Парадокс автосервісівЧому так складно знайти хороше СТО? Чому хороші СТО псуються?Сучасні авто невигідно ремонтувати. Загалом, будь-який ремонт робити вже невигідно. Тільки сервісне обслуговування та блокову заміну.Для того щоб розібрати такий складний механізм як автомобіль, вам потрібен досить кваліфікований, навчений співробітник. Для того щоб розбиратися в усьому розмаїтті механізмів всередині механізмів, та вміти полагодити їх, потрібна ще вища кваліфікація. В Т5, на який ви давали гроші, з'їдається олива. Куди вона зникає, не змогли нам відповісти на жодному СТО. То кришка мала тріщину, то в турбіну кидало, то ще щось. Все полагодили — олива все одно зникає. Прийняли це як є, та просто регулярно доливаємо.Так а що ж з СТО? На гараж приходить працювати тямущий працівник. Робить добре, клієнт задоволений. Що відбувається далі? Якщо працівник має трохи клепки, то він піде й відкриє власний гараж. Буде працювати сам, потім знайде толкових помічників. Поки помічники ростуть, наш герой вже буде займатися менеджментом та «архітектурою», умовно роздаючи вказівки менш досвіченим «рукам». Ось в цей момент якість і втрачається — оригінальний майстер вже не бере безпосередньої участі в ремонтах, а умільці йдуть робити своє.Ба більше, СТО просто невигідно робити щось складніше сервісного обслуговування! Тому що для цього потрібні експерти (дорогі, та й вже мають своє СТО), ціна буде високою, люди за це не платитимуть. За той час, поки майстер буде шукати, куди ж зникає олива, можна вже 10 разів зробити ТО або полагодити підвіску. З тієї ж причини ніхто не любить займатися електрикою та дрібними ремонтами — бо це складно, результат не гарантований, а грошей багато не візьмеш.Тут я мав би зауважити — підвищуйте ціну. Але чомусь цього не роблять. Часто майстер може сказати «та то вам дуже дорого буде». АТБ гребе то дорого для мене чи ні? Я хочу полагодити авто, щоб воно мені ще служило. Я плачу гроші, назви ціну. Якщо я знаю що ви добре зробите, то я готовий буду заплатити.Ми вже стільки СТО поміняли. Потрібно чітко вловити момент коли справи стають кепськими та перестрибувати на інше.#автоpermalink | @full_of_hatred👇Щоденні донати💰на ЗСУ🪖🫡@Donate1024Bot
«Інтернет мінус, деякі сервіси можуть бути недоступні»Таким повідомленням вітає мене Армія+ майже кожного разу коли я відкриваю її, щоб отримати зароблену важкою працею знижку на заправці. Звісно, інтернет є, та й сервіси всі доступні.Багато інших апок теж страждають таким. «Відсутній зв'язок з інтернетом», коли інтернет точно є.Знаєте, чому так? Я знаю. Бо коли сам робив це ж. П'яток років тому ми розробляли мобільну апку. І там спочатку кожна не-200 відповідь від серверу трактувалась як «відсутність інтернету». Клієнти звісно жалілися на це, бо коли на бекенді щось набокопорили, то їм показувалась ця сама помилка. Але ж інтернет є!Врешті це поробили на традиційне «ой, щось пішло не так, спробуйте ще раз». «Йосип драний, це ж помилка!» — дякую за інформацію. «Стався збій», чудово, що мені з цим робити? «Наші найкращі спеціалісти вже працюють над вирішенням проблеми» — чорта лисого, наші найкращі спеціалісти прямо зараз зайцюють на другій роботі, а ваша помилка вже похована разом з сотнею тисяч таких самих помилок на корпоративному Sentry.Звісно, транслювати якесь 500 в щось, що зможе зрозуміти звичайна людина, складно, тому ніхто над тим не запарюється, а через кілька ретраїв воно якось само і пофікситься.Так і живемо ми у світі «Oops, something went wrong».#спостереженняpermalink | @full_of_hatred👇Щоденні донати💰на ЗСУ🪖🫡@Donate1024Bot
Ситий та голоднийВ спілкуванні з людьми цивільними відчувається деяка тріщина.Кулсторі про те як я шкерюсь по підвалах, мало не гину від рандомного кабу, їду на знайденому ровері в фул екіпі по селу за авто щоб вивезти своїх тіпів бо не хочеться сидіти в траншеї, сиджу по три тижні безвилазно в бліндажі, терплю від арти, виїжджаю на одних дисках, лутаю їжу, воду, бк та майно що залишили попередники, слухаю в радєйку як гинуть побратими у звичайної людини викликають що?Звісно таких історій різного ступеня небезпеки зараз повно. Деколи серед співрозмовників починається гра «хто був у більшій залупі», але я то не дуже люблю.Так от, цивільному ці історії що? Він вже ними ситий по горло тим що є в медіа. Ситий голодного не зрозуміє, у ситого сьогодні найбільша проблема це відвал сраки в клаудфлера, йому не до твоєї жалюгідної хоботні.Влучання шахеда в тиловому місті це звичайно теж очко, але не таке очко як 24/7 перебувати у постійному стресі через очікування що по тобі буде відпрацьовувати вогневий засіб противника.Втім і мені важко адекватно сприйняті піхотні історії. Коли тіпи залітають на характері, а потім просто тиждень терплять не маючи змоги зробити нічого, і врешті якщо пощастить та буде наказ, то виходять, побиті та контужені, а потім ще чекають на евак.Висновків нема. Всі ці історії тут сенсу нема писати, це повсякденність військового, що погіршується з кожним циклом технологічної війни.Навіть 2024 та 2025 це настільки різна війна. Страшно уявити що буде далі (а найближче майбутнє це російська «Баба Яга»), адже ніхто зупинятися не збирається.#війнаpermalink | @full_of_hatred👇Щоденні донати💰на ЗСУ🪖🫡@Donate1024Bot
Нормально роби — нормально будеНеймовірно дивує та дратує мене те що чинна влада та інші політики думають про наступні вибори, та вибудовують свою діяльність, щоб вже отримати прихильність електорату. По Києву вже з'являються білборди з очевидно політичною агітацією за конкретних людей.Тобто мене не те щоб це дивує. Мені дивно що вони думають що війна якось сама виграється або зупиниться, головне, щоб нарід був задоволений, не сильно бухтів, та не виходив з картонками під театр. Те що з такими темпами виборів вже ніяких може і не бути, нікого, видно, не хвилює.Але це створює хибну систему мотивації яка впливає на все що відбувається далі.Якщо моя ціль — якомога довше втримати владу, а не завершити війну, то я, очевидно, не буду приймати рішень, які можуть на це вплинути. А рішення такі приймати потрібно, найперше і найнепопулярніше — це звісно мобілізація.Якщо моя ціль — якомога довше втримати владу, а не завершити війну, то я, очевидно, буду намагатися прибрати з публічного простору людей, які досягають результатів, стають популярними й отримують хоч якийсь авторитет та політичний капітал. Так прибрали пса Патрона та генерала Потужного.Якщо моя ціль — якомога довше втримати владу, а не завершити війну, то я, очевидно, буду намагатися доносити нагору тільки хороші новини, приховувати помилки, та максимально обмежувати доступ до тіла всіх інших. Якісь тіпи зробили сайтик де малюють червоним не те що нам подобається? Заборонить сайтик!Якщо моя ціль — якомога довше втримати владу, а не завершити війну, то я, очевидно, буду намагатися ставити на всю владну вертикаль людей за принципами строгого непотизму, а не меритократії. Кєнти та кєнти кєнтів усюди. Під кєнта почали копати? Заборонить копачам розкопки. Кєнта образив журналіст? Журналіста — в штурмово-штурмові війська! Журналісти не вгамовуються? Заборонить журналістів!Але насправді, якщо ставити правильну мету — завершити війну, якщо не виходить завершити, то зменшити втрати та збільшити шкоду противнику, якщо не виходить, то ціною територіальних поступок зменшити втрати, то люди це побачать та оцінять.У суспільства є величезний запит на справедливість. Показове знищення кєнта-корупціонера працюватиме краще ніж будь-які популістичні подачки та суперечливі закони з постановами. Якби всі рішення працювали на перемогу то ми б були в кращому положенні, а любі друзі не мали б проблем з наступними виборами.Але на жаль цього не станеться.#війнаpermalink | @full_of_hatred👇Щоденні донати💰на ЗСУ🪖🫡@Donate1024Bot
Згорів з криптиТого тижня пан Дмитро, добродій який неодноразово допомагав нам на збори, запропонував задонатити 2500$ в крипті на ремонт автівок. В мене вже був акаунт на бінансі, тому зійшлися на тому. 2500$ USDT залетіли просто по номеру акаунту.Буквально на наступний день мені пишуть з автосервісу та просять внести 100 000₴ авансом за ремонт двох авто. „Вчасно прийшли 2500$“, подумав я, якраз оплачу цей рахунок.Але як вивести ті гроші? Я пішов в чат KnK з відповідним запитом, там знайшлась людина що готова була обмінятися. Власне мені просто треба було оплатити рахунок по ІБАНу тому я навіть не просив, щоб гроші переказували на банку, а відразу на ІБАН автосервіса.Людина скинула мені скриншот QR коду на бінансі чи ще десь. Окей думаю, відсканував скриншот телефоном щоб скопіювати адресу.Далі намагаюсь розібратися, як мені переказати кошти іншому абоненту. І не можу! Бінанс вивалює на мене буквально десятки меню, дашборди, цифри, графіки, купа незрозумілих термінів! Де переказ? Де кнопка «надіслати гроші»? Не можу знайти. Тикаю рандомно по менюшках, все не те.Здаюсь, йду в пошук, «як переказати гроші на бінансі». Знаходжу відео(!) на ютубі від якогось тіпа. Виявляється, переказ називається «withdrawal». Не «transfer», як би я міг подумати! І захований він в підменю. Дуже зручно.Тикаю туди, обираю адресу, мережу (що це?), нажимаю го, а воно мені — треба 3(три!) підтвердження!Код на емейл — окСМС на телефон — окДвофакторний код — не ок. Я його не підключав, треба зробити. Додаю код. Щоб додати код треба отримати код на емейл та смс на телефон. Зробив.Пробую ще раз — тепер вимагає підтвердження особи (???). Ватафак, я вже проходив KYC! Тисну ок, воно мені каже як ненавистний Дія Підпис — покрути головою, кліпни, відкрий рота. Мавпую перед веб камерою, п'ять спроб — всі неуспішні. Починаю сердитися, бо не розумію чому я не можу переказати кошти що маю на рахунку. Бачу припис що можна верифікуватися через додаток.Добре, ставлю додаток. Там теж треба обличчям світити. Не можу залогінитися, бо після якогось етапу все просто зависає. Дві спроби — два зависання.З третьої спроби ніби залогінилось. Пробую провести транзакцію знову, знову коди на телефон емейл двофакторка. Цього разу підтверджую транзакцію через телефон. Не працює знову. Ще раз те саме.Ура! Спрацювало. Гроші полетіли. Через деякий час отримую квитанцію оплати рахунку. Друге ура.Я не розумію чому у фінтех продукту настільки нездалий UX. Мені, програмісту який звик до складного, важко там розібратися, а людині звичайній взагалі неможливо.Як мені пояснили в чаті — бінанс це в першу чергу біржа, тому вони навмисне виставляють «біржовий» UI нагору, а все що стосується P2P то не їх юзкейс і тому сховано десь в глибині.Минуло вже 17(!) років з появи блокчейну, а ніхто так і не спромігся зробити криптододатки для нормісів. Все якось супер складно, акаунти, гаманці якісь, те, се. Дуже незрозуміло, дуже не для людей.Криптоентузасти обіцяли нам майбутнє фінтеху, а ми отримали роздуті платформи для трейдингу фантиками. Сподівання не виправдались🤷♂️Чому ніде немає апки де буде одна велика кнопка «ВІДПРАВИТИ ГРОШІ» і все. Людям же більше нічого не треба?В коментарі запрошуються криптани які пояснять що я просто не розібрався.P.S.: як побічний ефект мені раптово стало цікаво як воно все працює та навіть щось там попрограмувати. Крипто індустрія цікава як вправа для мозоку, чисто річ в собі, а нас програмістів хлібом не годуй дай зайняти розум та навернути складності. Вийду з армії, подамся в криптоскам контори☺️#згорівpermalink | @full_of_hatred👇Щоденні донати💰на ЗСУ🪖🫡@Donate1024Bot
Гео(love)каціяЩойно поруч (це було в неділю) пройшла дівчина, що розмовляла по телефону, а я, не в змозі поставити фільтри на зовнішній шум, сприйняв все що вона говорила.— «В мене немає жодної твоєї геолокації!», — промовила вона різким, надтріснутим голосом.— «Ти сьогодні був на рибалці? Так? В мене немає ні одної геолокації!», — продовжила лементувати вона.Далі не вже не слухав, бо ми йшли в протилежних напрямках.Застосувавши метод дедукції, я прийшов до висновку що таким чином дівчина перевіряла свого партнера на вірність. Навіщо ще їй знати «геолокацію»? Судячи з всього, підстави не довіряти йому вона дійсно має.Але навіщо мати стосунки без безумовної довіри? В нас і так життя не легке, кохана людина мала б виступати опорою у світі суцільної ентропії та невизначеності. Хочеться мати хоч щось надійне, а не ще один привід для серйозної тривожності. Це звісно важко, тому що всі люди помиляються, а одного разу втрачену довіру вже не повернеш.🕵️Ви теж чіпляєте до своїх коханих GPS-маячки? Чи перевіряєте телефони на предмет небажаних переписок та компрометуючих фотографій? Реєструєтесь у сервісах знайомств чи пишете своїм коханим з лівих аків, щоб перевірити вірність? Ставте вподобайку та діліться улюбленими способами контролю👇#спостереження #стосункиpermalink | @full_of_hatred👇Щоденні донати💰на ЗСУ🪖🫡@Donate1024Bot
СердитийЄ така думка що настрій людини окрім зовнішніх факторів сильно регулюється внутрішньою хімією. Тобто, в когось завжди кращий настрій не тому, що він такий позитивний, а тому, що в нього інший баланс речовин які на цей настрій впливають [citation needed].Знаєте, є такий тип людей які постійно жартують, кепкують та глузують зі всього навколо, травлять байки та історії, та мають досить низький signal-to-noise ratio у своїй мові. Душа компанії!А от я, навпаки, постійно на серйозі, та не завжди сприймаю або не хочу сприймати жарти, а люди які довго перемикаються на серйозну розмову по ділу викликають у мене роздратування, бо витрачають наш час на порожню балачку.Через це напевне мене часто питають «ти чо такий сердитий?», або «що трапилось ти чо сумний?», хоча покерфейс це мій стандартний стан, бо я постійно напружено думаю як би зробити saas бізнес. А я не сердитий, в мене просто хімія така😐Звичайно я заздрю жартівникам, бо вони краще соціалізуються, та отримують всі профіти від ефекту гало своєї аури веселості. Раніше вважав себе екстравертним пиріжком що легко встановлює раппорт з іншими, але згодом зрозумів що це зовсім не так, та ще й навпаки. Але стати таким жартівником я не можу, тому що це буде вже якась соціопатія🫤 Цікаво, чи можна це змінити контрольованим медикаментозним шляхом або дієтою?👇Став покерфейс😐 якщо теж ходиш на серйозних щщах. Став клоуна якщо ти з тих клоунів, які влаштовують стендап виставу замість того щоб перейти до справи🤡#лайфстайлpermalink | @full_of_hatred👇Щоденні донати💰на ЗСУ🪖🫡@Donate1024Bot
Згорів із фастфудуВиріс в 90-их тому на фастфуд грошей не було. Макдаку в мене в місті не було, а хондоги їв один раз, на новий рік. В мене навіть десь збереглось дитяче фото де я це роблю (їм хондог).Тому вихований я в традиціях «нормальної їжі» — перше, друге, компот та десерт, а бургери з кока колою викликають у мене відразу та огиду.Але схоже що решта населення так не думає. Бо я не можу пояснити, чому у всіх містах немає хороших мереж нормальних їдалень з нормальною їжею. Нормальна, як я вже казав це перше — борщ, суп гречаний, друге — пюреха, гречка, котлетка (засуджую), салат овочевий, капусточка, морква, напій — компот, чай, десерт — тортик. Можна розбавити це все діло пиріжком.Ця їжа має бути максимально простою, поживною та «здоровою», наскільки взагалі може бути здоровим публічне харчування. І дешевою. Тому що гречку варять уже багато років, там не треба особливих технологій.І шо у нас є? Пузата Хата! Жирна їжа, черги, а тепер ще й оверпрайс! Нормально похвати в пузатці зараз може встати в 300+₴₴₴! В Києві ще є 2.5 дінерси, там краща їжа, але теж досить дорога! І все! Немає більше мережевих закладів! Салатерія? Здуріли зовсім, миска рис 350₴₴₴! Люди в темі ходять точити пюрешку з котлеткою в їдальні біля закладів освіти або підприємств, коли я мав офіс коло Дмитрівської, то ходив їсти до університету фізкультури. Коли в центрі на володимирській — то в їдальню мін'юсту, там теж було потужно. У Харкові я знаю тільки один такий заклад — це «Пиріжок» в центрі, коло площі великої, більше не знайшов. Також є їдальні при Епіцентрах, Ашанах та Тавріях В, але там по перше дорого, по друге їжу гріють у мікрохвильовках що є смертним гріхом будь-якого закладу харчування.Що нам пропонує ринок? Шавуху, бургери, хотдоги, піцу та інше лайно, джанкфуд що виходить так само швидко як і заходить, не лишаючи по собі ніц корисного.Чому так? У людей немає запиту. А нове покоління виховується батьками змалечку в макдаках та не знає що таке нормальна їжа.Такими темпами скоро будуть живчик пускати по трубах замість води😒#згорівpermalink | @full_of_hatred👇Щоденні донати💰на ЗСУ🪖🫡@Donate1024Bot
Згорів зі смартфонозалежностіЯкось непомітно раз раз і смартфони настільки проникли в наше життя що тепер вже ніхто не ходить посрати без шматка скла та кремнію в руці. Прокидаєшся зі смартфоном. Цілий день зі смартфоном. Засинаєш із смартфоном.Найменша вільна мить — в руках миттєво з'являється смартфон та починається нескінченний (за)луп по апкам соцмереж. Окрема категорія людей ще й свайпають апки, закривають, щоб через 5 секунд знову відкрити й не побачити там нічого нового.І сам не помітив як став тим, над ким раніше сміявся. Телеграм канали, харкерньюз, твітер (особливо твітер) — нескінченний скролінг та гортання поглинають мене, не залишаючи часу навколишньому світу.Постійне поглинання простих вуглеводнів соціальних мереж забиває бажання робити щось своє. Рейджбейт, непотрібні статті про чергову ллм-ку, критика чого завгодно від контори епл, історії що не несуть ніякої користі, думки людей які не мають для мене жодної цінності.Срака горить від втраченого часу люто, але легіони спеціалістів з людської поведінки вже давно перемогли мене, і чинити опір немає ніякого сенсу, лишається лише поринути в цифровий сублімат та обжиратися до нестями, поки не стане зле.Ще більше срака підгорає від того як дивишся на інших, я бач те розумний, я хоч читаю про ллм-ки та срач довкола некст.жс, а от інші просто тупо гортають тікток або інстаграм. В мене тяжко з візуальним або аудіоконтентом, я не дивлюся ні шортси ні тікток ні інсту, тому брейнрот мій не такий потужний, але крокоділо бомбарділо що лунає з сусднього смартфона навіює жахливі думки про майбутнє людства.Горить срака від того що корпорації грають з нами в гру з від'ємною сумою, а зробити з тим ніц нічого не можна.#згорівpermalink | @full_of_hatred👇Щоденні донати💰на ЗСУ🪖🫡@Donate1024Bot
Згорів з TWS навушниківНіколи не задумувався про причини масової відмови виробників смартфонів від мініджеків. Ще рік тому я користувався OnePlus 3T, де такий джек був, і горя не знав. В мене є кілька хороших IEM навушників які мають чудовий звук так добре сидять у вухах.Аж осьо оновив смартфон і там такої опції вже немає. Тоді почав шукати які взяти бездротові навушники й з подивом дізнався що справжня причина відсутності джеків — це збільшити продажі TWS затичок. Яка ганьба, який сором, яке неподобство!Ну гаразд, я вже змирився що треба буде знову платити жертву мамоні, давай думаю куплю китайські «аудіофільські» навушники як завжди, обрав FiiO FW3, вони прийшли й вуа ля — ця шляпа мені не підходить. Одне вухо ок сідає, а інше нещільно прилягає, треба довго крутити, щоб знайти положення, в якому воно нормально затикає вухо. Зміна насадок не допомагає. Згодом також вилізли проблеми з втратою якості звуку. Змінив кодек на гірший ніби пропало, але все одно. Змарнував гроші.Є всілякі BT адаптери для моїх IEM, але почитав відгуки там то воно звук псує то одно з двох.Так і потерпаю досі. На нові затички шкода грошей, адаптери купувати не хочу, а смартфонів з джеками уже не існує. Здобули👍👍👍#згорівpermalink | @full_of_hatred👇Щоденні донати💰на ЗСУ🪖🫡@Donate1024Bot