Source
Дизрайтер | 68Як працювати з «правочками» від стейкхолдерівдосить оптимістичний по...
747 Views/Reach
2025-07-16 15:11
Message №353
68Як працювати з «правочками» від стейкхолдерівдосить оптимістичний погляд на те, що бісить всіх, хто працює з текстамиЯкийсь час ми з колегою вели Телеграм-канал, в якому публікували коментарі до наших матеріалів. Так як коментували тільки ми внутрішньо, нашим контент-відділом, це було досить весело. Коли виходиш у великий комунікаційний світ, стає невесело. Бо ви стикаєтеся з ними — з ПРАВКАМИ.Мій рекорд поки що — це 145 пропозицій по зміні тексту та коментарів до сценарію експлейнера з хронометражем в 5 хвилин. До речі, від цього проєкту потім відмовилися, щоб через півроку прийти із запитом переписати цей же сценарій знову 😅Для себе я виділив 5 правил роботи з «правочками», які допомагають мені врятувати свою менталку:1. Забути про слово «правки» — є коментарі та пропозиції. «Правка» — це безальтернативне рішення людини зі сторони внести зміни у вашу роботу. З коментарями та пропозиціями вже можна працювати: аргументувати свою думку, приходити до спільного рішення, погоджуватися із запропонованим. 2. Обговорювати тільки критичні для роботи положення. У скріншоті вгорі — класичний приклад коментаря, який я врахую і навіть не буду його обговорювати. Подобається замовни_ці слово «парує» замість «димить» — то й добре, це не впливає на фінальний сценарій (у моєму випадку).3. Намагатися уникати проєкти, в яких декілька осіб переглядає та затверджує текст. Цього правила не вийде дотриматися у роботі в державних проєктах та інколи в агенціях. Нещодавно у мене був в роботі проєкт, в якому стейкхолдери залишали коментарі, які прямо суперечили одне одному в тексті 😐 Якщо ви фрілансер_ка або працюєте в штаті копірайтер_кою, комунікаційни_цею або піарни_цею, для вас може спрацювати.4. Не відповідати на коментарі до тексту перше, що приходить в голову. А перше, що мені приходить в голову — це які влучні зауваження! не можу повірити! яка дивина! вау!. 5. Задати рамку коментування: часову (коментарі можна залишити до певної години) та сенсову (коментарі можна залишити до формулювань, а не до структури). Це полегшить роботу і тим, хто переглядатиме ваші тексти, і вам при роботі з коментарями.Поділіться в коментарях, які найбільш дивні/бісячі історії з «правочками» у вас були.