congratulations to HHS Secretary Bobby Kennedy, CDC Acting Director Jim O’Neil, FDA Commissioner Marty Makary, CMS Administrator Dr. Oz, NIH Director Jay Bhattacharya, and all of the Medical Experts and Professionals who worked very hard to make this happen. Many Americans, especially the “MAHA Moms,” have been praying for these COMMON SENSE reforms for many years. Thank you for your attention to this matter! DONALD J. TRUMPPRESIDENT OF THE UNITED STATES OF AMERICA
Сьогоднішні удари по енергооб’єктах — це удар не просто “по інфраструктурі”. Це удар по світлу у квартирах, по воді й теплу в домівках, по роботі лікарень та транспорту. Це спроба позбавити людей нормального життя. І Харків, як прифронтове місто, знає ціну такому терору.Саме тому мирний план, представлений Президентом України, сприймаю як формулу виходу з глухого кута, де війна вимірюється не лише кілометрами на мапі, а людськими долями, зруйнованими домівками й розірваними родинами. Найбільше цього чекають прифронтові міста — і Харків серед них.Двадцять пунктів плану — це не про “поставити війну на паузу”, а про стійкий, довготривалий мир. Про гарантії, які не дозволять війні повернутися, і про відповідальність, яка працює не в промовах, а в реальності. Бо ми вже знаємо, чим закінчується “мир без гарантій”.Я хочу, щоб цього разу процес не зірвали — ні цинізм агресора, ні спокуса “простих рішень”, ні втома світу. Бо для Харкова мир — це повернення людей додому. Це коли наші захисники й захисниці повертаються до своїх родин назавжди. Це коли місто не виживає, а відновлюється — будує, лікує, вчить, запускає економіку, повертає нормальність.І якщо фінальне рішення справді потребуватиме всеукраїнського референдуму, я переконаний: українці зроблять свідомий вибір.
Судячі по змісту, то сторічне гасло ОУН та УНСО 90х: "Україна - понад усе" закликає до повалення теперішнього Конституційного ладу т.я. стаття 3 Конституції України проголошує саме людину, її життя, здоров'я, честь, гідність, недоторканність, безпеку найвищою цінністю, що права і свободи Людини визначають зміст діяльності держави! Тобто зараз згідно цьому повинно бути скоріше "Українець - понад усе!"гасло "Україна - понад усе" ставить за мету території країни більш цінними за життя людини, а гасло "Українець - понад усе!" більше відповідає Конституції України згідно ст.3. "Україна - понад усе" не відповідає ст. 3 Конституціїї, де саме життя ставиться найвищою цінністю та не проголошується, щоб його віддівали за території, та потрібно зберегти населенні України, ніж покласти всіх за свободу, тоді никому буде користуватися тією свободою?! 🧐Поспілкувавшись з Гроком, то ШІ згодом частково визнав.Грок: "Це справді дилема:З одного боку, пріоритет життя вимагає уникати непотрібних жертв і шукати шляхів збереження людей (включаючи можливі компроміси).З іншого — боротьба за території та свободу вважається способом зберегти життя і гідність у довгостроковій перспективі для всього народу.Гасло не прямо суперечить статті 3 Конституції"
🇵🇱Президент Польши Навроцкий отменил встречу с Орбаном после визита премьер-министра Венгрии ПутинаПрезидент Польши Кароль Навроцкий отменил запланированную встречу с премьер-министром Венгрии Виктором Орбаном в ответ на визит Орбана в Москву на этой неделе для встречи с Владимиром Путиным.📌Навроцкий связан с польской национал-консервативной оппозиционной партией «Право и справедливость» (PiS), которая в целом поддерживает хорошие отношения с Орбаном, поддерживавшим Навроцкого во время его президентской кампании. И Орбан, и Навроцкий также близки к Дональду Трампу. Однако их позиции по отношению к России совершенно разные.✔️Польский президент должен был посетить Венгрию 3–4 декабря, приняв участие в саммите президентов Вышеградской группы (в которую входят Польша, Венгрия, Словакия и Чехия) в Эстергоме в среду, а затем встретившись с Орбаном в Будапеште в четверг.Однако сегодня глава внешнеполитического ведомства президента Марцин Пршидач подтвердил, что Навроцкий теперь примет участие только в саммите в среду.
🇺🇸Трамп поддерживает Рамасвами на посту губернатора ОгайоПрезидент Дональд Трамп в пятницу официально поддержал бывшего кандидата в президенты Вивека Рамасвами в его борьбе за пост губернатора Огайо, назвав своего бывшего оппонента «нечто ОСОБЕННОЕ» и заявив, что он «никогда вас не подведет».«Я хорошо знаю Вивека, соревновался с ним, и он — нечто ОСОБЕННОЕ. Он молодой, сильный и умный!
«Вивек также очень хороший человек, который искренне любит нашу страну. В качестве следующего губернатора Вивек будет неустанно бороться за рост экономики, снижение налогов и государственного регулирования, продвижение концепции «СДЕЛАНО В США», отстаивание ведущей роли Америки в энергетике, обеспечение безопасности наших и без того очень безопасных границ, предотвращение миграционной преступности, укрепление наших военных/ветеранов, обеспечение ЗАКОНА И ПОРЯДКА, продвижение честности выборов и защиту нашей, постоянно находящейся под угрозой, Второй поправки», — написал он.«Вивек Рамасвами станет ВЕЛИКИМ губернатором Огайо, и я его полностью и всецело поддерживаю – ОН НИКОГДА ВАС НЕ ПОДВЕДЕТ!»
▪️Рамасвами , 40 лет, имеет степень бакалавра биологии Гарвардского университета и юридическую степень Йельского университета.✔️Миллиардер работал в хедж - фонде, прежде чем в 2014 году основал биотехнологическую фирму Roivant Sciences, где он занимал должность генерального директора, а затем председателя.Он также стал соучредителем Strive Asset Management, инвестиционной компании, которая позиционировала себя как «антипробуждающую» альтернативу в сфере управления активами.
Павел Дуров рассказал, что за попытками принудить мессенджеры предоставлять властям доступ к личной переписке пользователей из Европы стоит ФранцияСегодня Совет ЕС по юстиции и внутренним делам должен был проголосовать за закон, закрепляющий репрессивные меры. Берлин выразил обеспокоенность по поводу несоразмерного вмешательства в частную жизнь, в результате чего рассмотрение закона о «контроле за чатами» не состоялось.По словам основателя Telegram, движение в пользу принятия репрессивной меры возглавляет Франция. Администрация мессенджера разослала всем пользователям из этой страны соответствующее сообщение.В нём раскрываются имена чиновников, напрямую ответственных за продвижение слежки за европейцами. Нынешний и бывший главы МВД Франции Лоран Нуньес и Брюно Ретайо открыто поддерживают возможность полицейских читать переписку граждан.Это предложение ещё в марте было одобрено партией Эмманюэля Макрона «Возрождение». Теперь Париж хочет распространить тоталитарную практику на всех жителей ЕС, однако ряд стран всё ещё не готов окончательно лишить граждан права на приватность в интернете.Задонатить через бота | Patreon | Boosty | Предложить новость