Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Клайв Стейплз Льюїс🇺🇦
Added 14 Jul 2024

Клайв Стейплз Льюїс🇺🇦

@cslewisua
Number of subscribers: 2 309
Photos: 820
Videos: 5
Links: 360
Description:
КСЛ - ірландський письменник, історик літератури середньовіччя, християнський апологет, автор "Хронік Нарнії", один з друзів Джона Толкіна. Телеграм-канал присвячений його творчості. Адмін: @demchukoleh Також: facebook.com/cslewisua
Source

Клайв Стейплз Льюїс🇺🇦 | Нездатність до гніву - це добре, але часом вона є тривожним симптомом....

Telegram community logo - Клайв Стейплз Льюїс🇺🇦 Клайв Стейплз Льюїс🇺🇦 @cslewisua
1 000 Views/Reach 2024-07-24 15:20 Message №2198
Нездатність до гніву - це добре, але часом вона є тривожним симптомом. Я зрозумів це, коли напочатку війни їхав разом з юними вояками. З їхніх розмов виглядало, що вони зовсім не вірили в газетні повідомлення про звірства німців. Вони були впевнені, що це вигадки пропаганди, щоб мотивувати військо. Але вони не обурювалися, бо їм здавалося цілком нормальним, що якісь люди приписують ворогам жахливі злочини, просто щоб більше натравити на них своїх підлеглих. Їх це навіть не хвилювало і в цьому вони не бачили нічого поганого. І я подумав, що навіть найрозлюченіший псалмоспівець ближче до спасіння ніж вони. Якби вони жахнулися диявольському підступу, в якій підозрювали наш уряд, а потім би їх пожаліли та пробачили, то вони були б святими. Але їх не жахнуло, вони не побачили підлості, вони вважали, що так і треба, - і це ознака страшної нечутливості. Зрозуміло, що в них не було і малого розуміння добра та зла.Отже, нездатність до гніву, особливо до гніву, який називають обуренням, може виявитися тривожним симптомом, а обурення - хорошим. Навіть якщо воно перетворюється в гіркоту жалості до себе, це може бути непоганим симптомом. Це гріх, але він виявляє хоча би, що людина не впала до рівня, де вже спокуса неможлива. Євреї проклинали жорстокіше за язичників, бо вони серйозніше сприймали зло. Подивіться, їхнє обурення не лише за себе, але й тому, що ображати негідно перед Богом. Завжди, хоча би фоном, є це почуття, а іноді воно й передує: "А праведний тішитись буде, бо помсту побачить... і скаже людина: Поправді є плід справедливому, справді є Бог, суддя на землі!" (57:11‑12). Це несхоже на гнів без обурення - на звірську злобу людини, якій ворог зробив би теж саме, що і він би зробив ворогу, якби вистачило сил. Несхоже, краще та вище - але грозить гіршим гріхом. Бо ж саме обурення дає нам можливість освятити найгіршу з наших пристрастей. Саме воно дозволяє нам додати "так говорить Господь" до наших думок та почуттів (напевне це і означає "надаремно говорити Господнє Ім'я"). Але і тут справедливий закон "чим вище, тим небезпечніше". Юдеї грішили проти Бога гірше язичників, бо були до Нього ближче.Міркування над Псалмами#ReflectionsOnThePsalms#lewisdaily