Source
CORVUS Gunfighter | H-harness VS X-harnessПитання, яке мене довгомучило під час розробки ч...
1 110 Views/Reach
2026-03-24 12:36
Message №1518
H-harness VS X-harnessПитання, яке мене довгомучило під час розробки честригу. Обидва мають і плюси і недоліки.X-harness - коли плечові лямки йдуть навхрест. Просто, функціонально, але лямки можуть давити на шию по боках.H-harness - коли лямки мають на спині «перемичку».Ці лямки умовно прийшли на заміну X- подібним. І, чомусь стали більш «модними».Я свідомо їх не робив на нашому виробі. Бо фіксована ширина лямок - це плюс, бо не тертиме шию. Але й мінус, бо важко налаштувати під габарити стрільця.Оскільки, я досить довго юзав Helikon Training mini rig, мені це прям робило дискомфорт. Бо, під час активного використання, переміщень тощо, як би я на затягував, одна з плечових лямок могла періодично зповзати з плеча.Тому, наш ChestRig отримав саме X-harness, але трохи модифікований.Лямки не просто йдуть навхрест, а зʼєднуються рухомою частиною, завдяки якій, зведено до мінімум варіант натирання шиї, бо пересування цієі частини по спині по висоті, трохи регулює ширину розведення лямок по плечам. А, по факту, коли ми її на себе надягаємо і затягуємо, ця рухома частинам вже сама по собі сяде на потрібну їй зручну висоту.