Населені пункти Дмитрівського старостату відомі як своєю природною красою, так і відсутністю водогону тривалий час. Ще давно, коли люди "ходили в інтернет при світлі свічок" (орієнтовно 70-80 роки минулого століття) - на території с.Борисівка та с.Дмитрівка були організовані колодязі скважинного типу. Це такі споруди, які зберігали в собі певну кількість води яка за потреби підкачувалась глибинними помпами. Звісно до наших часів вони не збереглись в робочому стані. З огляду на те, що будувались без застосування новітніх матеріалів, тобто з залізних труб, цегли та деревини - з часом зазнали значного руйнування. Але основною проблемою стало те, що після припинення існування ставків відстійників які знаходились через поле, рівень грунтових вод впав разом з рівнем води в скважинах. Тому й без того мізерний дебіт води став ще меншим зі слів місцевих жителів. Колодязі свого часу законсервували і залишили без уваги. Щоб все таки забезпечити водою ці населені пункти, було прийнято рішення завести воду з колишнього Каховського водосховища в ставок накопичувач с.Борисівка, але чомусь на той час вирішили прокласти водогін через інші віддалені населені пункти району. Згодом, коли пройшла ера "гігантизму" в будівництві, водогін той було не завершено. Пройшли десятки років, місцеві жителі пристосувались до ситуації з водою шляхом буріння власних дворових скважин, та побудовою своїх власних колодязів для привізної води, якою їх забезпечували приватні підприємці. Так було аж до 2021 року, коли завдяки програмі "Великого будівництва" в водогін вдихнули життя. Кожен житель пам'ятає той момент як було прокладено труби до Борисівського ставка накопичувача, побудовано перекачуючу станцію. Відбувся і пробний пуск води, результатом якого була поява води в колодязі на в'їзді в с.Дмитрівка. Залишалось прокласти водогін до башт в с.Дмитрівка та с.Борисівка, біля яких згідно проекту мали бути побудовані бювети з яких місцеві жителі брали б доочищену питну воду для своїх потреб. В той час скликались загальні збори, де селищний голова Олександр Прокопенко спілкувався з жителями які погоджувались прийняти участь в послідуючому прокладанні повуличного водогону від напірних башт, та доочищення такої води власними засобами, або користуванням нею в вигляді технічної. Все йшло за планом і станом на середину 2022 року будівництво водогону було б закінчено. Лютий місяць 2022 року перевернув все з ніг на голову... Всі розпочаті проекти було звернуто, та законсервовано, цей також. Війна підрізала нам "крила", в плані розвитку. І хоча кажуть, що "так як до війни вже ніколи не буде", ми після її закінчення зробимо ще краще! А на даному етапі життя є благодійники, підписаний меморандум і ми очікуємо від них буріння нової скважини в с.Дмитрівка, а при певному позитивному результаті і в інших населених пунктах. Також хочеться вірити, що війна скінчиться невдовзі і колись розпочаті проекти буде відновлено. А купу цегли та металобрухту в вигляді колишніх колодязів для стічних поверхневих вод ми вже залишимо без уваги.
Шановні жителі с-ща Червоногригорівка, а також внутрішньо переміщені особи, завтра, 25 липня 2024 року буде продовжуватись видача бутильованої води з 9:00 до 11:00 Для тих, хто не отримав таку воду в день видачі 24.07.2024 року. Ви можете звернутись на пункти видачі:п. № 1 приміщення Червоногригорівського ліцею (с-ще Червоногригорівка, вул. Ярмаркова, 43 – до нього приходять громадяни, які проживають по вулицях: Базарна, Упорна, Шевченка, пров. Юрія Тертичного, пров. Зірковий, Соборна, Українських Воїнів, Руднична, Княжа (буд., №.1-5,7,13,15,17,18,20,28,19,21,23,25,29,31,32,34,36,38,39,41-47,49,50,52,53,55,58,60,62,63,65,68,70,72,74,76,78-81,84-87,91,93,95,96,98-100,102,104,106,108,109,111,114,117,118,121,123,124,126,130,138,140,144,146А,146,148,152,156,158,160), пров.1-й. Соборний, пров.2-й.Соборний, пров.3-й Соборний, Виноградна, Весняна, Космічна, Підстепова, пров. Підстеповий, пров. Веселий, Лесі Українки, Нова, Івана Сірка, Ярмаркова, Затишна, пров. Тихий, пров. Шкільний, Зелена, Нагірна, Підгірна, пров. 1-й Підгірний, пров. 2-й Підгірний, Б.Хмельницького, Запорізька, Вчительська, Березова, Приморська, Лісова, Берегова, Каховська, Рибацька, пров. Рибацький пров. Шевченка;приміщення Червоногригорівського будинку культури Червоногригорівської селищної ради,(с-ще Червоногригорівка, вул. Залізнична, 28) до нього приходять мешканці, які проживають по вулицях: Вузлова, Залізнична, Молодіжна, Аграрна, Вишнева, Козацька, Чернишева, пров. Сонячний, Соколи, Захисників України, Шаркуна, Черешнева, Петра Троня, Єдності, пров. Транспортний, пров. Вокзальний, Веселкова, Миру, Квітнева, Клубна, Калинова, Чернишева, пров. Центральний, пров. Чарівний, пров.1-й Енергетичний, Дніпровська, пров. Ясний, пров. Садовий, Княжа (буд.,№145,147,149,153,159,161,163,170,176,186,188,190,193,198,202,204,206,210,214,216,218А,218,222,224,228,230,232,234,238,240,242)Для отримання допомоги необхідно мати оригінали документів: паспорт громадянина України, свідоцтво про народження, довідка ВПО. Будьте уважні: приходьте до пункту, за яким закріплена адреса Вашого проживання/реєстрації!ДО УВАГИ! Коли йде загроза артобстрілу або повітряної тривоги – залишайтеся в безпечному місці. Не нехтуйте своїм життям та здоров’ям!
Про привізну воду. З перших днів, коли наші насосні станції вже не мали змоги затягнути воду з обмілівшого водосховища, запрацював механізм по залученню води в громаду. Раніше в статтях вдячності ми згадували всі фонди та організації які долучились до цієї справи, в перемовинах з якими плідно працювали фахівці селищної ради. Окрім населених пунктів громади які користувались водою з водосховища, в нас ще є населені пункти які всю свою історію користувались привізною (покупною) водою та скважинною, в силу свого географічного положення, та відсутністю альтернативного джерела і системи водопостачання. До речі, до війни така система вже майже була побудована, але після наступу росії всі програми фінансування та подібного будівництва було згорнуто, бо не на часі. Населені пункти громади поруч яких було водосховище, звісно менш пристосовані до привізної води: відсутність басейнів накопичувачів, ємностей та інш. За останній час жителі зробили великий крок в сторону автономності, зробили поверхневі скважини, придбали ємності, викопали колодязі для зберігання привізної води. За час нестабільного водопостачання, багато хто пристосувався, а деякі і зовсім перейшли на власне водопостачання. Весь цей нелегкий час, до громади воду для питних потреб привозили благодійники. Згідно домовленостей, таку воду з ємностей мали змогу взяти не тільки жителі які раніше залежали від водосховища, а й ті жителі які проживають в Дмитрівському старостинському окрузі, бо ми одна громада і було вирішено надавати воду всім мешканцям громади рівномірно. Станом на зараз, такі благодійні підвози завершено з ряду причин, одна з них - запуск магістрального водогону і відновлення власного місцевого водогону до більш менш стабільного стану. Тобто воду для питних потреб ми можемо отримувати вже в межах громади. Але ця вода вже не безкоштовна. Після очисних споруд, вона має ціну 55 грн/куб, згідно розрахунків. Возити таку воду безкоштовно ніхто не буде, бо в комунального підприємства гроші зі стелі не падають. Тому і жителі Дмитрівського старостинського округу, і жителі інших населених пунктів тепер будуть користуватись виключно платною привізною водою для власних потреб. Всі в кого вода тече з крану - будуть користуватись платною водою з кранів. Звісно, розуміємо, що до безкоштовного легко звикнути. Наприклад є непоодинокі випадки, коли в людей вода тече добре з комунального водогону, але вони все одно за звичкою йдуть і набирають кубами воду з ємностей, щоб заощадити. Важливе питання ціни на воду з магістрального водогону - 55 грн/куб кожного дня опрацьовується на різних рівнях, маємо надію, що нашій громаді з держбюджету теж ПООБІЦЯЮТЬ дотацію до старої ціни, але станом на 22.07 таких запевнень, чи пропозицій селищна рада не отримувала нажаль... Робота в цьому напрямку йде, з часом все стане відомо. Провести сесію депутатів як в Покрові та Марганці - діло одного дня, були би гарантії. Але насправді, чіткого механізму такої компенсації ще немає, можливо він розроблюється. Тому дуже надіємось, що на нашу Червоногригорівську громаду теж зглянуться і погодяться на наше прохання компенсувати і нам ціну за послуги, тим самим дозволивши знизити тарифи на питне водопостачання до попередніх цін. Червоногригорівська громада ніколи не "пасла задніх", і в цьому питанні теж просунемось, якщо на те буде відповідне рішення тих від кого таке рішення залежить!