Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Спілка Громадського Роялізму
Added 06 Dec 2025

Спілка Громадського Роялізму

@civic_royalism
Number of subscribers: 335
Photos: 459
Videos: 30
Links: 285
Description:
Вітаємо на офіційному каналі Спілки Громадського Роялізму — ресурсу, призначеного для систематизації, збереження та поширення ідей, пов’язаних із концепцією громадського роялізму в Україні. Зв'язок з питань співпраці та вступу - @civic_royalism_bot
Source

Спілка Громадського Роялізму | НА САЙТІ КАБМІНУ ЗАРЕЄСТРУВАЛИ ПЕТИЦІЮ ЩОДО ПОВЕРНЕННЯ КАТОЛИЦЬКІЙ ГРО...

Telegram community logo - Спілка Громадського Роялізму Спілка Громадського Роялізму @civic_royalism
161 Views/Reach 2026-05-19 13:02 Message №816
НА САЙТІ КАБМІНУ ЗАРЕЄСТРУВАЛИ ПЕТИЦІЮ ЩОДО ПОВЕРНЕННЯ КАТОЛИЦЬКІЙ ГРОМАДІ ЇЇ ІСТОРИЧНОЇ БУДІВЛІ В ОДЕСІ: ПІДПИШІТЬ На сайті Кабінету Міністрів України з’явилася петиція із закликом передати Римсько-католицькій церкві історичну будівлю колишньої католицької школи та семінарії в Одесі. Автори звернення наголошують, що будівля була зведена ще у 1849 році за кошти католицької громади та до 1917 року перебувала у власності церкви. Об’єкт є частиною так званого «латинського кварталу» Одеси – комплексу культових і допоміжних споруд навколо кафедрального собору, до якого входили притулки, бібліотека, дитячі заклади та інші приміщення. Після приходу радянської влади всі будівлі комплексу були націоналізовані та використовувалися для різних державних потреб. Нині майновий комплекс на вул. Ніни Строкатої, 23 перебуває у державній власності. У 2008 році будівлю внесли до реєстру нерухомих пам’яток України. Автори звернення підкреслюють, що за роки незалежності католицькій громаді повернули лише одну споруду з історичного комплексу – кафедральний собор. Водночас частину приміщення колишньої школи та семінарії площею 304,5 кв.м. Дієцезія орендує з 2017 року. Автори петиції закликають Кабінет Міністрів України:– винести питання на розгляд уряду;– передати будівлю у власність Одесько-Сімферопольській Дієцезії Римсько-католицької церкви;– у разі неможливості негайної передачі, надати приміщення у безоплатне та безстрокове користування, або щонайменше передати частину приміщення.Запрошуємо підписати петицію за посиланням.Підтримай нас — долучайся або зроби донат! Будемо вдячні за заряди для нашого каналу.Всі разом! – Підписатися