Підрозділ Група У з «Вовків Да Вінчі» зараз на передовій боротьби за ДонеччинуСаме ці хлопці щоденно виконують найскладніші бойові завдання: штурмують позиції ворога, проводять розвідку, знищують бронетехніку та живу силу окупантів. Завдяки професіоналізму й неймовірній мужності бійців «Вовків Да Вінчі», сотні одиниць російської техніки та тисячі окупантів більше ніколи не зможуть загрожувати нам. Але ці перемоги потребують нашої постійної підтримки.Зараз підрозділу терміново потрібно 30 FPV-дронів. Це не просто «пташки» — це очі та ударна сила військових. Саме FPV-дрони дозволяють нашим захисникам максимально ефективно і безпечно виконувати завдання, точно уражаючи ворога навіть у найбільш укріплених позиціях.Кожен ваш внесок — це ще один дрон, ще один врятований солдат, ще одна успішна операція. Наша з вами підтримка — це тил, який так потрібен на передовій.
Банка: https://send.monobank.ua/jar/3ywjkk3J2S
Приват: 5168752100030462
Paypal: [email protected]Крипта: https://telegra.ph/Pіdtrimka-ZSU-vіd-Kapіtalіsta-10-28
Як виглядає перемога України? Деокупація всіх наших територій? Тотальний розгром російської армії? Розпад російської федерації? Ядерна пустеля на її території? На жаль, цього недостатньо. Перемога на полі бою - це ще не Перемога України. Перемога України - це вільна, незалежна, успішна, процвітаюча держава. Вона неможлива без освічених громадян, готових цій державі служити. Це була мрія Да Вінчі. Це - моя мрія. Ми з родиною Дмитра ініціювали стипендію імені Дмитра Коцюбайла в УКУ. Її вручатимуть студентам, які засвідчили своє служіння Україні активною волонтерською діяльністю, підтримкою військових, ветеранів, їхніх сімей. Стипендійний фонд - 100 тисяч доларів. За ці кошти студенти, що доведуть свою відданість ідеї служіння зможуть навчатись в одному з найкращих університетів України. А далі - застосовувати свої знання та навички, розбудовуючи державу. Це велика честь і велика відповідальність для будь-якого стипендіата: своєю працею і навчанням нести пам‘ять і славетне ім‘я Дмитра Коцюбайла. Я прошу вас долучитись до створення цієї стипендії. Ми маємо зібрати кошти в стипендіальний фонд. Ці гроші підуть на навчання в УКУ студентів стипендії імені Да Вінчі. Ми маємо підтримувати не лише Сили Оборони, а і Сили Перемоги. Прошу вас підтримати цю ініціативу за посиланням: https://supporting.ucu.edu.ua/en/donate/?order=115.9_endowment_kotsyubailo
Київ втратив 36 млн долл. від Світового банку на продовження трамваю в центрПродовження Борщагівського швидкісного трамваю до м. Палац Спорту найближчими роками не буде, бо міська влада Києва не спромоглася розпочати всі необхідні для цього процеси і тому проєкт фінансування на суму 36 млн долл. Світовий банк скасував.Інформація від Світового банку тут. Про скасування проєкту стало відомо зовсім нещодавно, КМДА цю інформацію замовчує.По суті, це означає, що наразі прогресивна частина спільноти (тут ми враховуємо всіх - від рядових активістів до прогресивних працівників КМДА та уряду, які цей проект штовхали вперед) програла старій гвардії, яка усіляко цей проєкт гальмувала. Адже, давайте без ілюзій, якби не його гальмування, реалізація могла би початись на рік-два раніше, і станом на 24 лютого 2022 року процес був би уже запущений. Як показує практика проєктів ЄБРР та ЄІБ в тилових містах, його реалізація, ймовірно, тривала б навіть зараз.Хоча частина напрацювань збережеться, процес реалізації проєкту після війни доведеться починати з нуля. Як показує досвід, технічні напрацювання, які збережуться (документи, чернетки ТЕО, ескізи) можуть зекономити трохи часу, але найбільше часу та зусиль потребують саме політичні рішення та політичні процеси у владі міста та держави.Заступник директора Дептрансу КМДА Іван Шпильовий сьогодні на гарячій лінії стверджував, що попри скасування фінансування Світового банку проєкт не закрито, і можливо, влада знайде інше фінансування. Хоча вірити цьому тяжко.Активному суспільству доведеться знову дотискати рішення про будівництво, міській владі та уряду доведеться заново шукати спосіб фінансування будівництва та формувати команду управління проєктом, погоджувати його параметри тощо. А це знову втрачені для міста роки.Підписуйтесь на Пасажири Києва
Про петиціїВони не були, не є і ніколи не будуть інструментом прямої демократії.Тобто ніколи не буде такого, що петицію підписала достатня кількість людей, і влада зобов’язана прийняти відповідне рішення. Петиція — це інструмент комунікації виборці-влада. Завдяки тому, що механізм є офіційним, успішна петиція гарантує, що адресат (влада) отримає повідомлення та дасть відповідь.Якщо правильно розуміти цей інструмент, то проблема «петиції не працюють» перестає бути проблемою. Петиції працюють в 10 з 10 випадків. В 100% випадків громада офіційно формує свою позицію та отримує офіційну відповідь влади. Те, що відповідь влади (не важливо якого рівня) це «пук среньк не маємо повноважень», це проблема не петицій. Це проблема влади. За яку ми з вами голосували. Чим більше ми будемо ставити питань владі, тим частіше вона буде демонструвати свою спроможність або неспроможність виконувати свої обов’язки. Що таке петиції для нас з вами? Це можливість сформувати позицію громади. Що таке петиціі для влади? Це можливість відреагувати на запит громади. Або сісти в калюжу. Публічно, офіційно, з підписом та печаткою. Нам важливо формувати позиції. І нам важливо отримувати відповідь влади на наші позиції. І поки мітингувати не можна, петиція — єдиний інструмент такої комунікації. Використовуйте його. Підписуйте петиції.
Сьогодні Кабінет Міністрів України звільнив з посади заступника міністра, який був викритий співробітниками НАБУ.У правоохоронців є всі можливості, щоб провести розслідування і направити це провадження до суду.І я хочу, щоб це було нашим сигналом усім, чиї дії або поведінка порушують принцип справедливості. Звичайно, зараз основна увага – питанням оборони, зовнішній політиці, війні.Але це не означає, що я не бачу і не чую, що говорять у суспільстві на різних рівнях. І цей тиждень буде часом відповідних рішень. Уже підготовлених. Не хочу зараз анонсувати, але все це буде справедливо. У кожній ситуації будемо детально розбиратися. Те, що стосується енергетики і закупівель. Те, що стосується відносин між центральною владою і регіонами. Те, що стосується закупівель для військових.Суспільство отримає повну інформацію, а держава зробить потужні необхідні кроки.І це не щось тимчасове, це реальне реагування. Це те, чого ми всі очікуємо від наших інституцій, від держави.Я дякую правоохоронцям, які захищають закон і державні інтереси, що забезпечують справедливість! І дякую журналістам, які розбираються з усіма фактами і встановлюють повну картину!Ми всі маємо – кожен своє – робити для нашої єдності. Сила суспільства і міцність держави поєднуються саме справедливістю.
Пам‘ятаєте, ми з Грищуком, як дурні носилися кожну зиму з пунктами обігріву то на вокзалі, то біля вокзалу, бо бездомні люди помирали на вулицях?На нарадах міські чиновники невдобно пошепки казали «так це ж бомжі».Виявилося, що питання не в тому для кого ці пункти, а в принципі організаційній спроможності КМДА. Є дві причини, чому зараз Кличко не запускає пункти незламності. 1. Він не бачить потреби. Чекає, коли вже точно капець. Бо зараз не капець. В місті є електрика час від часу і де-не-де. Урядовий центр не вимикають. Ну значить все ок, можна тут зарядитися. Насправді ж є будинки, де з середи не вмикали світло, дуже багато таких, де вмикали на кілька годин. Води не було всього добу. Мер добу без води може, всі інші, значить, теж. Для бездітного айтішніка віком 20-30 років – це хіба на квест схоже. Для дружини військового з дитиною – це перешкода, яку складно подолати. Ну і взагалі, вам же сказали набрати запас води на 7 днів? Отож. Окреме питання, як запустити пункти, коли вже точно всьо?) Без зв‘язку…2. Система управління містом поламана. Генератори для бюветів місто купило, але водфонд не має до них відношення, а керуючі не знають як підключити. Муніципальна охорона має радіозв‘язок, але райони до нього доступу не мають. Райони можуть купити генератори, але не можна, бо їх мають купити централізовано. Можу продовжувати без кінця. Кличко вже заявив, що місто розгорне 1000 пунктів. Насправді 400. Але генераторів нема, теплових гармат нема, дизеля на районах нема. Перші, хто не знають, що їм робити – безпосередні виконавці. Ну і найголовніше – муніципальна система в Києві дуже рідко про людей. Я весь ранок читаю пости про те, як людей не пустили в школу зарядити телефон, як в ЦНАП не пустили поставити чайник. Чому, бляха, в Розетці можна кип‘ятити чайник? Чому в МАФах можна зарядити телефон? Чому школа не може кинути подовжувач через вікно? Тому що бізнес на стільки успішний, на скільки він чутливий до людей. Мер же поставить гарну ялинку і всі йому все пробачать. Принаймні він так думає. ———ДисклеймерВинна в тому що відбувається росія. Цілком і повністю. Енергетики – герої. Всі, хто допомагають іншим – герої. Але зсередини я бачу, що мер може діяти інакше і всім буде краще. Більше того, я постійно про це кажу і йому і його заступникам. Не чує баба. Бо зрештою, хто я така? Представниця киян?@semenovatut
Битва за Київ тривала трохи більше місяця, після цього Київ знаходився у відносній безпеці. Наскільки взагалі може бути безпечно у війні з рф. Зима майже прийшла. У Києва було півроку підготовки. Що зробив Київ? Що зробили КМР та КМДА, військова адміністрація?Нічого. Звідусіль бачу зараз заклики «подбай про себе сам».Влада перекладає всю відповідальність на киян. Вибачте, але ми з 24 дбаємо про себе самі, і нічого не очікуємо від міста.Я подбав про себе настільки, наскільки можу: у нас є спальники, є їжа, яку можна довго зберігати. Я економлю електроенергію, щоб хоч колись було світло. Але є речі, які я не можу зробити, задля яких я сплачую податки. Речі, за які отримують зарплату чиновники, які обіцяли депутати. Я впевнений, що не буде ніяких пунктів обігріву, а якщо будуть, то такі, що туди краще не йти. Так само немає ніяких бомбосховищ, всі укриття — це ушатані підвали, в яких жахливо і небезпечно.Півроку «все під контролем», а як температура поповзла до нуля — паніка від мера.Що це таке? Це гірше за всі російські ІПСО. Нахіба ти мер?Кияни переживуть цю зиму. Не всі, бо кожну зиму хтось помирає: ви, напевно, не в курсі, але пункти обігріву Кличко ігнорує не перший рік. Але більшість переживе зиму. Впевнений, що в разі жопи президент та кабмін витягнуть Київ, знайдуть і генератори, і обігрівачі, і гроші. Але я не зрозумів, навіщо існує КМР та КМДА. Ці люди не підготували Київ до зими. Ці люди не підготували бомбосховища. Ці люди запропонували відра замість туалетів в шкільних укриттях. Я навіть не обурений, я просто не очікую від них ніяких адекватних дій. Вони будуть брехати, красти, імітувати діяльність. Але не вирішувати проблеми. Це — ціна байдужості, яку кияни продемонстрували на виборах.
Рівно рік тому ми з вами влаштували Марш за Київ.Чому виходили? Бо міська влада дуже погано працює. В усіх сенсах погано. Плюс жахлива корупція. Що вимагали? Щоб Київ почав запроваджувати світові практики та стандарти. Вимагали безпеку, доступність, комфорт. Кличко не зробив ніяких висновків. КМДА та КМР продовжують нищити місто, красти, красти майбутнє, по окремим напрямкам місто деградує, по іншим — відсутність розвитку.24 лютого ми побачили, що місто самоусунулося від вирішення нових та старих проблем в умовах війни. Просто нагадаю, що гарячі лінії міста направляли за гуманітарною допомогою не в центри соцзахисту, а до волонтерів. І так в усьому, і так досі. Відра-туалети. То ж.Я не бачу ніякого сенсу продовжувати спроби та намагання комунікувати з цією міською владою. Я не бачу сенсу шукати шляхи якось щось там домовитися, щоб щось якось зробити. Ми мусимо готуватися та гуртуватися, щоб на наступних виборах не було таких ганебних результатів, такої ганебної явки, такого ганебного вибору без вибора. І такого ганебного срачу та такого ганебного програшу всіх через амбіції кожного. Зараз — маємо робити все, щоб зменшити шкідливий вплив влади на місто.Під прикриттям війни вони влаштовують корупційні схеми, в результаті схем нищать те, що не знищили навіть ракети ворога. Мовчати про це не можна. І про корупцію, і про бездіяльність.Ця критика на часі, ця критика не шкодить Україні. Їх діяльність шкодить. Київ, давай вже нарешті приходь до тями.
Так не має бути. Так не може бути. Відра-туалети в шкільних укриттях — це не просто ще одне погане рішення. Це про гідність та повагу. Про їх відсутність. Все дуже просто. Погоджуєшся з відром — у тебе немає гідності. Захищаєш — ти холоп. Немає простору для дискусіі. РУО, КМДА загнали дітей в умови, в який були вимушені жити люди на окупованих територіях, ховаючись від солдатів ворога. Почитайте, що ці люди розповідають. І про те, як влаштовували туалет, також почитайте — знайдете багато схожого з укриттями шкіл Києва.Це неповага до дітей. Це приниження дітей. Громадян, які не мають взагалі ніяких механізмів зворотнього зв’язку. Скільки завгодно репостіть пафосні вислови про Україну. Ваша дитина буде срати в відро, пліч-о-пліч з однокласником. Скільки завгодно смійтеся над вуличними туалетами в росіі. У ваших дітей умови гірші. Поважати інших. Поважати свою дитину. Поважати себе. Це про українця та громадянина.Кличко публікував світлини, де він начебто перевіряє ремонти в укриттях. Він знає, що там. Він має знати, бо захист дітей в школах – це важлива тема для міста, одна з найважливіших.Йому чхати. Йому, його команді, всім чиновникам. Відра так відра. Питання поваги до киян не є питанням. Це погані люди, вони мислять іншими категоріями.Одне звернення. ОДНЕ. І будь-яке місто Німеччини допомогло б з облаштуванням цих туалетів.Але і допомога не була потрібна. Це невеликі гроші для Києва. І це гроші, які потрібно витрачати, бо доступ до туалету, нормального туалету, це базове право кожного. Нічого. Нуль. Неповага. Ігнорування проблеми, виправдовування РУО, закривання очей. Всім киянам, а отже і всім українцям – бо це столиця, це обличчя держави – всім нам плюнули в обличчя. Діти українців, тих самих, хто захищає Європу, хто воює на межі сил та поза межою, діти героїв та тих, хто залишився відбудовувати та будувати країну – ці діти загнані в умови, близьких до умов полону.Українці, я питаю вас, де ваша гідність? Чому ви дозволяєте так поводитися з вашими дітьми? В чому тоді сенс всього? Навіщо воювати, коли воно квітне в самому серці нашої країни?Ці відра повинні зникнути. Місце їм – в кабінетах чиновників, які ухвалювали це рішення. Хай користуються, замість премії. Але ненадовго, бо вони мають піти. Світогляд цих людей не виправити, вони не мають права займати посади. В укриттях шкіл Києва мають зʼявитися нормальні вбиральні. Це повага до дітей. Це така база, що мені соромно пояснювати.Українці, не можна це так лишати. Це морок, це мордор, це ментальна окупація.