Чугуївська громада співпрацюватиме з Галицькою громадою Івано-Франківської області! Відповідний Меморандум про співробітництво підписав днями мій заступник Ігор Кащавцев в рамках національного проєкту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади».Це вже шостий партнер Чугуївської громади в межах цього проєкту, що об’єднує прифронтові громади з більш безпечними, «тиловими» громадами України для спільної роботи, взаємної підтримки та зміцнення єдності нашої держави.«“Пліч-о-пліч” − це не просто проєкт, це жива підтримка. Завдяки йому діти з Чугуївської громади вже кілька разів мали змогу відпочити від обстрілів і постійних тривог у більш безпечних громадах. Так, Фастівська громада Київської області цього року вже тричі приймала наших дітей. А ще − саме в рамках цієї ініціативи, завдяки підтримці Іллінецької громади Вінницької області, було відремонтовано дві палати в Чугуївській лікарні. Окрім спільних соціальних і гуманітарних ініціатив, ми активно співпрацюємо з громадами-партнерами і в культурній сфері. Це конкретні результати, які відчуває наша громада».Щиро дякую команді проєкту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади» та Івано-Франківській районній державній адміністрації за сприяння у налагодженні партнерства. Окрема подяка Галицькій міській раді та міському голові Олегу Кантору − за щирість, відкритість і готовність творити спільні зміни разом із Чугуївською громадою.
Дорогі земляки. Важко описати біль, розпач і смуток, який зараз у душі кожного, я впевнена, чугуївця. Другий день поспіль ворог атакує нас, завдаючи шкоди цивільним підприємствам і закладам, домівкам мирних мешканців, їх здоров'ю.Сьогодні вночі від ударів в центрі міста пошкоджено 2 багатоповерхівки, 10 приватних будинків, 2 навчальних заклади, 1 адміністративна будівля. Є 5 постраждалих, серед яких 12-річна дівчинка, у всіх гостра реакція на стрес. На щастя, жертв немає - це головне. Ліцей номер 2, який нам побудувала держава і який мав бути готовим до кінця року, пошкоджено найбільше.Хочу відзначити роботу наших комунальних підприємств КЖРЕП, ЧКК, Чугуїввода, Чугуївтепло, які одразу взялися за роботу: прибирають, закривають вибиті вікна, вивозять биті будівельні відходи, видають листи OSB. Щира подяка вам, друзі.Міська комісія з питань пошкодженого майна також працює на місці, фіксує пошкодження, надає консультації щодо Є-відновлення.Наші вірні партнери благодійні організації "Проліска", "УВКПБ ООН", "Мирне небо", "Координаційний гуманітарний центр", "Червоний хрест" прибули на допомогу мешканцям: закривають вікна, видають листи OSB, тарпаулін, ковдри. Дякую вам за допомогу!Головна наша цінність - це люди, їх життя і здоров'я, все інше відновимо. Бережіть себе, дорогі земляки, і завжди реагуйте на сигнали повітряної тривоги.
Хочу поділитися з вами, шановні земляки, гарною новиною: вчора наша громада отримала чергове вагоме поповнення технікою та обладнанням для своїх комунальних підприємств від Німецького федерального агентства з надання технічної допомоги (THW).Техніка ця дійсно незамінна. Міні-екскаватор JCB на гумових гусеницях розрахований на проведення ювелірних земляних робіт, а також на використання широкої номенклатури навісного обладнання - молотів, віброплит тощо. Вантажівка IVECO та мобільна освітлювальна мачта стануть незамінними для оперативної роботи аварійних бригад. І нарешті набір інструментів та обладнання суттєво підсилить технічні спроможності наших комунальних підприємств.Висловлюю вдячність за сприяння в отриманні цього обладнання начальнику обласної військової адміністрації Олегу Синєгубову, директору Департаменту цивільного захисту ХОВА Івану Соколу та начальнику Чугуївської РВА Сергію Лободенко. Ваша послідовна підтримка робить Чугуївську громаду сильнішою навіть у надскладний час війни.
‼️💦КП "Чугуїввода" повідомляє: у зв’язку з проведенням аварійно-ремонтних робіт на мережах водопостачання,15.09.2025 року буде припинено централізоване водопостачання в місті Чугуїв за такими адресами: вул. Музейна, вул. Перемоги, вул. Червономанєжна, м-н Дружба, м-н Преображенка, вул. Старонікольська, вул. Уланська, пл. Уланська, вул. Шевченка, вул. Медова, пров. Медовий, вул. Березова, вул. Харківська, 78, 82-132, 127-265, вул. Торгова, 2, вул. Леонова, 2, вул. Героїв Чорнобильців, 1а-7, пров. Відомчий, бул. Центральний, 9, 18, 20, вул. Олександра Зачепила, пров. Медичний, вул. Стадіонна, пров. Стадіонний, вул. Давнiй Вал, вул. Пирогова, вул. Зелена, вул. Тероборони, вул. Літературна, вул. Запорожців, вул. Добровольців, вул. Авіаційна, вул. Бандуристів, вул. І. Котляревського, вул. О. Вишні, вул. Г. Сковороди, вул. Світла, вул. Фабрична, пров. Фабричний, вул. Осинівська, 1-81, вул. Заводська, вул. Залізнична, пров. Залізничний. 💧Водопостачання буде відновлено після завершення ремонтних робіт.Просимо з розумінням поставитися до ситуації.Підприємство вибачається за тимчасові незручності.
"Палітра Фастівського краю!"Таку назву має пленер, в якому саме зараз беруть участь юні чугуївські художники.У рамках національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» учні та викладачі Чугуївської дитячої художньої школи завітали до міста Фастова Київської області.З 27 по 31 серпня разом з учнями Фастівської школи народної майстерності та Борівської школи мистецтв вони приймають участь у пленері. За останні три роки через війну, це перший серйозний досвід роботи на природі для юних рєпінців.Організатори мистецького заходу - Управління культури, молоді та туризму виконавчого комітету Фастівської міської ради підготували дітям цікаву програму - прогулянки, екскурсії та знайомство з мальовничими краєвидами.У якості творчого подарунку учні та викладачі нашої громади привезли до Фастова виставку "Земле моя, квітуча...", в роботах якої зобразили рідні місця.Тематична експозиція буде відкрита вже цими днями, і познайомитися з нею та творчістю юних рєпінців матимуть змогу усі бажаючі фастівчани.
Дорогі жителі Чугуївської громади!Щиро вітаю вас з Днем Незалежності України! Це найголовніше свято, що уособлює саму сутність нашої державності та нагадує про шлях, який ми пройшли як нація.У цей день ми з гордістю схиляємо голову перед історією нашого народу, перед усіма поколіннями українців, які мріяли і боролися за вільну, сильну та незалежну державу.Незалежність України – це не лише документ, проголошений у 1991 році. Це жива енергія нашої нації, що пульсує в серцях кожного з нас. Це право бути господарями на своїй землі, говорити своєю мовою, жити за своїми законами і самим визначати своє майбутнє. І сьогодні, коли ворог намагається відібрати у нас цю свободу, ми доводимо всьому світу: український народ ніколи не скориться.Ми пишаємось Україною – землею великих традицій, талановитих людей, непереборного духу.У цей святковий день ми завжди об’єднуємось як нація, незалежно від віросповідань, національностей чи політичних переконань. Саме ця єдність робить нас сильнішими та дозволяє відчувати себе частиною великої української родини, долати разом труднощі, чинити опір зовнішньому агресору.Тож тримаймо міцно Прапор української Незалежності! Стіймо на захисті України! Віримо у Перемогу! Міцності й сил усім нам на цьому шляху!Слава Україні!
Ювілейний, XXV Міжнародний рєпінський пленер блискуче завершивсяСьогодні, в День народження Іллі Рєпіна, в Чугуєві за участю почесних гостей, художників та цінувальніків живопису відбулися одразу дві яскраві та урочисті події - церемонія закриття XXV Міжнародного рєпінського пленеру та підсумкова виставка робіт його учасників.За 25 років існування Рєпінський пленер став без перебільшення знаковим явищем в мистецькому житті України: в ньому взяли участь 312 художників з різних куточків світу, а зібрання картин нашої громади поповнилося більш ніж 500 полотнами найвищого художнього рівня. Фактично пленер став однією з найбільш пізнаваних візитівок нашої громади.Три роки тому, з початком повномасштабного російського вторгнення розпочався новий етап в історії пленеру – Міжнародний рєпінський онлайн-пленер в Чугуєві. Ворогу не вдалося вбити дитя, в яке протягом 25 років вкладали свою душу сотні людей – від міського голови Чугуєва до працівників КЦ «Імідж», від голови обласного відділення спілки художників України до художників, багато хто з яких брав участь у пленері неодноразово.Словом, яке найчастіше лунало сьогодні під час урочистого закриття ювілейного пленеру, було «дякую». Його організатори, учасники та гості дякували одне одному, перш за все, за те, що попри важкі часи, в нашій громаді змогли зберегти речі, які важливіше за будь-що матеріальне – свою історію, ідентичність та єдність навколо прекрасного.Ім’я кожного, хто протягом цих років, був дотичним до історії пленеру згадувалось з величезною шаною та вдячністю. Начальник МВА Галина Мінаєва особливо підкреслила те, з якою любов’ю та самовідданістю віднісся до проведення пленеру та оформленню підсумкової виставки колектив КЦ «Імідж», якому навіть в умовах дистанційного спілкування вдалося буквально заразити духом Рєпіна усіх учасників, навіть з дуже далеких країн.До речі, рівень робіт, представлених на підсумковій виставці буквально вражає: в різних стилях та техніках художникам вдалося передати атмосферу батьківщини Рєпіна, відтворити ту неповторну ауру Чугуєва, яку протягом усього життя зберігав в своєму серці наш великий земляк.Отже ювілейний XXV Міжнародний рєпінський пленер завершився. Побажаємо йому і всім нам, щоб наступний XXVІ відбувся під мирним чугуївським небом, у звичному для нас форматі, який усі ми так любимо!
Питання життя або смертіобговорювали на вчорашній зустрічі представники мерії та голови міських ОСББ. Мова йшла про недоступність підвалів багатоповерхівок для мешканців під час повітряних тривог. Аргументи голів ОСББ з цього приводу відомі вже не перший рік війни: загроза вандалізму, крадіжки та асоціальні елементи, які одразу знаходять притулок у відчиненому підвалі.Проте цього разу в спільному обміні думками учасники зустрічі намагалися не просто констатувати проблему, а й знайти алгоритм її вирішення. Зокрема, заступник начальника МВА Ігор Шепелєв запропонував дієвий вариант: відокремити приміщення в підвалах для екстреного перебування людей. Вони мають бути відчинені завжди, а допомогу в їх обладнанні можуть надати міські служби в індивідуальному порядку. Ігор Шепелєв також зазначив, що активізувати контроль за ситуацією в підвалах готова і національна поліція, чиї співробітники регулярно патрулюють багатоповерхові мікрорайони в нічний час.На завершення розмови заступник начальника МВА нагадав про адміністративну та кримінальну відповідальність за перешкоджання людям рятуватися від обстрілів, а головне про необхідність людяно і з розумінням ставитись одне до одного в ці складні і небезпечні часи.Чи будуть почуті ці заклики - побачимо найближчим часом.
💡 Куди звертатися, якщо зникло світло☝️ Власністю АТ "Харківобленерго" є кабельні і повітряні електромережі, які ідуть лише до ввідного щитка будинків. Електромережі всередині обслуговує управитель – комунальне чи інше підприємство, а також ОСББ. Проводка в квартирі чи приватному домоволодінні – відповідальність власника житла, а вуличне освітлення - сфера компетенції місцевих комунальників.❗️ Таким чином, якщо немає світла тільки у вашій оселі, і автомати/запобіжники в порядку, вам потрібно звернутися до приватного електрика або спеціалізованої організації, які знайдуть причину знеструмлення та вирішать проблему. У разі відсутності електрики на сходовій клітці або у вашому багатоквартирному будинку, телефонуйте до комунальних служб або зверніться до голови ОСББ. ⚡️ Якщо без електроенергії одразу кілька будинків, тоді повідомити про це або дізнатися причину знеструмлення ви можете в АТ "Харківобленерго". Для цього є декілька способів:👩💻 Наявність аварійних чи планових відключень можна перевірити у розділі "Відключення за адресою" на сайті товариства. У відповідній формі потрібно обрати зі списку, що випадає, ваш населений пункт, вулицю та номер будинку, а потім натиснути "Перевірити". 📱 Інформацію про відключення також можна отримати або передати через мобільний додаток "Харенерго", зайшовши у відповідний розділ "Відключення". 💬 Те ж саме можна зробити через чат-боти обленерго у Viber (http://www.viber.com/kharkivoblenergobot) та Telegram (@Kooz2bot).☎️ Якщо вам не вдалося скористатися електронними сервісами товариства, ви можете зателефонувати до кол-центру "Харківобленерго" та повідомити про проблему за наступними номерами:📞 (057) 34-24-413,📞 (067) 23-40-413,📞 (063) 05-40-413,📞 (050) 05-40-413.Фахівці АТ "Харківобленерго" турбуються про своїх споживачів і роблять все можливе, щоб у разі планових або аварійних відключень світло в оселях з'являлося якомога раніше!⚡️ Щоб дізнаватися новини обленерго, в тому числі про відключення, першими, підписуйтеся на наш Телеграм-канал https://t.me/kharkivenergy
💧❗️Увага! Відключення водопостачання!КП "Чугуїввода" повідомляє: у зв’язку з аварійно-ремонтними роботами 19.07.2025 року з 07:00 буде тимчасово припинено централізоване водопостачання в місті Чугуїв по вул. Героїв України, пров. Пам'ятний, вул. Степова, пров. Степовий, вул. Преображенська, вул. Садова, вул. Джерельна, вул. Червоної Калини, вул. Робоча, пров. Чайка, вул. А. Чайковського, вул. Музична, пл. Захисників Чугуєва, м-н Дружба, вул. Харківська, 52-267, вул. Кожедуба, вул. Музейна, вул. Старонікольська, вул. Червономанєжна, вул. Перемоги, вул. Уланська, пл. Уланська, вул. Шевченка, вул. Медова, пров. Медовий, вул. Березова, вул. Торгова, 2, пров. Відомчий, бул. Центральний, вул. Леонова, вул. Г. Чорнобильців, вул. О. Зачепила, пров. Медичний, вул. Стадіонна, пров. Стадіонний, вул. Давнiй Вал, вул. Пирогова, вул. Зелена, вул. Тероборони, вул. Літературна, вул. Запорожців, вул. Добровольців, вул. Авіаційна, вул. Бандуристів, вул. І. Котляревського, вул. О. Вишні, вул. Г. Сковороди, вул. Світла, вул. Фабрична, пров. Фабричний, вул. Осинівська, 1-81, вул. Заводська, вул. Залізнична, пров. Залізничний.💧 Водопостачання буде відновлено після завершення аварійно-ремонтних робіт. Просимо з розумінням поставитися до ситуації та по можливості зробити необхідний запас води.