Source
Дизрайтер | 60Що робити з даними, які зібрали під час дослідження?просто аналізуй ...
375 Views/Reach
2025-01-21 13:52
Message №328
60Що робити з даними, які зібрали під час дослідження?просто аналізуй цеДослідження не закінчується на зборі інформації. Після нього настає час шукати сенс у тому, що ці дані нам показують.Для аналізу даних я зазвичай слідую такому фреймворку:1. Читаю всі дані підряд: від транскрибацій глибинних інтерв'ю до кількісних звітів за період дослідження.2. Роблю швидкі нотатки. Зазвичай, пишу щодо тих моментів, які повторюються та/або привабили мою увагу. Тут поки немає системності, це скоріше етап брейншторму.3. Виділяю висновки — повторювані моменти в дослідженні. Наприклад, більшість учасни_ць вказали, що їм подобаються офлайн-івенти. Або всі учасни_ці відмітили дружність до новачків у спільноті. Висновки не є оціночними, це просто підтвердження фактів, які ми визначаємо за результатами дослідження. Приклад висновку: «Для учасників єдиний спосіб активної взаємодії зі спільнотою — це офлайн-події.».4. Перевіряю, чи відповідають кількісні показники тому, що я дізнався під час дослідження. Цей етап обов'язковий для відповіді на питання «Що означає те, що ми дізналися під час дослідження?». Наприклад, всі опитувані можуть сказати, що обожнюють офлайн-івенти, але кількісно більше ходять на онлайн-івенти. Це може свідчити про нерепрезентативність опитування або що незручна локація офлайн-івентів більше за любов до цього формату. 5. На основі висновків, швидких нотаток та кількісних показників пишу інсайти. До кожного інсайту я вказую ті дані, на основі яких побудував інсайт. Приклад інсайта: «Учасники спільноти мають синдром «самотність в натовпі» через тимчасові інтенсивні зв’язки, які утворюються між учасниками воркшопів, резиденцій, інтенсивів тощо». Визначень інсайту безліч, і я би приділив цьому окремий пост. Для мене це щось типу відкриття, заснованого на зібраних даних.6. Окремо виписую особисті спостереження. Це суб'єктивні думки щодо проведеного дослідження, які я не підтверджую даними. Також сюди можу додати пропозиції по вирішенню проблем, які виявив під час дослідження. Приклад такого особистого спостереження: «Учасни_ці хочуть зустрічатися зі спільнотою. Офлайн-зустрічі сильніше сприяють побудові спільнотності, але немає бюджету на їхню організацію. Можливо треба комбінувати офлайн та онлайн, щоби переключати увагу спільноти та залучати їх до життя ком'юніті».А як ви аналізуєте дані, які зібрали під час дослідження?