Source
Data Science Talks | Про пошуковики 🔎Так скидається, що нещодавно релізнутий SearchGPT не с...
530 Views/Reach
2024-11-18 10:48
Message №138
Про пошуковики 🔎Так скидається, що нещодавно релізнутий SearchGPT не справив на користувачів особливого враження. Основні ішью з ним, якими юзери діляться на реддіті - це часті помилки у відповідях та галюцинації (які для gpt в цілому є притаманними, але треба сказати, що chatGPT в цьому плані став на порядок кращим). Окрім того, SearchGPT поки що прям дуже погано вміє в контекст! А саме така спроможність AI-пошуковика мала б стати проривною в контексті web-пошуку… тож лідером користувацьких симпатій по цьому напрямку залишається Perplexity 🙌 Я особисто не маю підписки, але кажуть, що Pro-шна версія — то просто космос в плані аналітики, графіки та якості візуальних відповідей 🌟 Тим часом (коли вже монополія Гугла і так похитнулася 😄) європейські гравці вирішили запропонувати і власну альтернативу — німецька Ecosia та французький Qwant заявили, що спільними зусиллями створюватимуть потужного конкурента Гуглу - “Пошукову Перспективу” для Європи 👀 Окрім власної AI-шки і взагалі бекенду from scratch, вони планують диференціюватися якоюсь «унікальною індексацією», більше відповідною європейський конʼюнктурі 🤔 Типу він буде більше про приватність в інтернеті та надаватиме більш релевантні та етичні результати пошуку, “враховуючи регіональні особливості та екологічні аспекти”.. Ця новина могла стати цілком прохідною та навіть не зачепити уваги (т я альтернативних пошуковиків існує безліч і нові також регулярно зʼявляються), але в контексті останніх подій вона однозначно набуває більш ширшого контексту. Перспектива зміни курсу США у вигляді обрання Трампа президентом та його ізоляціоністичні наміри щодо зовнішньої політики — явно бустнули певні усвідомлення у Європі щодо власної безпорадності та тотальної залежності від “великого брата” у провідних сферах, зокрема технологіях (а небезпеку такої залежності європейцям добре “підсвітила” війна в Україні…) Тому треба розуміти, що цей проєкт з “пошуковою альтернативою” стане не стільки комерційним, скільки стратегічним для Європи. Отже можна очікувати, що він отримає потужну підтримку з боку європейських інституцій 👊 Тож, як-то кажуть,“Купуйте європейське!” 🇪🇺 Це, доречі, далеко не перший їх крок в напрямку зниження “dependence on U.S. Big Tech firms” —> раніше в цьому році Єврокомісія вже анонсувала стратегію розвитку власної AI-інфраструктури “з блекджеком і GDPR”, проголосивши chatGPT поза європейськими законами. Короче кажучи, концепція багатополярного світу рухається всіма можливими напрямками і ЄС має явні наміри залишатися одним із цих полюсів… Сподіватимемось, що в них вийде, і в нас також вийде таки стати його невідʼємною частиною.