Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Донбас media ⚒️ Новини Донецької області / Новости Донбаса / Краматорськ / Покровськ / Словʼянськ / Дружківка / Костянтинівка
Added 06 Dec 2025

Донбас media ⚒️ Новини Донецької області / Новости Донбаса / Краматорськ / Покровськ / Словʼянськ / Дружківка / Костянтинівка

@donbasmedia
Number of subscribers: 581
Photos: 22,900
Videos: 2,300
Links: 9,100
Description:
ℹ️ Донбас media — це твоє джерело новин, подій, заходів та оперативної інформації на Сході України. 🇺🇦 Ми стараємося надати кожному достовірну та оперативну інформацію. 📮 Зворотній зв'язок: @Donechchyna_BOT

👥 Number of subscribers

581
Average/Day:: 0
Average/Week:: -3
Average/Month:: -2

👁️ Average views per message

160
Average/Day:: 139
Average/Week:: 172
ERR: 27.54%

📊 Messages per Day

1.3
Last day: 1
Week average: 1
Average per day: 1.3

Status change history

Officially not confirmed 2025-12-06

Wall

Telegram statistics channel

Багато хто думає, якщо Іран - союзник рф, то будь-які проблеми Ірану автоматично вигідні Україні. Насправді це не зовсім так.Затяжна війна на Близькому Сході може мати для нас негативні наслідки.- Увага світу. Чим більше великих конфліктів одночасно, тим сильніше розпорошується міжнародна увага. Для України критично важливо, щоб війна, яка триває на нашій території, залишалася у фокусі політиків, медіа та суспільств західних країн.- Озброєння. Коли виникає новий масштабний конфлікт, країни починають перерозподіляти військову допомогу, запаси та виробництво. Це може впливати на темпи постачання зброї Україні.- Нафта. Будь-яка ескалація на Близькому Сході майже завжди штовхає ціни на нафту вгору. А висока ціна на нафту означає більше доходів для рф, яка фінансує війну саме за рахунок енергоресурсів.Є також невеликий шанс, що війна на Близькому Сході може затягнутися, і союзникам Ірану - рф та Китаю - так чи інакше доведеться глибше втягуватися у цей конфлікт.Тому ситуація складніша, ніж здається. Послаблення союзників росії - це добре. Але велика і тривала війна в іншому регіоні світу може створити нові проблеми для нашої боротьби.🫡НЕМІЧЕВ🇺🇦
Командиру 1-го корпусу НГУ «Азов» Денис Прокопенко присвоєно військове звання бригадного генерала.Указ №195/2026 підписав Володимир Зеленський. Документ оприлюднили на сайті Офісу Президента.Киянин Денис Геннадійович Прокопенко розпочав службу в батальйоні «Азов» 11 липня 2014 року та взяв участь у боях за Марʼїнку, Іловайськ і Широкине. Під час Павлопіль-Широкинської операції «Редіс» командував 1-ю ротою.У 2017 році він очолив окремий загін спеціального призначення «Азов», ставши у 26 років наймолодшим командиром в історії НГУ та ЗСУ.Після початку повномасштабного вторгнення підрозділи «Азову» під його командуванням обороняли Маріуполь і навколишні населені пункти. Оборона тривала 86 днів, із них 82 - у повному оточенні. Із 20 травня до 21 вересня 2022 року «Редіс» перебував у полоні, згодом - у Туреччині відповідно до домовленостей. У липні 2023 року повернувся в Україну.Із 7 квітня 2025 року вже командир 1-го корпусу НГУ «Азов».Вітаємо Дениса Прокопенко «Редіса» з званням бригадного генерала!
Про реформи ТЦК зараз говорять багато. Але, як це часто буває, розмов значно більше, ніж реальних змін.Скажу як є, проблема не лише в людях, а в самій моделі.Перше.Розшук і примус - це не функція військових. Для цього існують правоохоронні органи та спеціалізовані підрозділи з відповідними повноваженнями.Коли ці функції фактично перекладають на ТЦК, держава отримує не посилення законності, а репутаційний удар по армії. Військові мають воювати й готуватися до війни, а не виконувати поліцейські функції на вулицях.Друге.Ухилення від військової служби - це не питання особистої позиції. Це правопорушення закону України, за яке має наставати відповідальність у законний спосіб через чіткі юридичні механізми:обмеження прав, блокування рахунків та інші санкції. Тоді люди будуть до цього більш серйозніше ставитися. Коли цим займається ТЦК - держава підставляє армію.Коли цим займаються правоохоронні органи - це виконання закону.А коли ухилення не має реальних наслідків, то це демонстрація слабкості системи.Реформа ТЦК має починатися з чіткого розмежування функцій і реальної відповідальності за порушення закону.🫡НЕМІЧЕВ🇺🇦
Ударними дронами Росія атакувала сьогодні пасажирський потяг на Харківщині. В будь-якій країні удар дронів по цивільному потягу розглядався б однаково – виключно як тероризм. Це не мало б жодних сумнівів у кваліфікації ані у Європі, ані в Америці, ані в арабському світі, ані в Китаї, ані будь-де ще. Немає і не може бути жодної військової мети в тому, щоб знищити цивільних у вагоні потяга. Зокрема, у тому потягу було більш ніж 200 людей. А у вагоні, у який влучив один із російських дронів, було 18 людей. Загалом від цього удару трьома дронами станом на зараз відомо про чотирьох загиблих. Мої співчуття всім рідним і близьким. Іще чотирьох людей шукають рятувальники, двоє – поранені. Росія повинна відповідати за те, що вона робить. І це означає відповідальність не просто за удари по наших людях, по нашому життю, а за саму можливість завдавати таких ударів. Росіяни значно збільшили можливості вбивати, можливості тероризувати. Вони вкладаються в прогрес терору. І наша справа – і це те, що має об’єднати всіх нормальних людей світу – забезпечити прогрес захисту життя. Це можливо завдяки тиску на Росію. Це можливо завдяки покаранню Росії за те, що вона робить. Це можливо завдяки підтримці України. Дякую всім, хто не мовчить, коли бачить, що роблять російські терористи.
ДЕ СІТКИ ВІД FPV НАД КРАМАТОРСЬКОМ?Попри те, що FPV-дрони вже системно наближаються до Краматорська та Слов’янська, у місті досі відсутні будь-які комплексні рішення щодо антидронового захисту. Вулиці не затягнуті сітками, критичні маршрути не прикриті, підготовка до нової фази загрози фактично ігнорується.Ми вже бачили цей сценарій не раз:реальні дії починаються лише після перших загиблих, після того як FPV починають вбивати не на фронті, а в тилових містах. Тоді з’являються стандартні виправдання про «неможливість», «складність», «відсутність ресурсів».Поки що ж — відсутність контролю, відсутність відповідальності і відсутність системних рішень. Замість підготовки міста до війни — імітація діяльності та дерибан бюджетів. Питання просте:чи дійдуть системні зміни до прифронтових міст, чи вони й надалі залишатимуться лише в кабінетах Києва?У таких умовах критично важливим стає те, що залежить від нас самих.Знання тактичної медицини, базових дій під час обстрілів і атак дронів, уміння надати допомогу собі й ближньому — це не «додаткова опція», це питання виживання.Саме тому в нашій організації ми регулярно проводимо навчання з тактичної медицини, базової безпеки та підготовки молоді. Ми не чекаємо, поки стане пізно — ми готуємося вже зараз.Запрошуємо молодь і всіх свідомих долучатися.Навички рятують життя тоді, коли система не встигає.Цей пост потребує розповсюдження та репосту, щоб подіяти більше на питання захисту наших людей від дронів, та збереження їх.Краматорськ має бути готовим.І ми починаємо з себе.Patriots1868 в соціальних мережах:🔹Долучитися 🔹TikTok 🔹Instagram 🔹Youtube
Нові призначення топпосадовців - кілька важливих акцентів.Буданов - очолить Офіс Президента. (цю посаду давно варто перейменувати на віцепрезидента, але зараз не про це).Вважаю це сильним і вчасним рішенням. Акцент держави чітко фіксується на обороні та посиленні переговорних позицій. Кирила Олексійовича поважають міжнародні партнери, а отже нашу позицію будуть більше чути та сприймати серйозніше.Це про тверезу оцінку реальності та пріоритет безпеки держави.Федоров - Міністр оборони.Для мене це, без перебільшення, найсильніше призначення і прямий виклик часу. Очікую реальних реформ в армії, орієнтованих на технологіях, розвиток власного ВПК, зміну підходу до мобілізації та системи навчання на всіх рівнях.Ключове - адаптація всієї системи війська до вимог XXI століття. Для реалізації таких змін, імовірно, знадобляться кадрові рішення на рівні військового управління. Іващенко - очільник Головного управління розвідки.Олег Іванович - виходець із ГУР, один із розробників закону про розвідку. З великою ймовірністю на ГУР чекають системні реформи та оновлений підхід.Малюк - Служба безпеки України.На мою думку, така заміна зараз не на часі. СБУ сьогодні - одна з найсильніших спецслужб за весь період незалежності, і не лише в українському, а й у міжнародному вимірі. Те, що зміг вибудувати Василь Васильович, дає конкретний результат - успішні операції ззовні та системну роботу в тилу - затримання колаборантів і агентури.Сподіваюся, це рішення буде відкладене.Загалом новини більш позитивні. Водночас варто очікувати подальших змін, зокрема на посадах керівників ВЦА в окремих регіонах та в силовому блоці. Але це вже питання наступного тижня.🫡НЕМІЧЕВ🇺🇦