Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Омбудсман Лубінець Дмитро
Added 14 Jul 2024

Омбудсман Лубінець Дмитро

@dmytro_lubinetzs
Number of subscribers: 38 338
Photos: 9,870
Videos: 806
Links: 4,820
Description:
The Ukrainian Parliament Commissioner for Human Rights | Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Facebook https://www.facebook.com/dmytro.lubinets Instagram https://www.instagram.com/dmytro_lubinets/ Twitter https://twitter.com/lubinetzs

👥 Number of subscribers

38 338
Average/Day:: -11
Average/Week:: -14
Average/Month:: +197

👁️ Average views per message

79 084
Average/Day:: 36,700
Average/Week:: 260,914
ERR: 206.28%

📊 Messages per Day

4
Last day: 3
Week average: 2.7
Average per day: 4

Logo change history

Status change history

Officially confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

Державна підтримка ВПО має бути реальною, а не залишатися лише на паперахСьогодні відбувся захід присвячений представленню аналізу виконання Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року. Аналіз представив наш Офіс за підтримки IREX в Україні. Захід спрямований на інформування та залучення представників держустанов, місцевих органів влади, а також Рад з питань ВПО для коригування дій для ефективного захисту прав ВПО.Під час онлайнвиступу наголосив, зокрема, на наступному👇Як не прикро, Уряд виявився не здатним підготувати дієвий програмний документ. Стратегія наповнена великою кількістю суто декларативних завдань. Але навіть у такому вигляді виникають помітні проблеми:🔘не внесені зміни до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» з урахуванням наслідків широкомасштабної агресії та оновлення нормативно-правових актів;🔘не створені фонди житла для тимчасового проживання ВПО та їхнє реальне наповнення;🔘не запроваджена повноцінна оцінка потреб та ризиків ВПО у громадах;🔘багато заходів визначені неякісно, без попереднього планування з відповідальними виконавцями.🗣Закликаю Уряд прийняти виважене рішення і підготувати не декларативний, а дійсно дієвий документ, який зможе змінити ситуацію і на центральному рівні, і на місцях.🇺🇦 Facebook | Instagram | Twitter
❗️Росія продовжує тортури над громадянами України через ненадання доступу до належної медичної допомоги!Вкотре стало відомо, що у місцях позбавлення волі громадян України обмежують у реалізації основних своїх прав. Зокрема йдеться про політв’язнів Азамата Еюпова та Руслана Нагаєва.Під час тримання під вартою Еюпов переніс вже чотири ішемічні інсульти без госпіталізації та нагляду профільних лікарів. Його стан з кожним днем погіршується. Еюпов постійно звертається до адміністрації з проханням зробити лікарський огляд. Проте ці звернення досі залишаються без належної реакції.Нагаєв впродовж півтора року скаржиться на біль у нирках та високий артеріальний тиск. Йому також не надали належного лікарського обстеження та лікарських засобів.❗️Це непоодинокі випадки. Люди фактично помирають у російських вʼязницях. Відповідно до Женевської конвенції це прирівнюється до тортур і порушує невід’ємне право на життя. Минулого року у російських застінках з цих же причин померли двоє кримських політв'язнів — Джеміль Гафаров та Костянтин Ширінг.Звертаюся до світової спільноти застосувати всі наявні важелі впливу на Росію, відреагувати на ганебні факти порушення прав громадян України та вимагати звільнення всіх незаконно утримуваних українських громадян!🇺🇦 Facebook | Instagram | Twitter
За сприяння Офісу Омбудсмана в Україну повернулося двоє наших громадян: розповідаю деталіНещодавно свою роботу припинив пункт пропуску "Колотилівка-Покровка" на Сумщині, яким українці поверталися з окупації. Наразі єдиним гуманітарним коридором є пункт пропуску “Мокрани-Доманове” у Волинській області. На ньому організована робота Офісу Омбудсмана: там постійно працює наш співробітник, який оперативно реагує на запити та до якого громадяни можуть звернутися в разі потреби. Відтак, коли до нас надійшло звернення з проханням посприяти у виїзді з ТОТ України літньої жінки та її дорослої доньки, наявність співробітника на кордоні дозволила швидко відреагувати на нього. 👉 Громадянки на ТОТ перебували у складних умовах, вони не мали можливості отримати необхідний догляд. Літня жінка повністю втратила зір, а її донька через проблеми зі здоровʼям потребує постійного догляду. І завдяки злагодженим діям Офісу Омбудсмана та партнерських організацій, їх вдалося безпечно повернути на підконтрольну територію України через гуманітарний коридор “Мокрани-Доманове”. У Кривому Розі вони возз’єднаються з родиною та отримають всю необхідну допомогу.Наголошу, що ми постійно працюємо над поверненням цивільних з ТОТ України, зокрема й маломобільних осіб. Офіс Омбудсмана діє згідно з розробленим чітким механізмом.Відтак, якщо Ваші рідні перебувають на тимчасово окупованій території та потребують допомоги з виїздом звертаєтесь до Офісу Омбудсмана:📍за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;на електронну пошту: [email protected]; 📞за номерами телефонів: 0 800 501 720; 044 299 74 08.Якщо бажають звернутися жителі ТОТ: це можна зробити за електронною адресою, яка зазначена вище.🇺🇦 Facebook | Instagram | Twitter
#знайомство_із_Офісом_ОмбудсманаДля більшої громадської обізнаності діяльності Секретаріату Уповноваженого ВР України з прав людини, знайомлю вас із командою нашого Офісу.❗️Керівник Секретаріату – Іван Дмитрович Вервейко.Відповідно до затвердженого Положення про Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Керівник Секретаріату підзвітний і підконтрольний Уповноваженому та несе персональну відповідальність перед ним за виконання завдань покладених на Секретаріат. ☝️Іван Вервейко на своїй посаді представляє Секретаріат у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності та їх посадовими і службовими особами, фізичними особами в Україні, а також за її межами. Він здійснює представництво Секретаріату як юридичної особи в цивільно-правових відносинах, має право першого підпису фінансових документів, договорів, наказів та інших документів з кадрових, організаційних, матеріально-технічних та розпорядчих питань в межах повноважень.🗣Зауважу від себе, що аби бути фактично правою рукою Уповноваженого, варто володіти чималою кількістю рис – гнучкістю, відповідальністю, оперативністю та ін.Нагадую, що у разі порушення прав, Ви можете звернутися до Офісу Омбудсмана:📍за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;на електронну пошту: [email protected];📞на гарячу лінію: 0800501720;📞за тел. 044 299 74 08.🇺🇦 Facebook | Instagram | Twitter
Побудова військового кладовища: громада вимагає перегляду рішення обрання земельної ділянкиСьогодні до Офісу Омбудсмана прийшли мітингувальники, з якими я поспілкувався особисто. Це були мешканці села Мархалівка на Київщині, які висловилися щодо розташування Національного військового меморіального кладовища поблизу їхнього села. Вони озвучили такі проблеми:🔴На території, яку обрали під забудову, підвищений рівень ґрунтових вод, який не відповідає стандартам, а також самий ґрунт – піщаний. Що є загрозою для подальшого зсуву землі, а також забруднення водойм поблизу.🔴Ділянка, яку обрали під забудову, – це ліс. За словами мешканців, там наразі зафіксована активна діяльність щодо масової вирубки дерев та іншого знищення природних ресурсів. Це є частина Смарагдової мережі — екологічно важливої території. ❗️Відтак, мешканці села вимагають, щоб рішення про обрання земельної ділянки було переглянуте. Вони зазначають, що не проти облаштування меморіального кладовища, але це має бути без шкоди довкіллю та могилам українських воїнів, які можуть зсунутися на тій ділянці землі у майбутньому. ☝️Раніше до нашого Офісу надійшло два звернення від адвоката в інтересах мешканців щодо порушення права на безпечне для життя та здоров’я довкілля. Ми відразу вчинили дії у межах законодавства, а саме направили листи до МОЗ, Міндовкілля, ГУ Держпродспоживслужби в Київській області, ГУ Держгеокадастру у м. Києві та Київській області. Після комунікації з учасниками мітингу:🔘Озвучив питання щодо рішення обрання земельної ділянки Національного військового меморіального кладовища Прем'єр-міністру України.🔘Запланували наступного тижня зустріч у нашому Офісі спільно з громадою та представниками держорганів. Якщо є проблема – її потрібно розв’язувати. Та не закривати очі на недоліки, які в майбутньому можуть мати негативні наслідки.🇺🇦 Facebook | Instagram | Twitter
Дізнався про смерть захисника Маріуполя 55-річного Олександра Іщенка, якого росіяни судили за надуманою статтею і утримували у слідчому ізоляторі на території РФ. Зі слів доньки Захисника України, він помер 9 днів тому. Проте українську сторону ніхто про це офіційно не сповістив. Також не було офіційного повідомлення про причину смерті громадянина України. Тож із негайним листом звернувся до уповноваженої з прав людини в РФ, аби вона розібралася у трагічній смерті військовополоненого, якого утримувала російська сторона, та повідомила мені обставини і причину смерті Олександра Іщенка.👉Беззаперечно про трагедію додатково повідомив МКЧХ та ООН, аби організації зафіксували факт загибелі військовополоненого і звернули увагу на умови утримання українських полонених захисників. Україна вимагає, аби РФ неухильно дотримувалася Женевських конвенцій – надавала необхідну медичну допомогу, створила змішану медичну комісію, аби це дало змогу репатріювати всіх тяжкохворих та тяжкопоранених. Нагадаю, що відповідно до ст. 12 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, військовополонені перебувають у руках ворожої держави, а не окремих осіб чи військових частин, які взяли їх у полон. Незалежно від відповідальності, яку можуть нести окремі особи, держава, що тримає в полоні, відповідає за поводження з військовополоненими.🇺🇦 Facebook | Instagram | Twitter
Офіс Омбудсмана України працює над поверненням громадян України додому. І нещодавно долучився до нової ініціативи, яка покликана стати вагомим поштовхом до повернення цивільних українців, яких викрала РФ, всупереч норм Женевських конвенцій. Тож повідомляю деталі, як працюватиме проєкт «Хочу к своим».1️⃣ Чи порушуються права громадян України, які зголосилися брати участь у проєкті?Ні, не порушуються. Кожен учасник проєкту, з-поміж засуджених російських агентів, зрадників і колаборантів, дає добровільну згоду на розповсюдження його особистих даних. Також кожен з них пише власноруч заяву, в якій буквально просить представників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими включити його до обміну як військовополоненого. Оригінали обох документів зберігаються у Координаційному штабі, а копію заяви кожного колаборанта-учасника проєкту можна почитати в його картці на сайті “Хочу к своим”.2️⃣ Учасник проєкту написав заяву на обмін, і російська сторона готова забрати його. Що далі?Далі Координаційний штаб приймає рішення про його передачу для обміну, а суд на основі статті 84-1 Кримінального кодексу України та за клопотанням прокурора приймає рішення про звільнення його від відбування покарання. Після цього вже колишній засуджений під наглядом правоохоронних органів відбуває до місця проведення обміну і, власне, в ході обміну передається російській стороні.3️⃣ А якщо обмін не відбувся?У цьому випадку суд за клопотанням прокурора приймає рішення про направлення засудженого, звільненого від відбування покарання у зв'язку з його передачею для обміну як військовополоненого, для подальшого відбування призначеного раніше покарання. І засуджений під наглядом тих же правоохоронних органів повертається до місця відбування покарання.🇺🇦 Facebook | Instagram | Twitter
Росіяни вивезли 1000 дітей з тимчасово окупованих територій Херсонщини у Кабардино-Балкарію на «оздоровлення».За понад два роки від початку повномасштабного вторгнення українських дітей віком від 6,5 до 16 років країна-агресор систематично вивозить за тисячі кілометрів від дому ознайомитися з «красою» російського регіону, який взяв шефство над Херсонщиною.☝️Більшість з цих дітей мають батьків, які своєю чергою, ймовірно, надають дозвіл на вивезення дитини. Однак наскільки такий вибір є вільним в умовах окупації, лишається відкритим питанням.Діти вимушено переймають не лише культуру та традиції ворожої держави. Там залучається потужний ресурс для знищення їх української ідентичності, що своєю чергою є складовою геноцидної політики РФ.Такі дії грубо порушують права дітей та міжнародні норми захисту прав людини.🗣Україна продовжує наполягати на потребі отримання доступу для міжнародних організацій на ТОТ та притягненні винних у порушенні прав українських дітей до відповідальності.🇺🇦 Facebook | Instagram | Twitter
Звернувся до ООН щодо руйнування Росією Херсонесу Таврійського!‼️Це черговий злочин зі сторони країни-агресора та нищення нею культурної спадщини України. Ми потребуємо реакції міжнародної спільноти, адже на наших очах нищать історію! Нагадаю, що «Стародавнє місто Херсонес Таврійський і його Хора» внесений до Списку світової спадщини ЮНЕСКО, це унікальна історико-археологічна пам’ятка Криму.Водночас ще з 2014 року Росія розпочала масштабну операцію зі знищення української культурної спадщини. Майже 10 років на цей злочин реакції не було ніякої – пам’ятки історії безслідно зникали, а світ мовчав. Тепер же росіяни повністю знищили автентичну пам’ятку світового значення Херсонес Таврійський! Там вони розпочали незаконні будівельні роботи на руїнах Херсонесу, фактично збудувавши нове місто – так званий історично-археологічний парк. Забудовники загородили оглядовими майданчиками археологічні залишки, що були на поверхні, декілька розкопаних об’єктів перенесли та відбудували в іншому місці. На місці стародавньої цитаделі звели амфітеатр, що створює навантаження на оригінальну споруду. Багато археологічних знахідок фактично викрадені РФ та вивезені до російських музеїв! 🗣За руйнування культурної спадщини Росія має понести відповідальність відповідно до міжнародного права! Як і за викрадення музейних експонатів, які РФ масштабно вивозить із ТОТ України! Необхідно зобов’язати країну-агресора повернути викрадене!🇺🇦 Facebook | Instagram | Twitter
Новий рівень мілітаризації школярів на ТОТ! Окупанти вербують школярів з окупованої Луганщини до дитячого мілітаристського руху «Академія дружби народів «Ахмат», що функціонує під патронатом однойменного чеченського формування.ℹ️ Нещодавно у Луганську «випускники» першої зміни вже отримали дипломи за «готовність служити своїй країні та захищати її цінності». Протягом двох тижнів українські хлопчики й дівчатка проходили курси армійської підготовки, у повному екіпіруванні, у бронежилетах та зі зброєю в руках «вели бій» у польових умовах, з окопів та на воді, отримували навички тактичної медицини і вчились російському «патріотизму» під керівництвом кавказьких командирів.❗️Плани агресора далекоглядні – спочатку на базі літніх таборів, а потім й у межах загальноросійської програми створити плацдарм посиленої військової підготовки для українських дітей, щоб у стислі терміни виростити з них повноцінних вояків.Наголошую, що мілітаризація є грубим порушенням прав дитини, вчиненим країною-агресором. Кремль насильницьки формує з українських дітей покоління, яке вчить ненависті та насильству до всього українського. 🗣Вимагаю міжнародну спільноту відреагувати! Українські діти не мають бути у руках росіян інструментом геноцидної війни!🇺🇦 Facebook | Instagram | Twitter